Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Prima splátky?

Prima splátky?

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 16.11.2010 17:45:24
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj,
rodinka chce koupit televizi a jelikož nám neustále chodí katalog, silně uvažují o nákupu přes:
www.primasplatky.cz

Chci se zeptat, jestli s tím někdo z vás má zkušenosti? Dá se téhle společnosti důvěřovat? Člověk je totiž trochu na pochybách, když to vše nabízejí takhle (relativně) výhodně. :hmmm:

EDIT: ano, například LG KP 500 vás při nákupu zde vyjde na konečnou částku 3600 Kč, což je o docela dost víc, než za kolik se prodává normálně, ale i tak se chci raději ujistit.

Příspěvek 16.11.2010 18:08:56
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díval jsem se na to jen zběžně, ale v případě nákupu televize je úrok na splátky 9,1% ročně. Při 36 splátkách to máš tři roky->cena o 40% vyšší než co píšou u výrobku samotného. Je to tam uvedeno jako příklad v případě, že úvěr poskytuje Home Credit a.s. Dá se předpokládat, že to je jejich nejvýhodnější ůvěr, tudíž ostatní budou ještě dražší...

EDIT: V případě téhle televize
http://www.primasplatky.cz/produkt/682/37-lcd-lg-full-hd

píšou v oranžovém políčku cenu 14 899kč, měsíční splátka je ale 36*469=16 884kč, ted si na kopeček nahoď ještě každý rok 9,1% úrok a máme z toho po třech letech celkové náklady někde u 22 000kč...
Možná jsem se sekl o pár set, je to dlouho co jsem se učil tyhle věci počítat :)

Příspěvek 16.11.2010 18:52:56
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Razím heslo: když na to nemáš, tak si to nekupuj!

Příspěvek 16.11.2010 19:11:17
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi tak nějak. Žádné splátky nikdy nebudou finančně výhodnější než to, když si tu věc koupíš za hotovku. Takže zvlášť u takových spotřebních věcí jako televize, se to prostě vůbec nevyplatí. Můj názor.

Výjimkou je úvěr na bydlení, protože málokdo je tak zaopatřený, že si může dovolit koupit byt jen tak. Tady moc jiné cesty není.

Příspěvek 16.11.2010 19:14:45
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ono spíš šlo o to, že mé mámě přišlo výhodné platit sedm stovek měsíčně za televizi a notebook. :roll:

Příspěvek 16.11.2010 19:33:07
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli ti mohu poradit. Nekupuj si nic na splátky. Ty cenové diference, jak načrtl výše Storm, hraničí až s nestoudností (chtěl jsem použít jiné slovo :) ) ... a ještě jedna věc, vyvaruj se, jakýchkoliv spotřebitelských úvěrů - některé z nich hraničí až s lichvou.
Souhlas s mými předpřispěvateli, kupuju jen to na co mám, dokonce i u toho bytu byl dlouho přemyšlel, zda je to moudré. Fixace úroku u hypoték mají většinou střednědobý charakter a v konečném důsledku se tak stáváš "rukojmím" dané finanční instituce ( s tím je potom spojen strach o ztrátu zaměstnání atd. .... o tom by se dalo mluvit dlouze).

Pokud už opravdu není zbytí, tak se snaž množství splátek minimalizovat. Logicky, čím jich je méně, tím menší rozdíl bude mezi cenu pří platbě v hotovosti a na splátky.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 16.11.2010 22:51:47
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fancipal: Nj, ale s normálním platem si těžko rychle naspoříš tak 0,5-1mil na byt. To je ale samozřejmě složitý problém, ve kterém hraje roli spousta faktorů.

Příspěvek 17.11.2010 19:44:38
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
...a co teprve v Praze, kde rozumnej byt pod dva miliony pomalu nekoupíš.

Příspěvek 09.12.2010 11:49:40
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na splátky sa dá nakupovať, ale oplatí sa to hlavne pri akciách s 0% úrokom (hlavne v kamenných obchodoch), alebo maximálna platba v hotovosti a minimálny počet splátok(50 a viac % v hotovosti a 3-6 splátok). Tam síce preplatíš, ale menej ako napr. 10% a 3roky splácania. :pukel: :scared: :faint:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo