Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Farscape Hodnocení Farscape

Hodnocení Farscape

Farscape začíná tak, že se John Critchton pokouší uskutečnit vlastní experiment...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jak se vám líbý seriál Farscape - Známky jako ve škole.

Nejlepší seriál ze všech !
18
16%
1
52
47%
2
20
18%
3
13
12%
4
2
2%
5
0
Žádná hlasování
Nejhorší fůůůj!
6
5%
 
Celkem hlasů : 111

Příspěvek 27.9.2006 21:54:00
Anubis22

Odpovědět s citací
 
Jak hodnotíte seriál Farscape?

Uplně nejlepší je pro mě Andromeda, ale Farscape hodnotím jako taky dobrý. Má to takovou neobvyklou ale dobrou atmosféru.
Naposledy upravil Anubis22 dne 26.10.2006 18:33:49, celkově upraveno 2

Příspěvek 28.9.2006 23:36:00
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jednoznačně za 1. Nej seriál ze všech dát nemůžu, protože to bych pak ukřivdila Stargate :) Rozhodně u mě ale patří ke špičce. Osobně nechápu jak se někomu může nejvíc ze všech líbit zrovna Andromeda, ale spokojím se s tím, že hold každý má jiný vkus...

Příspěvek 02.10.2006 10:45:21
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak podle mě je to nejlepší seriál ze všech. Stargate mu (IMHO) nesahá ani po kotníky.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 02.10.2006 13:14:01
Zilas Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no jo věčný klasik John Skylark opět potvrdil že FS je jeho nej nej seriál.
Mě Farscape taky dosti očaroval ale dávám "pouze" za jedna.
Těžko by jsem měl určit který seriál je pro mě NEJ ale asi to bude SG.
Jinak FS je na stejném čestném místě jako FireFly :P

Příspěvek 07.11.2006 12:35:04
zavosek Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 108
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak nejlepsi je rodger

bez neho by nebyla nekdy sranda

btw:trosku mi pripomina bendera ve futurame:)

jinak davam 2
i love scifi my favourite serials are:
1:sg-1 & sga
2.farscape
3.battlestar galactica
4:firefly a 4400
5.futurama
6.babylon 5 & heroes
7.eureka
8.jericho
9.andromeda

Příspěvek 07.11.2006 15:42:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dávám 1, takový mix Trpaslíka s důrazem na příběh a postavy .. je to sice úplně jiná třída než Trek nebo BSG, ale určitě stejně kvalitní. S SGčkem to raději nehodnotím ..
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 08.11.2006 09:54:35
zdenous Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 134
Bydliště: Kraj Vysočina
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem dal jednoznačně nejlepší seriál, protože je fakt dobrej. Ale je škoda že se na něj moc lidí nedívá.
To je divný, kolik času stráví člověk nad přemejšlením o takovejch blbostech jako je vymejšlení podpisu.
Farscape je nejlepší. (Upřímnost nade vše.)

Příspěvek 08.11.2006 10:15:06
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No a to právě musíme změnit. Farscape si to rozhodně zaslouží. Už jsme vyrobili titulky, teď se ještě postupně dodělají korekce kontrola časování a můžeme zahájit kampaň :) .
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 09.11.2006 11:46:33
zavosek Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 108
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
John Skylark píše:
No a to právě musíme změnit. Farscape si to rozhodně zaslouží. Už jsme vyrobili titulky, teď se ještě postupně dodělají korekce kontrola časování a můžeme zahájit kampaň :) .


tak caSOVANI UZ JE TAKY DODELANY!!
i love scifi my favourite serials are:
1:sg-1 & sga
2.farscape
3.battlestar galactica
4:firefly a 4400
5.futurama
6.babylon 5 & heroes
7.eureka
8.jericho
9.andromeda

Příspěvek 09.11.2006 13:45:25
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak jen k titulkům takovou poznámku, že mě docela iritují ty poznámky překladatelů v závorkách :-) Nic vážnýho, ale asi by tam být IMO neměly.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.11.2006 09:46:41
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak si je smaž :-)
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 22.11.2006 17:15:47
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Velkolepé. :cry: PK Wars zkouknuty, Farscape zkouknut. Tak a je to. Můžu jen říct, že to bylo úžasný a Farscape se tím u mě vyšvihl opravdu k DS9 a Galactice, nechávajíce Enterprise nebo SGčka za sebou v dáli. Zlato žánru, to nejlepší, co můžete zkouknout ať už se vám líbí cokoliv.
Válku, ke které směřovali tak dlouho vykreslili přesně tak, aby působila děsivě (ano, lépe než v SGčku) a velkolepě, snaha hrdinů a dilemata seděly a Crichton po 4 řadách konečně dokázal (i mě), že to co celou dobu nechtěl, nechtěl oprávněně. Neobešlo se to bez obětí, dokonalého soundtracku, dramatu i Farscape humoru, všech důležitých postav, symbolický konec na té vyhlídce skvěle vrátil vzpomínku na pilotní film. Prakticky nemám výtku k tomu celému .. ještě to musím rozdýchat. ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.11.2006 10:04:11
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teda Raynore, tys to teď popsal tak, že mám chuť se na to znova podívat.
Tomu říkám hodnocení "jednička s hvězdičkou". Já ji dávám taky :) . Ehm, vlastně už jsem ji dal...
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 24.11.2006 13:34:12
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na druhou stranu jsem rád, že to není prodlužovaný. Kdyby to mělo 10 řad tak by to určitě nebylo tak kvalitní jak jen se čtyřmi. Taky mě nenapadá jak na to navázat spin-offem. Farscape má vlastní žánr, kdyby udělali pokračování o pozemské lodi s těma pěti stovkama vědců tak by to (i při dostatečně úchylních námětech a oblasti k cestování) bylo IMO docela mimo. A příběh FS zase skončil tak krásně, že vlastně ani nechci vědět, jak Crichton zestárl, co dělala Chiana atd.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.11.2006 14:59:12
Anubis22

Odpovědět s citací
 
A co bys dělal kdyby teď oznámili že budou točit další řadu původního Farscape?
Zajímá mě to proto protože já mám úplně stejnej pocit cos popsal s Andromedou. Říkám si že je to krásně ukončený, uzavřený a pokračování bych prostě vůbec nechtěl, i když je to můj nej seriál. Moc doufám že už kolem ní vůbec nic točit nebudou. Téměř ze stejných důvodů jak píšeš ty o Farscape. Už by to nebylo stejně ono, a myslím že 5 skvělejch řad je dost, víc není potřeba.
Jinak Farscape mám už stažený, je to super seriál, ale musím najít čas na koukání.
Takže jak bys na to pokračování reagoval?

Příspěvek 24.11.2006 16:26:18
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky se pokračování trochu bojím, ale na druhou stranu věřím tvůrcům i hercům, že by to stálo za to. O nové náměty by snad ani nouze být nemusela, stačí se inspirovat nedávnými událostmi ve světě.
Pokud by do toho šli, šel bych s nima (a hltal bych to :) ).
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 24.11.2006 22:26:50
Thorovo kladivo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 437
Bydliště: přechodně okres NJ a Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nevím stáhnuté mám všechny série, ale začátek mě zatím moc nenadchl, ale třeba se do toho časem dostanu, ale ted nemám bohužel moc času :?
Kdo ví, že nic neví, ví víc, než ten, kdo to neví.

Mám si dát ještě jedno pivko nebo ne? Břicho říká že jo,hlava že ne. Hlava je moudřejší než žaludek. Moudřejší tedy ustoupí...

Příspěvek 24.11.2006 22:45:32
Anubis22

Odpovědět s citací
 
Ten začátek musíš překonat, pak je to super.

(250)

Příspěvek 25.11.2006 21:26:18
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby oznámili nové série nebo spin-off, nebo druhý film, tak bych čekal jak se to vyvrbí. Lidi co udělali Farscape udělali jednu z nejlepších space oper na světě, takže bych jim samozřejmě šanci dal ;-) Nicméně, nebyl bych tak nadšený. Mohlo by to být znovu skvělé, ale vím, že by to mohlo být mnohem horší.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.11.2006 17:11:13
zdenous Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 134
Bydliště: Kraj Vysočina
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten začátek musíš překonat, pak je to super.


Co dodat. Jednoznačně souhlasím.
To je divný, kolik času stráví člověk nad přemejšlením o takovejch blbostech jako je vymejšlení podpisu.
Farscape je nejlepší. (Upřímnost nade vše.)

Příspěvek 26.11.2006 20:33:32
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
UGH... kdo by to zrovna odemě čekal, že to řeknu, ale mám rád Bena Browdera :) a nenávidím scénáristy SG1 zato, že mě jej ukazovali ve špatném světle :?
Uau, v 13ctém díle si to málem s Claudií rozdali :oops: :lol: .

No každopádně krom první episody (dobrý jen heliový prd :) ) jsou ty ostatní super :idea: Musím říct, že je to diametrálně odlišné od jiných sci-fi a svou jedinečností velmi zajímavé :) A abych si necuchal nervy s tím jakého dbila udělali scénáristi SG1 z Bena tak se již odmítám ze zvyku dívat na další díly SG1 a budu na ni házet takovou špínu jakou si zaslouží. :?

Btw. tu hialalaralalala la znělku ze začátku jsem si taky už musel stáhnout společně s obouma soundtrackama.

Fuckt sem natěšený na zbývajících 8 dílů první sezóny. OT:> Ale abych jen neprskal superlativy, tak můžete mi vysvětlit jak se některé INDIVIDUUM může opovážit tak ZPRASIT titulky svýmy DMNTNÍMI POZNÁMKAMI A POSTŘEHY JAKO V 1X14?
Konkrétně ten CHARMER (soulcharmer@gmail.com) musí být neskutečný *CENSORED* To fakt miluju, jak si někdo myslí, že má rádoby vtipné hlášky, které zakomponuje do titulků a tím člověku při koukáníse na seriál totálně rozhodí atmosféru :? Sám s tím při překladu bojuji, ale vždy si uvědomím, že když to má po mě ještě někdo číst, tak ho asi nebude zajímat kdejaký dbilní postřeh :roll: . Fakt mě díky těm "překladatelům" napadaj myšlenky stylu "Že bych vytáhl pár starých disket s kamarády z "virotéky" a podělil se s těma lidma o svou sbírku?"... navíc kvalita překladů na Farscape dostupná z titulky.com a titulkykserialum.net je co se týče nepřesností a faktických chyb bezkonkurenční. Jak pak mohu rozšířit mezi přáteli inglišski neznalými tak výborný seriál, když je tam tolik nepřesností a všelijakých vad. (nemlufje o nefalný šeštin)

Jinak na konec dotaz: Na netu sem viděl nějaký moovie s Farscape (datum výroby 2004) Peacekeepers Wars či jak... může mi někdo říct kdy se na to mám kouknout? (bo s B5 to byla docela fuška kouknout na to ve správném pořadí)

Tů Anubis22: Osobně doufám, aby se Andromedy ujali nějací povolaní pánové a z totálního propadáku, zkusili zkusili udělat ZCELA nový seriál Ačkové kvality :wink:
(třeba něco vzdáleně připomínající Galacticu, s kapkou onoho SG heroismu)... samozřejmě bez Herkula
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 26.11.2006 21:02:22
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hej, Chaoticu... já... já ti to říkal. Já ti to říkal! :lol: Jsem rád, že jsi prozřel. ;-) Bez výhrad souhlasím ;-)

PK Wars jsou ukončení Farscapu, zkoukni až po všech čtyřech řadách. A jsou ukončení opravdu fenomenální.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.11.2006 23:01:02
Anubis22

Odpovědět s citací
 
Chaotic píše:
Tů Anubis22: Osobně doufám, aby se Andromedy ujali nějací povolaní pánové a z totálního propadáku, zkusili zkusili udělat ZCELA nový seriál Ačkové kvality :wink:
(třeba něco vzdáleně připomínající Galacticu, s kapkou onoho SG heroismu)... samozřejmě bez Herkula


No, můj názor je takový. NECHCI POKRAČOVÁNÍ ANI SPIN-OFF. Ale když by udělali nějaký remake tohodle původního (natočili to znova, podle přání vetšiny) tak by mi to nevadilo. Ale nechtěl bych to z důvodu že se mi tenhle pravej originál nelíbí, nené. Bylo by to dobrý proto protože by jsme se pak mohly všichni hádat co je lepší. Mě by samozřejmě vyhovovala stará původní verze, tak bych obhajoval tu, a ostatní třeba zas novou, porovnávali by jsme to atd... Na originálu já nevidím nedostatky, takže není co vylepšovat, jen co zkazit.(tedy pro mě)

Jinak to jaks napsal po vzoru galactici po vzoru sg bez "herkula" to bych za boha nechtěl. Ale na druhou stranu, ať to tak natočijou. Pak by se dalo porovnávat.

Takže v tomhle připadě ano. Ať se do toho vrhnou podle vás povolaní pánové. Vznikla by dost zajímavá situace.
Já osobně to nechci, ale kvůli většině... Originál je nejlepší!!!
Ještě štěstí že už je to natočený. To už nepředělá nikdo.

Omlouvám se za :offtopic:

Příspěvek 26.11.2006 23:12:58
moniq Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dávám za jedna (teda jedna s hvězdičkou, kdyby to šlo :lol: ) A POKRAČOVÁNÍ NECHCI! je to dokonalé jak to je. :lol:
Miluji SG - ale poslala bych scénáristy na doučování ke kolegům z Farscape..... :wink:
naše fantazie a stejně tak prostory vesmíru jsou nezměrné
každá Cesta začíná prvním krokem...

Příspěvek 27.11.2006 10:12:02
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
2 Chaotic: Právě byly dokončeny finální korekce titulků na první 3 sezóny. Zatím jediný zdroj je na:
http://farscape.babylon5.sk/

Poslední sezóna bude v brzké době taky hotová.

Vyber z listu sezónu a stáhni všechny titulky v jednom archivu (je to pro verze FOV - 25 FPS).

Z jiných zrdojů se titulky nedoporučuje stahovat, protože to nejsou konečné verze.

A Charmer ulítl jenom v 1x14, jinde je to fajn. I když za ten úlet bych mu taky dal jednu do zubů.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Farscape