Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Olympiáda 2010

Olympiáda 2010

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 13.2.2010 11:25:11
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak nám po dvou letech začal jeden z největších sportovních svátků, kdy se i naprosto nesportovní diváci rozhodnou fandit svým favoritům. Proto jsem se rozhodnul otevřít tohle téma, kam můžete dávat postřehy a zajímavosti z her.

Mezi první patří například zapalování olympijského ohně, kde se jedno z ramen které hlavní pochodeň zapalovaly ani nevysunulo... každopádně to bylo pěkné... V českém olympijském studiu navíc zopakovali naší zimní medailovou historii... samozřejmě kluky z nagana... Koukat na to je pořád stejný mazec jako v '98...

Jediný co nechápu, že museli u nás už připravit poštovní známky s medailisty (sáblíkovou, bauerem...) nevím jestli něco takového můžou vůbec vnímat, ale uměle to na ně zvyšuje tlak.. a když nevyhrajou tak co? Akorát se objeví spousta blbečků, kteří je začnou shazovat...

Příspěvek 13.2.2010 11:40:57
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zahajovací ceremoniál som nevidel, nechcel som byť celú noc hore kvôli tomu.
Kedy hráme hokej proti sebe, bratia Česi? :)

Příspěvek 13.2.2010 11:47:52
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hele.. 18.února, ve čtvrtek v 6:00 ráno hrajeme... my to máme jako první utkání, u vás vůbec nevim...

Každopádně na
http://zoh.ct24.cz/
můžete olympiádu sledovat živě, mají udělaný několik kanálů, graficky všechno přehledné akorát musíte nainstalovat silverlight, ale pokud jste si ho instalovali na procházku po Destiny, před premiérou SGU, tak nemusíte :)

Příspěvek 13.2.2010 11:48:18
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zahajovací ceremoniál se mi docela líbil, místy sice trochu nuda, ale to bylo pravděpodobně způsobeno pozdní hodinou a dle mého názoru nekřestanskou délkou celého aktu :) .
Co se týče chyby v závěru ? Nevadila mi a rozhodně mi nezkazila požitek se sledování, klasifikoval bych to, jako malý technický nedostatek. Nic víc.

Každopádně je to konečně tady :D Na hry se těším už několik měsíců, už jen z toho důvodu, že mám radši zimní než letní olympiádu. Mou preferované disciplíny budou hokej, klasické lyžování a hodlám taky mrknout na rychlobruslení, když už tam máme dvě želízka v ohni.
Rozhodně počítám s tím, že v následujících cca. dvou týdnech se rozhodně moc nevyspím :D .
Teď už nezbývá nic jiného než doufat, že se počaší umoudří :!: .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 13.2.2010 12:07:08
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
gravidus píše:
Hele.. 18.února, ve čtvrtek v 6:00 ráno hrajeme... my to máme jako první utkání, u vás vůbec nevim...

Ach jo, tou hodinou si ma veľmi nepotešil :D To budem zrovna na intráku, kde mám slabý net.. No nič, dám si budíka a pôjdem to pozerať do študovne :D
Inak my to máme tiež ako prvý zápas, myslím.

Příspěvek 13.2.2010 12:12:43
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zahajovací ceremoniál se mi líbil asi jako každý olympijský ceremoniál. hezké od nich bylo, že uctili památku gruzínského sáňkaře. S tím nevysunutým sloupem to nebyla zase tak hrozná katastrofa, akorát to muselo být Nancy Greenové líto, že si nemohla ten oheň zapálit. Jinak se budu snažit stihnout co nejvíce sportů, takže se moc nevyspím. Na zápas ČR - SR si ráno vstanu, praxi bych měl ten den mít až od 10.00, takže si tenhle zápas nenechám ujít. Už si hlavně jen přát, aby se na kanadské ledové dráze nepřihodila další nehoda a všichni z toho vyšli vcelku. Ta dráha je opravdu extrémně nebezpečná, hlavně, že ji musí mít nejrychlejší na světě.

Příspěvek 13.2.2010 12:19:05
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jistě, i čeští sáňkaři říkali, že vítěz je už ten, kdo to bezpečně sjede dolů... a že v tom místě, kde vylítnul ten gruzínec měli taky na mále... Je to strašná škoda, že se něco takovýho stane.. chudák kluk se na to připravoval celý život a pak tohle :( Hlavně ať už se to neopakuje...

Příspěvek 13.2.2010 13:05:38
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No nevím, jestli jsem sám, ale olympiáda mě po těch XX letech už vážně nebere. Co dva roky se sejde banda týpků v trikotu a společně se měsíc potí, fakt super. A poslední roky to už není ani o lidských výkonech... na letní olympiádě měli speciální plavecké úbory která byly schopné přidat desetiny vteřiny, používali kamery s 1000 snímky za vteřinu na lukostřelbu. Na zimní olympiádě to bude to samé. Kdo má dražší lyže vyhraje, bob navrhne inženýr co dělal stíhačky a nedejbože že by měl někdo na biatlon ty prosté lyže z mikrovláken. A ještě s tím musí otravovat lidi které to vůbec nezajímá a rušit kvůli tomu kde co. Měsíc nudy se blíží...

Příspěvek 13.2.2010 14:26:06
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No myslim, že kdyby to bylo tak jak říkáš, tak bude vyhrávat všechno amerika a nejbohatší státy, který na to dle tebe "maj prachy"

Jsem rád že to nevidim jako ty, že můžu fandit mym oblíbencům a dívat se na svůj lehce pokrytecký národ s trochou hrdosti... a že nezáleží na tom kdo vyhraje... Je jasný že olympiáda v Pekingu byla naprosto příšerná a bylo tam potlačeno kde co, z olympijského ducha.

Pro tebe možná začíná měsíc nudy, ale existují lidi, kteří se u televize nudí 4 roky a baví se jenom tenhle měsíc... a opravdu..olympiády bude všude hodně..na programech ČT4 kde sport dávaji stejně.., ČT24, kde to bude omezeně, a na ČT2... ano to strašně omezuje... máš potom už asi jenom dalších 10 českých programů, kde se o olympiádě zmíní maximálně ve zprávách...

No nechci ti nic z toho vnucovat..tak se jdu kouknout na zapálení tý fagule...

Příspěvek 13.2.2010 14:28:59
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, je fakt, že televizi doma zapínám jen kvůli sportu. :)

Příspěvek 13.2.2010 16:09:24
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ešte otázka k hokeju: Je nejaká šanca, že by sa niečo hralo večer? (nášho času)

Příspěvek 13.2.2010 16:16:15
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ve skupině se hrají 3 zápasy: v 21:00, v 1:30 a v 6:00 našeho času. takže jediný večerní zápas začíná v 21:00.

Příspěvek 13.2.2010 16:27:50
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak ten hokej si teda vůbec neužiji... v 7h mi začíná škola, takže budu vstávat v 5h a buď budu ve vlaku nebo se k tomu ani nedostanu :( škoda...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 13.2.2010 16:51:50
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Foo Fighter: Teď jsem si všimnul, že Slovensko hraje ve skupině 2x od 6:00 a 1x od 1:30. My hrajeme od 21:00, od 1:30 a od 6:00.

Příspěvek 13.2.2010 17:12:20
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A jéjé, to zase bude :D Ale pozerať budem aj tak...na 6:00 si privstanem, na 1:30 si dám budíka a bude :P

Příspěvek 13.2.2010 17:33:27
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
+ jak se můžeme dočíst na bsg.cz uvidíme mnohé "kulisy" z Capricy a BSG :D :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 13.2.2010 19:16:19
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
sem se na ceremoniál dodíval až teď a moc se mi líbil(až na ten nudnej pochod)

nejvíc se mi asi líbili housle a step

a ohledně toho nedostatku na konci,myslím že to nic neskazilo,pořád to bylo super
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 13.2.2010 23:55:53
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No teda! Gratulace Slovensku k olympijskému zlatu, to je hodně velké překvapení.

Příspěvek 14.2.2010 00:34:03
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Krása, prvý deň, prvé zlato. Len sa obávam, že bude aj posledné :D

Příspěvek 14.2.2010 01:04:45
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na OH jsem se samozřejmě těšila. Hlavně na krasobruslení, kde se na olympiádě sejde naprostá špička. Nějaké lyžování, možná se kouknu i na hokej. Akorát z toho kvůli práci nebudu moc mít :(

Ceremoniál se mi líbil, ale nějak se mi líbil o dost víc než ten čínský, kde to měli všechno až moc perfektní, a velkolepé. Tady bylo vidět nadšení a některé technické problémy, to se zkrátka stane, a myslím, že to nikomu nevadilo.
Jsem taky ráda, že (ač to tak nevypadá), tak olympijská myšlenka pořád žije - hlavně je fajn vidět, že se účastní třeba i Pákistán nebo Írán, či africké země, které se jedou vyloženě jen zúčastnit. Takže to není jen to ohrané "západní svět", ale je to opravdu globální. I když si jsem jistá, že někde v mongolské stepi je jim to jedno. :D
Mám ráda nástup sportovců. Je zajímavé vidět, kdo všechno se účastní, a třeba mě překvapilo, že naše výprava je očividně jedna z nejpočetnějších. Nebo že Slováci tam mají hokejistky.

Rozhodně to budou zajímavé dva týdny, takže držet palečky budu i v práci u počítače. :smile:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 14.2.2010 10:19:26
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Foo Fighter píše:
Krása, prvý deň, prvé zlato. Len sa obávam, že bude aj posledné :D

Tak ještě jede Kuzmina stíhačku a Procházková by mohla ve sprintu zajet dobrý výsledek. :)
Naposledy upravil Daedalus.cz dne 16.2.2010 23:36:42, celkově upraveno 1

Příspěvek 14.2.2010 11:03:58
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Akrobatická lyžařka Nikol Sudová nakonec skončila ve své disciplíně, jízdě v boulích, na 16. místě. Je jasné, že kdyby byla zdravotně v pořádku, mohla atakovat medailové pozice. Každopádně palec nahoru a obrovský respekt za snahu se olympiády zúčastnit, nehledě problémů s kolenem :bravo:
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 14.2.2010 11:38:26
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
skoda ty sudovy....sem ji drzel palce
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 14.2.2010 11:43:09
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska jsem si vstal ve 4:30 na tenhle závod a to sem usnul asi v 1:00. Každopádně Nikola se snažila seč mohla a už jen to, že ten závod jela je úspěch.

Příspěvek 14.2.2010 12:22:57
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemyslím si, že se dala za těchhle okolností čekat medaile, ale respekt si zaslouží pořádný. Když si představím, jak jsem sotva lezla, když jsem si jen natrhla šlachu v koleni, tak vlézt na lyže a dělat *tohle*, to chce odvahu. :salut:
Dneska jede Sáblíková, tak té snad nevypadne forma v nejnevhodnější dobu. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo