Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo události, protesty a akce všeho druhu

události, protesty a akce všeho druhu

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem se při sobotním večeru nudil, až jsem vynudil topic. Podělme se o pravidelné akce naší "humánní společnosti", protesty, názory... prostě vše, co je ideologicky založené a pro některé z nás nepochopitelné.
Dovolil bych si vykopnout míč s "Earth hour" Deset bludíšťáků pro osobu, která mi vysvětlí, čeho se snaží dosáhnout.

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
klimatologům a dalším magorům docházej peníze, tak je třeba zatlačit na politiky aby pustili nějakej ten peníz. Protože jestli to neudělaj, tak Země na podzim shoří
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale zasa si dačo Amíci vymysleli.
Myslia si, že ak na 1 hodinu vypnú svetlá tak budú mať čisté ruky a ďalších 8759 hodín búdu môcť "drancovať našu planétu".

Ja osobne si myslím, že je to somarina. 1 hodina nič nezmení.
Takže ľudia si môžu svetlo na tú hodinku vypnúť, ale ak chcú vážne niečo pre Zem urobiť, muselo by to byť oveľa drastickejšie...

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hmm, tak já rozsvítím všechny světla v bytě
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě na tom nejvíce udivuje fakt, že si tolik lidí myslí, že se tím něco ušetří. jestli to dobře chápu, jde o úlevu planetě tím, že na hodinu se sníží spotřeba elektrické energie. Pokud je to tak, nabývají účastnící se občané statusu nezpůsobilých.

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ono jde spíše o symboliku. Aby si lidi uvědomili tyto ekologické problémy.

No... minimálně se jim podařilo dát o sobě vědět (viz. seznam.cz).
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nesmysl.žádný problémy nejsou. Teď jsou na Zemi přemnožený dvounohý opice, předtim tu byli dinosauři a věřim, že až tu povládnou delfíni, tak to Země taky přežije.

celej ten klima byznys je akorát o tom, jak vytáhnout z ovčanů další peníze. Země byla, je a bude.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Earth Hour je promo, nic víc, nic míň. Je to reklama na určitou ideu, tedy že bychom se měli chovat lépe. A jako reklama to taky funguje = nemá to žádný výrazný dopad, ale lidi si o tom pokecají a třeba jim to zůstane v hlavě ležet dost dlouho, aby se za deset let něco měřitelně změnilo. Nemám s tím žádný problém, stejně jako nemám problém s reklamou na Knorr nebo upoutávkou na Palmex, ať už ty výrobky kupuju nebo ne.

Ale zasa si dačo Amíci vymysleli.
Myslia si, že ak na 1 hodinu vypnú svetlá tak budú mať čisté ruky a ďalších 8759 hodín búdu môcť "drancovať našu planétu".

No vskutku, Earth Hour jistě financují ropné společnosti a uhlobaroni... svět není černý a bílý, aby všichni amíci = znečišťovatelé. Mimoto, než o něčem zaneš psát, tak se nad tím zamysli. Abys ses měl o čem zamýšlet, tak je třeba si získat informace. Kdyby jsi to udělal, nebylo by možné napsat takovou kravinu, jako že si to "vymysleli amíci". Proč? Earth Hour je financován WWF (World Wide Fund for Nature), což organizace na ochranu přírody, a taky to pomohla založit Sydney Morning Herald. Což jsou noviny. Z Austrálie. Pikantní skutečností je, že na prapůvodním startu WWF je rozený Čechoslovák, oficiálním zakladatelem je pak Nizozemec a hlavní sídlo je ve Švýcarsku, takže ti gratuluji k argumentačnímu failu, že je to výmysl zlých Američanů.
To nevím protože bych byl ekolog, to jsem si teď za pět minut vygooglovat jen tak pro zajímavost. Hodně štěstí při budoucím hledání FAKTŮ, v životě se ti to bude hodit.

nesmysl.žádný problémy nejsou. Teď jsou na Zemi přemnožený dvounohý opice, předtim tu byli dinosauři a věřim, že až tu povládnou delfíni, tak to Země taky přežije.

Jasně jasně, George Carlin je fajn, pointou inteligentní ekologie ale není tak záchrana planety jako spíše záchrana lidstva as we know it. Dokonce i mnozí klimaskeptici tvrdí, že planeta se mění (vylučují ze změny akorát lidský faktor) a nelze taky popřít, že zdroje docházejí, takže "žádné problémy nejsou" není jaksi pravda. Podle tvého argumentu je hloupé si i zateplit barák, šak přece pro nějaků ekológiu nebudu hýbat prstem...
To, že (mmj.) náš stát v souvislosti s ekologií dělá pičoviny a z daní špatně investuje do obnovitelných zdrojů NENÍ argument proti logice stavět obnovitelné zdroje. Tunely jsou i ve školství nebo zdravotnictví, a přesto nikdo nezpochybňuje, že nemocní se mají léčit a neznalí se mají učit.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Idea je jedna věc, ale akce jako taková je vyloženě nepovedená. I když... i špatná reklama je reklama. Pokud člověk ví jenom minimum o výrobě energie, je mu jasné, že tím že zhasneš, neušetříš přírodu. Elektrárny všeho druhu jedou v pevně daných cyklech podle špiček a nespotřebovaná šťáva je víceméně vyplýtvána i když je vyrobena. V celkovém výsledku můžeš nechat klidně svítit... :)

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je nutno pochopit, že reklama taky není výdělečná sama o sobě, naopak - vloží se do ní fůra prachů, ale pokud se udělá správně (a tím je míněno "chycení" zákazníka, nikoliv nutně cena nebo prostředky vyjadřování), tak jaksi prodává zboží. O Earth Hour je slyšet, ergo plní dobře "podchycovací" funkci. Na systému pak je, aby sympatie veřejnosti využil.

Není to "špatná reklama", je to reklama, která trochu zkresluje skutečnost ("vypínání je na nic"). Což je u reklamy tak nějak normální - když umeju nádobí Jarem, tak to ve mně taky neprobudí nutkání smát se a tančit v šatech okolo dřezu. Negativní reklama na ekologii by byla to, kdyby do chemičky vešel pán s trikem Greenpeace a postřílel by zaměstnance, protože "škodí přírodě" nebo tak něco.
(a nemá smysl začínat s tím, že současná Greenpeace má řadu velmi dementních politik, primárně zákaz jaderné energetiky)

Mimoto ekologie není jen o tom, že vypneme proud = PROFIT! Jde tu taky přesvědčit lidi o tom, že není třeba "plýtvat" zdroji obecně. Proto se tohle vypínání hodí.
Opakuju znova, nejde jen vo to, že ekologie znamená "budeme zachraňovat lední medvědy, ta kulatá kopa kamení se bez nich neobejde", ale naopak "naše současné status quo, tj. mírná zima a vlažná léta, se bez současného klima neobejdou". Argumentovat tím, že "mě to může bejt fuck, já se toho zvýšení tepla za 90 let už nedožiju" je retardace na druhou. Jestli podle goda znečišťování není problém, doporučuji jet na Ostravsko a po ránu se pěkně z plna plic nadýchat vzduchu... vona jaksi aplikovaná ekologie může prospět nejen fauně a flóře, žejo:
Obrázek
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ten symbolizmus akce chápu, ale hlava mi to prostě nebere... Když by se to vzalo do extrému, tak by se měly odstavit všechna elektrická zařízení, světla jsou minimální podíl na spotřebě. když se to potlačí ještě dál, a celá planeta by zhasla a přestala využívat veškeré elektrické zařízení, shoří rozvodny na celém kontinentě.
Samo, je to reklama, nemusí dávat zrovna smysl, ale reklama na co? Máme sakra vetší problémy, než elektrárny. Výroba proudu a plýtváni zdroji je tak trošičku zcestná věc. Pořád sice existují tepelné elektrárny, ale jádro jestli plýtvá zdroji, tak to teda nevím...
Idea čistě zelené výroby proudu může být sebekrásnější, ale naprosto nerealizovatelná. Slunce ani vítr nedokáže dodávat elektřinu podle potřeby, pořád si mele to svoje. Což je ve špičce málo, mimo moc a tím pádem pořád potřebujeme náporové elektrárny (jádro). Ve spojitosti s tím by to vyžadovalo pružnou distribuci energie, rozvodny by musely být high-tech počítačové serverovny aby usměrňovaly a chránily rozvody. A nesmíme zapomenout na ironii. Zatímco jedna linie greenpeace razí obnovitelné zdroje, druhá fronta proti nim protestuje, protože jim to zabíjí vrabčáky or-what-not.
God má z části pravdu, je to jenom byznys. Děsí lidi informacemi o ekostystému, které jsou bu´dto neúplné, nepodložené, nebo nepravdivé zcela. netvrdím, že jsou tady nějací eco-illuminati (nebo illuminati celkově), ale systém se tak rozjel, že to teď sype pořádné kačky.
Ano, ovlivňujeme planetu, ano jsme zodpovědní za vymírání druhů a těžbu nerostného bohatství... ale to je evoluce. Jedna věc, že trávíme ekosystém a tím nás. Ovšem zatímco příroda si s tím poradí, we are fucked. Nakonec nejsou ty mylné snahy o "záchranu planety" vůbec o planetě, jde jen o naše přežití, naše vlastní krky.
Taky se mi líbilo žít velkoměstě s krystalově čistým vzduchem, upravenými ulicemi, slušnými občany. Mít fotovoltaiku i v oknech, na střechách větrné elektrárny, ekonomiku a technologii bez ropy, po večerech chodit ven s kamarádem asijcem, černochem, cikánem, židem a křesťanem a na dovolenou jezdit do neporušené přírody kdesi u rovníku, ale to prostě nejde a nikdy nepůjde. Miliardy důvodů, miliardy problémů a miliardy miliard, které by stál jen jediný pokus v jednom městečku.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ten symbolizmus akce chápu, ale hlava mi to prostě nebere... Když by se to vzalo do extrému, tak by se měly odstavit všechna elektrická zařízení, světla jsou minimální podíl na spotřebě. když se to potlačí ještě dál, a celá planeta by zhasla a přestala využívat veškeré elektrické zařízení, shoří rozvodny na celém kontinentě.

S extrémy je ten problém, že jsou extréní = nestanou se. Že vypnou Eiffelovku a ztmaví se Seznam ještě neznamená, že celá populace vypne proud a dojde ke katastrofě.
To, že Earth Hour splnila svoji misi dokládá i skutečnost, že jsi založil internetové forum o ní a teď se na něm bavíme = je o tom slyšet. Nevím, co víc bych k tomu jako fungující reklamě ještě dodal.

Samo, je to reklama, nemusí dávat zrovna smysl, ale reklama na co? Máme sakra vetší problémy, než elektrárny. Výroba proudu a plýtváni zdroji je tak trošičku zcestná věc. Pořád sice existují tepelné elektrárny, ale jádro jestli plýtvá zdroji, tak to teda nevím...

To je problém radikálních ekologů, kteří prostě for-some-reason nemají rádi jádro. Demence, zeptáš-li se mě.

Idea čistě zelené výroby proudu může být sebekrásnější, ale naprosto nerealizovatelná. Slunce ani vítr nedokáže dodávat elektřinu podle potřeby, pořád si mele to svoje. Což je ve špičce málo, mimo moc a tím pádem pořád potřebujeme náporové elektrárny (jádro). Ve spojitosti s tím by to vyžadovalo pružnou distribuci energie, rozvodny by musely být high-tech počítačové serverovny aby usměrňovaly a chránily rozvody. A nesmíme zapomenout na ironii. Zatímco jedna linie greenpeace razí obnovitelné zdroje, druhá fronta proti nim protestuje, protože jim to zabíjí vrabčáky or-what-not.

Nikdo s mozkem myslím netvrdí, že obnovitelné zdroje ve smyslu větrníky a panely jsou bezproblémové. Mají ale zásadní výhodu v soběstačnosti. Uhlí dojde, ani atomu nemáme na Zemi nekonečné zásoby, ale slunce a vítr tu ještě pár miliard let nejspíše budou. Těmito zdroji lze (při chytrém navržení energetické sítě, Německo už něco takového plánuje v rámci Evropy) omezit energetické nároky a lépe tak využít neobnovitelné zdroje. Už aby sakra vyvinuli fúzi...

God má z části pravdu, je to jenom byznys. Děsí lidi informacemi o ekostystému, které jsou bu´dto neúplné, nepodložené, nebo nepravdivé zcela. netvrdím, že jsou tady nějací eco-illuminati (nebo illuminati celkově), ale systém se tak rozjel, že to teď sype pořádné kačky.

Na druhou stranu, pokud by se z toho nestal byznys, asi by se to nedostalo do mainstreamu a aplikování. Obtížná realizace a v naších podmínkách korupce to hodně negativizují, ale znovu - špatná aplikace dotací na solární panely je IMO spíše vlivem korupce, ne ekologie.

Ano, ovlivňujeme planetu, ano jsme zodpovědní za vymírání druhů a těžbu nerostného bohatství... ale to je evoluce. Jedna věc, že trávíme ekosystém a tím nás. Ovšem zatímco příroda si s tím poradí, we are fucked. Nakonec nejsou ty mylné snahy o "záchranu planety" vůbec o planetě, jde jen o naše přežití, naše vlastní krky.

Souhlas. Co je tedy tvým argumentem proti aplikované ekologii? Skutečnost, že ekologové častěji mluví o "záchraně planety" a nikoliv o "záchraně lidstva"?

Taky se mi líbilo žít velkoměstě s krystalově čistým vzduchem, upravenými ulicemi, slušnými občany. Mít fotovoltaiku i v oknech, na střechách větrné elektrárny, ekonomiku a technologii bez ropy, po večerech chodit ven s kamarádem asijcem, černochem, cikánem, židem a křesťanem a na dovolenou jezdit do neporušené přírody kdesi u rovníku, ale to prostě nejde a nikdy nepůjde. Miliardy důvodů, miliardy problémů a miliardy miliard, které by stál jen jediný pokus v jednom městečku.

Nesouhlas. Společnost se vyvíjí, říct "tohle a tohle nepůjde" je hloupé, protože nevíme, co bude za 50 let a jestli naše grafenová okna budou produkovat proud nebo něco takového. Nemyslím si, že tvoje utopie je realizovatelná, ale myslím si, že do jisté míry se leccos z ní může objevit jednoduše vlivem nároků (např. lidi si raději zateplí barák, protože energie se zdražují), nikoliv vlivem "bylo by to pěkné, kdybychom méně utráceli za energie". A je fajn, že akce jako Earth Hour ukazují (reklamní rétorikou) na tyhle problémy. Tvrdit, že nás čeká jen postapo budoucnost je nesmysl, historicky jaksi v civilizaci došlo k pokroku, jinak bychom tu dnes neseděli. Jistě, může to v budoucnu jít i spíše vstříc Mad Maxovi, ale tvrdit to na 100%, to je přece věštění z kávové sedliny.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm píše:
Já ten symbolizmus akce chápu, ale hlava mi to prostě nebere... Když by se to vzalo do extrému, tak by se měly odstavit všechna elektrická zařízení, světla jsou minimální podíl na spotřebě...

Ale světla jsou nejvíc vidět. :D
Přijde mi, že si z týhle problematiky vypíráš jen ty největší extrémy a na zíkladě toho to všechno šmahem odsuzuješ.
Obrázek

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Se zděšením jsem zpozoroval, že Occupy whatever došlo i k nám.

Považujete takhle protestující za hrdiny jdoucí proti systému, nebo je spíš považujete za naivní hipíky?
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naivky...

Je to asi tak čtrnáct dní, co jsem byl v jedný nejmenovaný vesnici, na náměstí jim ta vysel plakát, kde bylo napsáno něco ve stylu: "Pojďte s námi demonstrovat, doprava zajištěna, kontakty bla bla..." A nebyla tam jedna jediná informace za co se vlastně bude demonstrovat!
Řek bych, že tohle ty současný demonstrace dokonale vystihuje - stádo ovcí vedený demagogy.
Obrázek

Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co se týče naše vlády tak mi je sní na blití, zrušili recepty na léky takže si to pacienti musí hradit ze svého, to mě štve a aby to nebylo málo v Nemocnicích ruší postele, někdy si říkám proč ty Nemocnice rovnou nezruší celé !! A důchodcům kteří celý svůj život dřeli !! Tak jím ještě ten důchod sníží. Jako já se omlouvám ale jsou to prostě hovada a k tomu už nemám slov, jestli se to nezmění Vládní systém tak můžeme rovnou do pekel... :evil: :evil:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron