Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Farscape S01E14 - Jeremiah Crichton

S01E14 - Jeremiah Crichton

Farscape začíná tak, že se John Critchton pokouší uskutečnit vlastní experiment...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.6.2006 16:48:45
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohle taky nebyl špatnej díl, i když jsem trochu nepochopil souvislost, kterou se snaží vyvolat jeho název. "Jeremiah Johnson" byl totiž název jednoho starého westernu s Robertem Redfordem v hlavní roli, a moc podobný s touhle epizodou mi nepřipadal. Trefnější je asi český překlad názvu od Charmera "Robinson Crichton". Ostatně Charmerovy neskutečné hlody v titulkách zapříčinily, proč jsem se řezal většinu času smíchy. Kdo umí anglicky alespoň tak (špatně) jako já, takže si může porovnat dialogy s titulky, ten se vážně pobaví.
Teď to může vypadat, že nemám Farscape rád, ale to není pravda, je fakt dobrej, jen má (alespoň to, co jsem zatím shlédl - necelá první série) trochu náběh na TV show ve stylu "Wormhole EXtreme!"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvek 13.6.2006 08:34:38
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, tenhle díl nění mezi českými fanoušky moc oblíbený. A Charmer se nejspíš při překladu nudil :) . I tady se ale najdou nějaké dobré záběry a ve srovnání s některými díly Startreku je to skvělý díl.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 13.6.2006 17:52:18
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Docela není divu, byl to docela slabej díl. I když - člověk, kterej ztroskotal na neznámé planetě, kde je umístěno zařízení blokující veškerou energii, a která je obývána jinými lidmi, kteří se drží svojí potrhlé šílené víry jak exkrement košile - co mi to sakra jenom připomíná?
Že by Stargate - Atlantis [1x06] "Childhood’s End"?

Příspěvek 14.6.2006 09:58:19
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak se mrkni, kdy byl tenhle díl natočený - tuším v roce 1999 nebo 2000. Takže kdo od koho "opisoval"?
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 14.6.2006 16:33:41
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten rozdíl v čase mi byl jasnej, Farscape drží prvenství.

Příspěvek 10.7.2006 03:06:15
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Radooz píše:
Tohle taky nebyl špatnej díl, i když jsem trochu nepochopil souvislost, kterou se snaží vyvolat jeho název. "Jeremiah Johnson" byl totiž název jednoho starého westernu s Robertem Redfordem v hlavní roli, a moc podobný s touhle epizodou mi nepřipadal. Trefnější je asi český překlad názvu od Charmera "Robinson Crichton". Ostatně Charmerovy neskutečné hlody v titulkách zapříčinily, proč jsem se řezal většinu času smíchy. Kdo umí anglicky alespoň tak (špatně) jako já, takže si může porovnat dialogy s titulky, ten se vážně pobaví.
Teď to může vypadat, že nemám Farscape rád, ale to není pravda, je fakt dobrej, jen má (alespoň to, co jsem zatím shlédl - necelá první série) trochu náběh na TV show ve stylu "Wormhole EXtreme!"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jestli on nebyl myslen spíš prorok Jeremiáš, který se snažil zabránit náboženské válce jeruzaléma s Babylónem, při které byli judové drtivě poraženi a jeruzalém zničen.

Příspěvek 11.7.2006 21:19:20
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
rowdy: tak to už je trochu mimo můj rozum absolventa církevní školy (beze srandy), v prorocích se fakt nevyznám. Ale k tomu westernu jsem tenhle díl přirovnával proto, že jsem kdesi na netu (nejspíš imdb) četl, že Ben Browder je fanda tohoto filmu a tudíž je zajímavá shoda, že se tenhle díl jmenuje podobně atd.
Jinak odvolávám cokoliv špatnýho, co jsem mohl o Farscapu říct, závěr první série je hodně dobrej, a jestli má kvalita ještě stoupavou tendenci v dalších řadách, klobouk dolů.

Příspěvek 12.7.2006 07:08:01
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já ani nechápu, jak o něm může někdo říct něco špatného, mě už ty první dva, tři díly úplně dostali jako něco absolutně nezvykle zpracovaného a originálního, škoda že nemám čas na to sledovat ho (kde jsou ty doby, kdy jsem si mohl dovolit 15 dílů stargate denně).
Já bych řekl že Jeremiáš je označení pro člověka, který se marně snaží zabránit něčemu zlému, asi jako Xantipa pro hádavou ženu (ale nemám žádnou speciální školu, jen tu obyčejnou :)) ).
Jinak ty "fórky" v těch titulcích mě dost vytáčely, že jsem byl nucen je vypnout a zapnout mozek a sluchové ústrojí.

Příspěvek 12.7.2006 08:43:02
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě se ty "vtipné" title taky nelíbily (ocenil jsem snahu autora o vytrhnutí diváků z nudy, ale já se nenudil), takže jsem je předělal. Akorát Rozárku jsem nechal být :D .
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 14.7.2006 22:36:45
Beliu Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo Rozárka byla asi jediný povedený vtípek, ale já jsem fanatik, takže mě nemůžou ani titulky odrovnat, k 3. serii jsem je měla úplně jinak časované a tak jsem je co minutu posouvala(já jsem totiž technický antitalent a tohle byl pro mě vrcholný výkon :lol: )

Příspěvek 15.7.2006 16:52:45
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A jaké máš verze? Já to postupně přačasovávám na FOV, ale jde to pomalu - práce nad hlavu, vedro, gamesy...
A co se týká posouvání titulků - pořiď si Subtitle Workshop, nahraj title a video, najdi někde ze začátku nějakou snadno rozpoznatelnou hlášku (nastavit video na začátek hlášky) a k ní odpovídající titulek (ten označ), zmáčni jedno tlačítko ("Mark as first sync point"), pak najdi další hlášku na konci, zase k ní najdi titulek, zmáčkni druhé tlačítko ("Mark as second sync point"), odklikni dotaz v okně, ulož (ve formátu subrip = .srt - značení podle času, ne podle framů) a je to.

Problém je akorát s verzema, kde jsou vystříhané některé části - tam tenhle postup nezabere.

BTW: Té tvé Chianě to sekne :D. A není divu, když je to Aeryn :lol:.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 01.4.2008 22:44:28
leky Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To byl pro mě jeden z dobrej dílu..moc se mi libil :lol: :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Farscape

cron