Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Farscape Hodnocení Farscape

Hodnocení Farscape

Farscape začíná tak, že se John Critchton pokouší uskutečnit vlastní experiment...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jak se vám líbý seriál Farscape - Známky jako ve škole.

Nejlepší seriál ze všech !
18
16%
1
52
47%
2
20
18%
3
13
12%
4
2
2%
5
0
Žádná hlasování
Nejhorší fůůůj!
6
5%
 
Celkem hlasů : 111

Příspěvek 28.9.2007 18:38:22
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak nevím, jestli bych tomu torrentu na první až čtvrtou řadu věřil. Když se mrkneš na detaily souborů, tak nejsou jednotně pojmenované a ne všechny obsahují v názvu "fov". Spíš bych věřil tomu, co vypadne při vyhledání slova "Farscape" jako druhé: "Farscape Season 4". Sice to nikde neobsahuje to klíčové slůvko "fov", nicméně velikosti souborů myslím odpovídají (nevím jistě, soubory teď u sebe nemám) a je to jednotně pojmenované. Navíc to obsahuje titulky (anglické, of course), takže si s tím uploader nejspíš dal nějakou práci.

Doporučuju stáhnout namátkově jeden soubor a k němu české title a zkusit. Když to bude sedět, je šance, že ostatní budou sedět taky.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 29.9.2007 09:40:05
Poe Lagger Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hele nesplet ses? Teda ja v tom mnou zminovanym torrentu vidim fov u vsech dilu 4. rady a stejne tak jsou vsechny velky kolem tech 350 MB. A jsou i stejne pojmenovany, jako verze jsou oznaceny vsechny
"Farscape.S04.AC3.DivX.DVDRip.iNTERNAL-AMC/Farscape.4x0X.XXXXXXXX.WS_DVDRip_XviD-FoV

Koukas na ten spravnej torrent? Ja nemyslel ten prvni, kde je i PKwars, ale ten patej v poradi, ten odpovida tomu, co jsem popsal.

Naproti tomu v tom tebou zminovanym torrentu nektery dily oznaceni fov maji (neni pravda ze tam neni nikde fov), ale treba jeden dil ma 330 MB.
Obrázek

Příspěvek 29.9.2007 12:15:39
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Máš pravdu, špatně jsem se díval - na ten první torrent v seznamu. Ten pátý vypadá v pořádku.
Ale co se týká toho mého doporučení, tak to je taky v pořádku - do hledání se musí zadat jenom "farscape" - bez toho "fov". Pak vypadnou jiné výsledky a ten druhý v pořadí je čtvrtá sezóna. Zkoušel jsem torrent pustit a velikosti souborů, které se skutečně začaly stahovat, jsou korektní.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 02.10.2007 18:33:12

Příspěvky: 8
Bydliště: O2Y-5674
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Farscape?

Jak to má člověk hodnotit? Subjektivně, leč s přihlédnutím k faktům. Nic proti Benu Browderovi (v SG-1 hraje líp), ale jeho výkon nic moc. Claudia Black, hmmm chtělo by to zlepšit (v SG-1 tak hraje líp). Příběh je pro mně plytký, poměrně jasně nastavený, bez zoufalých zvratů. Postavy a rasy jsou hodně vyfantazírované, opravdu je nespojuje vědecká rovina jako u SG (tam se dějiny vesmíru alespoň vysvětlily). Seriál se prostě někdy zvrhne v galaktickou telenovelu. Prostě mi ve Farscape chybí ta rafinovaná promyšlenost producentů, takhle mi prostě celý "farscape franchise" připadá jako low-endový outlet scifi nápadů na rohu galaxie. Sorry všem fandům.

A závěr v podobě "Peacekeeper Wars"...no sorry, ale to už byla slátanina největší.
CPT Andy "Scyther" Kastner
4th T.F.W. U.S.S. Phoenix, Bridge Officer

"Don't gimme the eyebrown!"

Příspěvek 02.10.2007 19:43:02
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
eh? V SG se něco vysvětlilo? Ben a Claudia hrají líp? V SG1 nemají hlavně CO hrát. Claudia je tam většinu času za šaška a z Mitchella se snaží udělat za každou cenu Crichtona 2, že si to všichni pletou s napodobeninou Jacka a nesnáší ho.
Já mám ráda v SG1 oba, protože přinesli svěží vánek.
Ale ve FS je hlavně Ben naprosto fantastický. Nevím, jak to hodnotíš, ale rozhodně jsi s tímhle názorem hodně, hodně sám.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 03.10.2007 06:08:49
Poe Lagger Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Andy Farscape proste nepochopil, to se nekdy stava. Cele tvoje hodnoceni zustalo u te subjektivity, kdybys jmenoval fakta, tak bys nerekl, ze Ben a Claudia hraji spatne, ze pribeh je na prd, ze zakonceni je na prd, ze serial neni promysleny. Kdybys chtel vyjmenovavat chyby, tak bys rekl, ze masky jsou po velkou cast serialu na prd, ze se ti nelibi, kolik emoci a citu se v serialu objevuje... Tak si neplet fakta se svymi nazory :lol:

Jinak nevim co je spatnyho na tom, ze planety bohuzel nesklizi nejaka pripitomela rasa cervu, ale kazda civilizace se vyvinula samostatne... Kdyz za tricet let objevime nejakou mimozemskou civilizaci, ktera s nami nebude mit nic spolecneho (ani historii, ani technologii, ani vzhled, nic), tak se asi muzem jit rovnou strelit, ne? Protoze to nebude promysleny. Tak ja te trochu opravim - i ten tvuj "rafinovany" svet SG je hodne vyfantazirovany, o tom sci-fi vetsinou jsou. Jestli chces nakrknout fanousky Farscape svou protiproudovou teorii, tak musis delat vic nez jen predkladat sve subjektivni pocity a nazyvat je fakty :wink:
Obrázek

Příspěvek 12.10.2007 07:28:03
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jojo, není to vesmír plný lidí, navíc takových kteří mluví anglicky. To je hodně nepromyšlené? :D A že by bylo nouze o zvraty, nebo někdo hrál hůř než jednovýrazová Amanda Tapping? Nehodnotíš to Andy podle nějakého jednoho dílu?
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 23.10.2007 21:32:49
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak Farscape kompletně zkouknuta :D Trvalo mi tak pět epizod, než jsem se do seriálu "vžil" a pak už jsem se jen vezl a těšil na další nevyspitatelné pokračování. Nikdy jsem nevěděl co se stane za 5 minut, Farscape je jeden z nevyspitatelných seriálů a to se mi líbí. Líbí se mi hlavně, že je seriál o postavách a ne o gigantických lodích s obrovskými zbraněmi. Vstahy mezi postavami jsou prostě dokonalý. Jedna z hlavních věcí co mi seriál dal je, že jsem přestal nenávidět Bena jako herce. Ve Farscape je herec s velkým "h". Naprosto sympatická postava, oproti její nepovedené parodii v SG. První a druhá řada ty pro mě byly nejzajímavější, třetí už mě moc nebavila, nové hlavní postavy a tak... no nic není napořád. Nejhorší pro mě byl start čtvrté řady pro mě jedním slovem "nuda" první čtvrtina byla pro mě o ničem, pak však nastal zlom. Návštěva Země, jedna z věcí co jsem v seriálu opravdu nečekal. Vstah mezi Aeryn a Johnem #2, jeho smrt a vstah mezi Aeryn a Johnem #1... dokonalost. Myslím, že na vstahy mezi postavami má na Farcsape jen málo co. Poslední epizoda čtvrté řady dokonalá, až do scény kdy jsou John a Aeryn zkrystalizováni, prostě divný konec. Nejlepší byla v této epizodě scéna jak Dargo říká na Moye "Teď je John hodně nasraný." :lol: No dostávám se k filmu, dost mi připomíná film Serenity v návaznosti na seriál firefly. Smrt několika hlavních postav, válka... Film mě nijak moc nezaujal. Konec no co k tomu říct, čekal jsem něco jiného. Jinak opravdu Scorpy to je dokonalost mezi záporňáky. Není postava co by mu konkurovala. Docela teď lituju toho, že jsem již hlasoval za 2, teď bych dal 1 :lol:
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 09:28:10
wizards Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Záleží jak komu asi přišlo co nudné :-)
Mě nepřišla ani jedna série, kamarádům zas většinou první ( jak se vše teprve rozjíždí).No film nemohl skončit jinak než válkou a " happiendem" čtyřka už to nepřímo ukazovala :-) a většina happiend odpustila a bylo na čase seriál ukončit. :-)

Schválně co vymyslí ted :roll:

Příspěvek 27.11.2007 16:48:31
Dr.Snak Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé! Teď koukám na 1. řadu po druhý a všechny ty díly mi prostě přijdou SUPER a to mě před tím moc nebavily :D
A závislost je zase zpátky, jupíííííííííí :D :D

Příspěvek 27.11.2007 19:55:22
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky přemýšlím, že to shlídnu znovu, ale radši si dám delší pauzu abych se víc těšil. Jéé už zase vidím všechen ten čas v pytli :lol:
Obrázek

Příspěvek 27.11.2007 19:59:21
Kaithlin Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Farscape je super seriál, skvělí herci, dobrá atmosféra i příběh... ale StarGate je pro mě nenahraditelný seriál a vždycky bude. Takže Farscape dávám pouze za 2... :wink:

Příspěvek 27.11.2007 20:02:54
Dr.Snak Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě od tý doby co jsem viděl Farscape přijde SG nějaký suchý...obzvlášť to platí pro 4. řadu SGA....do tý doby něž jsem FS viděl byla SG pro mě jednička, teď už je na druhým místě.... :D

Příspěvek 27.11.2007 20:13:23
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já to tak neberu, nerozlišuju jestli je tohle lepší než tohle, je těžký srovnávat dva seriály když každý je o něčem jiném. Farscape je dle mého názoru hlavně o postavách v čemž opravdu exceluje. SGA je spíš o, no teď jsem se zamyslel nad 4 řadou a ani nevím o čem to celkově je :lol: O postavách? Bože chraň. Smyslný příběh? Ten měla první řada. Tak je to asi o antické technice... jo to bude ono :D
Obrázek

Příspěvek 27.11.2007 21:36:18
Dr.Snak Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já to beru podle toho jak mě seriál baví a jelikož mě FS baví mnohem víc tak je u mě jednička a je pro mě lepší:)
Když má vyjít novej díl SGA říkám si: "Bude to díl, který konečně bude pokračovat v problému který nastal nebo to bude další celkem nudný vyplňovací díl?"
Dokoukám episodu FS a už honem pouštím další, protože vím, že se děj posune a prostě tím příběhem žiju, chci vidět jak to dopadne....Nejsem schopen "zažrat" se do SGA jako do FS.
Tak asi proto je pro mě FS lepší :D

Příspěvek 28.11.2007 08:19:23
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přesně tak to funguje u mě. A s první sezónou jsem to měl podobně - při prvním sledování mě těch pět šest prvních dílů moc nebavilo, napodruhé (a napotřetí) už je to paráda. Asi se fakt člověk napřed musí naladit, aby si to mohl vychutnat. Někdo se naladí dřív, někdo později a někdo vůbec. Holt když člověk čeká jen vesmírné bitvy a zachraňování vesmíru v každém dílu, tak se nedočká :).
Každopádně já si pořád stojím za tím, že FS je nejlepší (nejen) sci-fi seriál, který jsem kdy viděl. Ani Heroes na něj nemají, a to se mi líbily hodně.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 28.11.2007 19:38:21
Poe Lagger Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja dalsi zkouknuti oddaluji stejne jako RomanArts, taky doufam, ze se na to budu vic tesit a trochu i doufam, ze treba do ty doby neco o Farscape zapomenu, abych pak byl zase trochu prekvapenej, az se tam bude dit to, co se tam deje (ale to mi asi nevyjde, tezko lze zapomenout jakoukoliv epizodu nebo scenu z FS).

A Heroes? V soucasnoti jeden z nejlepsich serialu, ale kvalit FS v mem hodnoceni take nedosahuje. Ale doporucuju kouknout na serial Carnivale - je to par let stary, z produkce BBC, ma to jen 2 rady (po 12 dilech) a to je taky velice slusnej serial. Jeste jsem to teda nedokoukal, takze jeste bych to asi nemel soudit, ale zatim se mi to moc libi. Takze doporucuju :wink:
Obrázek

Příspěvek 16.7.2009 12:24:57
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po dvou měsících sledování mám Farscape zdárně za sebou. Musím přiznat, že jsem očekával hodně a nyní váhám s hodnocením. Farscape je jednoznačně seriál dvou tváří. Tu první tvář prezentují velmi slabé episody prvních dvou sezón. Nezlobte se, ale 80% episod byla nehorázná nuda. Jediné episody co za něco stály byly ty, které se soustředily na hlavní dějovou linii, což byli tak 4 episody za sezónu (tady je ovšem potřeba dodat, že to byly opravdu parádní díly). Z mizérie prvních dvou sezón se seriál vyšvihl v naprosto fantastické episody 3. a 4. sezóny. Tyto episody měly invenci, nápaditost, myšlenku, prostě všechno čím by měl kvalitní seriál disponovat. Nepamatuji si žádný vyloženě špatný díl. Všechno je pak zdárně ukončeno ve velkém stylu ve "filmu" The Peacekeepers Wars. Proto se v konečném hodnocení přikláním k hodnocení „2“.
Co říct závěrem? Farscape má nového fanouška, který tento seriál již vypálil jednomu kámošovi a další dva čekají, takže na hlavním úkolu, tedy rozšíření fandomu se pracuje :) .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Farscape