Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Výběr Vysoké školy

Výběr Vysoké školy

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.9.2009 20:57:41
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:) Velké dilema, řešené do dnešního dne už půl roku :D

Obor mám už vybraný...zhruba :smile:

Teď řeším jestli dát přednost Pragocentrismu (Matička Praha) nebo velkomoravské metropoli (betelný štat pod špilasem) :bounce: :scratchanym:

Vám známé výhody/nevýhody výběru, co z webu zjistit nemůžu? :)

Příspěvek 14.9.2009 21:02:07
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jaký že to jsou školy?
Obrázek

Příspěvek 14.9.2009 21:11:25
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď mě spíš zajímá město :) No soukromá těžko nejsem Rotschild :smile:

V Praze dedukuji že bude celkově nejdráž a největší starosti s vyžitím...

Příspěvek 14.9.2009 21:23:01
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neni to trochu na hlavu vybírat školu podle města?
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 14.9.2009 21:53:16
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Quinix : Že by rozdílnost myšlení? :lol: :D Nejdřív mě zajímají bilance typu doprava, shánění love (money), ubytování, kalkulace všho možného... :wink: tyhle věci mám na první místě :)

Příspěvek 14.9.2009 22:47:19
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud jde o výběr škol mezi VUT a ČVUT, tak jsou to školy tak podobné..že nejlepší se rozhodnout doopravdy podle města...

Před časem se takto rozhodoval brácha... Vybral si Brno, které jak je známo je mnohem víc městem studentů, než Praha, která je zase moc přecizincovaná, taky je Brno město mnohem levnější... A opravdu není nic hezčího než si dát Starobrno a z přehrady se koukat na Ignis Brunensis... (toto vím z vlastní zkušenosti :wink: ).

Já osobně prahu nesnášim... příliš velká, příliš komplikovaná... a lidi jsou vstřícnější v Brně.. a to je asi jediný rozdíl mezi školama.. Brno si zachovává o fous osobnější přístup což je ve škole vždycky výhodou...než být jenom "číslo"...

A takový vinobraní... :lol:

Příspěvek 14.9.2009 23:24:09
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já osobně jsem rád, že studuju v Praze. Přece jen ty možnosti jsou tam (a to může kdo chce tvrdit co chce) největší a člověk tam osobně pozná věci, o kterejch má aspoň nějaký povědomí každej. Když chceš, nějakou práci si taky určitě seženeš. Já tam třeba doučuju matiku, protože se tak dá něco přivydělat za relativně málo obětovanýho času.

Jinak Praha je určitě dražší, ale zase ne nějak extrémně, pokud člověk bydlí na koleji. ČVUT má sice koleje a menzy trochu dražší, než je obvyklý, ale na ostatních školách to oproti jinde není takový rozdíl. Dražší jsou ve výsledku tak akorát hospody (pivo o nějaké 3-4 Kč mluvíme-li o ověřených značkách :-) ), ale i to je trochu relativní. Když zajdu do kterékoli hospody v okruhu 500 m od mé koleje, není dražší (až na to pivo) než slušnější hospoda u nás ve městě. Pizzerie jsou levnější skoro všechny.

(okruh jen 500 m z důvodu, že při větším už bych se dostával do těsné blízkosti Hradu:-))

A taky můžu říct, že není nic hezčího, než po squashi na Strahově seběhnout kousek dolů na Nebozízek, sednout si na zahrádku a u piva mít celou Prahu i s Hradem jako na dlani.

Samozřejmě kdybych bydlel na Moravě, už bych se více rozmýšlel, než když bydlím 60km. A v prvý řadě by mi teda záleželo, na jakou školu to teda vlastně jdu :-D

Příspěvek 15.9.2009 00:51:45
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se mezi Brnem a Prahou rozhodoval tak dlouho až jsem šel radši "na půli cesty" do JIhlavy :D To město jsem si naprosto zamiloval...

Příspěvek 15.9.2009 10:07:41
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono to asi tak bývá, že si člověk zamiluje to město, kde studuje. Říkají mi to všichni, co znám. Snad až na ty, co studují v Ústí nad Labem. To k srdci nepřirostlo nikomu :lol:

Příspěvek 15.9.2009 12:34:05
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak já nakonec zvolila Hradec Králové a jsem taky vcelku spokojená. Univerzita tam je menší a přístup je tam takový osobnější. Na naší maličké katedře panuje docela rodinná atmosféra. Je osvěžující, když vás jménem znají i profesoři, co vás ještě neučili :smile:

Příspěvek 15.9.2009 15:15:39
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
gravidus : JJ Jihlava je dobrá (narodil sem se v ní a bydlím v ní) akorát tu je jenom jedna vejška..

Příspěvek 15.9.2009 15:19:12
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě to čeká taky rozhodování, jelikož sem ve čtvrťáku tak už taky neco hledam. Delam obchodní akademii takže to bude nějaký ekonomický obor. Premyslim že bych šel 1. VŠE v PRAZE 2. v BRNĚ 3. Ekonomická fakulta v Pardubicích.

Jelikož bydlím nedaleko pardubic tak asi mi nic jinýho nezbývá protože chtel bych na kolej ptž fakt dojíždět nechci a jak se u nás říka do prahy moc blízko a zas do brna to je tak na hranici. Ale doma se mi fakt zůstávat nechce :x
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Příspěvek 15.9.2009 16:21:38
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já šel do Prahy na vysokou, mám tu byt i velice slušně placenou práci takže jsem naprosto spokojenej :)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 15.9.2009 16:45:44
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
opiti: Jenom jedna vejška, ale 6 oborů na ní :D Taky už tam neví coby... Tak dej někdy vědět..můžeme někam zajít :wink:

Příspěvek 15.9.2009 17:56:23
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vlad Dracul: Musím říct, že tvůj dotaz mě docela pobavil. Nenapíšeš, kam chceš jít, ale ptáš se co bychom ti doporučili. Nemůžeme ti doporučit něco, když nevíme co hledáš.

Každé místo má své, ale když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně úplně jedno. Já jsem pražák, takže je asi jasné které město preferuji, když jsem v Praze doma.

Nakonec to bude zase jen a jen na tobě, pro kterou školu se rozhodneš, a která škola se rozhodne pro tebe, protože nejprve musíš složit přijímací zkoušky a pak si teprve můžeš rozhodovat, kam půjdeš.
Pro mě se rozhodla Karlovka a neměnil bych, ale kdyby se pro mě rozhodlo tenkrát Brno a na UK bych dostal košem, asi bych dneska hlásal že Masarykova Univerzita je nej.

Tady ti neřekne nikdo víc, než co už víš... Brno je levnější, ale zase nemá takovou prestiž a co jsem slyšel, je tam těžší najít si při škole práci. Praha je dražší, ale absolventi mají přeci jen jistý punc kvality, na který zaměstnavatelé hledí.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 15.9.2009 18:10:16
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 : Napsal jsem to dost neurčitě to vím :lol: Buď chcu jít na Masarykovu, tedy Brno, nebo Karlovu, tedy Praha. Dotaz, které ze dvou měst má tedy stejnou podstatu, jako bych se zeptal přímo MU vs. KU. :hmmm:

Příspěvek 15.9.2009 18:22:54
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sorry za menší OT ale sem ve čtvrťáku a taky se rozhoduju mezi vejškama přesnějš mezi ČVUT, VUT a ZPU takže bych byl rád jestli byste mi o nich něco přesnějš řekli než to co se dozvim na netu.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 15.9.2009 19:37:49
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vlad Dracul píše:
Jenda.SG-1 : Napsal jsem to dost neurčitě to vím :lol: Buď chcu jít na Masarykovu, tedy Brno, nebo Karlovu, tedy Praha. Dotaz, které ze dvou měst má tedy stejnou podstatu, jako bych se zeptal přímo MU vs. KU. :hmmm:


Aha, nepochopil jsi mě, jde mi o fakultu. Každá VŠ má fakulty a obory. Některá exceluje v přírodních vědách, jiná zase v humanitních oborech, proto jsem psal, že jsi nenapsal, co chceš studovat.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 15.9.2009 19:40:27
Macabre Airman
Airman

Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zaráží mě, že by sis v takové důležité situaci nechal poradit od naprosto neznámých individuií na anonymním fóru, který stejně akorát napíšou školu kam choděj. Fakt ale je, že na školách v Praze je ta úrověn prostě jinde než na nějakejch regionálních vejškách, v Brně možná ten rozdíl neni tak propastnej.
A doporučovat svojí školu kvůli přátelský atmosféře, je fakt hodně zcestný. xD

Příspěvek 15.9.2009 19:57:48
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
"Přátelská atmosféra" je například pro mě poměrně důležitý faktor... když je někde osobnější přístup, cítím se tam rozhodně líp než někde přebývat jako číslo.. jako statistická jednotka...

A proč hned říkat anonymní individua, proč neříct nezaujatý a objektivní lidi... Chápu taky bych nešel na školu jenom protože mi to řekne člověk kterýho vůbec neznám, spíš bych to bral jako názor třetí strany.. ten se vždycky hodí... krom toho tu jsou lidi z celé republiky a nejenom republiky, a každý má úplně jiný zkušenosti...

EDIT: Navíc proč tu nezaložit takovýhle topic, diskuzní forum je k diskuzi, ne abychom tu na sebe koukali...? To by dost dobře ani nešlo........ :wink:

Příspěvek 15.9.2009 20:04:05
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tak, pro mě je přátelská atmosféra docela významná. Rozhodně raději chodím na školu, která sice nemá takové jméno, ale za to se mi na ní dobře studuje, než na školu, která má sice prestiž, ale budu nenávidět každou minutu v ní. (Dávám to jako příklad, aby si to někdo špatně nevyložil, že mám něco proti jiným školám). Ve finále budu mít úplně stejný titul jako z jiné školy a všechno je to o tom, co člověk dokáže nebo nedokáže.
Ono doporučovat někomu školu je dost těžké. Já můžu napsat, jaký dojem ze studia na své škole mám, a dotyčný si pak podle toho může přispět k rozhodnutí, které nakonec stejně bude muset udělat sám. Nehodlám nikomu říkat "běž tam a tam".

Příspěvek 15.9.2009 20:36:35
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Úplně objektivní tady nemůže být nikdo, protože když je někdo v Praze, těžko ví z vlastní zkušenosti, jak to chodí v Praze a naopak.

Co se týče přátelské atmosféry, tak s tím ani na ČVUT problém nemám. Je sice pravda, že přednášky jsou třeba pro dvě stě i víc lidí, ale zase cvičení mají maximum dvacet a i v prváku, kdy nás bylo asi 1300, si někteří cvičící zapamatují i jména. Nikdy jsem ani neměl problém, když jsem potřeboval nějakou konzultaci - tam opravdu mohu říct, že atmosféra přátelská byla a dokonce se mi i od jedné cvičící a z její vlastní iniciativy dostalo rad, proč se raději dále zaměřit tak a ne onak. Počítám, že s tím, že jsme se teď rozdělili na asi pět oborů a není nás víc jak pět set, bude atmosféra ještě přátelštější.

Ltc. John Sheppard a na jakou fakultu/obor máš namířeno?

Příspěvek 15.9.2009 20:43:34
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejspíš elektro nebo strojára. Přihlášku si dam na vobě ale...Prostě bych potřeboval aby někdo popsal jak to tam chodí např. přátelská atmosféra, hloubka učiva, spolupráce s jinejma školama a tak. Prostě všechno možný co vás napadne. Čim víc informací tim líp.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 15.9.2009 21:00:44
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ČVUT obecně má slušnou prestiž (umístění mezi 400 nejlepšíma univerzitama světa), takže s určitou hloubkou učiva musíš počítat.. vlastně i obecně - musíš počítat, protože matice se nevyhneš :D Já jsem ze stavárny, takže strojárnu nebo fel nemůžu moc hodnotit. Zvlášť na felu je systém výuky prý hodně odlišný od toho našeho. Pokud ti na gymplu vadily předměty, kde se něco musíš učit nazpaměť, na čvutu už se s nimi tolik nepotkáš. Hlavně se hodně počítáa navrhuje, a to i ve zkouškách.

A co se týče spolupráce s ostatními školami... v našem měřítku moc o ničem nevím a vlastně to asi ani není potřeba. Důležitější je, že když chceš vycestovat na studium do zahraničí, prakticky nic ti nestojí v cestě a kdo se přihlásí a trochu se zasnaží, pojede.

Nevím, jestli tu je nějaký strojař, ale určitě se tu najde nějaký felák, který ti rád poví něco konkrétnějšího :-)

Příspěvek 15.9.2009 21:29:10
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 píše:
Vlad Dracul píše:
Jenda.SG-1 : Napsal jsem to dost neurčitě to vím :lol: Buď chcu jít na Masarykovu, tedy Brno, nebo Karlovu, tedy Praha. Dotaz, které ze dvou měst má tedy stejnou podstatu, jako bych se zeptal přímo MU vs. KU. :hmmm:


Aha, nepochopil jsi mě, jde mi o fakultu. Každá VŠ má fakulty a obory. Některá exceluje v přírodních vědách, jiná zase v humanitních oborech, proto jsem psal, že jsi nenapsal, co chceš studovat.


Právě na takový "detail" jsem se ptát nechtěl, protože tady už je nějaká objektivita nemožná. Když napíšeš že jedna fakulta exceluje nad druhou v učení stejné věci, seřvou tě dva lidi co tam chodí a už tu je flame war :lol: :D

A většina lidí už tady poradila, včetně tebe, takže tvuj uvodni rypavy odstavec o "pobaveni" byl docela zbytecny :smile:

Macabre píše:
Zaráží mě, že by sis v takové důležité situaci nechal poradit od naprosto neznámých individuií na anonymním fóru, který stejně akorát napíšou školu kam choděj.


Dobrou polovičku těch "invididui" (jak si je nazval :roll: ) znám a o vetsine muzu rict ze je mam docela rad :lol: (i když pár vyjímek se pokaždé najde :) )

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron