Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 18.1.2010 00:49:49
Joanne Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Btw. co máš za hafy? Mě doma sídlí vipetka (plemeno většině laické veřejnosti naprosto neznámé, takže už jsem se dozvěděla, že mám pita, dogu, naháče, kolii... ) a kříženka NO. Vůči chrtům taky panuje dost předsudků, takže jsme bohužel skoro pořád centrem pozornosti.
Taky by mě zajímalo, kdy lidi přestanou psy dělit na nezvladatelné šelmy, které trhají děti na potkání, případně se zakusují do nohou (psi u běžného člověka) a roboty, kteří se bez povelu ani neuprdnou (psi služební, policejní) a začnou v nich vidět to, co jsou, živé bytosti. Ale to by asi stálo moc přemýšlení, a neřídit se jen tím, co píšou v novinách, že.
Dojali mě tenkrát s tím zákonem, že psi nad myslím 35 cm výšky budou muset mít povinně vodítko a košík neustále. No, už vidím, jak s tím svým šílencem chodím jen na vodítku. Dyk to by hraničilo už pomalu s týráním, a tak je to u většiny psů.


Vipeti (a chrti obecně) jsou úžasní psi. Kdysi jsem mívala sousedku "chrtařku" a někdy jsem nevěřila vlastním očím, ti psi byli fakt dokonalí. Taky nám vyprávěla jak jejího barzoje zaměňovali za kolii :D My máme momentálně šeltii (na Silvestra jsem hlídala sousedčino zoo) a kdysi anglického setra.
Co se týče pohledu nekynologické veřejnosti, ty dva typy psů jsi vystihla naprosto přesně. O tom zákonu jsem teda nikdy neslyšela, ale docela mě to zvedlo ze židle. Já osobně znám mnohem víc agresivních yorků než třeba zástupců plemen typu bull, nehledě na to, jaký dopad na chov a rozrůstání se množíren by to mělo. A ještě přehlížím ten fakt, že neznám jediného psa, který by dokázal být celý život na vodítku. :wall: Ale asi bych měla být ještě ráda, když se dívám na šílené "bullí" zákony v jiných zemích.

Příspěvek 18.1.2010 15:07:56
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
když už jsme u těch mazlíčků, já mám doma dvě kočky a Eratuského Brouka ;D
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Příspěvek 19.1.2010 11:24:37
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Joanne - k tomu zákonu, ono toho bylo víc. Maximální možná výše pokuty za volné pobíhání psa měla být až 50.000,- Kč, psi nad 35 cm a 10 kg váhy měli být na vodítku a pokud možno s košíkem pořád (tohle byla podle nějakého poslance hranice psa, který dokáže způsobit člověku vážné zranění), přičemž vodítko nesmí být delší než 120 cm. Podrž se, ale bylo to součástí zákona proti týrání zvířat. Vysvětlováno to bylo tak, že pes, který se zaběhne, tak trpí, a aby se tomu předešlo... A pak taky aby se ochránily malé děti, které cizí psi zřejmě zakusují v jednom kuse.
Naštěstí to padlo, protože proti tomu pejskaři houfně protestovali. Ne že bych se divila.
I když musím říct, že se vždycky dost bavím nad maminkama masírovanejma Novu, který si svoje dětičky div neberou do náručí, když jdeme se psem kolem, a koukaj na mě jak na vraha. Dřív jsem to vždycky řešila tak, že jsem si čokla zavolala k noze a volno jsem mu dala až když jsme byli kus za nima. Ovšem jelikož na mě koukali jak na vraha stejně, tak jsem to přestala řešit.
S těmi chrty souhlasím, jsou fakticky dokonalí. :D Já si vipeta vybrala pro jeho úžasnou povahu. Pokud chceš vidět fotky toho mého blba, jdi an chrtiforum.cz, sekce vipet, topic Atlantida z Arizejských niv. Tam mám nejen fotky, ale i další příhody, které jsem se svým blbem zažila.
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

Příspěvek 13.3.2010 19:21:45
bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no my měli kočku jménem Laskonka Svačinková ta zdechla, tak jsme si pořídili kočku Murynu a kocoura Nacína. Nacína přejelo auto a muryna zdechla.Věřili jsme že smulu jsme vyčerpali pořídíli jsme si psa Berku(americký bulldog) kočku Zrzku Zuzku Pankáčovou a kocourka čertíka,všíchni zdechli v rozmezí dvou měsícu. Tak jsme si pořídili psa Aju (americký bulldog) a betinku(bišonek) na doma tí překvapivě ještě žijí :D .Na jaře planujem koupit další kočku.

Tak todle všechno se u nás stalo za čtyři roky :) .

ještě vám řeknu co se stalo loni v létě Aja si běhala venku a tatka umýval auto psovi nejspíš šiblo a rozběhl se proti autu zezadu (ráda leží v kufru a dveře jsou skoro celé z pruhlrdného skla) ten blbec pes ani nebřibrzdil a napral to zezadu do auta díki setrvačnosti skončil na střeše (natož se tvářila trochu otřeseně)
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

Příspěvek 28.3.2010 00:16:32
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsme želvu právě probudili ze zimního spánku, tak zatím bordel nedělá. Ale je zajímavé, jak hnedka věděla, kam si má v terárku vlézt, aby se mohla vyhřívat, a to to ještě nebylo zapnuté. Ona nebude tak hloupá, jak vypadá... :)
Good night, Destiny!

Příspěvek 28.3.2010 00:25:58
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bindina:Mně kdyby zdechlo tolik zvířat po sobě, tak bych možná hledal příčinu namísto pořizování dalších a dalších mazlíčků na zdechnutí....

Příspěvek 28.3.2010 13:06:31
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pokud je příčinou "smůla", tak s tím asi moc nenaděláš, můžeš jenom doufat, že se na tebe obrátí štěstí :)
Good night, Destiny!

Příspěvek 28.3.2010 13:41:11
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No jo, ale chudáci ty zvířata, na kterých budeš zkoušet, jestli se na tebe obrátilo štěstí.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 27.7.2010 14:43:24
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já měl králíka bílího potom chameleona, ten ale umřel chudák :?
A nakec křečka, ten si prokousal díru a někam se ztratil, asi zkočil zbalkona, pocelém bytě jsme nechali kousky jídla a on to vůbec nesežral tak asi doma nebyl. :)
Obrázek

Příspěvek 30.7.2010 17:14:55
bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak jsme si pořídili další kočku(překvapivé že :wink: )
zatím řžije což mě docela udivuje protože ji máme asi 3 měsíce to vypadá na rekord :rflmao:
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

Příspěvek 01.9.2010 15:42:50
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
První kočku kterou můj bratranec měl byla černá, otrávila se, další kočka tu přejelo auto potom zas další kočka která se jmenovla Esmeralda tu taky srazilo auto potom měl koťatka myslín šest. Tři se stratily dvě se utopili v bazénu. Potom měl kocoura který pořád škrábal v kuse a toho taky srazilo auto teď už si na to davájí bacha a ty kočky zavírají doma. Nedávno měl další kotě takovou kuličku malou. Ta šla zas prič někdo si jí vzal. :)

Ale těch koček je škoda :roll:
Obrázek

Příspěvek 27.9.2010 02:03:45
D.Dušek

Odpovědět s citací
 
Měl jsem potkana, teď už nic nepěstuji, sestra má teď potkany tři, kočku, psa, matka tři skinny morčata a želvu, otec asi 3 tisíce ryb. Já preferuji myš... a klávesnici :).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Co se jinam nevešlo