Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo NASA kouká na SG ?

NASA kouká na SG ?

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.2.2011 22:11:33
booble1428 Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 428
Bydliště: Někde na google mapě...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zdravim

Tak sem zase cucel na zpravy na seznamu a nasel docela zajimavej clanek, slyseli jste uz nekdy o asterooidu Apophis? :D :D Jestli ne tady je článek...

http://www.novinky.cz/veda-skoly/225023-asteroid-apophis-muze-zasahnout-zemi-13-dubna-2036-varuji-vedci.html

Upravil jsem název
Obrázek
Školy je hodně, práce je hodně, sg-dote zase odloženo... samotnýho mě to už štve ale nějak mě to nechce znovu chytnout... další možné datum vydání jsou vánoce.

Příspěvek 12.2.2011 22:18:49
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky jsem si říkal, že je to zajímaví jak jsem to zahlíd. Bohužel tam nemám učet jinak bych tam napsal, že už se o to pokoušel 3 a pokaždý mu SG1 zatla tipec. :lol: Navíc fakt nevím kde na ty jména choděj. Sledujou dráhy tisíců asteroidů a tenhle se rozhodnou pojmenovat Apophis. Čekal bych něco jako CO952X nebo tak něco. Zajímalo by mě kolik asteroidů s tímhle jménem tam ve jménu publicity lítá.
Naposledy upravil Lukec dne 12.2.2011 23:24:21, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 12.2.2011 22:38:29
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tohle pojmenování je jasný důkaz, Hvězdná brána existuje!!! A jméno "Apofis" je jen krytí skutečné události, pro případ že by nějaká informace zkutečně vyplula na povrch - jako třeba exploze na noční obloze.
Lidé všech zemí, temná hodina nadchází Apofis, který vstal ze záhrobí - opět - si jde vyříkat své se Zemí. Óoo velká SG-1 spas tento svět...

ehmm
toho že se jedná o zkutečnou postavu z naší minulosti, či snad dokonce i z náboženství si prosím nevšímejte, děkuji
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 13.2.2011 01:43:58
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wiki says: "When first discovered, the object received the provisional designation 2004 MN4 (sometimes written 2004 MN4), and news and scientific articles about it referred to it by that name. When its orbit was sufficiently well calculated, it received the permanent number 99942. (...) It received the name "Apophis" on July 19, 2005. Apophis is the Greek name of the Ancient Egyptian enemy of Ra: Apep, the Uncreator, a serpent that dwells in the eternal darkness of the Duat (earth's middle) and tries to swallow Ra during His nightly passage. Apep is held at bay by Set, the Ancient Egyptian god of Chaos.

Although the Greek name for the Egyptian god may be appropriate, Tholen and Tucker — two of the co-discoverers of the asteroid — are reportedly fans of the TV series Stargate SG-1. One of the show's persistent villains is an alien also named for the Egyptian god.
"

Že nerdi čumí na scifi není zase tak koulervoucí zjištění. Co naopak překvapující je, že zdejší diskutéři nečumí na internetové encyklopedie.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 21.9.2012 22:53:28
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž

Příspěvek 02.11.2012 14:37:31
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron