Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Verite v boha?

Verite v boha?

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Verite v boha?

Ano
29
32%
Nie
63
68%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvek 08.6.2010 20:00:52
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tento topic som zalozil iba cisto pre zaujimavost aby som zistil kolko ludi fanusikov Sci-fi (ktori su vacsinou inteligentni) veri v boha.
Ja osobne v boha neverim. Ale proti tim co v neho veria nemam nic. Je to ich rozhodnutie a ja ho plne akceptujem. Horsie je , ze v nasej triede sme asi traja (z 20-tich) co sme ateisti a nasi spoluziaci to jednoducho nechcu akceptovat. Ked len poviem nejaku pripomienku na vieru tak sa mi zacnu vyhrazat, ze ma upalia a podobne.
Asi takto: Si robis starndu s Krestanstva, ta upalim. :D
Ale popri tom som si srandu nerobil iba som nieco podotkol.
Niekedy naozaj uvazujem, ze by som konvertoval a bolo by vsetko jednoduchsie, ale proste verit, ze existuje nejaka vyzsia moc ktora nas vsetkych ovlada je proti mojmu presvedceniu.
Ako sate na tom vy?
Prosim napiste aj svoje nazory na tuto temu.
Obrázek

Příspěvek 08.6.2010 20:22:10
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Víra v nadpřirozeno je odpovědí primitivů na to, proč večer zapadá Slunce. Ne, nevěřim.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.6.2010 20:29:59
xeroo Airman
Airman

Příspěvky: 86
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha, tady je někdo pořádný tvrďák...Jsem zvědavý co ti zbyde kromě víry až se ti objeví nádor na mozku...A nechápu, proč nazýváš věřící primitivy...Myslím, že tím tvojím příspěvkem se ukázalo, kdo je primitiv....

Příspěvek 08.6.2010 20:37:25
John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ve vyšší moc nevěřím.. já věřím v přírodu a "racionální" vesmír.
To že někde na obláčku je nějaký vousatý pán který stvořil všechno ve Vesmíru, Zemi a život je podle mě nesmysl.

Příspěvek 08.6.2010 20:38:54
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pekne sa to tu vyvija cakal som nieco uplne ineho.
Tak 80 percent veriacich ale tu je to presne naopak.
Obrázek

Příspěvek 08.6.2010 20:40:26
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
xeroo píše:
Aha, tady je někdo pořádný tvrďák...Jsem zvědavý co ti zbyde kromě víry až se ti objeví nádor na mozku...A nechápu, proč nazýváš věřící primitivy...Myslím, že tím tvojím příspěvkem se ukázalo, kdo je primitiv....


jo jasně, víra v Boha mě zbaví nádoru na mozku :rflmao:
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.6.2010 20:44:46
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wornos: 80% věřících? V České republice je to 19% a to převážně mezi starší vrstvou obyvatel. Ke mně: Já věřím v nějakou sílu, věřím v rovnováhu, třeba v to, že zlý skutek se ti oplatí také zlým skutkem a naopak. Věřím ve spravedlnost (na každého člověka dojde) a líbí se mi teorie "reinkarnace" (ne, že bych v ni věřil). Nevěřím ale v Boha, jako nadpřirozenou bytost. K věřícím lidem mám velmi kladný vztah, pár jich znám a jsou to velmi dobří lidé a obdivuji je, že si za svou vírou stojí a nenechají se rozhodit dnešní zkaženou generací. Jinak víru jako takovou vnímám jako něco, co dokáže podržet lidi v těžkých životních situacích.
Naposledy upravil Daedalus.cz dne 08.6.2010 20:47:39, celkově upraveno 1

Příspěvek 08.6.2010 20:46:45
John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to co napsal xeroo bych bral s rezervou...
víra může i pomáhat psychicky ...lidem pomoct se smířit s něčím (například ten nádor)

Příspěvek 08.6.2010 20:48:42
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jestli bůh existuje a je všemocný i vševědoucí, tak je to sadistickej maniak... Přesně tohle jsem četl pod jedním dost krvavým videem a naprosto s tím souhlasím...

Příspěvek 08.6.2010 20:49:49
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Osobně věřim v to, že se všechno jednou vyjasní a to co se dneská zdá záhadný nebo nadpřirozený bude naprosto normální.

g.o.d píše:
jo jasně, víra v Boha mě zbaví nádoru na mozku :rflmao:


Jinak k tomuhle ještě. Co se týká síly mysli už se stali podobný případy, stačí jenom hledat na netu mášli zájem. Jinak buď od té dobroty a nerej do věřících, já sám nevěříjm, ale z nám lidi co jo a když opomenu pár dost divných náboženství (nechci jmenovat) nevidím jediný důvod považovat tyto lidi, jak ty říkáš za primitivi.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 08.6.2010 20:50:38
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
největší zvěrstva v historii lidstva se dělala/dělají ve jménu víry. Takže ne, děkuju nechci
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.6.2010 20:52:52
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebo taky z lidský namyšlenosti, pocitu nadřazenosti a arogance.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 08.6.2010 20:53:47
John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
abych citoval z nějakého článku :
Historie nám ukázala, že dobrých deset staletí byla církev nepřítelem jakékoli sebemenší lidské spravedlnosti a ani jeden z řady papežů od třináctého století nevyjádřil sebemenší nesouhlas s inkvizicí ani s ostatními krvavými praktikami církve v průběhu staletí, spíše naopak. Učinil tak až Jan Pavel II. vůči čarodejnicím a Husovi - a to ještě nedostatečně.

Církev vždy vedla - naštěstí vždy neúspěšně - válku jak proti svobodě a všem demokratickým procesům, tak proti Darwinovi i Freudovi. Dnes vede válku proti homosexuálům, genetickému inženýrství, plánovanému rodičovství a rovnoprávnosti žen. Nevadí jí zločiny mocných, nevadí jí krev, bolesta a utrpení nevinných.

Příspěvek 08.6.2010 20:55:19
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nepleťte dohromady církev a víru!

Příspěvek 08.6.2010 20:56:03
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vira v boha a cirkev to snad patri k sobe ne ? ? ?

Příspěvek 08.6.2010 20:57:15
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno

Příspěvek 08.6.2010 21:01:45
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
církev zmobilizovala svoje fanatický (a většinou pěkně stupidní) věřící třeba na křížové výpravy. Na druhou stranu když tak koukám na araby, tak to měli křižáci dotáhnout až do konce.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.6.2010 21:03:57
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já osobně jsem ateista a jsem tomu rád. Vím, že budu pochválen asi tak jako g.o.d., ale věřit, že na mě dohlíží imaginární kamarád pro dospělé a zajímá se o každé moje uprdnutí mi přijde divné, to se na mě nezlobte. Osobně znám dva věřící, z niž jeden vypráví, že k němu "Pán" promlouvá ve snech (na mě ve snech promlouvala i dopravní značka) a druhý je prostě magor, díky kterému musí jeho manželka chodit do dvou zaměstnání, zatímco on se buď modlí, nebo vybírá peníze na "dobré účely".
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 08.6.2010 21:06:58
Snail Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 376
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V boha nevěřím. Mojí vírou je věda, logika a vesmír.
A k těm "primitivnějším." Existuje jeden hezký citát:
Pokročilou technologii lze jen těžko odlišit od magie.

Magii tu můžete nahradit "božími skutky" a za technologií se v tomto případě může skrývat i přírodní jev. Pokud jsem to přeplácal tak shrnutí: bůh byl dříve vymyšlen, aby si lidi objasnili přírodní jevy. Dnes není potřeba. Máme vědu :!:

Příspěvek 08.6.2010 21:11:45
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
g.o.d píše:
největší zvěrstva v historii lidstva se dělala/dělají ve jménu víry. Takže ne, děkuju nechci

Tohle je klasická odpověď takyprimitivů a navíc to není tak úplně pravda. "Víra" např. v případě křížových výprav byla pouze pojítko a část motivu pro tažení; ve skutečnosti je prakticky každá válka vedená primárně z ekonomických důvodů, od křížáků v Jeruzalémě po mariňáky v Bagdádu.
Víra nevíra, ideologie neideologie.

Vira v boha a cirkev to snad patri k sobe ne ? ? ?

Ne. Zjisti si něco o náboženství a potom diskutuj.
Taky by se hodilo znát základy gramatiky, ale to je jiná písnička...

Dnes není potřeba. Máme vědu

Věda ovšem neřeší etiku. Ony církve ve své době měly svůj nezastupitelný historický význam a vliv na přírodní vědy, například.

Jinak - There are no atheists in foxholes...
Každopádně anketa je naprosto dementní a protěžuje monoteismus.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.6.2010 21:18:13
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak mně je vcelku jedno, že to bylo z ekonomickejch důvodů (to vim taky). imho. je podstatný, že stačilo párkrát zahulákat, že si to přeje Bůh a už se šlo. To samý v dnešní době platí u musulmanů
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.6.2010 21:20:30
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je problém, že si neuvědomuješ, že kdyby se nehulákalo kvůli víře, tak by se hulákalo třeba kvůli rasismu nebo kvůli jinému blábolu. Mimoto ani ti křižáci neútočili jen z plezíru, měli za dobyté uzemí slíbeny hmotné benefity. I sebevrazi (mimochodem často vysoškolsky vzdělací cápci) útočí s příslibem toho, že o jejich rodiny bude do smrti postaráno. Víra s tímhle nemá co dělat, jde tu o střed rozdílných ideologií na ovládání světa, popřípadě prostě o střet dvou rozdílných mocností. Dokud lidi uvidí ve válkách boj mezi odlišnými vírami, tak pořád bude docházet k trapným omylům typu umlácení jeptišky za karikaturu Mohammeda apod.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.6.2010 21:24:25
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
god: Já myslím že je trochu problém, když Boha a církve tak moc spojuješ. Já osobně sem si to navykl rozdělovat, souhlasím s tebou, že Bibli napsali lidé, stejně jako všechny náboženský knihy, a že lidi je pak zneužili a že katolická církev byla v období středověku skoro zločinecká organizace. To ale neznamená, že Bůh je nesmysl.

Jak potom vysvětlíš takovej ten lidskej zvyk, kdy spousta ateistů když vážně onemocní, tak se najednou, začnou obracet na Boha? Spousta věcí co se staly, jsou tak neuvěřitelný náhody, že by si na to nikdo nevsadil...

Já zásadně odmítám koncepce církví o všemilujícím Bohu (Proto že takový bůh přece nemůže stvořit svět, který je založen na tom že predátor zabije a sežere toho slabšího), ale myslím, že nějaká vyšší bytost, mimo dobro a zlo, jakási síla vesmíru nebo tak, asi je.
Oni i někteří vědci říkají, že vesmír je stavěnej tak, že se to zdá jako by za tím byla skoro nějaká inteligence, nebo tak.
No rozhodně bych to tak kategoricky jako ty nezavrhoval. Ovšem církve chápu taky veskrze negativně.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 08.6.2010 21:25:24
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: Na druhou stranu neexistuje žádný podobný zábavný kroužek, pomocí kterého by šlo s člověkem tak snadno manipulovat.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 08.6.2010 21:27:37
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Víra samotná má každopádně i pragmatický význam pro jedince v tom, že ho psychicky podporuje. Čistá mysl, půl zdraví, že. Pokud se lidi nezačnou kvůli víře podřezávat, nevidím v ní nic špatného.
Bohužel, víra je do značné míry spojená i s odlišnými kulturními zvyklostmi (burka), takže i bez církví by vztahy mezi jinými vírami/kulturami vždy drhly.

Yeyind: opravdu? Slyšel jsi někdy o Druhé světové válce? Tahle nejkrvavější momentka dějin byla snad kvůli odlišné víře?
Problém s vírou je v tom, že se centralizuje pod církve a v tom spojení s kulturou. Válku můžu vyhlásit i potom, co mi někdo shodí dva věžáky nebo si podpálím parlament, zmanipulovat lidi můžu i příslibem odpuštění tři pětek u doktora. Říct, že víra jako taková je špatná, protože jí lze zmanipulovat masy, je jako zakázat auta, protože ročně zabijou statisíce lidí.

Jinak ten citát "z nějaké článku", co nahoře háže John Glassblower, je taky do značné míry dementní. Tím, že bude člověk tupě hanit církev bez širšího rozebírání jejích motivů, jakkoliv dnes církev považuju za přežitou a zbytečnou, je sám jen jiný druh ovce. Nemusím být zrovna věřící, abych byl idiot.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron