Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Medicínský pokrok

Medicínský pokrok

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 05.1.2011 23:00:43
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím, dnes mám velmi originální problém. Dostal jsem za úkol napsat dvoustránkovou úvahu o nějakém lékařském pokroku. Smysl tohoto úkonu sice zůstává zahalen rouškou tajemství, ale mám dva větší problémy.
1. Nedaří se mi najít jediný významný pokrok medicíny za posledních několik let, natož v nedávné době.
2. Netuším, co bych asi tak mohl psát na dvě stránky o objevení penicilinu, natož o čemkoliv menším.

Pokud by mi někdo mohl nějak pomoci s kterýmkoliv z nich, byl bych rád. Předem dík.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 05.1.2011 23:14:55
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neviem či som pochopil správne, ale napríklad: klasická operácia a laparoskopická. :?:

Příspěvek 05.1.2011 23:18:06
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na to se úvaha píše sama, pokud to teda nemá být na medicínu a nějak echt odborný. Důležitá je každopádně nějaká základní teze.

Můžeš do toho nasrat cokoliv od polobulvárních informací o vyléčení rakoviny, AIDS, impotence, neplodnosti nebo slepoty - k tomu postačí probrouzdat Novinky.cz nebo Idnes v nějaké zdravotní rubrice; info o revolučním výzkumu se objevuje tak jednou za týden.

Nejde jen o výzkum/průlom jako takový, ale taky o jeho implikace na společnost, historii a kontext. Třeba právě ten penicilín můžeš narvatjako symbol vítězství Západu a konzumu (nebýt jeho, takové ztráty ve WW2 by byly mnohem větší), ale zároveň i jeho vražednou marnivost (viz. šílenství kolem dezinfekce a nebo i moderní krmení zvířat antibiotiky, aby se nám lépe zakulacovaly).

Taky stačí vedle sebe postavit Španělskou chřipku a Prasečí chřipku a vypsat jak ohromně jsme pokročili; máme antibiotika (zatím; taky právě můžeš tezi postavit na tom, ža antibiotika možná končí a proč a čím je nahradit), máme lepší přístroje, lepší sterilizu, učenější personál a i ty infikované lidi můžeme na letištích odchytnout pomocí tepelných senzorů. Ale nemoci se přizpůsobují, bude věda stačit i v budoucnu na ta hajzlíky nebo to zabalíme jako při morových epidemiích?

Nebo to můžeš úplně obrátit a napsat, jak je dnes lékařský výzkum prolezlý objednávkami farmaceutických firem, že tráva léči leccos sama a proto je všechno konspirace a alternativní medicína beztak existuje. Budoucnost vypadá růžově co do medicínských pokroků, ale finanční krize je bída a co když na to bude mít jen někdo, podívejte na zdravotní reformu USA, bla bla bla.

Trochu pogoogluj a něco musí napadnout každého schopného napsat na tohle forum bez mnoha pravopisných chyb. Kromě toho, ty dvě strany jsou předpokládám normostrany, čili 1,5 řádkování.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 05.1.2011 23:26:07
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Špatně jsem se vyjádřil. Nejde o obecný pokrok, ale jeden konkrétní řekněme vynález. A má to být něco hodně aktuálního.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 05.1.2011 23:30:36
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nesleduješ zprávy? Však nedávno všude bylo, že američtí vědci zjistili jak diagnostikovat rakovinu pomocí testu krve.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 05.1.2011 23:55:50
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nebo pokrok v nanotechnologiích, pomocí kterých se bude léčit, nebo výzkum kmenových buněk...je to fakt hodně

Příspěvek 06.1.2011 00:02:11
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skrejm: Díky, to zní dobře. Zprávy jsem přestal sledovat, protože jsem nakonec zhodnotil, že mi nic hodnotného nepřinesou.
Daedalos: Taky zjuknu :)
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 06.1.2011 03:52:56
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tohle by mohlo pomoct http://osel.cz/index.php?kat=17
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 07.1.2011 19:48:02
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Práce hotova, díky všem.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo