Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Atomové elektrárny

Atomové elektrárny

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Co si o nich myslíte?

je to nutné zlo
6
12%
atomovou energii nesnáším
1
2%
jsem pro výstavbu dalších
43
86%
 
Celkem hlasů : 50

Příspěvek 20.8.2010 00:36:55
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://gadgets.zive.cz/zla-atomova-energie-nesmi-do-bytu/a-73/default.aspx


http://www.eurosolar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2005021701

Aneb co si o nich myslíte vy?
Ray, doufám, že máš radost :D
Gesere hlavně mi to nemaž! :bounce:

Příspěvek 20.8.2010 01:00:01
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Upřímně mě atomová energie nevadí, vadí mi pouze ten radio aktivní odpad a ostatní věci které škodí naší planetě...
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Příspěvek 20.8.2010 01:48:15
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jak radioaktivní odpad vadí planetě? Detonují kvůli tomu kontinentální desky? Zastaví se magmatické proudy? Začne fauna divoce mutovat? Příjde den Triffidů?
Radioaktivní odpad vadí jediné sortě živočichů - pseudoekologickým aktivistům.

Ano, mám radost. Když už se máme hádat nad nějakými tématy, aniž bysme cokoliv ovlivnili, ať se při tom aspoň poučíme o něčem, co má aspoň trochu hloubku. V opačném případě bych asi brzy založil vlákna pro krátkozraké lidi, dalekozraké lidi, lidi s brýlema, lidi s naslouchátkama a ve finále diskuzi pro muže, kterým pravé varle klesá níže než levé.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 08:58:21
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Já jsem taky pro atom. Jadernej odpad to snad zase takový problém, není. Za těch +/- několik 1000 let jsme do svrních částí pláště vyvrtali určitě dost děr na to, aby jsme bezpečně uložili radioaktivní odpad a aniž by vám to způsobilo růst třetí nohy či výskyt mutovaných čmeláků velikosti autobusu. Určitě je dost lokací, které nejsou pod vašimi městi atd. Greenpeace a ostatní zeleňáci mi můžou nanejvýš políbit prd.. moc nemam rád, když slyšim o těch jejich zbytečných akcích, který nás jen zbytečně zdržujou. Ať si radši dají velrybí sendvič a počkaj až vědci vyrobí syntecké maso. Kde by jsme mohli teďka být kdyby soudruzi z Černobylu nemysleli jinými částmi těla :roll: . Poslední komu zbyl rozum za těch posledních +/-20 jsou asi Francouzi ohledně atomové energie, která pokračovala dál ve stavbě a jaký to tam mají teď? Umírají lidi snad masově na nemoci z ozáření. Ještě k odpadu. Ten taky nebude v podzemí věčně. Čtvrtá generace atomových reaktorů by měla být schopná získávat energii i z transuranů a jiný humus co zbyl po štěpení U235 a tim snížit výskyt radioaktivního odpadu na minimum. Pokuď si to pamatuju dobře, tak čtvrtá generace by měla být začít stavěná masově někdy po roce 2050.

Snad mě za tenhle názor neukamenujete :scared:

Příspěvek 20.8.2010 09:28:04
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray píše:
A jak radioaktivní odpad vadí planetě? Detonují kvůli tomu kontinentální desky? Zastaví se magmatické proudy? Začne fauna divoce mutovat? Příjde den Triffidů?
Radioaktivní odpad vadí jediné sortě živočichů - pseudoekologickým aktivistům.

Ano, mám radost. Když už se máme hádat nad nějakými tématy, aniž bysme cokoliv ovlivnili, ať se při tom aspoň poučíme o něčem, co má aspoň trochu hloubku. V opačném případě bych asi brzy založil vlákna pro krátkozraké lidi, dalekozraké lidi, lidi s brýlema, lidi s naslouchátkama a ve finále diskuzi pro muže, kterým pravé varle klesá níže než levé.


tak extrémně sem to zas nemyslel
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Příspěvek 20.8.2010 10:59:37
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A jaks to teda myslel?
Já jsem pro. Je to zatím nejlepší zdroj energie a dopad na přírodu je u ní téměř nulový. A taky nesnáším tady ty aktivisty. Furt že Černobyl se může opakovat. Podle mě ani neví co tu havárii způsobilo. Samozřejmě by byl průšvih kdyby nám tady Dukovany udělaly buch, ale zakazovat to nebudu. Taky mě točí, jak vždy v učebnicích ukazují chladící věže jako původce všeho toho smradu. :stupid:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 20.8.2010 11:04:17
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Černobyl bouchnul kvůli materiálnímu ale především lidskému selhání. A jeho následky by nebyly tak ničivé, kdyby tehdy Sovětský svaz přiznal barvu a požádal o pomoc ostatní.
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 11:14:01
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
čím víc, tím líp. Nechci aby přírodu hyzdily solární panely, větrníky, apod. hnus.

To, že si Černobyl uprdnul, neberu jako argument proti atomový energii. Rakušanům bych preventivně vypnul dodávky
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 20.8.2010 11:16:01
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky úhel pohledu, co se týká exploze... V Černobylu nikdy nedošlo k jadernému výbuchu. Reaktor přetížil parovod, který následně explodoval, roztrhl blok reaktoru a vyvrhl do ovzduší radioaktivní prach. Mohlo být daleko hůř...

Příspěvek 20.8.2010 13:58:41
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No hůř, jaderná elektrárna nemůže explodovat jako bomba...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 14:12:26
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale může šlehnout sakra víc, než co předvedl Černobyl :) V případě, že by ho alespoň částečně neukočírovali, tak následné hoření paliva mohlo být mnohem, mnohem agresivnější.
EDIT: +Ty uLow grafitové tyče co tam použili tomu taky moc nepomohly...

Příspěvek 20.8.2010 19:25:38
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jadrova energia je dobra pre dnesok je tam sice riziko katasrofy ale energia s nej vyrobena je cista, neznecistuje ziv prostredie skelenikovimi plynnmi.
Avsak do buducnosti by sme sa mali zamerat radsej na termonuklearnu energiu ktoru vyuziva aj nas SPONZOR Slnko :D. Je pravda, ze zatial sme s nou nemali moc velke uspechy (az na vodikovu bombu) a energia ktora sa musi vynalozit na tuto chem. reakciu je vyzsia ako vyprodukovana myslim, ze je to krok spravnim smerom, casom sa to urcite podda.
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 19:51:48
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, ty hrůzy jménem solární elektrárny vidím skoro každý víkend. Dříve, kde se třeba procházeli koni, tak teď stojí hnusné solární panely. Zajímalo by mě pak, jak se to bude likvidovat, když to je nebezpečný odpad. Zelení plnou hubu keců o přírodě, ale jakmile se před nimi zašustili peníze, tak všechny zásady jdou stranou.
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 19:58:08
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zase bych to nepřeháněl. Ano, kdyby, všechny pole byly plné panelů nebylo by to cool, stejně jako kdyby každý kopec obývaly rotory, ale je fajn, že aspoň k nějakému boomu panelů došlo (byť se poněkud minul účinkem) a ty větrné elektrárny třeba na samotách taky svoje místo mají.
Nebuďme podobní demagogové jako pseudoekologické organizace - všeho s mírou.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 20:00:49
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
kdyby to bylo umístěno na těch střechách, jak jsem to viděl, tak to se dá. Ale teď už to přehánějí. A co pak v zimě? To tam bude chodit nějaký chudák a každou hodinu čistit jeden panel za druhým, jelikož bude od sněhu.
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 20:05:24
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
He? A kdyby to bylo na střeše, tak majitel bude každou hodinu lézt a taky to čistit?
Na zimu se to může zakrýt, na střeše stejně jako na zemi (na zemi vlastně jednodušeji). Dává smysl, že v zimních měsících to stejně nebude pracovat vůbec. A pokud ano, nesněží po celou dobu. Silnice se taky prohrnujou a cestaři si neštěžujou, že jsou chudáci a musejí to snášet den co den (když sněží).

Ano, solární baroni vzniknout neměli, ale pokud jim po konci dotací začnou společnosti prodělávat, tak panely zmizí. A pokud nebudou prodělávat, asi jsou dostatečně efektivní a mají tedy nějaké uplatnění. Vláda to podělala, ale to není nic nového. Aspoň vypadá Česko sofistikovaně.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 20:07:22
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo, jako jsem nedávno slyšel o té mega solární elektrárně v Bílovci. Lidé to nechtějí, nikdo to nechce a firma se tam pomalu chová jakoby měla stavební povolení už v ruce. Což bohužel v dnešní společnosti je banalita.
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 20:08:06
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lidé taky nechtějí uložiště jaderného odpadu. Co lidé chtějí a nechtějí není nutně vždy v souladu s tím, co je prospěšné.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 20:10:23
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tím chceš říct, že takové hovado bude něčemu prospěšné? Zajímalo by mě, jak tahle solární doba pomine, jestli to pak zase uklidí.

btw: jsme dost off topic
Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 20:12:29
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak ty solární elektrárny jsou prej docela dobrá výrobna peněz. A osobně radši vidim solárka než tepelnou elektrárnu. Jsem docela zvědavej co budou dělat až jim za těch 50 let dojde hnědý uhlí do těch tepelnejch elektráren. To bude taky celkem sranda. To bodou to uhlí dovážet nebo zbouraj vesnice či dokonce části měst, který maj tu smůlu, že pod nima to uhlí je??

(A ještě takovej dodatek: Stejně jednou přejdem na antihmotu :twisted: )
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 20.8.2010 20:15:15
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
CZ to máš ověřené, že zásoby vydrží padesát let, nebo palba od pasu? Se mi to zdá nějak moc :) A za těch padesát let budeme mít další jadernou baterku určo, takže nostress :wink:

Příspěvek 20.8.2010 20:22:40
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přesně ověřené to nemám, je to prý přibližný odhad těch společností co to dolujou, ale není to čerstvá informace. Nějakej pátek už to bude.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 20.8.2010 20:25:17
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tím chceš říct, že takové hovado bude něčemu prospěšné? Zajímalo by mě, jak tahle solární doba pomine, jestli to pak zase uklidí.

Tím chci říct, že argument "lidem se to nelíbí" můžu použít skoro u všeho a s oblibou zaznívá i od kritiků jaderné energetiky, přitom bez nějakého referenda to má nulovou výpovědní hodnotu. Takové to halekání tří babek na návsi a čtyř chlapů v hospodě mi ztěží příjde jako nějak validní kritika.
Jak jsem řekl - po zrušení dotací se za pár let ukáže, které solární elektrárny jsou rentabilní/prospěšné a které ne. Spíše než panely na poli, které budou fungovat, dokud bude na obloze slunce, mě sere cílené pěstování biomasy na úkor potravin. Tebe na koni možná řepkové pole dojme více než sada odrazivých panelů, příroda má ale kvůli chybějící biodiverzitě z řepky paradoxně větší průjem.
A opět. Nevidím rozdíl mezi (ilegálně) opuštěnou a tlející solární elektrárnou a (ilegálně) opuštěnou a tlející tepelnou elektrárnou. Tohle jsou věci, které jsou špatné vždy a ne v závislosti na nějaké konkrétné technologii. Těžké kovy, chemikálie a podobné srajdy se snad v energetice používají napříč obory.

Storm: I kdyby uhlí došlo, budeme ho dovážet z Měsíce ;-) Energetická krize by paradoxně mohla opět prospět dobývání vesmíru.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.8.2010 21:07:03
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Z MĚSÍCE? Asi tak od první třídy neustále dokola slyšim uhlí vzniklo zuhelnatěním rostliných a živočišných pozůstatků za nepřístopu světla a kyslíku pěkně hluboko (nebo nehluboko) pod povrchem. Na měsíc sice dopadá světlo, ale zbytek jak si chybí.

Příspěvek 20.8.2010 23:04:05
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na Měsíci jsou jiné užitečné legrace, ale to by nejdříve museli postavit něco, co dokáže přepravit více jak pár set kilo vesmírem :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron