Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Verite v boha?

Verite v boha?

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Verite v boha?

Ano
29
32%
Nie
63
68%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvek 15.7.2010 17:08:59
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neměl jsem na mysli morálku, ale lidskou blbost, např. projedu na kole rybník? A utopil se... tohle se stalo

Můj pes vběhl pod auto. Na základě toho můžu říct, že psi jsou idioti?

Co má společný to, že dnešní střední třída se má lépe než středověký šlechtic? Za 100 let se bude mít (snad, zatím to tak u nás nevypadá :D ) chudák líp jak dnešní prezidenti, to je irelevantní, pořád budou bohatí vs chudí a ty nejlepší věci budou pro ty bohatý jako vždy...

Přesně - a pokud se "chudák" bude mít jako dnešní boháč, tak to je dokazuje, že chudý vs. bohatý je velmi subjektivní a relativní pojem z hlediska historie (čili i budoucnosti).

Dlouho nebudem společnosti typu Antikové, kde jim o peníze a podobný kraviny nešlo a duchovně se vyvinuli a drželi pořád spolu...

Nikdy nebudeme takováhle nesmyslná utopie. Společnost by nemohla fungovat, kdyby se neodměňovalo za úspěchy.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 17:37:00
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třeba se vymyslí jiná odměna nebo hold nebudem takový chtiví závistiví bestie ;)

Ano, psa přejelo lidmi vytvořené auto. Tohle by se mu normálně nestalo ;)

Ať je to subjektivní, jak chce, pořád to nemá vliv na to, jestli v budoucnu budou lepší věci pro bohatý atd.
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 15.7.2010 17:45:09
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je neuvěřitelně negativní názor. Pominu-li, že lidé jsou i hodní, tak právě soutěžení (říkej si tomu třeba závist, to je fuk) je to, co nás dostalo na špičku potravního řetězce.

Ano, protože koně běhají pomalu... Nemluvě o tom, že se snad bavíme o inteligenci, ne? Pes je domestikovaný, auta zná. Ono vůbec ten tvůj příklad s chlapcem co se utopil je dost dementní - on nevěděl, že se v rybníce utopí. Neudělal si betonové botičky a neskočil úmyslně do vody. Pokud byl navíc popitý, není na jeho nehodě nic indikujícího demenci. Dělal jsem i méně pochopitelné věci. To bych taky mohl říct, že člověk, který sedl do stroje těžšího než je vzduch a navíc plného hořlaviny a pak umřel při havárii, byl asi taky idiot.

Ať je to jak chce, pořád jsem tím ilustroval, že genetické inženárství, o kterém ty tvrdíš, že bude jen pro "bohaté", může být i pro "chudé" budoucnosti. O nějakém třídním systému budoucnosti se přece nebavíme, ale o dostupnosti služeb.

Opravdu, ty rádobyhippie řeči o tom, že přírodě i sobě děsíme tak moc, až by bylo lepší, kdybychom nežili, si raději nechte pro sebe. Nebo s koncem lidstva začněte u sebe. Lidstvo není dokonalé, ale první a základní instinkt je a musí být samozachování.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 18:05:29
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, promiň, asi jsem velmi vyspělý, když vím, že když pojedu na kole do rybníka (a ne nebyl ožralej), že se stane asi něco špatnýho, takovou kravinu bych neudělal, ani kdybych věděl, že se jen smočím... Nebo demence, co se děje u nás, "milion" přejetých na kolejích, protože jsou hold debili chodit podchodem nebo počkat... Lidi, kteří si vylezou na skálu jenom proto, aby je hasiči potom sundali dolů a mohl bych pokračovat, možná, že tam u tebe tohle neznáš, ale tady je to děsný, co se tady děje a to jsou jenom případy, o kterých vím, vsadím se, že jsou daleko horší... A to, že se naliješ a uděláš blbost, je pořád tvoje blbost, nemáš chlastat, když to neumíš ;)

Jestli jsem to správně pochopil, ano jednou i to s tím DNA bude pro chudé, protože za nějaký čas se posunou do role "bohatých", ale zároveň tahle služba bude zastaralá a levná a bohatí budou mít opět něco lepšího ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 15.7.2010 18:39:18
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
...Nebo s koncem lidstva začněte u sebe.

8) Za to se taky přimlouvám.
Obrázek

Příspěvek 15.7.2010 18:57:42
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak to tak pročítám, tak souhlasím s oběma. Wanted má pravdu v té bohatosti a Ray má pravdu ve všem ostatním. :D

Ale myslím že hádat se o takových věcech nemá smysl, protože je to stejně každýho názor.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 15.7.2010 19:15:36
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray: To myslíš jako vážně, že někdo kdo sedne na kolo a vjede do rybníka, ti přijde duševně v pořádku? Pokud je to takový dement, že ani neví jak vypadá dno uměle vykopané nádrže, tak mu to patří... Abych použil tvoji větu, už s tím koncem lidstva začal.
Člověk, který sedne do stroje těžšího než vzduch má ujištění od fyziky a matematiky, že v tom vzduchu taky zůstane (jakákoliv jiná závada je už prostě nehoda). Na druhou stranu když vjedu do rybníka, odpor vody mě zastaví a po pas zajedu do bahna tak to není nehoda, nýbrž blbost jezdce.
Další takový případ je slečna, která na přímém slunci plní zapalovač a pak s ním hned škrkne... To je taky nehoda a ne demence, viď? Nebudu tvrdit, že existují dokonalí jedinci, ale když někdo udělá takovouhle zho*adilost, tak mu to prostě patří. Potlačili jsme evoluční přirozený výběr, tady máme jeho náhradu...

Příspěvek 15.7.2010 19:59:39
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Včera jsem na Nově viděl ten dokument o dvojčatech, jak byly hlavama srostlí k sobě. Bylo mi jich dost líto a zároveň sem byl nasranej, jak se vůbec něco takovýho může stát... Jen další důkaz o tom, že 1) bůh není
2) je to sadistická a zvrácená ku...

Příspěvek 15.7.2010 20:35:43
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebo demence, co se děje u nás, "milion" přejetých na kolejích, protože jsou hold debili chodit podchodem nebo počkat... Lidi, kteří si vylezou na skálu jenom proto, aby je hasiči potom sundali dolů a mohl bych pokračovat

Moment, moment. Ty jsi nikdy nepřešel ulici mimo přechod pro chodce? Nikdy jsi nešel přes koleje? Nikdy jsi to nepřehnal s alkoholem a nikdy jsi nechytil při nějaké sportovní činnosti mírný panický záchvat, že na ni nemáš? Neděláš občas něco hloupého, protože ti to šetří čas a nervy? Nebo protože je zdravé chovat se občas irelevantně? NIKDY?

Ray: To myslíš jako vážně, že někdo kdo sedne na kolo a vjede do rybníka, ti přijde duševně v pořádku?

Ano, mě třeba doteď nenapadlo, že se probořil v měkkém dně - ten článek jsem nečetl a nezamýšlel jsem se nad tím. Já jsem třeba kdysi jel na kole po odstavném pruhu dálnice, což taky není bezpečný, a myslím, že každý se občas chová zbytečně nebezpečně sám vůči sobě. Lidé dělají hloupé věci pod tíhou okamžiku či z nutnosti ("Hej, ty tam nevjedeš? Srabéé!"), či protože se nudí, ale nemusí to ani omylem souviset s jejich inteligencí za střízliva.
Ale moment, tohle přece dělá i zvíře. Nebo je snad bezpečné, aby pes utekl ze zajetí a jen tak pro pocit značkování si území se vystavil rizikům venku? Copak neznáme příklad zvířat, které se utopily v bažinách? Nikdo neřekne, že antilopy jsou hloupé, když zaběhnou omylem do území lvů, protože přece "To je příroda!", ale člověk má nekonečně mnoho aktivit než antilopy a díky tomu exponenciálně více rizik svému zdraví, a když nějaký nebožák zajede do ghetta s vysokou kriminalitou a koupí kulku, tak "Je to idiot, protože ho to mělo napadnout". Nikdo ale neví vše; vy tvrdíte, že lidé jsou hloupější než zvířata, protože občas někdo vyhraje Darwinovu cenu. Já tvrdím, že kdyby tomu tak bylo, už by nikdo naživu nebyl; člověk potřebuje vysokou inteligenci, aby v tomhle světě nezemřel po pouhém přechodu silnice, a to je jen jedna jeho aktivita z miliard.
Ale možná já jsem taky dement a ty s Wantedem jste zrovna zrovna vzácný příklad nadřazené inteligence...

Další takový případ je slečna, která na přímém slunci plní zapalovač a pak s ním hned škrkne...

Ono když řeknu "Ženská se doprovolně porvala se lvem a umřela", tak taky bude vypadat jako kráva, ale když dodám "...aby zachránila své dítě opodál", tak už bude hrdinka. Souvislosti, Storme, souvislosti. Vsadím se, že ty hodinu přemýšlíš i před vytíráním zadnice; co kdyby sis neostříhal nehty a omylem si prořízl třeba tepnu, že.
Neříkám, že lidé nedělají hloupé věci, ať vědomě či nevědomě, ale že to nutně nesouvisí s jejich celkovou inteligencí a že tyto příklady nemá smysl soudit, protože neznámé celkové souvislosti - včera jsem se při placení po telefonátu zamyslel a zapomněl, že jsem prodavačce dal dvoustovku. Jsem tedy idiot, protože mě mohla okrást, ale v kontextu bylo vedro, já jsem řešil složitý logistický úkol a byl jsem ve stresu. Samozřejmě, na Novinky.cz by bylo jednom něco jako "Třiadvacetiletý mladík zapomněl, že platil v obchodě" a ne ranec souvislostí.

když někdo udělá takovouhle zho*adilost, tak mu to prostě patří.

A já zase přeju podobným přejícím dokonalým jedincům, kteří nikdy v živote jistě neudělali hloupost, aby je přejel autobus. Možná se ochudíme o jejich nadlidský genom, ale bude se O TOLIK líp dýchat...

Diskuze o DNA a třídách, myslím, stačilo. Pointou bohatství je, že dostaneš luxus dřív než chudá lůza; tihle lidé svými požadavky pomáhají rychlosti vývoje, hledat v tom problém je v dnešním světě sociálního smíru blbost.

Včera jsem na Nově viděl ten dokument o dvojčatech, jak byly hlavama srostlí k sobě. Bylo mi jich dost líto a zároveň sem byl nasranej, jak se vůbec něco takovýho může stát... Jen další důkaz o tom, že 1) bůh není
2) je to sadistická a zvrácená ku...

Další příklad braní božství jako všehomíry, která se zajímá o problémy i nejmenšího atomu...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 20:54:44
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už jsme ale krapet OT.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 15.7.2010 20:58:58
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Řešíme úlohu a inteligenci člověka a zvířete v tématu o teologii. V jakémže tedy smyslu jsme to OT?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 21:10:38
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nikdy neřekl, že lidi jsou hloupější než zvířata... Stejně tak jsem nikdy neřekl, že ty jsi dement a já vyšší inteligence. To jsi jenom někde převykroutil z mojeho postu. A ty dáváš neustále za příklad nebezpečné věci. Mezi nebezpečnou a hloupou je rozdíl. Projet rybníkem není nebezpečné, nýbrž na normálním kole naprosto nemožné.
Pokud bych udělal takovou blbost a zkusil přeběhnout před autobusem/ vlakem, tam kde nemám, nebo kdy nemám, tak ať si mě klidně srazí... Může to znít trochu divně, ale proč bych měl u sebe dělat vyjímku z pravidla?
A co se přemýšlení týče, tak je možné, že přemýšlím víc, nevím na co myslí ostatní... Ale když se dívám na hvězdy, nevidím hezké tečky na černé ploše, ale hvězdy, planety, galaxie... Když fouká vítr, vím, že to je prostor mezi dvěmi vrstvami vzduchu s rozdílnou teplotou. Vidím odstavené letadlo, přemýšlím jestli by tah jeho motoru zvedl ze země půl tuny... A když bych to vzal do banalit, tak například vím, že Francii na jihu omývá Středozemní moře ( ve vedlejším pokoji sedí takoví, co si myslí, že celé to pobřeží zabírá Monako)
To mi řekni ty, jestli na tohle běžně myslí ostatní.

Na druhou stranu s tebou musím souhlasit, co se týká příspěvku Opiti... Pokud existuje, proč by ho to mělo zajímat?
A ještě si protiřečí... :)

Příspěvek 15.7.2010 21:21:42
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nikdy neřekl, že lidi jsou hloupější než zvířata... Stejně tak jsem nikdy neřekl, že ty jsi dement a já vyšší inteligence. To jsi jenom někde převykroutil z mojeho postu. A ty dáváš neustále za příklad nebezpečné věci. Mezi nebezpečnou a hloupou je rozdíl. Projet rybníkem není nebezpečné, nýbrž na normálním kole naprosto nemožné.

WTF? No snad pokud při tom můžu umřít, tak se to klasifikuje jako nebezpečná aktivita a je jedno, že v devíti z deseti případů se nedostane ani do půlky.
Já mimochodem nevím, jaké kolo klučina měl. Psali to v tiskové zprávě? Víš to z hlavy?

<reklama>
když se dívám na hvězdy, nevidím hezké tečky na černé ploše, ale hvězdy, planety, galaxie... Když fouká vítr, vím, že to je prostor mezi dvěmi vrstvami vzduchu s rozdílnou teplotou. Vidím odstavené letadlo, přemýšlím jestli by tah jeho motoru zvedl ze země půl tuny... A když bych to vzal do banalit, tak například vím, že Francii na jihu omývá Středozemní moře ( ve vedlejším pokoji sedí takoví, co si myslí, že celé to pobřeží zabírá Monako). To mi řekni ty, jestli na tohle běžně myslí ostatní.

</reklama>
Telepatii jsem ještě plně neovládl, sorry. Ale třeba že vítr je rozdíl dvou vrstev tepla jsem nevěděl, zajímavé. Navíc vůbec netuší, co jsi tímhle výčtem myslel. Že jsi natolik inteligentní, že vidíš souvistlosti a v hlavě si počítáš tah proudového motoru? Na to pozor, muži nezvládají multitasking; jednou budeš takhle přemýšlet, omylem vlezeš na koleje, srazí tě vlak, a pak tě tu Wanted bude pomlouvat.

Pokud bych udělal takovou blbost a zkusil přeběhnout před autobusem/ vlakem, tam kde nemám, nebo kdy nemám, tak ať si mě klidně srazí... Může to znít trochu divně, ale proč bych měl u sebe dělat vyjímku z pravidla?

A já se ptám - tys nikdy nepřecházel mimo přechod pro chodce?
Vy neustále argumentujete tím, že hlupáci ať teda pomřou, což mi osobně příjde asi tak tolerantní jako nacismus. Asi mám holt příliš velké srdce, když přeju život každému a nesoudím ho podle stručné zprávy na internetu.
Ono navíc aplikování toho "hlupáci ať pomřou, a šak já jsem taky možná hlupák" je takové dost málo sebevědomé a tím pádem nezdravé.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 21:32:55
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo aha, takže vy berete boha takhle, prostě nás stvořil a teď je někde v řiti a buduje další světy nebo co ? ? ?

Příspěvek 15.7.2010 21:37:29
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne. Nevím jak Storm, ale podle mě je nespočet možností, jak hypotetického boha chápat. Od křesťanského "Bůh je všemohoucí a zajímají ho i vaše triviální sračky" přes "Bůh jsou emzáci a pomohla nám vyvinout se" až po "Bůh akorát nastartoval náš vesmír a co se v něm bude dít je už na nás." Takový to, že když v Číně vykolejí vlak, zemře tisíc žluťáků a každej potom říká "Ježišmarjá, bůh není bo by takovou věc nedopustil" nás naučilo křesťanství; ale na světě je více náboženství a filozofických směrů, víme?

Jen tak na okraj, nevěřím v existenci boha, protože Okamova břitva a evoluce si IMO poradí i bez něho, ale hodně bych si jeho existenci přál, protože by lidem dala vyšší smysl než jen plození potomků, a úplně jeho existenci v nějaké podobě (emzáci, entita, soudce, admin Matrixu) nevylučuju - přece jenom, současná fyzika uvažuje nad mnohem obskurdnějšími věcmi, než je cápek, co dohlíží na jiné cápky.
Naposledy upravil Ray dne 15.7.2010 21:40:50, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 21:40:13
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to být tebou lehnu na postel a nechám se krmit kapačkou, jinak by tě mohla zabít moucha v oku...
Výčtem jsem se snažil jenom naznačit, co se honí v mé hlavě a opravdu mě zajímá, na co myslí ostatní... Není to ironie, myslím to vážně. Co tebe napadá při běžných, každodenních a mysl ubíjejících činnostech?

Samozřejmě, že jsem přebíhal/ přecházel, kde jsem neměl. Ale ani v jednom případě to nebylo v zatáčce (ať už koleje, nebo cesta) a nikdy jsem nezkoušel, jestli rychleji přeběhnu cestu, než támhle to 60km/h jedoucí auto ujede deset metrů. Pokud to někdy udělám, dobrovolně se hlásím a nechám se tady klidně pomlouvat, jaký jsem dement. Nehledě na to, že u nás byly přechody až v době, kdy mě bylo tak deset let.
V čem ti to připomíná nacismus? Já neříkám, že se mají hlupáci vystěhovat, hodit do plynu, nebo nechat umřít hlady... Jen a pouze, že je to přirozený výběr (je to příroda, jak jsi sám řekl) Zrušili jsme vymírání postižených, těžce nemocných, vymýtili jsme neštovice a mor. Netvrdím, že je to špatně, ale teď se v důsledku zanáší lidský genom svinstvem a negativních mutací je mnohem víc.
Na jednu stranu chápu, proč rodiče nechtějí odpojit své od narození polomtrvé dítě od přístrojů, takové rozhodnutí nikomu nezávidím, ale pokud se vžiješ do toho dítěte. Ty by jsi tak chtěl žít? I kdyby tě zpravili, chtěl by jsi být 4x týdně v nemocnici, jíst brčkem a dívat se přes okno jak si ostatní děti hrají a doufat, že jednou, někdy, možná tě dokáží vyléčit? Já určitě ne.

EDIT: Pokud, pokud nějaký bůh je, tak bych ho přirovnal k dítěti s mravenčí farmou. (není to z mojí hlavy, ale přesně vystihuje)

EDIT2: Taky ho nevylučuji, to už jsem v tomhle tématu psal, jen mi prostě nepasuje žádný způsob jeho podání našimi náboženstvími.

Příspěvek 15.7.2010 21:48:38
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to být tebou lehnu na postel a nechám se krmit kapačkou, jinak by tě mohla zabít moucha v oku...

Naopak, vy dva tady neustále tvrdíte něco v tom smyslu, že lidé jsou hloupí a hloupě umírají a dobře jim tak, zatímco vy jste svatí a dozajista by se vám to nestalo. Já prostě beru, že shit happens.

Není to ironie, myslím to vážně. Co tebe napadá při běžných, každodenních a mysl ubíjejících činnostech?

Tak to by bylo na dlouho a nemyslím si, že bych to chtěl veřejně publikovat. Částečně samozřejmě občas uvažuju i podobně sofistikovaně jako ty, ale rozhodně ne 24/7.

Samozřejmě, že jsem přebíhal/ přecházel, kde jsem neměl.

To mi stačí. Dobře ti tak, kdyby kolem zrovna jel řidič jako prase nebo kdyby jsi s někým mluvil a nevšiml si auta, nebo kdyby jsi zrovna přemýšlel nad tahem letadla a srazilo by tě třeba jen blbé kolo. Hodiny nevíš, ale je IMO hloupost soudit někoho jako hlupáka jenom proto, že dělá v nějaké formě totéž, co ostatní.

Jen a pouze, že je to přirozený výběr (je to příroda, jak jsi sám řekl) Zrušili jsme vymírání postižených, těžce nemocných, vymýtili jsme neštovice a mor. Netvrdím, že je to špatně, ale teď se v důsledku zanáší lidský genom svinstvem a negativních mutací je mnohem víc.

Není to přirozený výběr. Přirozený výběr se řídí logikou; kdo se adaptuje na nové klima, ten přežije. Není nic logického na náhodě, že tě třeba v zatáčce srazí auto a třeba (pravděpodobněji) budeš mít štěstí. Ne, když to dělá každý člověk.

Ty by jsi tak chtěl žít? I kdyby tě zpravili, chtěl by jsi být 4x týdně v nemocnici, jíst brčkem a dívat se přes okno jak si ostatní děti hrají? Já určitě ne.

To je tvoje volba. Rozdílná od mojí. Ono být naživu má tu výhodu, že nejsi mrtvý. A pokud nevěříš v život po životě, tak to je poměrně kruciální pozitivum...

EDIT2: Taky ho nevylučuji, to už jsem v tomhle tématu psal, jen mi prostě nepasuje žádný způsob jeho podání našimi náboženstvími.

Proto Bůh vymyslel filozofii ;-)
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 22:03:51
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejdříve vyjádření k předešlému, už jsem nechtěl psát EDIT3. Musím s tebou souhlasit v tom smyslu života. Mít za cíl něco jiného než být in a udělat děti... Já na svůj přišel nedávno, byl očividný, neviděl jsem ho a teď když ho vidím, tak mě nenechá spát :)
Teď dále... Mícháš jablka a hrušky.
Jablka: Pokud tě srazí kretén řidič, nebo ožrala, nebo má za tím volantem mrtvičku, mikrospánek... cokoliv. Je to náhoda/ nehoda.
Hrušky: Když škrkneš zapalovačem hned po naplnění a na přímém slunci, vjedeš do rybníka, nebo si řekneš "to stihnu" když se po kolejích řití plnou rychlostí vlak, je to tvoje chyba, tvoje blbost, tvá nevědomost.
Já celou dobu mluvím o hruškách, zatím co ty o jablkách. Máš pravdu, shit happens. V případě jablek si to může říct sražený, v případě hrušek strojvůdce, kterému jsi vběhl pod kola.

To mi stačí. Dobře ti tak, kdyby kolem zrovna jel řidič jako prase nebo kdyby jsi s někým mluvil a nevšiml si auta, nebo kdyby jsi zrovna přemýšlel nad tahem letadla a srazilo by tě třeba jen blbé kolo. Hodiny nevíš.

Opět jablka a hrušky, viz vysvětlení výše... A ano, pokud bych za to mohl já, patří mi to. Už jsem dříve psal, že nejsem vyjímka (proč bych taky měl být, že?) a pokud si to sám zaviním, s radostí si ponesu následky.

Není to přirozený výběr. Přirozený výběr se řídí logikou; kdo se adaptuje na nové klima, ten přežije. Není nic logického na náhodě, že tě třeba v zatáčce srazí auto a třeba (pravděpodobněji) budeš mít štěstí. Ne, když to dělá každý člověk.

Já si stojím za tím, že to přirozený výběr je ( i když ne v plné síle), důvody máš opět výše. V případě hrušek se o přirozený výběr jedná. Nemáš na to, aby jsi přežil se současnou technikou? "Máš padáka"
Pokud by šlo o jablka, které ty mi tady do toho pořád taháš, tak to přirozený výběr není, v tom máš pravdu.

Příspěvek 15.7.2010 22:07:09
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mně už to nebaví číst :D :D

Ray: nedávno jsem viděl přejetou ženu vlakem na vlastní oči, uteklo jí děcko, tak ho zachránila a sama se zabila... Šli po zakázaném přechodu a ještě dopustila, aby jí tam, kde jezdí EC 100 km/h uteklo, nevím, když tam jdu se svým 3letým bráchem, tak ho držím pevně u sebe. Říkalo se, že spíchala na vlak... ten, kterým chtěla jet, tam ještě nebyl... wtf? Zastávka vlaku vzdálená asi 200m, přejetých opět nespočetně, protože hold spíchají na druhou stranu, podchod použít nemohou a myslí si, že ten rychlík předběhnou... záznamy z kamer i můj bratranec na vlastní oči viděl, jak to tam toho člověka "rozstříklo" :D Ano, já tama chodím taky, nechodím po přechodech... ale ejhle, jsem furt tady a nikdy jsem nebyl blízko tomu, aby mě to zranilo/zabilo. Já se dívám nebo poslouchám (ano třeba auto jde dost dobře slyšet, o vlaku nemluvě). Někteří lidé na to nadávají, že si spoustu věcí plánuji, ale taky mám mnohem, mnohem menší šanci, že se dostanu do situace, kdy budu muset přebíhat koleje, kde není nic vidět doufajíc, že mě ten vlak přeskočí ;) . A jak si psal s tím sportem... ne, tohle se mi nestalo, troufnu si na co mám, popřípadě skončím, ale hlavně NEJSEM SÁM!! Mimochodem, dneska se utopila nějaká ženská tady kousek. Když se neumí sakra koupat, tak ať tam nelozí... Další demence, to jistě znáš... po dálnici/silnici 150 km/h v protisměru, plná čára, zatáčka... tohle zařadíš kam? Tohle já řadím mezi demenci, jelikož za to ten člověk může jasně. Ano, může pospíchat, ale co je sakra důležitější než to, jestli tam vůbec dorazím (jestli vůbec někam) nebo tím nevezmu život někomu jinému? Stejně tady ti, co tak rádi předjíždí se zaseknou o pár aut dál a vyjde jim to na stejno.


I kdyby to kolo měl za 100 000, pořád kola neumí plavat a bylo jasné, že neprojede. Kdyby se mu nic nestalo mezi ostatníma by byl jen za debila, takhle je za mrtvolu ;)

Se zvířaty... Nejsou nejchytřejší (to jsem nikdy neřekl), v bažině zapadnou, když se jdou třeba napít (řekněme si to narovinu: plno lidí by si vodu nesehnalo nebýt kohoutku a dobré vody v kauflandu) nebo když zdrhají před lovcem (ano i člověk se občas přizabije, když před někým utíká). To, že se dostávají na území lovců (ti většinou si to území dělají podle té zvěře, to je jasný) může být taky způsobeno jídlem, hold tam roste tráva, tak se tam půjdu nažrat, stejně nemám co ztratit, chcípl bych tak jako tak :D :D

To co jsi psal o té 200Kč... to byla chyba, ale né smrtelná, lidi (nevím, kde je ten pud sebezáchovy) by se o sebe měli líp starat a dávat na sebe větší pozor, protože (jak jsem psal výše) mi nepřipadá, že by na sebe nějak víc dbali, hlavně, když stihnout přijít o 5 min dřív domů, stihnou poradu a podobně...

St0rm: jablka: tohle je demence toho řidiče ;)

EDIT: sorry za chyby, jsem dost unavený, asi po měsíci jsem vstával před 7h ranní :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 15.7.2010 22:12:30
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, je to demence toho řidiče. Vůči tobě je to náhoda, protože to neovlivníš, nevíš, že tam zrovna nějaké takové prase jede.

Příspěvek 15.7.2010 22:16:13
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já to beru z obou hledisek. Když se zabiješ sám, je to většinou tvoje demence, že si něco posral, podcenil, přecenil a tak. Když tě zabije někdo jinej, tak je to opět jeho demence, že něco posral, podcenil...

Jenom tak mimochodem Ray... tady u nás se mnou většina souhlasí, protože se to stává u nás (o nehodách jinde po ČR teď nemluvím, protože o nich moc nevím).

Nebo dobrá demence... byla tu nedávno obrovská bouřka, půlky lesů pryč, ale co ženská nevymyslela... při plné bouřce, větr sílu jako prase, si stoupla pod strom a co myslíte, že ten strom udělal a hlavně, co udělal jí?

Toto je spoiler!!!:
Zabil ji, to je jasné...


Jen upřesním, že se nejednalo o les nebo "louku", ale o menší sídliště, takže schovat se pod střechu vzdálenou asi 5 metrů nebo do vchodu je asi nadlidskej úkol vymyslet :D
Naposledy upravil Wanted dne 15.7.2010 22:17:50, celkově upraveno 1
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 15.7.2010 22:17:38
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OK. Změnil jsem názor. Ve všem má pravdu Storm a Wanted. Ale jsme OT :offtopic: :offtopic:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 15.7.2010 22:26:10
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já celou dobu tvrdím, že chybuje každý a nikdo není dokonalý a ano, házím do jednoho pytle jablka a hrušky, protože je nedělím na jablka a hrušky. Obojí je "ovoce", které souvisí s více či méně úmyslnou smrtí a dovedu si představit, že i já nebo někdo známý plný zapalovač na slunci, nebo že já nebo známý jedu rybníkem na kole, nebo že já nebo známý jde po kolejích. Život je série náhod, které ústí v nečekané situace. Vy sami dáváte příklad srazených chodců a jedním dechem dodáte, že taky chodíte mimo přechod. Je pěkné, že sobě neměříte dvojím metrem, ale uniká vám, že právě proto nemáte ani právo soudit ostatní.

Překonávání horizotů je základem lidskosti a evoluce - ten odvážnější možná přežije, možná ne. Ano, v konečném důsledku si lidi za svoje nehody můžou sami - ale pro mě je minimálně projevení lítosti nad jejich smrtí a tolerance jejich chybám vyjádřením, že všichni chybujeme a že to může za určitých potkat každého. Neberu to smrtelně vážně, to bych si dávno prohnal kuli hlavou, ale taky se nevyjadřuju jako "Jejich chyba", protože podle mě to může být jednou chyba každého z nás - a narozdíl od vás dvou nepřijímám vlastní smrt smířlivým tónem "No tak co už, stane se". Vaše neustále zaklínání se univerzálním přirozeným výběrem ve světě, který je celý založený na náhodě a situaci, je pro mě nepřijatelné, netolerantní a celkově odporné.

Nedosti na tom, že tomu chybí morálka, která nás primárně odlišuje od zvířat, ale především to vyjadřuje smířlivý a nesebevědomý tón k lidství. Jenže my jsme se sakra nedostali tam kde jsme, protože člověk je poseroutka a raději bude žrát listí na stromech než aby vyrazil lovit mamuta. Pokrok pramení z lenosti jít vyšlapanými cestičkami. A brázdění rybníka na kole je jenom jiné vyústění téhle odvěké touhy riskovat a překonávat horizonty.

NewAsgard: Furt čekám na tu odpověď co je OT na probírání vzorců chování lidí v tématu o teologii. Neřešíme tu recepty na palačinky, víme?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 15.7.2010 22:41:41
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
...Obojí je "ovoce", které souvisí s více či méně úmyslnou smrtí a dovedu si představit, že...

S tím naprosto souhlasím, ale každé z nich ti ochutí život hodně rozdílným způsobem. Proto je také dělím.
ale pro mě je minimálně projevení lítosti nad jejich smrtí a tolerance jejich chybám vyjádřením, že všichni chybujeme a že to může za určitých potkat každého.

Proč? Nesnažím se ti vecpat můj pohled na smrt, ale proč bych měl projevovat lítost nad smrtí někoho, koho ani neznám? Se mnou nepohne pohřeb ve vlastní rodině, natož někdo cizí, o kom se dočtu v novinách a ještě si to třeba sám zavinil.
Nevím proč bych se měl smrti bát... Jediné čeho se bojím je umírání, smrt sama o sobě pro mě není zastrašující. Když mi někdo řekne, že jeho příbuzný umřel, tak hold nahodíme masku, nakloníme hlavu a "upřímnou soustrast". Nevím, co jiného bych měl v takových bodech dělat... Mě to nezajímá-> už několikrát jsem kvůli tomu byl považován za blázna, necitlivého, nebo hnusného... Naučil jsem se to neventilovat, ale tady už to došlo do bodu kdy musím.

Nedosti na tom, že tomu chybí morálka, která nás primárně odlišuje od zvířat,

Jen nechápu, jak do toho zapadá morálka... Morálka je víra jedince/ skupiny v nějakou instituci, myšlenku, nebo člověka.
Nevím, proč by to mělo vyjadřovat smířlivý a nesebevědomý tón k lidství. Jak ti pomůže, že se nedokážeš smířit se smrtí? Já tomu říkám strach z neznáma, nepřizpůsobivost a ignorování druhého nejvýznamnějšího bodu v lidském životě.

Příspěvek 15.7.2010 22:52:45
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak ti pomůže, že se nedokážeš smířit se smrtí?

Že se ji budu snažit zabránit. Z toho pro mě pramení celý pokrok, celý lidský objevitelský a nespoutaný duch a z toho pro mě pramení o morálka, která říká, že každé smrti je škoda. Víra, že smrt je nevyhnutelná, svědčí o malé fantazii...

Na ovoci se zjevně neshodneme a na zbytek tvého postu bych musel reagovat stejně jako svým minulým postem. Tvoje životní filozofie je evidentně velmi odlišná od mojí.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron