Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Battlestar Galactica a Caprica BSG celkové hodnocení

BSG celkové hodnocení

Cyloni byli vytvořeni člověkem, stroje které měli pomoci lidem se vzbouřili...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jak hodnotíte BSG?

10/10
84
64%
9/10
24
18%
8/10
4
3%
7/10
7
5%
6/10
4
3%
5/10
2
2%
4/10
1
1%
3/10
3
2%
2/10
0
Žádná hlasování
1/10
0
Žádná hlasování
0/10
3
2%
 
Celkem hlasů : 132

Příspěvek 29.6.2010 22:53:05
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já budu jeden z těch záporáků, protože mě BSG nějak nenadchla. Celou jsem ji shlédnul 2x a to mám namysli tu novou né tu původní, která se točila někdy v osmdesátejch letech (přesný datum nevim).

Asi mi sem nejspíš začne psát spousta lidí, že o tom seriálu moc nevim nebo, že mě bavěj jen seriály pro děti jako SG-1 (tento názor považuji za dost stupidní), ale prostě se tam na můj vkus řeší moc vztahy mezi lidma než děj samotnej. Já jsem prostě na starý klasiky typu Star Trek nebo Babylon 5, kterej považuju za z nejlepších scifi vůbec.
Sice se i vtěchto seriálech řeší postavy, ale ne už tak moc.

Ještě dodatek, druhá půlka SGU se mi už celkem zamlouvala.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 30.6.2010 06:40:30
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pardon že jsem mezi vás vlezl ale zajímalo by mě jak to vlastně bylo s tim Olimpic Carierem? byly tak cyloni nebo ne? atd.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 30.6.2010 19:27:24
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Byli tam cylonští agenti co si pamatuju (myslim). Zajmuli posádku a ty civilisti a uklidili je někam, aby je neviděli (nejspíš do nákladového prostoru). Dali tam atomovku a poslali je na flotilu, ale tam už nedoletěli.

Příspěvek 30.6.2010 19:37:08
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moore řekl, že původně mělo být jasně vidět, že loď je plná civilů, ale jsou prostě na palubě atomovky a piloti neodpovídají. Takže by to dilema bylo mnohem evidentnější a totálně 9/11. Televizi se to ale nelíbilo, takže to takhle zamlžili - později v seriálu ale explicitně několikrát řeknou, že tam civilové prostě byli.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 01.7.2010 10:30:13
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha,tak to jo.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 18.7.2010 22:11:27
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je už to víc jak rok, co začalo mé putování se seriálem Battlestar Galactica. Byl bych ho měl zhlédnutý už dříve, ale čas mě velmi tlačil a tak jsem se k posledním čtyřem epizodám dokopal až dnes. Stále mi ještě na seznamu chybí The Plan, ale ten snad zítra doženu. Ten už ale není zase tak důležitý a tak můžu seriál zhodnotit celý...

BSG rozhodně nepovažuji za nejlepší seriál všech dob (tím v mém srdci navždy zůstává Firefly), ale rozhodně to byla revoluce. Stačí se jen podívat na SGU a další a další seriály. Jejich atmosféra začíná být ponurá, temná, postavy už nejsou úplní klaďasové, no prostě inspirace se nezapře.
Určitě bych BSG vytkl až příliš dlouhý úvodní film. Na jeden nádech se skutečně zhlédnout nedá a musím říct, že už po první hodině jsem umíral nudou. První série mě pak moc nechytla a tak jsem pak ani nepokračoval. K seriálu jsem se vrátil právě před rokem, kdy začal vycházet na stáncích.
Pilot už mi nepřipadal tak nudný a první série byla dechberoucí. Následně mě čekalo překvapení, v podobě absolutně výborné a bezkonkurenční série druhé, u které jsem skutečně hltal každé slovo, každý záběr.
První polovina třetí se nesla v duchu druhá, pak ale přišlo to kruté bohužel... už od opuštění Nové Capricy začal být děj poněkud plytký a moc se toho nedělo. Vše nastartovala opět až další série, jejíž závěr byl... budu se opakovat, ale prostě výborný. I když scéna, kdy Cavil přeruší boj se mi zdála poněkud... jednoduchá (nenacházím lepší slovo). Co na tom, svět občas takový skutečně je.
Z postav jsem si oblíbil téměř všechny, asi krom Cavila a ze začátku i Starbuck (později jsem jí ale úplně žral :lol: ). A Bill Adama... to byl velitel na svém místě, ve čtvrté sérii oplívající naprosto nepředvídatelným charakterem.

BSG byl výborný seriál, s výbornou hudbou, výborným dějem (ale nikdo mi nenakecá, že to měli promyšlené od začátku) a výbornými herci. Plné hodnocení si ale nezaslouží, hlavně kvůli té třetí sérii.
Tak tedy na Galacticu, ať nezůstane zapomenuta!

Příspěvek 03.12.2010 01:50:29
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protože nadchází zima a SGU má midseason přestávku, začal jsem koukat na BSG znovu. Každopádně mám strašný nutkání někam napsat že jedna z nejlepších epizod, která na mě nejvíc zapůsobila je s01e09 Tigh me up, Tigh me down

Bože já se směju pomalu od začátku až dokonce. Na konci seriálu kdy už byly prozrazení Final Five jsem měl Ellen asi nejradši. V podstatě jsem jí měl rád už od Nové Capricy (vzhledem ke schopnosti "obětovat se" pro Saula svým proslulým vírem). Ale musím uznat že už první epizoda, ve které se objeví je výborná!!!

Ať mi nikdo neříká že alkohol škodí zdraví :D

Příspěvek 03.12.2010 10:43:29
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Že je to ten díl, jak tam večeří s Adamovýma a prezidentkou, jak na ně Ellen potom bafne? U toho dílu jsem se taky pořád řezal smíchem :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 04.12.2010 01:13:44
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, to je přesně ono.. a jak tam šátrá nohou po Apollovi :D Ono tam bylo hodně vtipnejch momentů, například věta "Jestli není cylon, máme velký problém" :D případně ta závěrečná hádka všichni proti všem u Baltara v laboratoři :)

Příspěvek 26.3.2011 21:52:49
Lehrak Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moje hodnocení je jasné: 10/10

Důvody jako kamera,děj,... o tom nebudu psát. To už je jasný... :D

Mě se to líbilo celý... Hezký je to, že seriál vlastně varuje před hrozbou. (stroje, které měli pomáhat se vzbouří....stokrát omýlané) Nejvíc "srandovní" je na tom asi to, že útok přežije jenom jedna Battlestar, která je navíc už ve výslužbě. V pozdějších dílech se nám dokazuje, že ještě do šrotu nepatří. Nejvíc se mi líbí vlastenecké výroky komandéra Adamy. (hodně dodává posádce sebevědomí) Např.: "Jste na to trénovaní, jste na to připravení. Plňte své povinnosti, věřte svým kolegům a dostaneme se z toho." nebo "Galactica nás nezklame, pokud my nezklameme ji." Pak jsem se zvláště nabažil při sledování vesmírných bitev... Připadalo mi to živější než v SG - kde je lepší ten co má silnější štíty.

Děj na mě působí docela úzkostlivě (a taky jsem ho tak prožíval). Jen mě prostě chybí nějaký doplňující informace. Možná jsou záměrně nezodpovězené a možná jsem jenom nedával pozor. Třeba by mě zajímalo, kde v první cylonské válce vzali centurioni baseship a jejich převahu nad koloniální obranou. -> Museli tedy plánovat a stavět dlouhá léta ještě před první válkou. Nebo proč kolonialisté sesíťovali počítače, když věděli, že to cyloni dokážou napadnout. Otazníků bych měl ještě hodně, ale to mám skoro u každýho seriálu :D Celkový dojem to nějak nekazí.

No a v neposlední řadě musím zmínit taky fakt, že mě konec hodně sebral. Asi tak tejden jsem z toho byl mimo. A je to jediná sci-fi, u který jsem uronil slzu.

Na Galacticu, nejlepší loď ve flotile!
Tak pravíme!

Příspěvek 27.3.2011 15:54:46
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Lehrak píše:
Třeba by mě zajímalo, kde v první cylonské válce vzali centurioni baseship a jejich převahu nad koloniální obranou. -> Museli tedy plánovat a stavět dlouhá léta ještě před první válkou.


Nejspíš to byl prvotní šok. Stroje zničeho nic povstanou, všude je zmatek a stroje se snadno dostanou k potřebné technice, ale zatim nemají dost sil na to, aby lidi zmasakrovalo na první pokus (Třeba se jim nepovedlo dostat se klíčovým věcem jako zbraně hromadného ničení atd.). Takže lidé mají zatím dost času na to, aby se zreorganizovali.

Lehrak píše:
Nebo proč kolonialisté sesíťovali počítače, když věděli, že to cyloni dokážou napadnout.


Po těch letech co uplynuli jejich strach postupně ochladnul a na Cylony se tak nějak skoro zapomělo. A právě tohohle faktoru Cyloni využily hlavně (+infiltrace lidskými modely).

Takhle bych to asi viděl já.

Příspěvek 07.5.2011 19:33:08
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no tak u BSG se mi líbí hlavně efekty, čili dávám 9 z 10
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 07.5.2011 19:45:21
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To snad nemyslíš vážně, že takovej seriál (snad né všechny ostatní) hodnotíš jen podle efektů :?: :!:
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 07.5.2011 19:54:30
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no tak příběh je výbornej, co mi ale hodně vadí, je neustálé přibližování kamery proto 9 z 10
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Battlestar Galactica a Caprica