Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Verite v boha?

Verite v boha?

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Verite v boha?

Ano
29
32%
Nie
63
68%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvek 28.9.2010 02:14:29
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ralen píše:
Viděl jsem, podle mě ztráta času. Autoři berou naprosto běžně známý věci a zacházej s nimi jako by objevili Ameriku.


To se ti zdá, protože ty máš přehled (nesměj se, je to tak, sám to vidím na věřících se kterými bydlím). Řekněte mi, kolik věřících si připustí, že jejich náboženství je kopie? (hlavně o tom to je) Jak tomu můžeš přisuzovat ztrátu času, když za těch 30 minut poznáš náboženství z jiného úhlu a kolik nových faktů ti dokument přinese? Málo toho asi nebude co. Z "objevení Ameriky" jsem byl taky párkrát obviněn (nevěřícími), fakt byl ale ten, že pro samotné věřící to opravdu bylo něco nového. (třeba to, že bůh hmotně neexistuje, ale existuje jen v jejich hlavách, protože v něj věří - tohle mi nevěřící vyčitali nejvíce, oni to berou jako samozřejmost (většina), ale takových případů bylo více) :roll: Takže s pojmem "naprosto běžně známý věci" pozor.

Příspěvek 29.9.2010 19:50:32
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A já si zas myslím (a nejsem sám), že vesmír je postaven čistě na zákonech fyziky, a jelikož my lidé toho ještě moc neznáme, tak nám to připadá jako inteligence rozuměj boží dílo.
:yes:

Příspěvek 29.9.2010 21:12:17
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ivimila: Určitě máš pravdu v tom, že by to řadě věřícím vadilo (netroufám si odhadovat jejich podíl), ale nelze to zobecňovat, což pokud se dobře pamatuju v tom filmu dělali (už je to nějakej pátek, co jsem to vyděl). Navíc má výtka se týkala filmu jako celku (nejen té části pojednávající o náboženství)
Obrázek

Příspěvek 04.12.2010 03:31:54
booble1428 Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 428
Bydliště: Někde na google mapě...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
BLAHOSLAVEN BUDIŽ EVŽEN ! Náš stvořitel !
Obrázek
Školy je hodně, práce je hodně, sg-dote zase odloženo... samotnýho mě to už štve ale nějak mě to nechce znovu chytnout... další možné datum vydání jsou vánoce.

Příspěvek 13.12.2010 13:01:08
Bobo_SK Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 84
Bydliště: Slovensko,Partizánske
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ja si myslím, že Boh existuje....toto mi nikto nezoberie.......verím aj v posmrtný život....že duša ide do "neba" alebo "pekla". Veľakrát som rozmýšľal či naozaj Boh existuje ale vždy som došiel k tomu že existuje. Neviem ako vy ale niekedy mám taký pocit, že na mňa niekto dáva pozor.....že vo chvíľach keď sa cítim najhoršie ma niekto počuje.

Ja nie som taký veriaci čo je každé ráno o šiestej v kostole.... Ja si myslím, že ak človek verí v Boha nemusí to dokazovať tak, že chodí do kostola. Stačí ,že verí v to, že ho niekto ochraňuje, dáva na neho pozor.

Příspěvek 22.7.2017 08:31:41
PavelMinek Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ono s tím zmíněným chozením do kostela. Napadá mne jedna věc, ono v Bibli se o chození do kostela nic nepíše.

Příspěvek 22.7.2017 08:43:15
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Njn, v biblii sa toho však celkom dosť píše o chodení do židovského chrámu v Jeruzaleme. Akurát že ten už dnes neexistuje...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Co se jinam nevešlo