Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Výběr Vysoké školy

Výběr Vysoké školy

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 05.2.2010 00:08:08
chimera_ally Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Boskovicko/Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Většina lidí u nás si dala přihlášky na cca 3 lékařské fakulty různě po republice a šli tam, kam se dostali nebo nejblíže bydlišti ... u té medicíny fakt není moc rozdíl.

Zkus třeba i nějaký přípravný kurz, pokud možno pořádaný přímo tou konkrétní fakultou ... rozhodně si opatři oficiální sbírku úloh 2LF (pokud je, věřím, že ano, mají je skoro všechny), zajdi si na den otevřených dveří a zkus oslovit studenty ... opravdu "nekupuj zajíce v pytli" ...

Taky pozor na učebnice, po nás v prváku chtěli hory doly a spoustu věcí jsme nakonec nepotřebovali ...
Každopádně i tak doporučuji rodiče připravit na pořádný průvan peněženky, Anatomie od Čiháka stojí cca 4000 Kč a tu si budeš muset v Praze pořídit ... pak existují všeljaké anatomické atlasy, cena od 4 000Kč, ale to je zbytečnost, dá se to vypůjcit, popř, obstarat z netu ... Ale té učebnici Anatomie se nevyhneš ... a jsou v ní chyby, dobré je sehnat si starší, studenty "opravenou" :D
Pokud máš rodiče nebo známé doktory, klidně můžeš používat jejich učebnice 20-30 let staré, na medicíně se styl výuky nezměnil, máma studovala v Olomouci taky a zkoušeli ji dokonce i stejní profesoři ...
Budeš si muset nakoupit i pláště, rukavice, skalpely...

Moje sestřenice je na medicíně v Brně, taky se učí podle 20 let staré Anatomie po tatínkovi :D

z ostatních předmětu pro 1. ročník je víceméně všechno ostatní vyhozené peníze, rozhodně nic kromě anatomie nenakupuj na začátku roku ... knihovna nebo e-book to jistí

Příspěvek 05.2.2010 00:21:55
Motr Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
díky za info.....s čihákem počítm,dokonce mamka mi je slíbila za odměnu pokud se tam dostanu :D :lol:
už stím tak trošku počítá,je nadšenější z toho snad více mež já,s medicínou opravdu nepočítala že bych studoval :D

S tou přípravdou nevím nevím,studuji chemii a farmacii takže Chemii není potřeba(sám doučuji) Biologii-vše kromě zoologie mám zasebou včetně kupy hodin genetiky a mnoha předmětech :D
jen ty fyzila chybí,ale tu snad ušulím......

Příspěvek 05.2.2010 00:40:41
chimera_ally Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Boskovicko/Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je super, to budeš docela ve výhodně ... každopádně držím palce ...

Fyzika na přijmačkách není moc těžká, a bio-fyzika na medicíně už vůbec ne ... je to jen takový okrajový předmět v prváku, víc se s ní nesetkáš, na některých školách ji mají dokonce jen 1 semestr (my měli dva).
Vlastně nějak nechápu, proč vůbec tu bio-fyziku vyžadují, to samé a podrobněji po nás chtějí teď znova ve fyziologii ... učí se tam třeba princip EKG, ultrazvuk, magnetická rezonance atd ... čistě oborové věci, není to všeobecná fyzika.

Tak hodně štěstí, kdybys pak chtěl nějaké e-booky anatomických atlasů, stačí poslat PM ...

No a co se týká zubárny (kdyby někdo chtěl info, moje spolubydla z prváku tam je), tam už je tuplem jedno kde jste, nejvíc záleží na tom, jak jste šikovní ... protože to vrtání je hodně o šikovnosti, na tom už taky pár nadaných studentů skončilo ...
Uvažuješ i o zubárně? Rozhodně to není špatná volba, v rámci medicíny je to jeden z výdělečnějších oborů, hodně žádaný, perspektivní ... a taky lehčí, ty obecné předměty mají redukované.
Problém je ten, že dneska už se studuje jen 5 let na MDDr a s tím NELZE dělat stomatochirurgii, BACHA NA TO! To mi připadá na hlavu padlé, ale v našem zdravotnictví se už ničemu nedivím ...

EDIT: haha, nadšení laických příbuzných, to znám, babička je taky nadšená ... kdyby tak tušila, jak mám občas o zkouškovém chuť s tou školou seknout a jít na něco lehčího. Každopádně si pak v prváku znovu pusť 2 díl Básníků. zjistíš, že tam je každé slovo 100% pravdivé ...

Příspěvek 18.2.2010 16:32:51
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
taky se letos musím rozhodnout kam jít :-X vidím to na elektro v Brně na VUT. Jen se rozhoduju mezi silnouproudem a sdělovací technikou... Tak jestli by mi moh někdo poradit co je perspektivnější a jestli, jako gymplák, nebudu mít někde až moc velké problémy dohnat lidi z průmek (co se týče odborných předmětu, matika a fyzika není problém :D )...
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 18.2.2010 17:29:23
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja se taky rozhoduju o VS. Delam na Obchodni akademii takze to vypada ze zustanu u ekonomie. DIval jsem se na VS v CR a zjistlil jsem ze na nektery jsem moc "blbej" a na nektery nejdu kvůli oboru ktery se tam studuje. Momentalně to vypada ze zůstanu v Pardubicích - Pardubická univerzita na fakultu ekonomicko správní ale jeste presne nevim obor. Zatim se rozhoduju mezi : 1. Veřejná ekonomika a správa 2. Informatika ve veřejné správě 3. Management podniku :D
Nevite nekdo neco presnejsiho o techto oborech, popr co je vic perspektivni???
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Příspěvek 18.2.2010 22:40:41
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No fuuj, z toho by som si asi nevybral nič :D Verejná správa nuda, manažment blbosť a Verejná ekonomika bude ťažká...
Ale ja študujem geografiu, kde som síce mal z ekonómie a manažmentu jeden semester a verejnú správu mám teraz (a je to blbosť a ešte to bude aj ťažké..samá právničina asi), ale netreba môj názor určite brať moc vážne :)

Příspěvek 03.3.2010 17:01:35
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak, čas přihlášek nám minul...jak pak jsme se rozhodli?

Dracul si vybral :

- Sociologie (FSS MUNI)
- Právo (PF UP)
- Žurnalistika/Historie (FF UP)
- Ekonomika a provoz podniku (FES UPCE)

EDIT: A jó vlastně, ale většina co jsem koukal je bere do 28.2. :wink:
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 03.3.2010 20:42:15, celkově upraveno 1

Příspěvek 06.3.2010 12:06:10
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ideální stav -> dostaneš se všude, kam půjdeš???

Příspěvek 06.3.2010 12:15:51
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hmmm podle mých scio testu si musim vybirat pečlive :/ muj rekord je 66 percentilu :( ale nekde to staci :)
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron