Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Cesta lidské rasy ke hvězdám

Cesta lidské rasy ke hvězdám

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co takhle si o tom napřed něco přečíst, než začnu kritizovat ;-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Heim_theory
http://www.newscientist.com/article/mg1 ... space.html

A to že autoři novinek neznaj rozdíl mezi hyperpohonem a warpem je jiná, co bys taky od nich čekal, jsou to novinky
Obrázek

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavně nutno podotknout že v některých českých překladech je warp překládán jako hyperpohon...

btw: No já sám se spíše přikláním k teorii warpu, i když hyperprostor je mi znám, ale četl jsem několik studií, uznávaných odborníků, které konstatovaly, že i kdybychom se do hyperprostoru dostali, tak by jeho využití bylo nepraktické...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No autor to zamotal do sebe řádně, ale třetí odstavec má tu "sdílnou hodnotu". A co se toho magnetického pole týče, tak bych to viděl tak, že nejde jenom o sílu pole, ale i o tvar (dost možná i o druh) , nebo něco na ten způsob. Přírodní pole (jakože ty zmiňované pulsary) vycházejí ze středu do tvaru "koule". Jestli to třeba roztočí v kruhu a vytvoří trhlinu ve středu toho kruhu. Nebo něco.. :)

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://technet.idnes.cz/podvodni-kanon-ma-strilet-zasilky-do-vesmiru-levne-fxg-/tec_technika.asp?c=A100118_032026_tec_technika_vse


Důvodem jsou nízké náklady na dopravu jedné libry (cca 0,5 kg) nákladu na oběžnou dráhu. Dnešní rakety to zvládnou asi za 5 000 USD, dělo pak slibuje cenu 250 dolarů za libru nákladu.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych chtěl hlavně starfleet academy. :yahoo: Jenže než se jí dožiju tak budu 80 letej dědek takže chodit na ni asi nepřipadá vůbec v úvahu. :cryy:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Vinas Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 68
Bydliště: Between Mars and Venus
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jackson D. píše:
V tom případě by se v HP nacházeli i pulsary a některý černý díry, který mají fakt silný mag. pole. :rflmao: :rflmao:


No, vzhledem k tomu, že o nich víme pomalu nic ... je to možný. Někde jsem dokonce našel teorii o tom, že vesmír se nachází v jedné velké černé díře a takhle je to s každým ...

Mimochodem, vědci se dohadují o existenci tzv. bílých děr, které jsou opakem černých (prý existuje cosi, kde je všechno a přitom to tam není - a právě díry jsou brány... šlehlý co? :D ). Takže pokud by loď byla schopná vytvořit miniaturní černou díru (nevím jak, ale třeba by to fungovalo :D) a tam se nějak přesunout v jiné dimenzi/času/prostoru/vesmíru etc. a vstoupit zpět bílou dírou ...

Teď stačí najít pravou funkci černých děr, vynalézt nějaký generátor, ovládnou černé a bílé díry ... tohle bude trvat ještě dlouho (jestli to budou vůbec zkoumat ...)

Lukec píše:
K tomu deflktoru. Chtělo by to nejdřív nějaký dobrý senzory a výkonej laser ten by se o to postaral. Veškerou hmotu na kterou by přišly senzory by vypařil.


A co kdyby si náhodou "narazil" na nějakou planetu? :wall:


P.S. Já vím, moje teorie jsou hodně šlehlý, ale jsou to jen teorie :D
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. I když tím prvním si nejsem jist." - Albert Einstein
---------------------
Avernakis -> Avalon -> Terra -> Atlantus
Universe -> Milky Way -> Earth -> Atlantis

CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Že vám z toho nejde hlava kolem....

Když jsem si posledně začal číst něco takovýho myslim že to bylo o hypersprostoru, nějaký různý teorie, už jsem z toho potom opravdu :wall: .
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vinas: Ale s černou dírou je problém v tom, že tě "rozdrtí", když do ví vletíš, tak i kdyby bylo na druhý straně něco, vyletí jen chaotický oblak částic...

Vlad Dracul: To dělo je dobrej nápad, ale bál bych se jedtli by to křehčí náklad vydržel... ovšem pokud by dráha v hlavni byla dostatečně dlouhá, tak proč ne... i když 11,186 km/s není zas tolik... každopádně mě se zamlouvá i vidina vesmírného výtahu...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo o těch černých a bílých dírách jsem jednou dělal něco nevím co bylo to asi na 5 A4 ale de o to že bys je musel mít už předem připravený. Ten vesmírný výtah je dobrý nápad doufám že se v něm někdy svezu no a ani to dělo není marný jen aby nesestřelily ISS :rflmao: za to by jim asi nepoděkovali.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak si čtu (děkuji Mirrovi za link) o atomových raketách a PROBOHA - už konečně postavte nějaké Oriony! Ve 40. a 50. letech se atomovky v atmosféře odpalovaly běžně, tak to přežijeme i teď a za těch potencionálním 8 miliónů (!!!!!!) tun nákladu (čili asi 32 tisíc Mezinárodních vesmírných stanic) to sakra stojí! Celé USA byla se mohly evakuovat v několika Orionech na oběžnou dráhu a nechat Zemi jejím problémům... wtf!
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím, který link myslíš a rád bych to taky viděl Ray-i, tak pokud pošleš, budu vděčný :P

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sorry, zapomněl jsme ho v extatickém nadšení přihodit...
http://www.projectrho.com/rocket/rocket3ay.html
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si pročetl Orion a nestačím se divit. Jestli tohle funguje alespoň v moderní simulaci, tak čumím :D Je to pěkně vymyšlené, logické a krásné. Ale mám ten pocit, že stačí jediná chybička a celá loď je na sra*ky.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Což ale platí i o konvenční raketě, žejo. Já Orion znám už delší dobu, ale že je použitelný i pro start z povrchu a má TAKOVOU nosnost jsem netušil. I ty další variace (Liberty ship, "verneovské dělo") na tom webu jsou zajímavé a tak nějak o to více mě irituje, že není vůbec vůle prosadit atomové rakety...
Btw. na systému Orion funguje i jeden z mála realistických (?) konceptů na vesmírnou bitevní loď - http://www.up-ship.com/apr/michael.htm
Naposledy upravil Ray dne 19.6.2010 20:30:59, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zajímavý. Tohle bylo tušim v tom Moorově zrušenym seriálu Virtualy

jenže se obávám, že naše zdegenerovaná společnost by nepřekousla něco, co pohání atomovky

Later studies indicate that the top cruise velocity that can theoretically be achieved by a thermonuclear Orion starship is about 8% to 10% of the speed of light (0.08-0.1c).[2] An atomic (fission) Orion can achieve perhaps 3%-5% of the speed of light. A nuclear pulse drive starship powered by matter-antimatter pulse units would be theoretically capable of obtaining a velocity between 50% to 80% of the speed of light.

At 0.1c, Orion thermonuclear starships would require a flight time of at least 44 years to reach Alpha Centauri, not counting time needed to reach that speed (about 36 days at constant acceleration of 1g or 9.8 m/s2). At 0.1c, an Orion starship would require 100 years to travel 10 light years
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neví někdo odhadované zásoby štěpného materiálu na Zemi? Aby to jaksi vůbec stačilo na pár letů...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Asi tak 200 let. Ale s vývojem jaderných reaktorů by se to mělo zvednout na tisíce.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A co dosažitelné zdroje mimo Zemi?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
A tak to musím zmenšit na 40-80 let. Ten první údaj jsem měl z 21 století, ale už si nevzpomínam co to bylo. Tady je něco napsaný. První odstavec.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2993


Jinak jestli najdeme na měsíci Helium-3 a naučíme se ho využívat k fůzy, tak to máme další zdroj. Ale fůze ta bude ve velkém spíš až ve druhé polovině tohohle století. Teď pujde spíš hlavně o jadernou energetiku.

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vesmír je téměř výhradně tvořenej vodíkem (2/3) a heliem (1/3). Ostatních prvků je tak málo, že se v tom nějak tak ztratěj. Tím spíš prvků dost těžkejch, aby byli použitelný k jadernýmu štěpení (vznikaj toliko při supernovách). Možná by se něco dalo najít na planetách blíž ke Slunci, něco málo možná i na Marsu, ale silně pochybuju, že by se to vyplatilo dovážet.
Zásoby štěpnýho paliva na Zemi jsou tak akorát, aby to dalo lidstvu čas na vývoj jaderný fůze.

Jinak bombasticky revolučních myšlenek na zázračný stroje byly a jsou mraky, zajímavý je, že naprostá většina z nich (i když se tvářej vědecky) jsou nesmyslný.

Idea střílet za loď nuky ještě budiž, ale vystřelit během jedinýho startu 8MT matroše na orbit mi přijde přinejmenšim podezřelý - v dohledný době bych se toho nebál.

Jinak štěpnej materiál má obvykle tu vlastnost, že je těžkej - tim myslim opravdu těžkej.
Vemu-li v úvahu, že raketoplán by na orbit nedokázal doletět, pokud by palivo nespotřebovával dost rychle, protože by ho hmotnost paliva (vodíku = nejlehčího prvku vůbec) nakonec stahla zpátky, přijde mi idea, že aparát plnej atomovek + opatřenej štítem dost odolnym, aby přestál sérii jadernejch výbuchů se dostane alespoň na nízkou orbitu poněkud nereálná.
Jsou nějaký informace o tom, že se na tom ještě pracuje? Ono projektů využívajících sílu atomu byla toho času hromada, ale nakonec se ukázalo, že většina z nich byl více-méně fake.
Obrázek

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Takže prvky jako Uran (a možná i výše) vznikly při zhroucenní hodně hmotných hvězd? Tohle mě docela zajímá. Odkuď se vzaly tyhle těžký prvky.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Orion byl v 60. letech normální vědecký projekt zastavený jednak kvůli smlouvě o zákazu atmosférických testů z roku 1963, druhak protože jaksi nebyla potřeba dopravovat na oběžnou dráhu tisícovky tun. Pracoval na tom myslím i Dyson. Discovery v Clarkově Space Odyssey měla být prý původně Orion-like. IMO ten projekt je výrazně reálnější, než nějaké odpalování na laserové špičce. 8 MT je nosnost super Orionu, střídmější vize počítají jen s několika tisíci tun nákladu (což je furt neskutečně více než dnes), potencionálně s prvním stupněm na TPL, třeba.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
BigQ@123: Všechno až po železo vzniká termojedernou fůzí při hoření hvězd, všechno od mědi ale vzniká už jen zachycováním neutronů při supernovách.

Ray: Vědeckej program, kterej by na oběžnou dráhu dopravoval tisíce tun materiálu z doby, ve který bylo téměř nemožný dostat tam bezpečně alespoň člověka a kterej zahrnuje atomový bomby zatímco okolo "bouří" studená válka...
Nechápej mě špatně, neříkám, že to je nemožný, ale myslim si, že podobný projekty z týhle doby je potřeba brát trochu s rezervou.
Obrázek

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
BigQ@123 píše:
Takže prvky jako Uran (a možná i výše) vznikly při zhroucenní hodně hmotných hvězd? Tohle mě docela zajímá. Odkuď se vzaly tyhle těžký prvky.

Ve hvězdě ti může vzniknou maximálně železo, při slučování, kdy vznikají těžší prvky je to energeticky ztrátový, k takovejm dějím může docházet v supernově, kdy je energie nadbytek.
edit: pozdě :)
Obrázek

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Všechno až po železo vzniká termojedernou fůzí při hoření hvězd, všechno od mědi ale vzniká už jen zachycováním neutronů při supernovách.


Takže podobný princip jako při výrobě transuranů v urychlovačích částic nebo jad. reaktorech? Jo a díky za odpovědi.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo