Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Obyvatelné Planety ve Vesmíru

Obyvatelné Planety ve Vesmíru

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 31.12.2009 16:19:10
John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tohle jsem se někde dočetl....

Ve vesmíru krouží na 30 miliard Zemí
K fascinujícím odhalením dospěli nedávno vědci z univerzity v Novém Jižním Walesu v Austrálii. V okolním vesmíru může být až 30 miliard planet, vhodných k životu.

Je to téma, které provokuje vědce i laiky odedávna. Existují planety, na kterých by se mohl vyvinout život, podobný pozemskému? Jednoznačná odpověď dnes zní ano. V poslední době byly objeveny stovky extrasolárních planet u jiných hvězd, majících podobné podmínky jako Země. Bližšímu prozkoumání těchto planet a planetárních systémů dosud brání jen nedokonalost naší techniky, protože současné teleskopy tak daleko zkrátka nedohlédnou.


co si o tom myslíte? zahajme diskusi.... :hlaseni:
Naposledy upravil John Glassblower dne 31.12.2009 17:45:36, celkově upraveno 1

Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No mě by docela zajímalo co znamená, že ty planety jsou EXTRAPOLÁRNÍ?! To jako mají nějaký extra póly navíc či co? :lol: :lol:
Jinak vědci zase objevili ameriku. To je snad jasný, že musí ve vesmíru bejt planety podobný Zemi. Bylo by hodně divný (a nepravděpodobný) že by ve vesmíru neexistovala žádná jiná planeta, alespoň s podobnými rozměry, složením, atmosférou.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obyvatelné planety podobné Zemi? Těch podle mě bude spousta.... a to i v MW... Já si myslím, že tam venku určitě ještě nějací emzáci budou... jednak, když se vyvinul život tady na Zemi není důvod proč by se nemohl vyvinout na dalších planetách Zemi podobných a navíc, kde je psáno, že život může existovat tak, jak ho známe my dnes?
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Extrapolární bude asi blbě přeložený exosolární...

Trochu se o hledání exosolární planet zajímám, a třeba tohle "V poslední době byly objeveny stovky extrapolárních planet u jiných hvězd, majících podobné podmínky jako Země" je naprostý blábol. Byla objevena jedna trochu podobná, to je celé ve snad více jak třech stovkách jiných objevených planetách. Naopak, sice objevujeme desítky planet ročně, ale čím dál tím víc se zdá, že podmínky podobné Zemi jsou velmi ojedinělé, resp. o jiné podobné soustavě nevíme. Vznik inteligentního a udržitelného života rozhodně není jen o vzdálenosti od hvězdy, ale i o složení solárního systému, družici té planety a příliš mnoha elementech, podle kterých se zdá, že jenom vyvinutí našeho solárního systému v takové podobě je ohromná náhoda. Podle řady matematických modelů by například Jupiter měl dávno klesnout ke Slunci, ale nějakou shodou astronomických událostí k tomu nedošlo a plynné obry si zachovaly svoji vzdálenou pozici nutnou pro zachytávání komet směřujících k vnitřním planetám. A pak je tu chemické složení soustavy, které taky nemusí být všude jistotou.

Život možná vznikne i jinde než na planetě podobné Zemi, ale z objevu kapradí na každé třetí explanetě bych příliš odvařenej nebyl.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, že jsou tu obyvatelné planety jsem si poměrně jist. POKUD je vesmír nekonečný šance na to je....no....nekonečná :D

Stejně jako na nalezení čehokoliv, co si člověk dokáže představit :D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No už jen to že někde jsou kytky je přeci jen objev... Jinak Ray má pravdu.... stovky jich nejsou... je jich něco málo kolem třiceti a to jsou planety, které jakože mají kyslík a jako že nějakou tu vodu, ale nedávno byla objevena planeta, která má vodu, dokonce i v kapalném skupenství... což je dosti ojedinělá záležitost...

Ale pokud jednou lidstvo skutečně vyvine warp, tak to jsou rozhodně planety, které budou jako první na lístku, který bude mít nadpis terraformace...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

ToniTNT Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud vim tak zatim nebyla objevena zadna planeta podobna zemi(vyjmecne s Rayem souhlasim :rflmao: ctu 100+1 a Science). Dycky me chyta infarkt kdyz vidim jak treba v SG serialu SG tym vyleze z brany a muze dychat a najde lidi kteri mluvi anglictinou...je to podobne jako treba v Star trek serialech. Bohuzel nic jineho nez tyhle blbiny neni tak se clovek musi zamerit treba na vtipne provedeni a HLAVNE VYPNOUT MOZEK :rflmao: a bavit se (bohuzel SGU je pro me uspavac hadu :scared: ).

xeroo Airman
Airman

Příspěvky: 86
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No a ma snad Stargate napsane v podtitulku, ze se jedna o dokument nebo neco podobneho? Je to scifi a ve scifi snad muzou byt planety jako Zeme...Tak nevim z ceho dostavas infarkt :) Tu anglictinu jako mezigalakticky jazyk radeji resit uz nebudem :)

ToniTNT Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Scifi by nemelo popirat znama fakta jinak uz smeruje do fanatasy. Pokud si vymyslim neco co neexistuje tak je to v poradku ale davat vecem ktere zname jine vlastnosti to uz je pro me fantasy :D a pokud je tech nesmyslu moc tak uz to prestava byt zabava :sorry: .Napriklad pred 100 lety by nektere soucasne technologie byly spise fantasy nez scifi...Chapu tvurce serialu SG proc kdyz prolezou branou tak hned navazou kontakt v anglictine (protoze prolamovat jazykovou barieru by zabralo vice casu nez 1 dil zvladne :D ). Pokud si vzpominam tak mohli sebou mit na mise nekoho kdo ovlada ruzne jazyky z doby kdy zemi opustila posledni goauldska lod (uz si presne nevzpominam na detaily :D ) protoze lide byli pres branu ruzne rozmisteni po cele galaxii takze logika rika ze by meli mluvit reci odkud odesli (oblast egypta? :shock: ). Jsem trochu liznatej takze sry :rflmao: .

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Naopak, sice objevujeme desítky planet ročně, ale čím dál tím víc se zdá, že podmínky podobné Zemi jsou velmi ojedinělé, resp. o jiné podobné soustavě nevíme.

Máš pravdu v tom, že zatím nebyla objevena ani jedna planeta podobná Zemi. Ale tvrdit na základě toho, že se zdá, že podmínky podobné Zemi jsou ojedinělé je odvážný. Jde zřejmě o artefakt, jsou objevovány ty planety, které nám techniky umožňuje objevit - obrovský a blízko mateřský hvězdy.

btw: je to extrasolárná (= mimo solární systém), kde jste vzali extrapolární? to v tom článku neni
Obrázek

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Až najdou Pandoru, tak mi řekněte... :lol:

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohle už hraničí s obsesí :D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ralen píše:
Máš pravdu v tom, že zatím nebyla objevena ani jedna planeta podobná Zemi.

Přijde na to, jak moc si tu podobu představuješ.... musíš taky brát v potaz to že planeta podobná zemi je i ta, která se podobá naší planetě před x lety... (mluvím o milionech, či miliardách)

ToniTNT píše:
Scifi by nemelo popirat znama fakta jinak uz smeruje do fanatasy.

V tom případě sci-fi pro tebe neexistuje a máš jenom Fantasy... :wink:

ToniTNT píše:
je to podobne jako treba v Star trek serialech.

tam mají univerzální překladač... tam to nemůžeš brát v potaz
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi teda extrasolární, my bad, ale říká se jim exoplanety.

Přijde na to, jak moc si tu podobu představuješ.... musíš taky brát v potaz to že planeta podobná zemi je i ta, která se podobá naší planetě před x lety... (mluvím o milionech, či miliardách)

Velikost, poloha, Měsíc; žádná podobná se ještě nenašla, pouze jedna hodně podobná.

V tom případě sci-fi pro tebe neexistuje a máš jenom Fantasy...

Clarke?

Ale tvrdit na základě toho, že se zdá, že podmínky podobné Zemi jsou ojedinělé je odvážný. Jde zřejmě o artefakt, jsou objevovány ty planety, které nám techniky umožňuje objevit - obrovský a blízko mateřský hvězdy.

Jenže vznik života na Zemi právě hodně souvisí i se zbytkem soustavy a zatím se zdá, že sestavení té naší je značně ojedinělé.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

TENTHIUS Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 858
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je fakt no. Proto je podle mě obtížný hledat ve vesmíru život, když všichni hledají takový, jaký známe my tady. Ale já spíš zastávám ten názor, že život ve vesmíru je úplně jiný než tady na Zemi, ovlivněný právě unikátníma podmínkama v naší sluneční soustavě. Nedávno mě ale zaujala zpráva, že vědci na nějakým šutráku z marsu objevili mikroorganismy, který údajně nemohli na ten šutr vlézt až na Zemi kvůli nějakému "cosi" (už si to moc nepamatuju), ale těžko říct, jestli to můžeme brát za pravdivé. Kdyby to ale byla pravda a život se nezávisle na sobě vyvinul hned na dvou planetách jedné sluneční soustavy (i když zase jak říká Ray, unikátní podmínky), tak si troufám říct, že v Milky way budou tisíce planet s primitivními mikroskopickými životními formami a stovky s vyspělejším, ale stále né příliš inteligentním životem, ale vyspělých forem bude jenom pár (ať už v jakékoli formě). Spíš by mě ale zajímalo, jestli se vzhledem k velikosti vesmíru někde vyvinula stejná, nebo velmi podobná rasa jako my - lidi. Bohužel, odpověď se nejspíš nikdy nedozvíme :(
Obrázek
Obrázek
Take the reins...It´s up to you!
:::::::::::::::::::::::::::STARGATE BATTLE:::::::::::::::::::::::::::::::::
COMING SOON 2009

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toť otázka...
Ale já osobně jsem stejného názoru... Tam venku někdo je, ale nemusí žít nutně v podobných, či stejných, podmínkách...

Ray píše:
Velikost, poloha, Měsíc; žádná podobná se ještě nenašla, pouze jedna hodně podobná.

Tak to pak jo... ale nutno poukázat na to že je kolem zhruba třiceti planet, které pravděpodobně obsahují vodu v plynném skupenství a kyslík...

Dobře kromě Clarka snad nic jiného nevyhovuje jeho parametrům... ale snad víš co byla moje pointa...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A s tou nekonečností vesmíru to taky není úplně pravda. Diskutoval jsem o tom s fyzikem a zřejmě (jistě se to samozřejmě neví) sice prostor je nekonečný, ale hmoty je omezené množství.

Jinak ale nejlepším důkazem mimozemské civilizace by bylo, kdybysme namísto planety objevili nějaký ten solární kruh nebo Dyson sphere :-)

Mark Jacob: Jasně. Mě jde o to, že co se logiky technologií týče, tak opravdu hodně "scifi" je ve skutečnosti fantasy (Star Wars například).
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale i s omezenou hmotou je na nekonečném prostoru nekonečně možností...

Ray: No ale musíš vzít v potaz, že opravdu vyspělá technologie nelze odlišit od magie... :wink:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Planet s podobnými podmínkami jako na Zemi bude poskrovnu, ať už myslíte životní prostředí na bázi kyslíku a uhlíku, nebo jen svět s ideální gravitaci téměř jako na Zemi.
Pokud však bude objeven nadsvětelný pohon, bude to hledání jehel v kupkách sena úplná hračka, a terraforming taktéž.

A kromě toho, je i klidně možné, že v naší galaxii jsme momentálně jediná inteligentní forma života, možná i jediní v okruhu osmi galaxií.

Velmi zajímavá je představa, že i na Zemi se vyskytují formy života na jiné bázi, než jsme my, třebas i na arsénu nebo křemíku. Ony i minerály ve vitrinách můžou "žít", jenom my jsme omezenci neschopní s nimi komunikovat, protože se nemůžeme vymanit ze své představy "života" podobně jako se nemůžeme vymanit z času.

Mark Jackob : Každý warhammerák ti potvrdí, že u takových Eldarů jsou magie a supervyspělé technologie totéž :lol:

EDIT :

pako3 : Nejdřív si slovo od slova přečti co jsem napsal, než začneš posilat protinazory :smile:
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 01.1.2010 20:12:26, celkově upraveno 1

pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OMG, to je teda diskuze. :roll:

Planet podobných zemi nebylo objeveno mnoho, ovšem superzemí už bylo objeveno docela hafo.

To je způsobeno používanými technikami, které mají lepší šanci najít horké jupitery, než planety podobné Zemi. Navíc měsíce velkých planet mohou uchovávat život též.

Dnes se předpokládá, že několik desítek procent slunci podobných hvězd má svoji Zemi.

I kdybychom byli konzervativní, tak můžeme říci, že každá 10 000ctá hvězda má zemi podobnou planetu (desková tektonika, atmosféra, hmotnost, teplota, voda..atp).

A to vůbec nepočítáme měsíce (budiž enceladus, europa a IO příkladem)

V naši galaxii je potom 20-40 miliónů zemí.

Základy života leží na jednoduché chemii......po kvadrilionech reakcí nakonec a stamilionech let vznikne život tak jako tak (pokuď jsou chemikálie a příhodné prostředí).

Konzervativní odhad: v naši galaxii máme 1-5 milionů světů s bakteriemi.

Hvězdy blíže galaktickému centru mají spoustu problémů (supernovy, komety atp...nebudeme vysvětlovatú.

Takže jenom část z těch 5ti milionů světu se vyvine k mnohobuňečnému životu.

(uvažujme, že na země bude existovat 10mld let, jenom lehce...zkrátka podmínky pro vznik mnohobuňečného života jsou složitější.

Uvažujme 100 000 světů s rozvinutým mnohobuňečným životem.

Z toho by se mohlo vyvinout tak .....třeba 1000 civilizací, ovšem jak dlouho taková civilizace trvá?????

Osobně si myslím, že v naši galaxii existuje teď jenom pár civilizací.

Ovšem ve vesmíru jsou stovky miliard galaxií........

Sorry za spekulace, ale bez toho by to nebylo ono.

EDIT: život na bázi křemíku? Pochybuji, viděl si něco takového po 4,5mld let evoluce na Zemi?
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak na měsících taky není jisté, jestli by se vyvinula civilizace. Měsíc Jupitera v zóně života je hezká věc, ale neustálá masivní seizmická aktivita, která se k takovým měsícům často váže, je taky jiná.

A galaxií je sice FAKT hodně, ale situace ve všech ani zdaleka nemusí podporovat rozvinutý život nebo civilizaci jako takovou na úrovni celé galaxie. Jak jsem řekl - nějaké ty mechy někde seškrábat můžeme, ale rozvinutá civilizace vyžaduje skutečně stabilní podmínky, které nejsou běžné, a nemusejí kolem sebe existovat zároveň. I kdyby lidstvo do tisíce let vymřelo, pravděpodobně se sotva dostane za hranice svojí sluneční soustavy (zázračné objevení FTL nepočítám). Drakeova rovnice je fajn, ale pořád je to jenom rovnice.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mark Jackob píše:
Přijde na to, jak moc si tu podobu představuješ.... musíš taky brát v potaz to že planeta podobná zemi je i ta, která se podobá naší planetě před x lety... (mluvím o milionech, či miliardách)

To je samozřejmě pravda, podobná Zemi bych definoval asi jako - kamenná planeta, rozměrově... no na tom až zas tak asi moc nezáleží (ale žádný extrémy) a aby se aspoň na části jejího povrchu vyskytovala teplota v rozmezí 0-100 C. Myslim, že zatim mezi objevenými planetami ty kamenný spočítáš na prstech jedný ruky a na žádný z nich neni chladněji jak na Venuši.

Ray píše:
Jenže vznik života na Zemi právě hodně souvisí i se zbytkem soustavy a zatím se zdá, že sestavení té naší je značně ojedinělé.

Možná teď někde v opačný části galaxie sedí mimozemšťani a uvažují nad tim jaký je jejich štěstí, že zrovna jejich sluneční soustava se vyvinula jak se vyvinula, že zrovna támhleta planeta se pohybuje támhle a díky tomu život na jejich planetě nebyl ještě zničen nějakym meteoritem. O tom jak moc uspořádání sluneční soustavy ovlivňuje možnost vzniku života se těžko dá moc říct bez toho, aniž bys znal nějakou jinou než tu naši a to, že se zdá že zrovna naše uspořádání sluneční soustavy umožnilo rozvoj života ještě vůbec neznamená, že je to pravda. Stejně tak může existovat množství dalších kombinací, který stejně jako v tý naší sluneční soustavě život umožňují a ty klidně mohou ve vesmíru převládat. A to ani nezmiňuju to, že naše mizerný znalosti o vzniku života (tim naše myslim lidstva, ale pro uživatele tohohle fóra to samozřejmě platí trojnásob) nám ani neumožňují říct jaký vlastně podmínky jsou potřeba a jestli byl vznik života jen náhodnej nebo je pravidlem. Prostě přijde mi, že se tu určitý spekulace berou za jasný a to bez jakýhokoliv rozumnýho důvodu.
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O tom jak moc uspořádání sluneční soustavy ovlivňuje možnost vzniku života se těžko dá moc říct bez toho, aniž bys znal nějakou jinou než tu naši

To je pravda, na druhou stranu se znalostí toho, že ve většině simulací vývoje naší soustavy měl Jupiter klesnout na dráhu Merkura a spolykat při tom všechny pevné planety si troufnu odhadovat, že v téhle soustavě by rozbujelá civilizace nevznikla. :-)

Navíc jsou tu i další faktory ze samotné pozemské historie. Civilizace by snad nikdy nedosáhla současného stavu, kdyby nebylo fosilních paliv. Těžko bychom se dostali za pět tisíc let k letům do vesmíru jenom se dřevem. A opět - kdo ví, je-li tenhle proces automatický na všech planetách podobných Zemi.

Nechci tvrdit, že Země je jediná planeta s civilizací, o tom pochybuju, ale rozhodně si nemyslím, že galaxie je plná rozbujelých civilizací. Život sám o sobě může být relativně běžný, ale mě jde spíše o emzáky se kterýma si pokecáme.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nechci psát sálodlouhý příspěvěk

1) situace ve všech galaxiích je více/méně stejná

2) situace uvnitř galaxie je podstatnější, planety blíže galaktickému středu jsou více ohrožovány externími vlivy

3) když nastanou podmínky pro dlouhodobý vznik mnohob. života tak nastanou i podmínky pro civilizaci

4) život je možný jen na bázi nukleových kyselin, a o něch víme, kdy se mohou vyskytovat....

Souhlasím s Rayem - ve vesmíru je zatraceně mnoho mechu, ale naše galaxie bude nejspíš na civilizace našeho typu pěkně chůdá.

btw. ropa bude všude - stačí mnohobun. život a rozumná geologická stabilita planety (což už předpokládá vznik toho života).

Mohl bych ještě vyložit další a další tuny argumentů, ale myslím, že tohl ebude stačit.
Obrázek

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nechci aby to vypadalo, že tě urážím pako3, to rozhodně ne, ale NEMŮŽEŠ vědět, jak jsou na tom ostatní galaxie, nebo hvězdy. Planety, které my zachytíme, jsou jenom ty blízko svým mateřským hvězdám, nebo větší bráchové Jupitera...

Lidstvo doposud neví, jak život vznikl od základu, ví že začal vznikat, a jak to postupovalo, ale neví co tomu bylo podnětem.

Život jen když máme nějaké to *NA.... to jsou zase jenom naše podmínky....

Když shladíte vajíčka nějakého druhu komára tekutým heliem a poté je prudce zahřejete na teplotu 30, tak se stejně vyvinou zdraví komáři... Takovýhle extrém se nám vyvinul na Zemi... kdo ví co mže být na jiných planetách...

Nejsme schopni vytyčit podmínky pro vznik života jako takového, ale pouze toho, jak ho známe my, ale kde je psáno, že mimozemšťané budou z relativně chladné planety o hmotnosti Země s měsícem a jednu AU od své hvězdy se stejnými kvalitami jako má naše Slunce?
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron