Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo USAF

USAF

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Která?

F-14 Tomcat
5
18%
F-15 Eagle
4
14%
F16 Fighting Falcon
8
29%
F/A 18 Hornet
11
39%
 
Celkem hlasů : 28

Příspěvek 09.7.2009 19:22:49
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle www.military.cz B-2 stojí dokonce 1,3mld USD.
Někde jsem četl, že kdyby B-2 postavily komplet ze zlata, bylo by to zlato levnější, než normální B-2 :lol:
Každopádně by to mělo bejt vůbec nejdražší letadlo světa.
I mighty USAF má toliko 20 (21) kousků.
Obrázek

Příspěvek 09.7.2009 19:31:04
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale aspoň jde vidět, jak je Raptůrek slavnej a dobrej... i Transformeři se v něj přeměňují :lol: :lol: :lol: :lol: (toto je pouze vtip)
Obrázek

Příspěvek 09.7.2009 20:01:38
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force:
No vypadá krutě, ale znám ho jen z obrázků. Co to vlastně umí?

No, Active (Advanced Control Technology for Integrated VEhicles), narozdíl od Eaglů, využívá i NASA, a jsou mnohem lépe manévrovatelnější, rychlejší a obratnější.

Příspěvek 10.7.2009 19:29:07
John :D Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Loď Cestovatelů :)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych ty nové stíhačky nejrači viděl v akci, třeba že by somálští piráti ukradli nejnovější Migy a pak stim útočili, USA by tam mohli vyslat letadlové lodě s těmi super letadly a natáčeli by to, aby svět viděl, kdo je nejmocnější :D :D
Jsem John Sheppard, tak pozor na mé hlášky. :D

Příspěvek 17.2.2010 22:38:40
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Sorry za zpožděnou reakci. Teprve teď jsem sem vkročil.

1) V jejich rukou by ty migy byli na úrovni letadel z první možná z druhý světový. Navíc pochybuju o tom, že by věděli jak v tom lítat.

2) K tématu:

Tak toho je hodně. Nevim co vybrat. Ale z té ankety asi F-15 Eagle.Dále F-22 Raptor (To je asi moje nejoblíbenější letadlo) , F-35 Lighting II (Taky hezkej) a něco ztaršího ze 4 generace F-16. Jejich samozřejmě mnohem víc, ale všechny se mi je vypisovat nechce

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A tohle je z modernizovaná verze F-15 SE (Silent Eagle)

http://military.cz/usa/air/in_service/aircraft/f15se/F15-Silent-Eagle.htm

Příspěvek 07.6.2011 16:58:51
soldier Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K těm migům. Migy už nejsou to co bývaly. Teď Ruskému letectvu vládne suchoj.

Příspěvek 07.6.2011 18:00:23
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
2John:
F-22 je taky stealth .... a o dvě generace novější, než F-117. Zkus ji najít radarem :-) Teda ne, že by to nešlo, ale takovej radar bude použitelnej pomalu jako EMP :-D

Ehm asi toho moc nevíš o systémech Tamara či Věra, který (nejspíš) jako jediný umí zjistit STEALTH letouny. Tyhle takzvaně neviditelý letadla nejsou zjistitelný aktivníma radarama, ale pouze pasivníma. Pasivní radar je v podstatě super citlivej příjmač, kterej zachycuje veškerý EM emise (rádiový vlny, mikrovlny, atd.) ve svým okolí, nic ale nevyzařuje, takže jeho použití jako EMP by bylo mírně řečeno "problematické" :) . Tenhle druh radaru tedy vyhledává výrazný zdroje EM vln ( protože při vší tý elektronice, GPS navigaci, komunikačním systémům a bůh ví čeho ještě v moderních letadlech je hodně složitý to všechno odstínit, protože vše čím teče el. proud má kolem sebe EM pole). Menší nevýhoda oproti aktivním radarů je, že pro přesný určení polohy a výšky letadla je potřeba mít 4 tyhle radary.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 07.6.2011 19:09:46
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
PSS už jsou vcelku pasé - i Věra už má svoje období slávy za sebou, Tamara je zralá na muzeum.

Odhalit dokázaly F-117 tedy stealth 1. generace. U soudobý generace je EMCON už standardem a podobný PSS se nechytaj.

Drak letadla funguje jako faradayova klec - co se nedostane ven přes antény nepředstavuje závažnej problém.

I když to s EMP byla nadsázka, zůstáváme zase u toho, že je potřeba výkonnější vysílač, větší anténa a citlivější příjmač ...
Obrázek

Příspěvek 11.6.2011 20:40:03
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z amerických se mi líbí hlavně F 14tka. Hlavně kvůli tomu, že byla dělaná čistě pro letecké souboje a dokázala vydržet ve službě tak dlouho. Škoda že slouží už jen u Iránského letectva. Jinak ze všech co v dnešní době slouží mám nejraději
MiG 21, hlavně kvůli bojovým úspěchům ve Vietnamu, kde se dokázali jeho piloti postavit americké přesile a kvalitnějšímu výcviku
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 12.6.2011 10:01:26
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jako vsechno jsou to tady krasne kousky to jo. B-2 ufo :-D budi respekt. Pro me ale srdcovka stara F-14 Tomcat z JAGU :-D
" IMMORTALITY "

Příspěvek 22.7.2013 08:32:50
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
kopeda píše:

MiG 21, hlavně kvůli bojovým úspěchům ve Vietnamu, kde se dokázali jeho piloti postavit americké přesile a kvalitnějšímu výcviku

Si děláš srandu, ty přiletěli vystřelili rakety, nic netrefili a pelášili domů. :D
Jinak mně se nejvíc líbí F-14D nejlepší, nejhezčí a hlavně měla AIM-54 Phoenix :twisted: :D
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 15.9.2016 12:34:58
LevyPetr Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
John :D píše:
Já bych ty nové stíhačky nejrači viděl v akci, třeba že by somálští piráti ukradli nejnovější Migy a pak stim útočili, USA by tam mohli vyslat letadlové lodě s těmi super letadly a natáčeli by to, aby svět viděl, kdo je nejmocnější :D :D
Nejde jen o letadlo, ale i o to, co umí pilot.
A co chemie?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Co se jinam nevešlo