Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Battlestar Galactica a Caprica 4x13 The Oath

4x13 The Oath

Cyloni byli vytvořeni člověkem, stroje které měli pomoci lidem se vzbouřili...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 31.1.2009 18:06:46
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak co říkáte na nejnovějíší díl? Mě se dost zamlouval, ikdyž to na co všichni čekáme (důchod důchodci/ům) se dostaví až příště.
Pan GAYta to pěkně roztočil, ne že ne :D nevím, jestli už tam byl někdy předtím, nějak si nepamatuju, ale ten týpek co vedl revoluci v hangáru byl ten samý herec co dělá technika v Sanctuarity?
jenom by mě zajímalo co bude chtít dělat ten Zarekův poskok, ikdiž do skákání mu asi nebude, to se jako prohlásí za Admirála, pošle flotilu pryč a začne pálit na basestar s prezidentkou? ne, ne, řekl bych, že prezidentka ubulí tyliovou loď a Gatí bude tam kde Adama se Zarekem... ale doufám, že Adamu stihnou zabít, třeba je on ten vůdce který se nedožije Země zaslíbené a ne Roslin.
zajímal by mě počet zabitých, vypadá to na celkem tučnou sumu :twisted:
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 31.1.2009 18:54:44
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Gaetu měli odstřelit dávno. Je to kretén. Sám pořádně neví, co a jak dělat, velet neumí, a chce vést vzpouru? Mrzí mě to obrácení u spousty postav. Chvíli jsem se zaradovala, že se objevil Ryan Robbins (ano, Henry Foss ze Sanctuary) a že ho jedna z těch kravek tou tyčí kdysi neumlátila, ale pak mě mrzelo, že se přidal ke Gaetovi. I když OK, u něj to chápu, přišel kvůli Cylonům o rodinu, ale u Gaety je to neomluvitelné. To je jen sobeckej parchant, který to dělá jen kvůli sobě a je ochoten už takhle povážlivě snížený počet lidí zmenšit na minimum, když kolem sebe takhle bezhlavě střílí. Copak to hovado neví (a Zarek by si to snad měl uvědomit, když se považuje za inteligentního), že když se jim takhle sníží populace a navíc si vystřílí většinu pilotů a vojenského personálu, že nebudou schopní fungovat a tu pomoc od Cylonů budou stejně potřebovat?
Tyrol mě potěšil, go, Tyrol, go! :D Ten chlap má prostě hlavu na správném místě.
A po dlouhé době se mi líbila Kara. Jak zastřelila toho mariňáka a toho druhého bez mrknutí postřelila. Sice moc nefandím jí, ani tomu, jak věci řeší, ale co by se s nimi tady handrkovala.
Líbilo se mi, že konečně Baltar udělal něco pořádného a smysluplného, i když asi věděl, že Gaeta je jen srabík, který ho už jednou hodil přes palubu.

A doufám, že celé osazenstvo té cely přežije!

I když se mi někdy nelíbilo, jak to tam Adama s Roslin řídí, tak je teď vidět, že to asi jinak dělat nejde. Při takovém množství lidí to nejde dělat demokraticky. Uzavřít mír se Cylony, kteří jim zničili domov...je v tom trochu paralela s poválečným Německem, řekla bych, a prostě nejde s někým válčit donekonečna, protože to stejně vyústí jen v další smrt a války.

Poslední epizody budou nejspíš hodně dobré, a pravděpodobně uvidíme nějaké dvě linie - Adama a spol. na Galactice a Lee se Starbuck a Baltarem na cylonské lodi. Proč musí chodit jen epizoda týdně? :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 31.1.2009 20:53:06
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bylo to awesome! Konečně pořádný díl. Některé scény jsem si vážně užíval, zejména už zmiňovanou: Frak you! a následný výstřel bez váhání. Některé postavy se mi totálně znechutily, Gaeta je *****. Doufám, že konečně nějak zapojí Baltara, který tam v poslední době byl vcelku pro nic.
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 31.1.2009 22:25:41
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Beyond awesomeness! :-D OK, nebudu se opakovat. Rád bych trochu bránil Felixe, kterého by každý nejspíše chtěl airlocokovat, na druhou stranu - vy jste diváci. Máte zdaleka nejvíce informací ze všech. Dovedu si představit, že být na pozici Gayty, tedy čtyři roky prchající s fragmentem Cylony vybombardované civilizace, a ještě k tomu krátce po zjištění pravdy o Zemi a o tom, že čtyři moji nadřízení a mimochodem i lidé vedoucí dvakrát odboj jsou Cyloni, tak bych taky viděl vzpouru jako jedno z mála možností, jak něco aktivně udělat. Kdyby The Oath byla episodou Krajních mezí, pravděpodobně by jsme na konci zjistili, že Cyloni opravdu nějak ovládají Adamu a Roslinovou a Gaeta má se svou paranoidou pravdu :lol: A jediný rozdíl mezi temnou episodou Krajních mezí a součásnou BSG je, že jako diváci víme nejvíce - narozdíl od Gaety.

No dost analýzy, konec BSG je prostě něco neskutečnýho. Je mi hrozně sympatický, že scénáristi už kašlou na všechno a tak se to všecno nebojí poslat k čertu, což mi, popravdě, většina předchozích řad taky slibovala, ale většinou se z toho scénáristi nějak bizarně vyvlekli (v Pegasus, na konci 2. řady i na konci 3. řady to nějak obkecali). Tentokrát evidentně ne a díky tomu BSG nabírá na síle a nekompromisnosti svojí první řady.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 31.1.2009 23:44:45
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klidně se za Felixe taky přimluvím. Ta vzpoura tomu ještě víc přidává na zajímavosti. Že jí vede (vojensky) ne zrovna hrdinný Gaeta? A kdo jiný by měl? Ostatní hlavní vojenské postavy jsou se cylony nějak zapleteni/jsou cyloni.
No, uvidíme jak z toho kdo vyjde... tipoval bych, že to nakonec prezidentka nějak uhraje. Taky uvidíme kdo přežije. myslím, že scénáristi mají dost koule na to aby odstřelili někoho důležitého.
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 01.2.2009 00:09:40
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je na BSG právě to super, nebojí se zabíjet postavy (aniž by je vraceli, mezi to samozřejmě nepočítám Cylony). Teď bez toho, aniž by se Cyloni mohli znovu vytvářet, je to ještě zajímavější, prostě umřou.
Už tím, jak se zabila Dee, si myslím, že jim nebude dělat problém někoho zabít. Gaeta je jasný, ale myslím, že v tuhle chvíli by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby celou Base ship smetli z oblohy i s půlkou hlavního osazenstva na palubě. :smile:

Já říkám, že Gaetovy pohnutky částečně chápu, a chápu lidi, co jdou za ním. Jenže on to nedělá kvůli lidem, ale kvůli sobě, v tom je trochu rozdíl. Prostě je na****** na všechny a všechno kvůli tomu, co se stalo jemu, takže jde jen o pomstu. To, že neřekl pravdu u soudu s Balterem tomu taky moc nepomáhá.
To, že zoufalí a deprimovaní civilisti jdou za ním, to je pochopitelné. Ale mám dojem, že se to Zarekovi asi trochu vymklo, protože to 1) svěřil Gaetovi, který to nezvládne, a za 2) zvládnout lidi, aby ho poslouchali a ještě přesvědčit zástupce zbylých kolonií, že tohle řešení bylo nutné, to už se mu nepovede. Nakonec té prezidentce ještě sám zavolá.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 01.2.2009 00:15:01
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
úžasnej díl, všechno co bych chtěl o tom říc bylo už zde zmíněno. A Zerek neni blběj, on chce dle mého jen moc. kua Já se nemůžu dočkat dalšího dílu :)
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 01.2.2009 00:42:19
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teď už se nebojím říct, že Battlestar Galactica je ten nejlepší sci-fi a snad i non-sci-fi seriál, co jsem kdy sledoval. Trochu paradoxní je, že to říkám na stránkách o Stargate... srovnávat se nedá, Atlantis kope úplně jinou (kope-li vůbec nějakou ligu).

To napětí, reálnost, postavy, kamera, hudba, dramatičnost, politika, nejenom černobílé náhledy na problémy... to vše z tohohle seriálu dělá naprosto dokonalou věc.

Příspěvek 01.2.2009 00:51:52
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sakra, já to snad do příštího tejdne nevydržim. :twisted: Naprosto skvělej díl. Jen teda, timhle tempem se vyvražděj dřív než se do tý země zaslíbený dostanou.
Obrázek

Příspěvek 01.2.2009 00:56:51
Iprom_Enith Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Právě jsem stáhl titulky a chystám se na 44 minut ponoření do světa BSG, ale chtěl jsem si jenom přečíst, co na to říkají lidé a nemůžu se dočkat :-)

Jen bych tady chtěl říct, že srovnávat BSG a SG(1-SGA) je jako srovnávat jablka a hrušky, to prostě nemůžete.

Příspěvek 01.2.2009 03:07:47
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: Samozřejmě, že za tím vším jsou maličkosti, jako že Gaetovi ustřelili nohu nebo že ho chtěli airlockovat bez soudu. Stejně jako za tím, že Adama nadále věří Saulovi je ta maličkost, že jsou dlouholetí přátelé a že ví o Cylonech trochu více než Gaeta. Historii vytvářejí maličkosti, navzdory velkým myšlenkám. Gaeta se bezpochyby mstí, ale kdyby ta situace ve flotile nebyla tak brutálně šedá, nikdy by nezískal tak masivní podporu (a že to IMO není vycucaná nevěrohodná masivní podpora, řekl bych). Gaeta prostě dělá to, co si myslí nejen on, že je správné. Nějaký Baltarův telefon na tom nic nezmění, teď už je pozdě couvnout :-)

stalker: Osobně dávám BSG až jako druhý nejlepší seriál, po Dexterovi ;-)

Iprom_Enith: Já teda razím myšlenku, že porovnávat je lze - podle toho, jak intenzivní zážitek při jejich sledování mám. A kromě tohodle, podle mě si jsou SG a BSG (a třeba i X-Files) hodně podobné v mnoha základních věcech.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.2.2009 15:53:39
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak během prvních 3 minut jsem si myslel, že mě BSG začíná nudit, ale pak... panečku to byla jízda... slintám na další díl :lol:
Obrázek

Příspěvek 01.2.2009 17:10:38
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Plně souhlasím se stalkerem, BSG je vážně plná překvapení :)
Tento díl byl vážně skvělý. Přitvrdil mě v tom, jaký je Gaeta hajzl.

Příspěvek 02.2.2009 11:48:19
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tenhle díl mě odrovnal, naprosto dostal. Kde sou ty časy kdy sem se moch kouknou na další díl jen tak a hned. :cry: Ted me to asi zabije.....

Ale ted podle me budou padat hlavy. Jedna za druhou.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 02.2.2009 14:06:54
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ještě někomu připadají reakce typu "Gaeta je... (doplňte libovolné sprosté slovo)" docela vtipné? Loni byl na FF soud s Baltarem, letos bude soud s Gaetou, ne? :lol:
Nevěřím, že Gaetu motivuje jenom pomsta (i když ta určitě taky, ale nezdá se mi, že by byl jediný...), dovedu si představit že on i Zarek věří, že dělají jedinou správnou věc ve světě, který se řítí totálně do háje.

A díl sám? Prostě adrenalin... Kara je konečně zpátky v akci, Roslinová se konečně chová, no, jako prezidentka a dokonce i Baltar přestává působit dojmem, že scénáristé neví, co s ním. Jen trošičku zamrzelo, že nedostali víc prostoru cyloni a jejich reakce na vzpouru a taky ten konec, který byl vyloženě jen na efekt (vážně, co by se změnilo, kdyby Adama a Tigh odletěli taky?). A pokaždé, když se ukázal Ryan Robbins, čekala jsem, že odněkud vyskočí Helen Magnus... Je to moc velká deformace? :)
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 02.2.2009 14:19:12
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lirael píše:
(vážně, co by se změnilo, kdyby Adama a Tigh odletěli taky?)

Adama přeci nemůže utýct ze svý vlastní lodě. :) Co by to byl za velitele? :)
Obrázek

Příspěvek 02.2.2009 15:42:54
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mno rozhodně by přežil :D
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 02.2.2009 16:14:30
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
velitel Cylon Liberty, bo jak si volá taky ten okousný dvoj-trojnožka co vede flotilu
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 02.2.2009 19:04:42
pařan Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 225
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Skvělej díl, naprosto skvělej. Nemůžu se dočkat 14 dílu.
Gayta je pěknej parcha*t. Jsem moc zvědavej, jak to bude pokračovat.
Obrázek
Nová textová hra s tématikou stargate. Stargate Alternative stories
stargate-hra.ic.cz

Obrázek

Příspěvek 02.2.2009 19:22:02
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pochybuju, že Adama zemře... beztak to byl jen flashbang a budou jen zatčeni a Kara s Leem ho osvobodí :lol: :lol:

Ale zaráží mě, že v The Face of Enemy chodil Gaeta tam s tím borcem a teď o něj jaksi nejeví zájem... že by rozchod? :lol:
Obrázek

Příspěvek 02.2.2009 19:29:23
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Gejta neni zas tak hroznej, vžijte se do jeho. Cyloni skoro vyhubili lidstvo, jeho zbytek pak okupovali, a pak par cylonu k vám zdrhne, chtějí mít občanská práva jaky mají "normalní" lidi. Poslední roky ste žili v naději, že najdete Zemi, kde bude prosperující 13.kolonie. Zemi najdete, ale jsou tam jen trosky po civilizaci. Nakonec vás bolí pahýl nohy z protézy a u doktora čekáte, protože prohlíží cylony(kteří nevymřou ale dokonce můžou mít děti). Nenasralo by vás to ? No me rozhodně jo.
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 02.2.2009 19:32:48
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasím. Ještě k tomu zjistil, jaký dovedou být i ti "hodní" cyloni svině...

Btw. Canadian Teaser 3 vypadá dost dobře....
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 04.2.2009 19:44:03
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja nechapu proc flotila vycita adamovi a roslinovi ze nic nedokazali.. ze je nikam nedovedli. ve skutecnosti je dovedli na zem, jak slibili.. jen nevedeli ze bude znicena, ale dalo by se predpokladat kdyz v celkem kratkem case nasli jednu z nejvetsich legend 12ti kolonii, tak ze dokazou najit i obyvatelnou planetu

Příspěvek 04.2.2009 19:49:46
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lidem není možno se zavděčit ( a tím nemyslím jen lidi ve flotile v BSG)....
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 04.2.2009 21:21:09
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Arekol píše:
ja nechapu proc flotila vycita adamovi a roslinovi ze nic nedokazali.. ze je nikam nedovedli. ve skutecnosti je dovedli na zem, jak slibili.. jen nevedeli ze bude znicena, ale dalo by se predpokladat kdyz v celkem kratkem case nasli jednu z nejvetsich legend 12ti kolonii, tak ze dokazou najit i obyvatelnou planetu


Adamovi vyčitaj dohodu s Cylonama.
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Battlestar Galactica a Caprica