Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Světový den leváku

Světový den leváku

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
co říkate na na svátek leváku

dobrý nápad
6
26%
blbost
11
48%
je to nanic stejně ho nikdo neslaví
6
26%
 
Celkem hlasů : 23

Příspěvek 13.8.2010 21:31:10
bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na dnešek 13 srpna připadá světový den leváctví., sama jako levačka to beru jako dobrý nápad už jen používat počítačovou mýš je pro mě problém.


Našla jsem k tomu i článek

http://www.novinky.cz/zena/deti/208557-levaci-dnes-slavi-svuj-svatek.html


Míslíte si že by se měl svátek více slavit i v česku?
Nebo leváky ignorujete a jejich každodení "těžkosti" tak nějak přehlížíte?
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

Příspěvek 13.8.2010 22:18:44
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Svátek leváků... hm a co to změní? To už tu za chvíli může být i rovnou svátek praváků, potom svátek veganů, plešatých mužů, kojících matek, svátek jednookých nebo rovnou svátek vrahů a zlodějů. K tvé otázce, zda ignoruji leváky. To bych se měl o ně nějak extrémně zajímat? Chápu, že jim vznikají těžkosti při některých, pro praváky, obvyklých činnostech, ale nevím, proč by pro to měl být nějaký svátek.

Příspěvek 13.8.2010 22:37:40
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bindina píše:
už jen používat počítačovou mýš je pro mě problém.


Snad tim někoho neurazim, ale jaký problém mají leváci s počítačovou myší?
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 13.8.2010 23:32:18
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na to bych jenom hnusně řekl: neměli jste se učit dělat všechno levou ;) :D :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 14.8.2010 00:24:20
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted, dobře ty!
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 14.8.2010 07:19:01
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nakoľko aj ja som ľavák, tak schvaľujem. :thumright: :thumleft:
2Wanted a Ray: :cry: :scared:
:) :bye:

Příspěvek 14.8.2010 07:49:29
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bindina: jsem levák a myš používám na pravé ruce a nemám stím sebemenší problém. Je to jenom o zvyku.
Obrázek

Příspěvek 14.8.2010 08:26:13
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jsem přeučený levák. Prakticky všechno dělám pravou, jen příbor držím obráceně a krom psaní mi používání levačky nedělá nějak velký problém.

Příspěvek 14.8.2010 09:27:41
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted:No tebe by měl někdo konečně něčím praštit po hlavě, aby se ti v ní rozsvítilo...
Quinix:Je to o zvyku. Ale když jí levák drží v pravé tak může být problém necitlivost. Pokud v levé tak že na levé tlačítko kliká prostředníčkem.(vím že to jde přehodit) Některým lidem do dělá problémy. Ještě že to nemusím řešit, ať žije Logitech MX610 Left-Hand.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 14.8.2010 09:53:13
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vzhledem k tomu, že většina klasických myší je univerzální (ať už tím, že má dvojitou ergonomii, nebo nemá žádnou :D ) a ve winech stačí přehodit jeden čudlík, nevidím v tomhle zrovna moc problém :) Ten by se mohl objevit maximálně tak u těch lepších, jako např MX 518 na které by asi levákovi ruka upadla.
A co se týče "Nebo leváky ignorujete a jejich každodení "těžkosti" tak nějak přehlížíte?"
Tak jsem si nebyl jistý, jestli si děláš srandu, nebo ne. :rflmao: Popsané, jako by to snad byla nějaká nemoc, nebo postižení srovnatelné třeba s Parkinsonem :shock:

Příspěvek 14.8.2010 10:38:43
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
"Mobil má tlačítka pro leváky nevhodně umístěná... Otvíráky, škrabky, nože, kleště, nůžky, propisky,foťáky..." A je toho víc. Takže je to boj. Pokud jsi pravák tak se zkus najíst s nože který je určen levákům... Moc dobře ti to nepůjde.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 14.8.2010 10:41:22
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No zrovna já s tímhle nemám moc problém, kromě psaní dělám prakticky vše oběma rukama :) levou kreslím, rýsuju, když sedím u kompu a potřebuju hýbat myší, tak levačkou i obědvám... Je to jen o zvyku a ne že ne :)
otvíráky, nože a kleště? Co to tam u vás máte za patenty? Vždyť to jsou jednoduchá zařízení bez jakékoliv ergonomie zvýhodňující jednu nebo druhou stranu. Pokud ovšem nepoužíváš japonské kuchařské nože, v tom případě problém chápu...
Nůžky, to je fakt, jsou na facku, ale to není zrovna katastrofa.

Příspěvek 14.8.2010 10:44:18
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všechno není o zvyku. Třeba nůž akorát ohneš a uřežeš skoro houby. Nebo s nůžkami si taky moc dobře nezastříháš.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 14.8.2010 10:45:51
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lazy: Jasně, někdo může mít problém i s utřením zadku :lol: Svýho času jsem musel myš mít nalevo, protože se jinam nevešla a používat jí nebyl vůbec problém. U tvarovaný myši jasně, ale jak řikáš, existují i verze pro leváky. U normální myši to fakt nežeru :-)

St0rm: Nože mívaj ostří jenom z jedný strany, škrabka, nůžky totéž... otvírák teda nevim, nemam problém otevřít flašku levou :-)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 14.8.2010 10:52:30
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tady nejde jenom to o že by to třeba nešlo. Ale taky o to že nejdřív by to člověk podvědomě tak, ale pak to 90% věcí musí chytit, přepnout, přesunout,kliknout jinak. Takže to život docela znepříjemní. Taky udělám spoustu věcí i s krámy které jsou určené pravákům, ale člověk pro to musí udělat víc než by chtěl.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 14.8.2010 14:04:19
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lazyjohn: vidím, že máš problém zpracovat a pochopit dokonce 2 smějící se smajlíky... To je potom těžký chlapče, mno ;)

A ať je to jak chce... je to jejich boj, můžou si za to de facto sami, nikdo je nenutil, měli spoustu času se naučit pravou... Jejich blbost ;)

Až budou praváci v nevýhodě, tak to zase bude moje blbost :P
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 14.8.2010 14:35:45
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: De facto asi těžko, když se tak narodili. Leváky ani praváky nikdo neučí jakou ruku mají používat. To je jako bys řekl, že homosexuálové si za svoji orientaci můžou de facto sami, měli dost času se přizpůsobit. Co takhle přemýšlet? :wink:
Naposledy upravil Skrejm dne 14.8.2010 15:16:12, celkově upraveno 2
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 14.8.2010 14:36:27
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wantede, nejdřív si zkus o tom něco zjistit, než vypustíš takovej blábol!
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 14.8.2010 14:56:24
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted, nedobře ty.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 14.8.2010 15:02:39
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: Tak běž a nauč se místo pravé ruky používat levou, abys všem neschopným levákům ukázal jak je to jednoduché :lol: Času na to máš přece dost... A nebo si místo toho třeba můžeš zjistit něco o lateralitě :wink:
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 14.8.2010 15:22:14
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hele... když se jde naučit kopat levou, jednorucí lidi se taky musí naučit používat druhou ruku a jde jim to dobře... Jak se můžeš narodit s tím, že používáš levou? Když od malička začneš používat levou/pravou, tak ti to zůstane...

A proč bych se měl degradovat a učit se pracovat levou? Vy (leváci) na to furt nadáváte, jak to máte těžký a bla bla... tak se naučte pravou... Je mi to celé u prdítka ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 14.8.2010 15:45:01
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsem pravák, jen, na rozdíl od tebe, dovedu zapojit mozek a představit si, že mít dominantní levou ruku ve světě, kde je mnoho předmětů denní potřeby udělaných pro praváky je občas komplikované :wink:

A jak se s tím můžou narodit? Tuhle otázku snad ani nemůžeš myslet vážně - nikdy si neslyšel o lateralitě, mozkových hemisférách a podobných věcech? A nemyslíš si, že pokud už chceš na někoho podobným způsobem útočit, nebylo by od věci zjistit si základní fakta?
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 14.8.2010 16:25:29
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já to dělám jednoduše. Mám to tak půl na půl, něco levou, něco pravou (ne, že to někdo veme do dvojsmyslu :D).

Navíc o levácích se řiká, že maj v některejch věcech i výhodu, např. řízení auta.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 14.8.2010 16:28:54
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale v Británii by byli zase nahraní :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 14.8.2010 16:33:53
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
LAZYjohn píše:
Wanted:No tebe by měl někdo konečně něčím praštit po hlavě, aby se ti v ní rozsvítilo...

Nemůžu nic víc než citovat.

Navíc, tvoje rádoby vtipné poznámky nejsou vtipné. Ale ty to vlastně strašně bereš s "nadhledem" stejně jako v topicu "Islamizace Evropy".
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo