Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Náhodné myšlenky a události dne

Náhodné myšlenky a události dne

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jaký rozkaz? přečetl sis to vůbec? Ostravsko němci obsadili o den dřív než vůbec měli.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z toho co nám říkal učitel na základce ta přestřelka začala zastřelením příslušníka gestapa, který si suveréně napochodoval do kasáren nedbaje námitek střážných. Ti po něm následně vystřelili a začala mela.

Jinak pokud někoho zajímají boje s Němci najděte si něco o jednotkách SOS, které bránili sudety před firekorps. Jasně nebránili se armádě, ale i tak to nebyla sranda.
Jejich úkol měl být v případě napadení republiky zdržet Německé jednotky a umožit vlastním jednotkám na linii zaujmout vhodná obraná postavení.

Na ty by měli bejt lidi dneska hrdý, ale místo toho o nich spousta lidí ani neví.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Již v pět hodin odpoledne překročily jednotky VIII. armádního sboru a pluku SS "Liebstandarte Adolf Hitler" Československo-německé hranice s cílem obsazení Moravské Ostravy a Místku. Vše probíhalo podle německých představ. všem do té doby, než německá motorizovaná kolona 84. pěšího pluku 8. pěší divize dorazila k Czajankově továrně na okraji Místku.
V té se nacházel III. prapor pěšího pluku 8 "Slezský" a využíval budovu jako kasárna.
V čele německé kolony jel osobní vůz z něhož vystoupili dva němečtí důstojníci a vydali se ke vchodu do objektu. Zde ovšem hlídkoval československý strážný, jež po výzvě, aby se zastavili střílel. Výsledkem byl jeden mrtvý a jeden zraněný německý důstojník.
Němečtí vojáci zaujali palebné pozice a začali ostřelovat objekt továrny z ručních zbraní. Československou obranu docela rychle zorganizoval kapitán Karel Pavlík, velitel 12. kulometné roty. Ten měl navíc v tu dobu velení celé jednotky v továrně, protože velitel III. praporu byl v tu na posádkovém velitelství v Místku.
Obranu továrny tvořilo přibližně 250 vojáků, kterým v tu chvíli velel. K jeho nevýhodě, tvořili většinu posádky nováčci. Další nevýhodou, jež ztěžoval možnou obranu bylo to, že z objektu byly na konci roku odvezeny všechny granáty a munice do těžkých kulometů. Obránci tedy disponovali pouze 2 lehkými kulomety vz.26 a puškami jednotlivých vojáků. Ovšem objevil se další nedostatek v malém počtu munice.
Nerovný boj trval přibližně hodinu, v němž navíc použili Němci i jeden obrněný automobil a dva kanóny PaK 35/36 ráže 37mm. Obrněný automobil byl ovšem brzy vyřazen z boje, když na něj použili obránci průbojné střely z lehkého kulometu. Ovšem nedostatek munice se projevoval a naši vojáci byli nuceni kapitulovat.


Trošku podrobněji. :)


St0rma nebudu komentovat, nechci se rozčílit ještě víc. Občas si říkám že je možná dobře že můj děda už umřel. Kdyby viděl viděl některé názory lidí, tak by mu bylo asi zle.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
LAZYjohn : No musim říct, že děda který válku pamatuje, (sice byl dítě, ale přesto..) má na dnešní společnost dost jednoduchej názor. Stručně řečeno bych to mohl shrnout do slova HNUS!!!

Lidi se chovaj jak prasata, hrabou jen pro sebe a hledaj koho kde využít a o mládeži nemluvě.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
cz: ten názor s tvým dědem sdílím ;)

Jinak mi tohle připomnělo odvahu cca 700 polských vojáků, kteří se bránili obrovské přesile Němců při "invazi"...

St0rm: naši vojáci byli prej po vydání rozkazu přenechat sudety Němcům (tj. nebojovat) dost nasraní a nebrali to dobře, chtěli prostě bojovat a bránit "nás"!!

miki: top gear je nejlepší komedie za poslední roky, u toho se nesmát je zločin :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: Jo zjišťuji čím dál tím víc, sice mě auta vůbec, ale vůbec nazajímají, ale stejnak se skvěle bavím...

Btw:V sobotu bude mít Rick Worthy(Cylon #4) autogramiádu ve Fanbase
https://twitter.com/#!/fanbase_cz/statu ... 7964932096
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No nebrali to dobře, chtěli nás bránit, ale i tak jich víc jak milión sbalil kufry a šel domů. Sice je pěkné, že aspoň někdo, i když omylem, bránil republiku, ale v porovnání se vším ostatním ve válce to nestojí ani za zmínku. Věci jako vylodění, atomovka, osvobození... mají mít výročí.

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mojí babičce bylo v roce 1945 25 let, takže bylo docela fascinující ji poslouchat, když mi vyprávěla, co všechno se tehdy dělo a ukazovala mi i fotky, dopisy a zápisy v deníku. To jsou pak příběhy o těch malých, lokálních hrdinech, o kterých se dnes neví.
A které by měli lidi taky oslavovat, ale pochopitelně se o nich nic neví, ale i tyhle lidi se podíleli na boji, i když bojovali po svém.

Dědu, který za války pomáhal lidem ve vesnici, komunisti zavřeli a zabili, a babička, potom, co tohle všechno úspěšně přežila, umřela na šok z toho, že jí v roce 2000 vlezli do baráku zloději, zbili jí a ukradli důchod. To myslím říká o dnešní době všechno :?
Ti zloději si mimochodem dneska chodí po vsi, smějou se nám do obličeje a nedokážeš jim nic. Jestli nejvyšší soud staví "život nad majetek", tak ať posoudí tyhle "bezbranné" zloděje, kterým je určitě taky život svatý. :?

Omlouvám se za pesimismus, ale je pozdě a dneska mě právě tahle věc dost nadzvedla. :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
St0rm:Byl to jediný ozbrojený odpor co se 14.3. odehrál! Takže podle tvojí logiky, je zbytečné připomínat si útoky partyzánů na vlaky, další infrastrukturu a další akce odboje. Protože ve srovnání s vyloděním to je nevýznamné. K tomu se dá napsat OMFG jdu zvracet!
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka : Na to o těch zlodějích se nedá nec říct. A ten soud... ,mělo by to být tak jak píšeš "život nad majetek" ,ale dneska dostane člověk víc za krádež 100 000 než za vraždu.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já teda nevím, ale přijde mi, že tu (někteří) plantáte zabrání pohraničí a obsazení Druhé republiky dohromady :wink:
Ten boj o kasárny se odehrál při obsazování Druhé republiky a to v době, kdy drtivá většina armádní výzbroje zůstala v rukou Němců o půl roku dřív při zabrání pohraničí a o den dřív než Němci měli oficiálně něco obsazovat.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak se mi v sobotu ta pejskařina mírně řečeno nevyplatila. Venčila jsem je u Dobroměřic v lesíku a Eli se začala honit s jedním NO, který šel naproti nám. Chvilku běhali, až to milej ovčák nevybral a vrazil do mě plnou parou. Výsledkem byla komplikovaná zlomenina bérce a vyhozené koleno. Teď píšu z nemocnice z Mostu, kam mě hned sanita odvezla. Takže mi věřte, pejskařina je vážně, ale vážně nevděčnej koníček! (i když vedle mě leží ženská, která spadla na kolečkových bruslích a utrhla si sval na zadku)
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jé, do Mostu? Tak na ty pozor, to je snad nejhorší nemocnice v kraji. I když já jsem byla minulý týden v Žatci, a teda péče taky nic moc. :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No nevím, mě tu nohu spravili pěkně, dokonce už skoro ani nebolí, horší to pak bylo se mnou, po třech hodinách na sále mi bylo pěkně šoufl. Navíc v tu chvíli jsem se moc nestarala kam mě vezou, v tu chvíli jsem se spíš snažila ubránit se šoku. Jíst jsem začala až dneska.
btw, s čím jsi byla v nemocnici ty?
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale tak jako to oni to taky neodflákli, naopak. Doktoři a doktorky tam byli vůbec všichni fajn. Spíš mi jde o přístup některých sester třeba večer, po narkóze, kdy mi bylo zle (a nejspíš nejen mně). Ale tak to je asi všude - jen jsem měla tu smůlu, že zrovna tyhle dvě se tvářily, jako když je děsně otravuju.
Hlavně mě v pátek vyhodili pomalu ještě dřív, než jsem se stačila rozkoukat. V devět mi řekli, že mě pustí v deset a tak jsem si zavolala odvoz na desátou a za deset minut tam ale byla nastoupená četa nějakých praktikantek, které mi neřekly skoro ani slovo, z postele mě div nevyklopily, a že mi bylo pořád dost mizerně po narkóze, o to už se nikdo nestaral. Hlavně že si přišli pro svých 120 korun. :roll:
Šla jsem na artroskopii kolene. Byla jsem doma s bolavým kolenem tři měsíce a rezonance neukázala, co s tím bylo. Takže poměrně malý zákrok, ale pořád pod narkózou. A docela pěkně se to teď dává dohromady, tak bych snad mohla jít za dva, tři týdny konečně zpátky do práce. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevíte někdo zda bude Conventicon i tehle rok?
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tenhle rok nebude... Vašek Pravda v té době překáží s nějakým conem.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nice,najdětě si 14 místo ve výsledkové listině.

http://www.spsotr.eu/media/7515/pz2011pl1.pdf

juchúúúú :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dneska to byl dobrý hokej. Sice to není zlatá, ale vzhledem k vyrovnanosti všech týmů je i ten bronz velký úspěch a hlavní je to, že jsme Rusy zase neskutečně ponížili.
Obrázek

NikoXI Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo jo, dneska to byla paráda, jak jsme jim dali na frak :bravo:

Promethea Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V SGU poznáme Roberta ako celkom slušného človeka,
Obrázek
v jednom z jeho najnovších filmov hrá niekoho menom Rumplestiltskin,
Obrázek
1:15, 1:49
http://www.youtube.com/watch?v=Rga4rp4j5TY

a v Jamesovi Bondovi si zahral hlavného záporáka
Obrázek
Ešte P90 a môže ísť strašiť ako zombie do 200. epizódy Stargate SG-1
Obrázek
Ah, tu to je:
Obrázek

Obrázek
Vyzerá dobre aj ako záporák, aj ako slušný človek...

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Po velmi dlouhé době oprašuji Firefly... právě jsem se dodíval na intro na YT a chce se mi brečet. :)

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://hokej.idnes.cz/prvni-hokejova-liga-se-zuzuje-opousti-ji-znojmo-a-zadluzeny-tabor-101-/hok_1liga.asp?c=A110610_132823_hok_1liga_cig

díky díky schopným pánům z vedení! už se toho kraje nemůžu dočkat :evil: :evil: :evil: :evil:
poslat klub během 20 let dvakrát do finančních hoven chce umění
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Za nejvíce šokující událost dnešního dne považuji to, když jsem prohlížel žebříček z Miss xman.cz (viz. http://xman.idnes.cz/ankety.aspx?id=A20110502_mbb_172) a na čtvrtém místě uviděl svojí spolužačku, kterou...jak to říci delikátně...no...postavme se tomu...ošahávám o angličtině ;)
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zapomněl bych na dnešní, tak důležitý den... COME GET SOME! :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron