Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Sháním... Paralyzér

Paralyzér

sháníte něco ohledně Stargate? Zkuste to tady...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 05.9.2007 08:24:57
proximo Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 124
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 píše:
Ohledně nepřiměřené obrany se dost diskutuje... zákon jako takový špatný není- je tu proto, aby jeden druhému nedal facku a ten následně útočníka nezastřelil. Jinak pokud se budete bránit a výrazně to nepřeženete (i když i v případě že byste to přehnali by vás z toho dobrý advokát dostal), tak vám nic nehrozí.

Ten strach z toho že se budete bránit je jen hysterie vyvolaná senzacechtivými novináři. :? :roll:


tohle je právě bohužel omyl, přiměřená obrana se měří dle intenzity útoku, tj. v případě pěstí pěst, v případě nože nůž - až sem je to v pořádku, pokud by tak skutečně fungovala realita... Jenomže se představte situaci, že vás napadnou tři útočníci - zaprvé musíte "čekat" jakým způsobem zaútočí, aby vaše obrana nebyla nepřiměřená a poté, i když jsou tři, musíte proti nim stejně jako oni proti vám a v případě, že jste zdatný a zmalujete je, stejně ještě vy můžete být potrestán... To nemluvím o tom, že když se dostanu do problému a někdo šáhne pro něco do kapsy, nebudu čekat co vyndá, prostě "zasadím preventivní úder" - zákon možná není až tak špatný, špatný je výklad, protože na stejnou úroveň je postaven jak útočník, tak napadený a to prostě není správné... Možná se vám výše uvedené může zdát nelogické, nadsazené, ale tak bohužel realita funguje...
Surrender or be destroyed!!

Příspěvek 05.9.2007 09:35:43
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak pokud na tebe nastoupí tři a zaútočí, jednáš v nutné obraně... našel jsem stránku kde je to pořádně vysvětlené...

http://jujutsu.cz/jujutsu/jujutsu-a-zakon-cr/


Nedávno na jednoho pána vytáhl útočník nůž (možná jsi to zaznamenal v novinách), načež ho napadený zastřelil svou legálně drženou zbraní- nepřiměřená obrana to nebyla, protože z jednání útočníka bylo jasné, že chtěl svou oběť zabít, nebo vážně zranit.

no ale myslím, že jsme už malinko offtopic, takže bych byl pro, to když tak dořešit přes PM :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 05.9.2007 12:00:40
proximo Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 124
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to jsem nezaznamenal, ale je to v tom pripade jedine dobre, protoze drivejsi praxe byla prisna a rekneme az nespravedliva... Kazdopadne s timhle souhlasim, musi to byt vztahovano vzhledem k ujme, kterou utocnik muze v dane chvili zpusobit... :shooting:
Surrender or be destroyed!!

Příspěvek 05.9.2007 14:28:18
nannuck Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
wow až mi bude tak si ten taser pořídím...

A pak budu za vodou...
CALDWELL: "Major Lorne, now would be a good time to open fire."
LORNE: "Yes, sir, I was just thinkin’ the same thing. I gave the order but nothing happened. Zelenka!"
ZELENKA: "I’m trying. Do prdele!"

Příspěvek 05.9.2007 15:20:27
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale bacha na to, pokud vim, je jen na jeden výstřel, pak se musí přebíjet (nasadit novou hlavici) a to neni zrovna nejrychlejší. Takže pokud je útočníků víc, tak moc platnej neni (chtělo by to zat :) ).
Obrázek

Příspěvek 05.9.2007 16:23:47
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jasně. Jednou ranou omráčíš, druhou zabiješ a třetí dezintegruješ hmotu :D

Příspěvek 05.9.2007 18:36:33
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
WiX píše:
Pokud to máte skutečně pouze na sebeobranu a nikoliv na machrování, tak bych si koupil pepřový sprej. Je relativně levný a povolený.


O Pepřáku ti něco povím na icq :wink: a myslím ,že se potom rozmyslíš jestli si to pořídit spíš ti doporučuju boxer. :wink:
Obrázek

Příspěvek 05.9.2007 18:37:19
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo ten Taser vypadá dobře ale 40k to je halda.. Stačí mi teleskopák a boxer.. Zat by se hodil celkem neškodná zbraň kdybi tam dali nějakou pojistku aby nešlo vystřelit 2x ale 3x by bylo zase cajk.. každej musíme někdy uklízet :-D

:lol:Nejlepší na sebeobranu je Mark 9 ale musíte mít rychlej běh:lol:

Příspěvek 05.9.2007 18:51:10
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No nevim, tahle diskuse mi přijde trochu zbytečná. Pročetl jsem si to tady ale pořád mi není jasné proč někdo chce taser :roll: Na sebeobranu? Jak už bylo řečeno existují levnější a leckdy i účinnější způsoby jak se bránit. Když vás někdo přepadne v parku, tak co, budete v kapse lovit taser? "Jé počkej, hned se ti budu bránit, jen co to najdu...?" Opravdu super. Upřímě řečeno, tohle je blbost. Člověk by se měl naučit i trochu spoléhat "sám na sebe" a ne na něakou super zázračnou hračku, která vás vytáhne z průseru. Nevytáhne, obzvlášť v případě, že ji nebudete umět správně použít nebo ji budete používat na něco na co není původně určená. Taser používají bezpečnostní složky k rychlímu zneškodnění (paralyzování) pachatele, takže logicky přesilu s ním "nezmlátíte". Klasickej paralyzér je vám taky dvakrát tak platnej, protože pokud vím, tak s ním útočníka musíte zasáhnout do nekrytý častí těla. Nechci vidět, jak se někdo snaží při rvačce někoho trefit do krku paralyzérem. Stejně tak pepřák, ano super věc, dobrej ale akorát na to, že to někomu šplejchnete do obličeje a zdrhnete ... Takhle to sice vypadá super, ale než se rozhodnete něco podobnýho pořídit ,respektive podobnou věc používat, být vámi dvakrát bych si rozmyslel jestli takovou věc vůbec potřebujete.
Ještě k té sebeobraně, táta jednoho spolužáka se kterým jsem chodil na střední to vysvětloval asi takhle: "Pokud můžeš, uteč!" Když se nad tím zamyslíte, tak na tom asi něco bude. Každej případ se totiž může posuzovat jinak a nikdo vám neřekne jestli to bude tak nebo tak ...

Příspěvek 05.9.2007 18:56:16
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s tebou o tom pepřáku moc dobře vím co umí nechci říkat co se stalo ,ale nebojte já nikoho nepřepadl. :wink:
Jde o to že pepřák použitej v uzavřený místni udělá neplechu ty kdo jsou nablízku maj v řiti oči a v okoli maj kašel a bblě se dejchá a neni to nic příjemnýho.Vím jaký to je a ten kašel neni dvakrát dobrej.
Jinak já se spolíhám na sebe a kdyby někdo do mě šel a byl by větši a silněší tak se budu sanžit dostat pryč ,ale jestli to nepujde tak se snim servu.Ale u mý povahy převažuje to druhý docela rád se bitkuju ,ale musim mít duvod. :lol: :lol:
Obrázek

Příspěvek 05.9.2007 20:25:23
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak ne každému utečeš, takže mít aspoň něco - třeba jen ten pepřák - se může hodit. Ne každý umí karate a ne každý by se uměl někomu ubránit.
Jako... já s sebou nikdy nic nenosím, ale chápu lidi, co to z nějakého důvodu chcou / potřebujou. Proč ne, když jim to může třeba i zachránit život?

Příspěvek 05.9.2007 20:52:49
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jasný ... Nemyslel jsem to tak, že by každej měl umět karate nebo měl bejt přeborník v judu. Nemám nic proti tomu, když si někdo třeba koupí pepřák pro vlastní potřebu ale člověk by neměl na takovýhle věci spoléhat. Něco ve smyslu:" No, tak mám pepřák a jsem za vodou..."

Příspěvek 06.9.2007 08:46:03
proximo Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 124
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
aned jak rika Mr. Sun: "Pravy vitez je ten, ktery dosahne sveho vitezstvi bez boje..."
Surrender or be destroyed!!

Příspěvek 06.9.2007 15:54:22
nannuck Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Výhoda taseru je ta, že má stejnej efekt na noze, ruce, hrudi nebo i jinde...
CALDWELL: "Major Lorne, now would be a good time to open fire."
LORNE: "Yes, sir, I was just thinkin’ the same thing. I gave the order but nothing happened. Zelenka!"
ZELENKA: "I’m trying. Do prdele!"

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Sháním...

cron