Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Battlestar Galactica a Caprica BSG celkové hodnocení

BSG celkové hodnocení

Cyloni byli vytvořeni člověkem, stroje které měli pomoci lidem se vzbouřili...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jak hodnotíte BSG?

10/10
84
64%
9/10
24
18%
8/10
4
3%
7/10
7
5%
6/10
4
3%
5/10
2
2%
4/10
1
1%
3/10
3
2%
2/10
0
Žádná hlasování
1/10
0
Žádná hlasování
0/10
3
2%
 
Celkem hlasů : 132

Příspěvek 22.3.2009 00:46:41
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak hodnotíte BSG

já osobně 10/10

Úžasně propracovanej děj. Krásné pracování s kamerou. Postavy jsou lidé a ne superhrdinové. I ti hlavní tam můžou umřít. Existuje tam něco jako zrada a podobně. Krásně propracovaný vesmír, zkrátka dokonalost sama.

Můj nejoblíbenější díl je 4x20 Daybreak, Part II

Na Galacticu nejlepší loď ve flotile.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 22.3.2009 12:03:43
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já rozhodně dávám taktéž 10/10.

Kamera je doopravdy dobře udělaná, stejně jako dějové zvraty. Postava, která je v jednu chvíli za chránce, je o několik dílů později kolaborant. Krom toho, takové věci, jako je lidsko-cylonský rasismus, nehumanita, hromadné popravy atd. v jiném seriálu těžko najdete. Galactica prostě ukazuje pravou realitu v oné situaci, což je jedna z věcí, co se mi na ní strašně líbí.

Na Galacticu, nejlepší loď ve flotile.
So say we all!

Příspěvek 22.3.2009 13:31:07
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já dávam 5/10

bsg nei muj salek kafe
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 22.3.2009 13:31:48
Russell Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Věřím,že tady padnou všechny kladné stránkyx,které BSG má,takže nebudu nic psát....

Prostě nejlepší seriál,kterej jsem kdy viděl...10/10
www.humantarget.sff.cz
www.justified.fan-project.com
www.fallingskies.sff.cz

Příspěvek 22.3.2009 13:34:07
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
10/10

A rád si to ručně vyřídim s tim kdo dal 3/10 (samozřejmě joke :D )

Příspěvek 22.3.2009 13:35:11
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem dal taky desítku, i když při hodnocení seriálů/filmů nemám úplně rád kvantitativní vyjádření, no u BSG je to aspoň jasné.
Mezi sci-fi seriály je BSG pro mne jasně nejlepší. Mezi dramatickým dejme tomu společně se Sopranovými.
A je sice strašná škoda, že končí, ale je to konec důstojný.
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 22.3.2009 14:10:29
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
10/10
nejpropracovanejsi serial co jsem kdy videl, a troufam si rict ze asi i nejlepsi

Příspěvek 22.3.2009 14:11:16
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mě se BGS líbila dost do děje s Novou Caprikou. Potom už to bylo takové horší, ale děj 4 řady mě zrovna nenadchnul a připadal mi takový jako že už autoři nevěděli kudy kam :roll: . Dojem mi zlepšily až poslední dva díly. 7/10 :hmmm:

Příspěvek 22.3.2009 14:14:09
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nova caprica byli nejhorsi casti bsg

Příspěvek 22.3.2009 14:17:58
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
8/10 za 3. nejlepsi sci-fi serial. Bohuzel v kontextu soucasnych predevsim dramatickych, ale i komedialních serialu to neni uplna spicka.
Na Galacticu, nejlepší loď ve flotile. :bravo:
Arekol: Me se naopak tyto dily opravdu libili, ale co jsem z okoli slysel, tak to neni prilis oblibena cast 3. serie.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 22.3.2009 15:13:02
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dávám 9/10. Skvěle propracovaný, realistický, ale Doctor Who mě stějně baví víc :rflmao: :rflmao:

Stejně tohle hodnocení po skončení nejde považovat za přesné a korektní. To chce pak sjet všechny díly znovu a pak teprve hodnotit co se jim jak povedlo, protože za ten čas se na spoustu věcí zapomene :D
Obrázek

Příspěvek 22.3.2009 19:02:57
pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
9/10

Ten bod strhávám za nepřehlednost. Děje se tam tolik věcí, že mi semtam něco vypadlo a pak mi to přestávalo dávat smysl. Nejsem ten typ, co by si kvůli tomu zmatku pouštěl starší díly znovu, aby se v tom vyznal.
Hlavní klady - kamera, scénář, efekty, propracovené postavy, atmosféra. Prostě to měli předem celé promyšlené a nesmolili řadu za řadou podle rozpočtu, jako konkurence.
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Příspěvek 22.3.2009 20:41:38
bulantik Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 166
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nazda já hodnoti ještě nebudu protože jsem zatím neviděl 4 řadu, ale finále jsme si nemohl nechat ujít :) . A právě se chci zeptat co se stalo s Kelly a v jaký epizodě to bylo.
-I když, se mince v letu točí, nakonec vždy dopadne správnou stranou.
SEIDON-13. 2. 2009

Příspěvek 22.3.2009 20:44:24
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Je to těžká volba. Rozhodoval jsem se mezi 10/10 a 9/10 za několik velmi pro mě nudných a neoblíbených dílů a za děj po exodu, ale to mi ostatní díly více než vynahradily, takže 10/10.

První dvě řady pro mě byly něco nemyslitelného, něco co změnilo můj pohled na slovo Sci-Fi.
Třetí řada mě na začátku chytla a pokračovala ve vyšlápnuté cestě, ale potom jela již jen na setrvačnost, ale dříve než stihla upadnout tak se vzchopila, čtvrtá série již byla lepší, a její konec a několik dílů se s velkou rezervou dostalo pod laťku, kterou tvůrci nastavily-

Na tomto super seriálu mě nejvíce dostal asi děj, ale jelikož jsem vyrůstal jen na hvězdné bráně a občas na nějakým tom díle star trecku, takže pro mě byla docela velká revoluce už jen ta kamera, detaily, jednotlivé scény, práce s postavami a hlavně ty efekty.
BSG je snad jedinej seriál kde se hned na začátku nebáli zabít nemilosrdně dítě (když se nad tím zpětně zamyslím, tak je to pro mě jako vzkaz od tvůrců pro fanoušky. „My jsme schopný všeho“). Už v minisérii nám tvůrci ukázali že se naprosto ničeho nebojí. Jednou nasadily laťku na určitou víšku a pod ní nešli.
Když v nějakým díle něco udělaly, tak se to nesnažily zamést pod kobereček, ale ta postava se z toho musela dostat sama, nebo to nechaly otevřené klidně několik dílů či dokonce i celý seriál a nakonec to doopravdy vyřešily. Nic jen tak nebylo zapomenuto v propasti času a dění.
Navíc ta provázanost mezi jednotlivým díly. Slovo dvoj či troj díl v BSG existují jen díky tomu že tyto díly mají stejný název a liší se jen číslem na konci.

A málem bych i zapomněl snad na jedinečnou věc. A to že veškeré vesmírné bitvy se odehrávají v troj rozměrném vesmíru a nikoliv ve dvoj rozměrném. Navíc je to vše v rámci reálu, největší Sci-Fi na tomto seriálu je asi FTL pohon a 12, pardon 13 kolonií Kobolu

Sečteno podtrženo, pro mě je to seriál na který budu vzpomínat jen v dobrém. Jak jsem již napsal tento seriál mi otevřel oči.


So say we all
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 23.3.2009 01:46:44
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dragon píše:
BSG je snad jedinej seriál kde se hned na začátku nebáli zabít nemilosrdně dítě (když se nad tím zpětně zamyslím, tak je to pro mě jako vzkaz od tvůrců pro fanoušky. „My jsme schopný všeho“)


Nad tímhle jsem se už zamýšlel a naprosto s tebou souhlasim (předpokládám že myslíš tu malou holku v MS, na botanické lodi). Právě že autoři nám nejen že řeknou jsme schopný všeho, ale oni to nedělali jen tak prvoplánovitě kvůli tomu aby udělali něco negativního a aby šokovali. Oni nedělali proto, aby ukázali, jen že jsou toho schopný a jen aby udělali "něco jinýho", dělali to co možná nejvíc věrohodně. Bylo to tak "umírali všichni a mezi nima byli i děti..."

A proto sem všem postavám v seriálu věřil co říkají...

Příspěvek 23.3.2009 07:47:06
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pilarius píše:
Prostě to měli předem celé promyšlené a nesmolili řadu za řadou podle rozpočtu, jako konkurence.


Jenže oni to neměli celé promyšléne a smolili to řadu od řady ;)
Akorát oni narozdíl od tvůrců SG věděli co už napsali a snažili se aby všechno dávalo smysl a následně to vypadalo že to měli promyšlené.

Jinak tím dítětem myslí hned v Miniserii, jak Caprica zabije to mimino na tom trhu, ta botanicka zahrada je az nekdy v prubehu 1. serie
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 23.3.2009 08:05:25
pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mně, jako řadovému divákovi, je jedno, zda-li to promyšlené měli, nebo ne, když to tak alespoň vypadá (narozdíl od SG).
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Příspěvek 23.3.2009 19:07:15
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak scénáristé měli BSG na hrubo promyšlenou. Samozřejmě že ne úplně, ale měli. A s tou botanickou zahradou. Ta byla v minisérii.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 24.3.2009 12:21:42
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale první zabitý děcko bylo doopravdy v tom kočárku... Takže každej měl trochu pravdy :) Hlavně nepřestat myslet pozitivně...

Já myslel tu holku jak byla na lodi bez FTL...

Příspěvek 24.3.2009 14:17:22
Darth Saros Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
7/10

Na to ten serial mam moc rad, nez abych mu dal mene. Po poslednim dile treti serie bych uvazoval i o 11/10...takhle bude 7 muset stacit. Chte nechte na flotilu dolehla ona zde probirana nepromyslenost od zacatku(a nejen v poslednim dile, ikdyz ten je tim nejokatejsim prikladem).
Stay firm, die hard!

Příspěvek 24.3.2009 14:38:52
kaencz Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
10/10 jak už tady většina psala spousta kladů, tak bych přidal ještě jeden a to zakončení seriálu - to by se mohli tvůrci SG / SGA od BSG učit , pro mě celkově asi nejlepší seriál..

Re:

Příspěvek 24.3.2009 15:16:14
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Darth Saros píše:
7/10

Na to ten serial mam moc rad, nez abych mu dal mene. Po poslednim dile treti serie bych uvazoval i o 11/10...takhle bude 7 muset stacit. Chte nechte na flotilu dolehla ona zde probirana nepromyslenost od zacatku(a nejen v poslednim dile, ikdyz ten je tim nejokatejsim prikladem).

to by mě hodně zajímalo co za nedomyšlenost bylo v tom posledním díle?
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 24.3.2009 15:22:17
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dlouho jsem tomu přicházel na chuť, ale pak mě to chytlo.
V rámci military science fiction seriálů s kontinuálním dějem a vývojem postav tomu dávám sedm bodů z deseti. A mám na to podobný názor jako Ice
Na B5 to ale dle mého stále nemá, tak pořád čekám až někdo natočí skutečnou desítku :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 25.3.2009 00:15:38
Darth Saros Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
g.o.d - Jako bys to nad tim necitoval. Nebo treba neznas presnej rozdil mezi slovy nedomyslenost a nepromyslenost. Nebo's mozna necetl vsechny prispevky. Legraci si z tebe muzu delat i na PM, tak muzes akcne napsat :-) Ja uz sem dalsi OT psat nebudu...
Stay firm, die hard!

Příspěvek 01.4.2009 00:03:41
Jonas Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 726
Bydliště: planéta Langara
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dal som 10/10, BSG hodnotim ako najoriginalnejsi serial, najnetradicnejsi, proste super, napriek dost vyplnovacim epizodam tento serial mal najviac myslienok a kvalitnych textov zo vsetkeho co podobne v poslednej dobe bezalo v tv. Neviem kde som to cital, mozno vselikde, ze serial ako BSG uz nebude a ja si to myslim tiez. BSG bola proste uzasna.

SO SAY WE ALL.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Battlestar Galactica a Caprica

cron