Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo O vaření aneb gurmánský koutek

O vaření aneb gurmánský koutek

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chtěl bych založit podobné téma jako co jste měli dnes k obědu.

Byl bych rád za Vaše názory ohledně vaření -
jestli vaříte, jak často, v jakých podmínkách, co vaříte nejraději, jestli Vás vaření baví, jestli jste třeba vařili i někde profi, jestli jedete podle kuchařky nebo něco i vymýšlíte, názory na známé kuchaře tuzemské i zahraniční (ale žadný flame prosím).

Zajímá mě to z důvodu osobní zainteresovanosti na této zálibě. Pokud se téma rozjede, samozřejmě i já přidám se svojí troškou do mlýna. Tak hurá do toho ;)
We'll never be done.

Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jím rád, ale vařím nerad, zabírá to dost času. Takže jen jednoduché věci. :D

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jediný na co se zmůžu jsou těstoviny a vajíčka... Všechno ostatní spálím, převařím, nedovařím atd :D
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak když překonám svou lenost a rozhodnu se něco uvařit, tak mě to celkem baví. Ne že bych vařit uměla, ale nějak se to musím naučit, takže se držím zuby nehty kuchařky. Nejraději teda peču kdejaké cukroví a řezy atd. takže o Vánocích lítám od čerta k ďáblu :-D
Na předloňské Vánoce jsem od babičky dostala hrníčkovou kuchařku, takže zkouším nejraději z ní. A nedávno jsem u své potencionální švagrové objevila docela zajímavou kuchařku pro začátečníky, takže si ji asi časem pořídím. Jmenuje se Kuchařka pro dceru.
Poslední co jsem ukuchtila s úspěchem byla čočka na kyselo. Jinak asi největší praxi mám s boloňskými špagetami, když jsme si je dělávaly se spolubydlícími na koleji/privátě. A pak tady vajíčka na sto a jeden způsob :-D
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jím, nevařím :D A když už se na něco zmůžu, obvykle to zahrnuje vejce, těstoviny, palačinky...cokoliv rychlého a nezdravého :D
Nejvíc hrdá jsem asi na pizzu, udělanou tak, jak má pizza opravdu vypadat, se správným pizza těstem a správnými ingrediencemi. Od té doby jsem ji ale nedělala, a dneska už bych asi nejspíš podpálila kuchyň a celý dům k tomu :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Varím rád, ale málo a popravde toho moc neviem (alebo aspoň neviem či by som vedel :) ). Najradšej robím mäso, na spôsob nejakých biftekov a k tomu hranolky.
Ale či robím mäso na panvici, na ohni alebo na grile, viem ho väčšinou spraviť parádne, to mi ide. Dokonca aj ryby (ktoré sú vraj na grile ťažké).
paradoxne som nikdy nerobil žiadne prílohy typu ryža a mám problém ukrojiť si rovný krajec chleba :D

No skrátka rád do toho fušujem, rád robím mäso, prípadne zapekám bagety (a tie mi tiež idú luxusne :) ), ale som len taký nadšenec-amatér.

Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jím rád, vařim nerad :-D Takže taky takové jednoduché věci.. těstoviny, řízky, steak a tak... :-)

Ale z jiného soudku, ve středu jsme byli s rodinkou u Zdéni v Café Imperial. Cokoliv co jsem si dal bylo naprosto vynikající, perfektní servis, prostě super zážitek, který za ty prachy určitě stojí :-)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Drake_Remoray Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já vařim opravdu ale opravdu nerad, i když se občas snažím, ale nějak mi ze všeho vždycky vznikne :jako: hemenex:-) Na druhou stranu velmi rád jím... Jsem takovej kříženec mezi Joeym a Garfieldem. A teda hlavně právě na italskou kuchyni, ale musím konstatovat, že italská kuchyně v Čechách, je naprosto něco jinýho, než když opravdu jedete do Itálie! Nejradši bych se tam za tím skvělým jídlem přestěhoval :yahoo:

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já se taky snažím vařit spíš jenom v sebeobraně, ale když na to dojde, mám takovou (samozřejmě nezdravou) mikrovlnnou rychlovku, která vždycky potěší.
Vezmu tři housky, překrojím je tak, aby ještě na kusu těsta visely, ale šly "otevřít, naskládám do nich salám (většinou vysočina, poličan, herkules, lovečák), ukrojím kus sýra (eidamu a nivy), zaliju to asi dvěma kávovýma lžičkama kečupu a zapeču to (na max sílu, tak dvě až tři minuty v té mikrovlnce). Když je to hotové, vytáhnu housky (nejlepší jsou, když je vnitřek horký, ale těsto ještě vláčné a nevysušené), otočím je "rovnou stranou housky" nahoru, a na tuhle stranu rozetřu jednu kávovou lžíci tatarky. Možné je použít do toho nějákou čalamádu, česnekovou sůl (v malém množství), nebo třeba různé variace opečeného mletého masa místo salámu.

Je to nezdravé úplně šíleně, ale musím říct, po chuťové stránce, - kam se hrabe nějákej blbej mekáč... :D

V restauracích mě velmi potěšily různé masové směsi "na smetaně s nivou", nebo bramboráčky s masovými směsmi. Různé variace na řízky (se salámem, sýrem, nebo dělané z uzeného masa) jsou pro mě klasika. Stejky naopak moc nemusím, ještě jsem nejedl žádný, který by byl dostatečně chuťově výrazný na to, abych si ho zapamatoval.

Na druhou stranu jsem měl špičkovou příležitost ochutnat mongolskou kuchyni a najít se v několika jejich receptech. "Chošůr", určitá variace na mletý řízek (šíleně jemně krájené hovězí maso promíchané s cibulkou obalované v těstě a zapékané v oleji) byla opravdu velmi dobrá.
A recept zvaný "cojvan", kde je hodně zeleniny, masové kousky a ručně vyráběné opékané těstové nudle je jedno z nejlepších slaných jídel, co jsem kdy jedl.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Shorty Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Anijsha píše:
...A nedávno jsem u své potencionální švagrové objevila docela zajímavou kuchařku pro začátečníky

Teprve? Já doufal, že už je to skoro jistá věc. :-D

Anyway - abych netrpěl hlady, tak jsem musel od mámy vyzjistit nějaké jednoduché recepty a které jsou lepší než ty, na kterých jste vyrůstali? Jím rád, vaření je zatím z nutnosti, nevidím v tom nějaké zalíbení. :-D Ale už úspěšně umím hrášek na kyselo, rajskou s vařeným kuřetem, bramborový salát a řízky a pomazánku na chlebíčky. Dále taky jednoduchý šlehačkový dort a taky boloňské špagety podle receptu od mé nejdražší, viz výše. :wink: A další věci na sebe nenechají dlouho čekat. Uvažuju o koupi této kuchařky:
http://hobby.idnes.cz/kucharka-poklady-ceske-kuchyne-vas-nauci-varit-lepe-nez-deset-kurzu-1pu-/hobby-domov.aspx?c=A120125_113211_hobby-domov_bma

Nehledejte v tom mou zálibu (zatím :-D ), jak sem psal, momentálně je to z nutnosti. :-D
Obrázek

Supporter of RDA SecOps. Get Some!

Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No co se týká vaření, tak tím většinou k oboustranné spokojenostii pověřuji ženu, na co by jinak byla, že jo :D . Jinak já mám rád zvěřinu, kterou taky umím uděat lépe než moje manželka, nejraději to peču nebo griluji...
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo