Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo ACTA a případné dopady na on-line komunitu

ACTA a případné dopady na on-line komunitu

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj,
Jak všichni víte, v poslední době se objevila hromada novejch internetovejch zákonů, který ČR bez mrknutí oka, natož ptaní přijala taky.

Týká se ochrany autorských práv a je tam pár bodů, které jsou dost nepříjemné normálním lidem.

- 1) když budeš překračovat hranice, prohlédnou tvůj počítač, telefon či datové nosiče. Pokud na nich budeš mít filmy, hudbu, či jiné věci, budou chtít důkaz, že sis to koupil. CDčko pravděpodobně mít nebudeš (je lepší vézt exterňák, než pětset cédéček) a účtenku taky ne (na dovolenu účtenky za filmy bere jenom opravdu MIZIVÉ procento lidí). Tím pádem jsi to UKRADL a buď budeš muset nekřesťansky cálovat, nebo půjdeš rovnou sedět. Přeji hezkou dovolenou.

- 2) když budeš mít nějáké dílo (neřkuli staženej film nebo cédo), a bude u tebe nalezeno (klidně i doma při šťáře na něco jiného), platí (narozdíl od 90 % jinejch zákonů v ČR včetně těch, které jsou za vraždu) presumce VINY. Tj obhajovat se musíš sám a narozdíl od vraždy, kterou ti musí dokazovat policie před soudci, svou nevinu musíš dokazovat sám (a když neuspěješ, jdeš sedět skoro na stejně dlouho, jako za už zmiňovanou vraždu).

Viv la liberte...ala Česká Republika a poděkujme našim pakolitikům.

Zatím to ještě není platné (ratifikace v červnu nebo kdy), ale už je to v podstatě hotová věc, takže bejt váma, jestli máte nějákej oblíbenej film či seriál, vážně DOPORUČUJU abyste si ho stáhli a někde doma zakopali. Megaupload zničili. Jenom proto, že neodváděl vydavatelským oligopolům tolik prachů, které si diktovaly a ještě si dovolil nabízet lidem zábavu zadarmo. Čert ví, jak dlouho vydrží ostatní, ale vzhledem k rozšíření internetu a nátuře průměrného čecha, stojíme (my jako národ i my jako druh) proti nejvíce rozšířené cenzuře na světě, jaká kdy byla.

Jaké jsou vaše názory? Znáte někoho, kdo třeba má stránku s díly nějákého seriálu? A jak na to reagoval on? Promaže všechno a vrátí se do "bílé zóny" zákona, nebo zvedne prostředníček a dá se na tvrdé (a postižitelné) "pirátění"?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Seš nějak pozadu. Tohle tu už mělo bejt před 14 dnama a navíc na wikileaks a třeba anonimous o tom ví už od 2008. ACTA je prostě dohoda která se pekla potichoučku pěkně dlouho a podepsali si ji v utajení. Amerika tomu poskytla krycí manévr v podobě PIPA a SOPA, aby se o ACTu lidi nezajímali pokud by náhodou na ni přišli. Říkej mi cvoku, ale v poslední době těchto opatření pro "naši bezpečnost" je nějak moc třeba Amerika testuje RFID takže časem budeš označenej jako ovce a samozřejmě pro tvoje pohodlí. Krize za krizí která drtí lidi a krmí velký banky a burzy, který tahaj se státama jak s figurkama na šachovnici. Všechno se to zdá jako krásnej "Master plan" Otázka je koho a proč. Odpověď na tenhle problém možná přijde ze strany TOR (The onion router) S čímž se internet vrhne rychlostně zase o několik let z5.
Obrázek

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dokud nezačnou politici lítat z oken, tak se nikde nic nezmění. Nějaký přiblbý stávky nikoho moc nezajímaj. Koukněte na takový řeky, tam byla generální stávka prakticky každej druhej den a domohli se stávkující něčeho? Ne. Je sice moc hezký, že anonymous bojujou proti actě a dalším, ale k čemu je dobrý, že vyřaděj na pár hodin stránky vlády, osy a podobnej dobytků? K ničemu. Jinak ono je možný, že ten zátah na MU byl úplně kvůli něčemu jinýho, než boji proti pirátství. Viz. jejich plán na prodej muziky, kde by interpreti dostávali 90% z ceny. Je dost jasný, komu by tohle nejvíc ublížilo
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, ale moc mi to, že nejde o aktuální aktualitu nevadí.

Spíš mě zajímá, co proti tomu, protože jsem jedním z vlastníků stránky, ze které se dá koukat na SG (možná ne všechny díly, ale až doteď jsme se dost snažili, aby jich bylo co nejvíc). Nerad bych, aby mě jednoho krásného dne vzbudila URNA ťukající na dveře beranidlem a vyžadující po mě 1000 USD za díl (něco kolem 340 dílů celkem, tak to bych splácel ještě asi tak tisíc let po smrti).

Stávka proti ekonomickému propadu je volovina a řeci jou idioti, pokud věří, že ne. Příklad z rodiného rozpočtu. Jednoho krásného dne zjistím, že žiju na dluh. Pepa, kterému dlužím za včerejší útratu v hospodě mi navrhne, abych do příští vejplaty šetřil co můžu a já se pokusím to napravit tak, že nepůjdu pracovat a ještě přitom rozflákám svůj obývák (mimochodem dost vydělávám i na turistickém ruchu, který hladové bouře ve městech opravdu moc nemusí).

Ublížilo by to distributorům. Proč to ale Applu prošlo a Megauploadu ne?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
to snad abychom se mi obyčejní smrtelníci, kteří postahujou kdejakej film a seriál, začali bát a začali všechno mazat co? :smile:

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak Megaupload neni Apple. Navíc bylo třeba vybrat někoho, koho pujde snadno zdiskreditovat. Vybereme obtloustlého člověka, co žije opulentním životem a pomocí médií ho předhodíme ovčanům. Koukněte, tenhle člověk okrádá nás i vás, daňové poplatníky. Podívejte, má dvacet aut, jachtu, tryskáč a pořádá orgie ve výřivce. Netrvalo to ani 24 hodin, a už byly na světě fotografie, všeho co jsem napsal výše." Ideální osoba. Naprosto ideální cíl. Tady ani nejde o ty co stahujou, ty žádnej úřad nepřesvědčí, aby toho nechali. Jde o to tupé stádo, co pustí televizi a bezhlavě hltá všechno co mu tam ukážou. Jsou to přesně ti lidi, co po večerech nadávaj jak je všechno na pytel, jací jsou politici šmejdi, všude kradou, ale co udělaj v příštích volbách? Zvolej tu samou pakáž na kterou nadávaj.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Potíž je v tom, že pro bezpečí a pohodlí to lidi prostě skousnou a bude jim to fuk, přesně až do chvíle, než JICH OSOBNĚ se to něják dotkne. To pak už ale bude pozdě.

Mě osobně je putna, jaké plány a machinace provádí USA, ilumináti, santa klasu, nebo kdojávim kdo to punktuje. Dost mě ale točí, že to znamená případné problémy (možná dokonce ohroření) pro mě osobně a lidi co mám docela rád.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
bohužel s tím zřejmě my obyčejní lidi nic neuděláme a asi i kdybychom se hodně snažili

Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pokud tě nezajímá podstata věci, ale pouze řešení problému tak jednoduchý na net TOR HDD na hranicích popřít zabalit do staniolu na letišti atd. Ony se ty finty najdou jen to bude pracnější. Třeba web hosting v takovím Rusku to bude teprve lukrativní záležitost. Pokud jde o mě tak pokud bych měl dat na hranicih dokonce SD kartu v mobilu tak ju radši vytahnu a sežeru.
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemám zrovna čas se pouštět do flamewaru na tohle téma, ale i když stahuju jako o život, uvědomujete si doufám, že pirátství MÁ například na filmový průmysl prokazatelně negativní dopad, žeano? SKutečnost, že Hollywood deset let točí skoro jenom remaky, pokračování, remaky remaků a remaky pokračování, je přímý důsledek snižujících se výdělků z trhu. U her je to podobné, i když díky konzolím a jiným modelům distribuce (free-to-play) přece jenom o něco méně drastické.
Současný systém je zkrátka velmi schizofrení - na jedné straně produkce masové zábavy stojí stovky miliónů a na druhé straně podstatná část jejich konzumentů odmítá platit. Je jasné, že se to v budoucnu bude muset změnit, nejspíše na nějakou formu digitální distribuce. Jsem spíše na straně "pirátů", konec konců taky stahuju co se dá, ale bylo fajn si nedělat nějaké iluze o nějaké vlastní morální čistotě a "nedotknutelných právech" stahovačů.
A nezačínejte prosím s konspiračními teoriemi o MU zrušení kvůli nějaké hudební službě, která už dávno existuje na mnoha dalších webech. Rozdíl mezi Applem a MU je totiž přesně ten, proč dále Apple funguje a MU zavřeli - jenom jeden z nich nabízí tři prdele warezu. Tečka.

Mimoto ACTA není ani zdaleka tak brutální jako SOPA-PIPA a de facto jen znamená, že vás provider odstřihne od netu, pokud budete stahovat nelegální věci - což ale provider jaksi nebude dělat úplně u všech, protože by tím sám přišel o většinu zákazníků. Kontroly na hranicích a letištích? OK, ta zaprvé, v EU to s "kontrolami na hranicích" je poněkud vlažné (aneb jeden z mnoha důvodů, proč, aby EU dále fungovala), za druhé - kdy jste naposledy někam letěli? A za třetí, opět se nebudou kontrolovat všechny zařízení všech cestujících, to by se musela na Ruzyni postavit celá nová hala. Výsledek? ACTA poslouží jenom na zadržení dlouhodobě podezřelých lidí, jako je majitel MU.
Do vězení vás za to taky nebudou zavírat, takže ve finále se IMO prakticky nic nezmění. Čas od času se objeví nějaký chudák, které mu na dveře ta URNA skutečně zaklepe (jako se to stalo tomu klučinovi, co v kině nahrál Simpsonovy) a my můžeme kroutit hlavou, jak je to nefér, ale drtivá většina populace si bude stahovat a žít dále - jednoduše proto, že NEJDE postihnout stovky tisíc lidí nějakýma výraznýma sankcema nebo je pozavírat do lágrů.

Netem koluje takový ten obrázek, že majitel MegaUploadu půjde do vězení na 50 let zatímco nějaký znásilňovač a vrah jde jen na 20 let; krásná ukázka demagogie, vzhledem k tomu, že majitel MU byl zatčen sotva před týdnem, takže odsouzen skutečně být nemohl. Opravdu mě mrzí, když se internetová kultura, sice známá flamewary a demagogií, ale taky svobodou slova, musí uchylovat k podobným populistickým lžím.
Ulicema se v masce Guye Fawkse klidě běžte projít, budu držet palečky.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
já chápu že ten vývoj ať filmů ale i her stojí stovky milionů dolarů ročně (určitě i víc), ale kdyby si člověk měl všechno kupovat, tak se nedoplatí - alespoň ne v české republice, kde průměrná rodina se dvěma dětmi tak tak vyžije z výplaty k výplatě...takže na jedné straně jsem "pro pirátství" ale na druhou stranu je jasné, že v dlouhodobém trendu to takhle taky nepude do nekonečna

Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: Si děláš Prdel ne? Četls ten obsah vůbec? Co tady blábolíš o Hollywoodu ty dřevo. Tam točej remaky z jednoho důvodu a nedostatek prachů to není, nýbrž nápadů a kompetentních lidí. Neboj se, že prachy vložený se jim nevrátěj to by to nedělali. Já narozdíl od majority si tu hru koupím pokud se mi líbí a stojí zato jenže chci důkaz, že za to stojí a ne nějaký demo. Chlapče rád bych tě potkal osobně bo takovýho exotickýho hnupa jako ty sem nepotkal. Neinformovanej a blábolící nesmysly, je mi tě líto. Nejspíš seš jeden z lidí co by si nechali patentovat i posmrkanej kapesník. Jenže pokud to vezmeme od základu je nutno pochopit, že myšlenku nelze zničit prodat či koupit. Teda alespon by tomu tak být nemělo v civilizované společnosti. Na některý věci nejde plácnout nálepka s cenou a o tom celá tahle věc je. Kam daleko tohle zajde pokud projde ACTA? Kde se zastavěj budou chtít, aby si na ulici nehvízdals třeba oblíbenou písničku? Tohle chce zemyšlení.
Obrázek

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Každej chce peníze za práci, kterou dělá, no a když bude tou prací nahrávání muziky, tak proč na ni neplácnout cenvku?

Ono kdyby CD s hudbou nestálo 500 a DVD s Win 7000 a debilní (ano, debilní) hra 1600 lidi by se na to taky hned koukali jinak, žejo, ale když dám za Wokna tolik, co za PC a za zabugovanej (dneska už se tomu ale bug neříká, je to standardní nedodělávka kvůli termínu vydání) CoD, kterej dohraju za 2 hodiny a stojí 10× tolik, co stejný 2 hodiny v kině, který je samo o sobě předražený a CD s muzikou, který originální z vůle kapely a nakladatelství má stát cca 50Kč a z vůle OSA a českýho zlodějbutora stojí 500Kč, tak ať si je strčej za klobouk - to raději ty dvě hodiny strávim potichu zkoumáním, jak to vošulit a ty prachy dám tomu, kdo mi poradí...

Což je smutný, ptorože originálky jsem si dřív kupoval prostě už jen z principu - jsem fanda, tak to mám origo, no ne? A dneska ze stejnýho principu raděj ten film neuvidim a hru si nezahraju, než abych jim za to dával prachy a pak nadával a prachy stejně shrábla OSA a k autorovi se dostalo prd tak leda.

Ale abych taky jen nekdákal, je-li tu někdo znalej, zajímalo by mě, jak je to z věcma, který v ČR nemaj distribuci žádnou a tudíž nejde jinak, než je ukrást??

Nepočítám, že by to byla nějaká omluva pro zákon a tak, mám to brát jako cenzuru, že co nevydaj, nesmim vidět?
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
g.o.d.: seš můj člověk ;) . Vidím to přesně jako ty...

Ray: přesně, jak píše Lukec. Si děláš srandu, ne? Tam točí tyhle sračky, protože to stádo oveček žere a už jsou tak zdegenerovaní a bez mozku, že by nestrávili žádnej náročnější snímek, kterej by třeba člověka někam vedl, něco hodnotnýho mu ukázal a něco třeba i vytvořil. Tam se jen rejžují peníze na debilech, kteří to hltaj. Ty zjevně do té skupiny patříš, páč seš naivní až to bolí. Stačí ty ostatní topicy, ve kterých vymýšlíš lodě atd. a přitom seš tak strašně hloupej a omezenej tím, co ti v TV řeknou, že se ani nezamyslíš nad tím, co doopravdy může být a my to nevíme, popř. čeho bychom mohli velmi rychle dosáhnout, pokud bychom se na to zaměřili...
K tomu obrázku majitel vs násilník. Sice je to ukázkový příklad vymytosti lidí, přesto však je na něm imho něco pravdivého. Stačí se podívat po našich končinách. Člověk, který ukradne milion Kč dostane 2x tolik, co ten, který někoho úmyslně zabil - dostane navíc podmínku, aby mu to nebylo líto :D . Takže bych i docela věřil, že onen majitel MU dostane min. stejně, co onen násilník. Pokud se ovšem nejedná o frašku a mocní (TV) nás netahají za nos :)

Daedalos: říkej si to dál a opravdu nic neuděláš. Máme spoustu historických důkazů, že obyčejnej člověk toho dokázal až moc. Nejvíc mě ovšem dostává, jak byli všichni nedávno udělaní z toho, že náš jeden obyčejný občan - Havel, se sám postavil celému slavnému komunismu u nás. Uznávali ho, připíjeli na něho, vzývali ho... Ale když s těma lidma začneš vážnější téma, tak ti řeknou, že tohle obyčejnej člověk nedokáže, že je sám atd. Takový lidi asi pořádně proliskat, jinak nevím, jak je probrat z té hypnózy :)

Řekl bych, že SOPA a ACTA jsou jen začátek cenzury internetu, protože se nebezpečně vymkl kontrole. O co, že i kdyby se totálně potřel celej nelegální "trh" s filmem a hudbou a SW, že by tyhle věci nikdy nezlevnily, noapak by ještě podražily. A proč? Kvůli závislácích na penězích. Nějakej herec, kterej dělá totální hovno, zahraje pár zábavných věcí, řekne na kameru pár vět, který mu někdo sepsal. Dostane za to peněz, že jeho prapraprapra vnuci budou boháči a kdo to zacvaká? Dělníci, tj. střední a spodní vrstva, která žije z ruky do huby... Super systém toto... Evidentně jim nestačí na barevným filmečku Avatar (kterej schválně udělali tak, aby to v lidech evokovalo něco, co nikdy nebude, přitom jeho smysl byl výbornej) vydělat 3 mld. dolarů, oškubat normální lidi, aby víc dřeli a víc si půjčovali od bank... Začarovanej kruh toto...

Doufám, že mě alespoň jeden člověk (u Ray(je) to beru jako samozřejmost) označí za konspiračního blázna ;)

Mnoho štěstí
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Nemám zrovna čas se pouštět do flamewaru na tohle téma, ale i když stahuju jako o život, uvědomujete si doufám, že pirátství MÁ například na filmový průmysl prokazatelně negativní dopad, žeano?

Negativní je hodně relativní slovo. Tak Hollywood zkrachuje no, třeba se pak začnou točit nějaký pořádný filmy. Jen si vezmi jakej pozitivní dopad to mělo na průmysl hudební - menší skupiny maj větší šanci se prosadit a ty velký celebrity neseděj jen na doma prdeli, ale jezděj na turné (jinak by si nevydělali).

Nemá někdo nějakej důvěryhodnej a nezaujatej zdroj, co by pojednával o tom, o čem je ACTA?
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že stačí, že ACTu neprojednal ani senát, jen ji Obama v tichosti podepsal. Ze zahraničí ti můžou zablokovat jakoukoliv stránku, pokud to vypadá, že porušuješ copyright + ti u dveří může zaklepat policie... ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sice mám na problematiku odlišný názor než Ray, ale trochu se divím, čím si v tomhle topicu tu hromadu invektiv od vás, kluci, vysloužil.

Docela obstojně (myslím) je to popsané v tomhle článku:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesk ... 23789.html

U těch filmů jde o to, že "filmařům" a "hercům", kteří něco skutečně DĚLAJÍ se dostanou jenom malá procenta toho, co se v těch kinech vybere. Drtivá většina zisku jde distributorovi (kterej přinejlepším zařídí nekvalitní dabing).

Z tohoto úhlu je ekonomická forma prodeje ala "applestore" MNOHEM výhodnější, protože prachy dostanou jenom ti, kteří se něják účastní vzniku a za distribuční kanál rozhodně neplatíš desetkrát tolik co za dílo samotné.

Jinak co se toho "dopadu" týká, Rayi, je zvláštní, že špičkové filmy (u kterých bych čekal že budou nejvíce pirátěním zasažené - matrixy, LOTRy a pár dalších áčkových titulů) vydělaly nejvíc a filmové shitky které by si stáhnul jenom opravdový masochista, zůstaly na okraji, případně přez okraj přepadly...
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted: sorry ale tebe nepovažuju ani za důvěryhodnej ani za nezaujetej zdroj. Vim jakou má všechno tendenci se různě překroutit, obzvláště na fórech.

Ultramarinus:dík
Apple neni zrovna ideální příklad, ten si bere nějakej 30 %, což mi přijde docela dost.
Naposledy upravil Ralen dne 30.1.2012 23:49:17, celkově upraveno 1
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ultramarinus: opravdu ti přijde, že to co dělají herci, je opravdu DĚLÁNÍ? Že je to opravdu těžká a namáhává práce? Zkus se na to zeptat horníka, libovolného dělníka, strojvůdce, který v noci začíná šichtu, ostatní lidi, který ani nevidíš a staraj se o to, aby vlak jel, ale abych byl konkrétnější... třeba i ty lidi, co musí pro ten film všechno nachystat, postavit, ty dostanou úplný hovno oproti těm, co jsou vidět...

Ralen: v pořádku. Sám nevím, jak to je. Myslím, že se to ani nikde nedočteš. "Seriózní" plátky/weby slouží jako propaganda onoho zákona, ti ostatní jsou "konspirační teorie". Člověk na to musí přijít sám čemu chce věřit a dělat si svůj vlastní názor :)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ralen:
Pravda, ale 30% je rozhodně lepší, než 300%...

Wanted:
No, vzhledem k tomu, že se na dráhu "herce" často připravují celý život, uspěje tak jeden z deseti tisíc, té kariéře podřizují naprosto všechno (stravovací návyky - například nesmějí nikdy "neplánovaně" ztloustnost, nebo mohou být filmaři se kterými mají smlouvy žalování o těžké prachy, nebo třeba svůj veřejný image, a soukromý život - často se vdávají a žení jenom proto, aby si udělali reklamu), tak bych řekl, že i tahle práce "něco" vyžaduje.

Minimálně paměť na texty. Herec se v podstatě učí nazpaměť celou knihu jako básničku. Dokázal bys to taky? Hrál jsem nějáký čas divadlo (které se s filmem nedá srovnávat ani náhodou) a nebylo to ani v nejmenším tak snadné jak to vidíš. Jistě, je to míň namáhavá práce, ale herci jí často obětují všechno a i tak čelí matematické (téměř) jistotě neůspěchu. Dělal jsem i toho dělníka (u linky) a co se týká paměti, myšlení, vzhledu, nebo něčeho takového, nedá se to samozřejmě vůbec srovnávat. Ani konkurence není u linky problém, prostě se k té práci dostaneš když máš kvalifikaci a snahu. Ve filmovém průmyslu to takhle nefunguje a herci se dostanou třeba k jediné dobře placené roli na několik let, než zase dostanou angažmá.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já chápu že ten vývoj ať filmů ale i her stojí stovky milionů dolarů ročně (určitě i víc), ale kdyby si člověk měl všechno kupovat, tak se nedoplatí - alespoň ne v české republice, kde průměrná rodina se dvěma dětmi tak tak vyžije z výplaty k výplatě...takže na jedné straně jsem "pro pirátství" ale na druhou stranu je jasné, že v dlouhodobém trendu to takhle taky nepude do nekonečna

Příjde na to, jeslti jsi single nebo student nebo rodina s dětma. Já studuju film a živím se psaním o hrách, ale popravdě poslední film jsem viděl dva týdny zpátky a poslední komerční hru (ne nezávislou) jsem hrál tak před půl rokem. U nějakých studentů ZŠ bude jistě fluktuace vyšší, ale popravdě nezávislé hry (freeware, mody) dneska nabízejí TOLIK ekvivalentů komerčních hrám, že jediné, co si se svýma herníma chutěma "musím" kupovat, je pár komerčních perel typu Mass Effectu nebo Civilization. U filmů je to podobné - není přece pro někoho, kdo si může pořídit počítač schopný rozjet Battlefield 3, asi takový problém, aby dvakrát za měsíc šel do kina nebo si v trafice koupil pár DVDs.
A u těch rodin s dětmi opakuju že pochybuju, že by je někdo někdy u nás tahal po soudech. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby ACTA neexistovala a zákon by se řídil klasickým "co není zakázáno, je povoleno", ale nežijeme v ideálním světě (jako by chtěl Lukec nebo Wanted), všechno stojí peníze ("Není obědů zadarmo") a už roky se přece čekalo, že podobné reprisalie dříve nebo později musejí přijít. Internet je svoboda informací a softwarové pirátství třeba prokazatelně pomohlo rozvoji informační způsobilosti (a západní kultury) v méně vyvinutých zemích, ale například pro stát jako je ČR na tomhle už není moc nového co získávat.

Jiná věc je to, co zmiňuje Air Force, že existuje spousta obsahů, ke kterým se nedá dostat na trhu. Tohle je ale dlouhodobý problém a otázka, zda-li existují jenom práva distributorů nebo i zákazníků. Odpověď asi všichni známe, třeba tohle bych viděl jako propagovanou internetnetovou svobodu více raději než humbuk kolem toho, že MU měl přece nabízet nějakou digitální hudbu, viz. výše. Jenže když vony ty pohádky o konspiracích jsou tak lákavé...
Co se příživničení OSa a jiných organizací týče, tak to samozřejmě je smutné a proti tomuhle MÁ SMYSL taky nějak protestovat. Ale opět to nutně nesouvisí s právem na to stáhnout si kinorip Avatara nebo warez BF3...

Negativní je hodně relativní slovo. Tak Hollywood zkrachuje no, třeba se pak začnou točit nějaký pořádný filmy. Jen si vezmi jakej pozitivní dopad to mělo na průmysl hudební - menší skupiny maj větší šanci se prosadit a ty velký celebrity neseděj jen na doma prdeli, ale jezděj na turné (jinak by si nevydělali).

Not my point. Mě jde o to, že spousta antiACTA lidí vytýká Hollywoodu přesně ty věci, které jsou jeho reakcí na pirátství a snižující výdělky. Je to trochu jako když zloděj křičí chyťte zloděje.

Nemá někdo nějakej důvěryhodnej a nezaujatej zdroj, co by pojednával o tom, o čem je ACTA?

- http://www.zive.cz/clanky/co-se-take-pi ... fault.aspx
- http://www.zive.cz/clanky/cesko-a-dalsi ... fault.aspx

Co tady blábolíš o Hollywoodu ty dřevo. Tam točej remaky z jednoho důvodu a nedostatek prachů to není, nýbrž nápadů a kompetentních lidí. Neboj se, že prachy vložený se jim nevrátěj to by to nedělali.

Samozřejmě, že se jim to vrátí, jinak by už zkrachoval, ale ty i Wanted se na to díváte poněkud primitivní logikou "v USA žijou mongoloidi = točej sračky pro dementy", která jaksi realitě neodpovídá. Hollywood točí staré známé témata z nutnosti, protože na ně příjde více lidí, než kolik příjde na "inteligentní film". Můžeš namítnout, že tomu tak bylo i dříve (termín blockbuster nebyl vyvinut jen tak pro nic za nic), ale dříve neexistoval snadný způsob, jak si film starý týden přehrát doma. Systém se evidentně změnil a pokud tvrdíš že ne a všechno je vina nekompetentních lidí, musíš být asi slepý.
Všimni si třeba, jak se v poslední době staly populární globální releasy filmů. Před deseti lety bylo zázrakem, pokud se nějaký americký film vydal ve zbytku světa do 24 hodin od US premiéry. Dneska jde o pravidlo. Proč? Protože kdyby šel o pár měsíců později, zjevně si ho z pirátských kopií nakoukala dostatečně velká část populace. Kdyby toto neexistovalo, nedělali by si distributoři problémy s tím překopat systém releasů do zbytku světa. Popři to, prosím.
Doporučuju na to téma třeba pár článků na Moviezonu. Jistě si je objevíš sám.

Já narozdíl od majority si tu hru koupím pokud se mi líbí a stojí zato jenže chci důkaz, že za to stojí a ne nějaký demo.

To tě šlechtí. Kolik jsi tedy třeba za poslední rok koupil her?
Rád bych podotkl, že mimo dem (které pravda nejsou dneska pravidlem) existují i recenze, videorecenze a celé walkthrouhts na YouTube, kde není problém vidět celý průběh hry i s fundovaným komentářem. Legálně.

Chlapče rád bych tě potkal osobně bo takovýho exotickýho hnupa jako ty sem nepotkal.

Pokud si odpustíš ten impertinentní tón, tak ti dokonce prozradím, že tenhle týden jsem v Prostějově!

Jenže pokud to vezmeme od základu je nutno pochopit, že myšlenku nelze zničit prodat či koupit. Teda alespon by tomu tak být nemělo v civilizované společnosti. Na některý věci nejde plácnout nálepka s cenou a o tom celá tahle věc je.

To je trochu paradox, protože na počátku dnešní pravicově orientované liberální společnosti byla právě myšlenka, že osobní vlastnictví je nedotknutelné (viz. americká revoluce), a to se při vší úctě vztahuje i na hry, filmy a hudbu. Natočil jsem písničku? Líbí se? Proč bych ji neprodával? Znám (i ze své zkušenosti) třeba několik příkladů amatérských vývojářů, kteři dělali free hru na motivy jiné komerční hry. Někdy se na to přišlo a původní majitelé to tolerovali, jindy to naopak netolerovali a vynutili si konec (resp. přejmenování titulu a tvorbu do jiných reálií). Můžeme nad tím plakat, ale je to jejich právo, protože je to původem jejich produkt a jejich majetek, který vytvořili a prodali svou prací a svou pílí.
Odvrácená strana mince jsou samozřejmě producenti a distributoři, kteří spolknou velkou část honorářů, ale u řady produktů není problém to obejít a snížit, viz. co dále píšu AirForcovi.

Kam daleko tohle zajde pokud projde ACTA? Kde se zastavěj budou chtít, aby si na ulici nehvízdals třeba oblíbenou písničku? Tohle chce zemyšlení.

Byl bych fakticky nadšen, kdyby se diskuze obešla bez podobných šokantních výlevů. ACTA je smlouva proti padělkům a kopiím. Můžeme se bavit o tom, nakolik ovlivní trh, nás nebo politiku, ale srovnávat ji s něčím jako 1984 je absurdní, směšné a dětinské.

a přitom seš tak strašně hloupej a omezenej tím, co ti v TV řeknou, že se ani nezamyslíš nad tím, co doopravdy může být a my to nevíme, popř. čeho bychom mohli velmi rychle dosáhnout, pokud bychom se na to zaměřili...

Televizi jsem neviděl měsíce.
Narozdíl od tebe se ale na problém dívám z obou stran. Nejde jenom o to říct "ty vole, já půjdu do krimu za stahování, to není fér" ale taky se podívat na to, proč se někdo rozhodl vydat takový zákon a jaké jsou reálné efekty pirátství . Doporučuju ti seznámit se trochu se snahou pochopit úhly pohledů stran nějakého sporu, zkvalitnilo by ti to život a zinteligentnilo argumentování.
Skutečnost, že postmoderní nahlížení na problematiku, čili zhruba "každej má svou pravdu, jde jen o to je pochopit" je tebou nahlíženo jako "hloupost a omezenost", myslím můžu ponechat bez komentáře.

Každej chce peníze za práci, kterou dělá, no a když bude tou prací nahrávání muziky, tak proč na ni neplácnout cenvku?

Tak.

Ono kdyby CD s hudbou nestálo 500 a DVD s Win 7000 a debilní (ano, debilní) hra 1600 lidi by se na to taky hned koukali jinak, žejo, ale když dám za Wokna tolik, co za PC a za zabugovanej (dneska už se tomu ale bug neříká, je to standardní nedodělávka kvůli termínu vydání) CoD, kterej dohraju za 2 hodiny a stojí 10× tolik, co stejný 2 hodiny v kině, který je samo o sobě předražený a CD s muzikou, který originální z vůle kapely a nakladatelství má stát cca 50Kč a z vůle OSA a českýho zlodějbutora stojí 500Kč, tak ať si je strčej za klobouk - to raději ty dvě hodiny strávim potichu zkoumáním, jak to vošulit a ty prachy dám tomu, kdo mi poradí...

To je samozřejmě validní argument, navíc v globalizované společnosti je prostě riziko, že produkt A bude v zemi 1 levný a v zemi 2 drahý, přitom bude mít stejnou cenu. Ale vždyť přece i dneska existuje řada způsobů a příklad, že tenhle systém je už poněkud staršího data. CD s hudbou? Není problém si skladby stáhnout digitálně. Pokud navíc neujíždíš zrovna na Lady Gaga, DRTIVÁ VĚTŠINA indie kapel (kterých dneska je, ehm, drtivá většina) ti prodá alba za pár kaček na mp3.
U těch her je zase taky už dávno jiná situace. Díky digitální distribuci (Steam, Origin aspol.) se razantně snížily výdělky obchodů a pokud nutně nepotřebuješ novou hru, do pár měsíců se ceny radikálně snižují, popřípadě existují slovevové víkendové akce. Před pár měsíci jsem viděl Civilization V, stojící přes litr a půl, za nějaké tři stovky (ruku do ohně za ty ceny úplně nedám, přesně si to nevybavuju, ale šokovalo mě to dost na to, abych si to pamatoval). Nebo si taky hry můžeš kupovat z UK, kde jsou díky konkurenčnímu prostředí výrazně levnější.
A popravdě, už jsem o tom psal, nezávislé hry jako modifikace či přímo freeware (nebo indie za deset patnáct dolarů) dneska bez problémů naplní většinu hráčů dostatkem materiálu. Hrál jsem pracovně stovky freeware her a desítky modifikací a zcela mi to stačilo. Ano, na Mass Effect 3 nebo StarCraft 2 se taky těším, ale to je sotva pět až deset her do roka, a pro někoho, kdo si může pořídit počítač schopný je rozjet, asi není zase tak nepředstavitelné si tyto hry legálně koupit, navíc přes net a v akci.
I tady je právě viditelný pokles středního trhu, o kterém píšu Ultramarinovi. Jakoby existoval už jen Call of Duty úplně nahoře a pak hromada nezávislých věcí úplně dole, mezitím toho moc není. Před deseti lety to bylo radikálně odlišné a "normálnější".
A tak bych dodal, že CoD je MP hra dneska. Ta SP trvající pár hodin prostě nevadí, protože většina cílových zákazníků hraje desítky hodin MP. Čili ne, CoD rozhodně není důkaz, že za hodně peněz dostanu málo muziky.

Jinak co se toho "dopadu" týká, Rayi, je zvláštní, že špičkové filmy (u kterých bych čekal že budou nejvíce pirátěním zasažené - matrixy, LOTRy a pár dalších áčkových titulů) vydělaly nejvíc a filmové shitky které by si stáhnul jenom opravdový masochista, zůstaly na okraji, případně přez okraj přepadly...

To není nic překvapivé - úspěšný film typui LOTR nebo Avatar je must-see event, u kterého ještě přežívá společenský systém z dob blockbusterů. Hele, v kině je supr film, chodí na to všichni, půjdu na to i já. Co je problém není že se neuživí supermegafilmy nebo levné zázraky (typu District 9 nebo v US tři prdele černošských komedií), ale že to zabije střední třídu "průměrně dobrých filmů" i artfilmů, kde se rodila většina průmyslu. A je otázka, jeslti pak může průmysl přežít a sám se bez ní dále replikovat.
Jinak Ralene, třeba by pád Hollywoodu nakonec měl lepší kulturní efekt, ale zase by to mělo dost podstatné ekonomické represálie. Deset miliard dolarů ročně není zase úplně zanedbatelná částka, a navíc L.A. je v nejbohatším-nejchudším státě USA...

Ultramarinus: opravdu ti přijde, že to co dělají herci, je opravdu DĚLÁNÍ? Že je to opravdu těžká a namáhává práce? Zkus se na to zeptat horníka, libovolného dělníka, strojvůdce, který v noci začíná šichtu, ostatní lidi, který ani nevidíš a staraj se o to, aby vlak jel, ale abych byl konkrétnější... třeba i ty lidi, co musí pro ten film všechno nachystat, postavit, ty dostanou úplný hovno oproti těm, co jsou vidět...

Jsem sice spíše doleva, ale s touhle komoušskou "logikou" (taky se tomu říká závist) jdi úpřímně do zadele.
Zaprvé, top herců je minimum. Výjmenuješ jich více než 100? Ne, existuje jich méně. Popravdě těch placených milióny dolarů na pravidelné bázi není snad ani deset. V ČR samozřejmě žádný hvězdný sytém herců ani neexistuje.
Zadruhé, horník vydělává méně než herec, protože to, co jako jednotlivec dělá, vynáší společnosti méně, než co dělá herec jako jednotlivec. To je celé. Není v tom nespravedlivost, jenom matematika. Můžete s Lukecem bájit o tom, jak je to nefér, ale je to ekonomie. Ostatně nikdo ti nebrání jít na DAMU nebo FAMU a zkusit to taky. Pointa kapitalistické společnosti je právě v tom, že pokud jsi výjimečně úspěšný, dostaneš taky výjimečné zisky. A sociální stát tu pak je od toho, aby to na daních trochu srovnal a vykoupil "sociální smír". Problém je, že v krizi více lidí ztrací práci a získá sotva životní minimum, tak je přirozeně více rve úspěch někoho jiného.

Abych to uzavřel, sesumíruju to ještě jednou, protože to Lukec a Wanted asi nečetli pořádně: netvrdí, že ACTA je zcela v pořádku, ani že současný systém distribuce je dokonalý. Ale pirátství existuje, MÁ nějaké negativní dopady (i když méně, než kolik se rádo tvrdí) a vina za to je nejen u distributorů, ale i na straně stahovačů (nikdy jsem nepotkal někoho, kdo by otevřeně přiznal, že stahuje a nekupuje; vždycky všichni jako Lukec jenom řeknou, že "stahujou na zkoušku"...).
A především - ACTA je navrhovaný (!) zákon, ne metodika aplikace. Nikdy nebude možné kontrolovat vše, co by teoreticky šlo kontrolovat, prostě protože to je nemožné. Konec konců, tráva je snad taky nelegální a za jeden večer ji v Olomouci vidím někoho potahovat na každém rohu.

Bylo to pěkné, zase si připomenout časy flamewarů, ale teď mě omluvte, za 24 hodin mám poslední zkoušku na vš.
Naposledy upravil Ray dne 31.1.2012 01:18:23, celkově upraveno 2
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ultramarinus: Evidentně nechápeš, jako zbytek stáda... Nemluvil jsem o divadlu, tam zřejmě musíš předvést minimálně znalost textu, co o to, že tohle musí předvést i student u zkoušky... Nicméně ve filmu, kde se točí scéna na 10x a v té scéně padne pouze: ahoj, to by zvládl každý. Co se děje kolem a že vše tomu musí podřídit, to už je hold demence systému, pro prachy ze sebe dělaj ty největší pi*e. Nicméně, herec (jakejkoliv) se fyzicky přiliš nenadře (o tom ovšem nechci mluvit), komunikuje s dalšími lidmi, užije si srandu, procestuje kus světa, vyzkouší si něco nového. Člověk u linky sice o sebe nemusí nijak dbát, přesto však 8 hodin denně min 5 dní v týdnu dělat robota není výhra. Nezažil jsem to osobně, mám však spoustu přátel, kteří to bohužel zažívají denně a vypadá to, že po VŠ se k nim připojím :D . O tomto dobře pojednává dokument o automobilce Huyndai, která u nás postavila fabriku. Není nic horšího než být totálně zabitej nějakou podřadnou prací (prací vůbec) bez možnosti seberalizace, starání se o svou duševní krásu a cokoliv hodnotého. Maximálně máš čas se vyvalit na křeslo u fotbalu s pivem, přesně tak jak to po tobě chcou. Seš jen totálně vymytej a naprogramovanej robot. Sorry, že jdu teda proti proudu, ale tohle já být rozhodně nechci. Upřímně lituju ty, kteří dobrovolně (i když dobrovolný to asi moc nebude, když za tebe přemýšlí někdo jinej) do tohoto jdou a žijí tak a ještě si to "užívají". Chce se mi zvracet :sick:

Ray: :D :D . S tebou se evidentně nemá cenu bavit. Zjevně si asi nepochopil, že celej dnešní systém, počínaje ekonomikou, je špatnej a nespravedlivej a prostě ŠPATNEJ! Odsuzuji ho. Měl bys dostat diplom za ovečku měsíce. Takhle je bránit zuby nehty... Naliskej si ty vole... Lidskej život má být určitě po celoživotním se honěním za nesmyslnýma, bezhodnotnýma věcima jako auta, baráky, úspěchy... Tenhle život já nechcu, protože to ani život není. Věřím však, že to jednou pochopíš (snad tě bude více lidí následovat). Mnoho štěstí

PS: měl bych si naliskat i já. Za to, že se furt chytám do konverzací s tak tupýma lidma, přestože vím, že bych měl více úspěchů v konverzaci se zdí :)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wantede, opakuju znovu - v čem současný systém zabraňuje pánovi z továrny jít na DAMU a uživit se jako herec nebo třeba vystudovat práva? Já na nic nemůžu přijít, a to jsem dokonce kdysi půl roku ve fabrice dělal a pocházím z chudé východomoravské dělnické rodiny.
Popravdě ti ale nerozumím. Je špatné dělat v továrně, protože je to mechanická práce? Sorry, ale to potřebná práce, ne každý se může uživit jako miliardář. Nebo snad továrny máme outsourcovat do Číny? To se zkusilo a dneska to nemá moc kladné výsledky...
Ale asi je tvoji pointou, že za práci v továrně je málo peněz. To jistě je, já si svého času vydělal pade na hodinu a dělal jsem dvanáctky. Ae díky předešlým generacím má současná dělnická třída výdobytky jako minimální plat, dovolené, podporu v nezaměstnanosti nebo pracovní pauzy - NIC z toho tu v průmyslové éře nebylo a příjde mi směšné a ubohé, že stejně se i s tímhle objevují názory jako "systém je od základu špatný". MImoto, tvoje fráze "Maximálně máš čas se vyvalit na křeslo u fotbalu s pivem, přesně tak jak to po tobě chcou" zní jako brilantní satira, když tuto "děsivou vizi" porovnám s tím, jaké otrocké podmínky panují například v továrnách v Číně. Ty u pásu prostě vyděláš společnosti méně, než jedna tvář Brada Pitta nebo než bankéř spravující milióny účtů (přes své podřízené; a samozřejmě i bankéř může být inkompetentní a je IMO dost selhání, že za pre2008 čachry nikdo nesedí, než mi vytknete, že obhajuji dokonalost systému). Takže se buď snaž dostat se na jejich místa nebo dále vykonávej dělníka - tvoje volba. Jestli máš ambice a kreativitu, nikdo jiný mimo tebe to za tebe řešit nebude.

No ale jako jasný, čekám opět výmluvu, že jsem to nepochopil a proč ti systém nedovolí jít výše. Celej svět je špatně a my jsme stádo, jenom argumenty a důkazy jako vždy postrádající Wanted (viz. to s těmi "zbytečnými herci", což ti KDOKOLIV, kdo k filmu jen čuchnul, okamžitě odsoudí jako špatný vtip) je nepochopený génius a revolucionář...

---

Jo a co se týče Ultramarinova problému, myslím, že bys to spíše než tady měl probrat s nějakým právníkem. Můžu ti kdyžtak hodit kontakt na nějaké studenty práv, sice ACTA nejspíše nečetli, ale řekl bych, že jim hnul žlučí dost na to, aby to napravili. Každopádně můj tip je, že dojde-li k ratifikaci ve standartní podobě (ACTA mohou členské státy upravovat, nejde o soubor nařízení) a v nějaké uplatňování (IMO to nebude nic hrozného, viz. výše, ale člověk nikdy neví), pak čekej worst-case scenario a případné zrušení webu.
Naposledy upravil Ray dne 31.1.2012 06:12:24, celkově upraveno 3
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: A on někdo někoho nutí aby celý život běhal za pěnězi? V tom je tenhle systém dobrý. Každý si může dělat co chce (v mezích zákona). Nechceš běhat za penězi... tak neběhej... :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted:
Na Skrejmově argumentu něco je. Když nechceš hoňku za prachama a potřebuješ čas pro pěstování své duševní krásy, zařaď se mezi bezdomovce a nemakačenky, však tě nikdo nenutí. Ti mají času a krásy tolik, kolik si přejí. A kupodivu mi krásní, či rozvinutí nepřijdou ani zdálky. Jinak já k tý lince šel taky hned po VŠ. Šel jsem tam proto, že vysokoškoláka bez praxe a protekce nikdo nepotřebuje a že u TÉHLE linky, jsem měl šanci dostat alespoň třetinu platu, jaký jsem si přál a která mi na "živobití" stačila, narozdíl od JINÝCH linek).

Fyzická námaha při práci by tedy měla být měřítkem, podle kterého bude ta práce placená? Však jo, proti tomu horníkovi tahajícímu kameny se přeci důležitostí takovej špičkovej chirurg, kterej jenom zachraňuje životy a lehce máchá skalpelem (zbytek mu stejnak dodělaj pomocníci a sestřičky) rozhodně nevyrovná...

Já jsem naopak od Raye spíš takovej "lehce doprava" středovej a mnohem víc tíhnu k (nenásilným, ty ostatní mě neoslovily) názorům téhle strany spektra (až na vyhánění cizinců a cikánů a komplet rušení sociálního systému-Tahle "nenásilná" filosofie mě spíš popuzuje, než že bych se s tím ztotožňoval). Komunismus je zábavný koncept, ale staví na teoriích o podstatě lidí, které se skutečností prostě nikdy nesrovnáš, pokud nejsi číňan, nebo severní korejec, ze třetí generace, který hrozí kulka když vystoupí z řady. Prostě nevěřím, že by každej MĚL dostávat stejný prachy, proto že je to "fér". Věřím, že by měl každej dostávat takový prachy, který si ZASLOUŽÍ a že je často taky DOSTÁVÁ. Zároveň taky, že každý kdo pracuje by měl mít víc, než to "minimum", prostě proto, že se SNAŽÍ. (nepočítaje pár vyjímek tipu arabští princové, kteří nedělají v podstatě nic jiného než symbol státu - a i ten dost marně).

Jak už tu padlo, opravdu špičkově (pravidelně) placených herců zas tolik není. Ti špičkoví herci svým zaměstnavatelům, agentům a regionům ve kterých žijí, přinášejí poměrně jistě a v případě opakování i pravidelně zisk, o kterém se horníkovu zaměstnavateli ani nesní a tím pádem také DOSTÁVAJÍ odměny, o jakých se horníkovi (ani ne)sní. Navíc je jedno v čem jsi špička, pokud ale budeš špička SVĚTOVÁ (a to klidně i v kydání hnoje, horolezectví, bedmintonu, žonglování s talíři, nebo horničení), tak podle toho prostě BUDEŠ oceněnej. To, že za tebou budou stovky tisíc jiných, kteří to zkusili a neuspěli (nebo neuspěli tak dobře jako ty a tím pádem nedostanou odměnu srovnatelnou s tou tvou), je bohužel smutný fakt.

Neřekl bych, že divadlo je snazší. V divadle je totiž narozdíl od filmu prostor pro improvizaci. Každé představení může být jiné. Diváci tě vidí zdálky, která malé prohřešky v líčení či postavě skryje. A zároveň je divadlo proti filmu většinou více "statické" - herci většinou moc neběhají, atd... U filmu se jede naostro a i když se to často točí několikrát, je v zájmu herce i filmařů, aby to bylo dobře hned na začátku a za jeden den udělají těch jednotlivých "úseků" docela hodně. Netuším na jakou výšku chodíš (myšleno tak, že tam po tobě vyžadujou knihy nazpaměť slovo od slova?), ale herecké učení rolí je naprosto nazpaměť slovo od slova a je vyžadované u každého filmu (což je trochu problém, když jich dělají víc najednou, nebo jeden za druhým). Není to tahání kamenů, to ne, ale "každej hlupák" to rozhodně nezvládne, stejně jako tu vejšku. Naopak tahat kameny dokáže každej, kdo je tělesně takový práce schopnej (neochrnutí) a psychicky dokáže pojmout rozsah a logiku práce (tj není úplnej prosťáček, kterej má problém pochopit co a kam má přenést, i když mu to řeknou).

Ray:
Worst case je docela worst... Pokuta jak prase kterou nebudu moct zaplatit prostě proto, že jsem za koukání nikdy od nikoho nevyžadoval žádný poplatek a že z mého "platu" jsem rád když si uhradím teplé oblečení a teplé jídlo...
Z důvodu neplacení pokuty pak vězení a zrušení webu... To není moc košer představa. Plán, kterého se zatím držím je, že dokud ACTU neratifikují a nevstoupí v platnost, nic moc měnit nebudu a až se to bude blížit, prostě ze stránky vyházím všechny odkazy na díly SG a zruší se SG rádio, s tím, že ze stránky zbyde jenom fórum a novinky, které už nemají moc co nosit.

Kdybych tě mohl poprosit o kontakt na ty kluky právnický (třeba do pošty), byl bys hodnej.
Jo, ještě mě tak napadlo... Zlom vaz na té zkoušce. :)
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron