Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Farscape Jak jste se dostali k Farscape?

Jak jste se dostali k Farscape?

Farscape začíná tak, že se John Critchton pokouší uskutečnit vlastní experiment...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 13.2.2008 19:07:56
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
upi píše:
ja se dostal k farscape tim nejnecekanejsim způsobem, širou náhodou sem oběvil tady na foru drsnaka ktery o farscape chtel delat web, takze sem vlastne udelal web o necem co sem nikdy nevidel :-)


A ten samý člověk mi potom poslal linky na epizody, za což mu velmi děkuji.
Dr.Snak by si mohl dělat čárky za každého, komu Farscape nenásilně doporučil (což je umění, člověk musí mít pocit, že se na to dívá z vlastní iniciativy - a někteří jistě ještě pamatují jak Anubis22 dokázal propagovat Andromedu...), všichni ti lidi jsou mu určitě jako já vděční. :wink:

Příspěvek 22.2.2008 00:25:17
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se k Farscape dostala dost neoriginálně. V docela často jsem na narážela na to, jak je FS skvělá. Ze začátku mě dost odrazovaly dvě jména - Ben Browder a Claudia Black, protože v SG1 jsem na oba byla vyloženě alergická (ten minulí čas je tu důležitý :lol: ) Pak jsme ale s bráchou neměli o vánočních prázdninách na co koukat, tak jsme prubli tohle, čehož rozhodně nelituju :D

Tedy, jsem teprv v půlce druhé série (a k tomu koukám na BSG, kterou jsem taky objevila teprve minulý měsíc), takže nevím, v co se ještě může zvrhnout... Ale doufám, že bude čím dál lepší...
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

aeryn sun Airman
Airman

Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem se hodně sledovala Stargate a pak jsem si jednou prohlížela na Československý filmový databázi filmografie herců z Hvězdný brány a viděla jsem, že Claudia Black a Ben Browder spolu hráli ještě v jiným seriálu než SG, tak mě to zaujalo a stáhla jsem si jen tak pro zajímavost první řadu a líbilo se mi to, tak jsem si stáhla i ostatní řady a musím říct, že kvalitě Farscape se podle mého názoru vyrovná už snad jen Firefly. Prostě super sci-fi seriál :)

Aeryn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 337
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lirael: No, tak v SG-1 nemám z těch dvou ráda, tedy jen jednoho. A to doteď :D Prostě mi nějak nesedne :roll:

Ve Farscape je to jiné, jsou tam skvělí oba :-)

K seriálu jsem se dostala obdobně - SG1 => Databáze herců => Farscape :-)
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já koukala na Farscpe těsně před začátkem 9. série SG1, takže já jsem Bena a Claudii měla ráda už předtím a doteď tvrdím, že se tvůrci SG1 snažili neúspěšně imitovat Chrichtona z FS, nikoliv Jacka, ale kdo neviděl FS, tohle asi nepochopí. :dontknow:

Zrovna to sjíždím znovu, ale nejsem si jistá, kam až se dostanu :( Ráda bych se dostala až nakonec, protože poprvé jsem to viděla v tak šíleném zátahu, že si z toho skoro nic nepamatuju. Jen, že to bylo pořád lepší a lepší. :D

Akorát ty titulky jsou u těch posledních epizod 1. řady naprosto otřesné. :scared: Ale nejdou mi vypnout. :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po Farscape jsem kompletně změnila názor na herce, na postavy ani moc ne. Když teď vidím nějaký díl z 9. nebo 10. série SG1 mám nutkání jít si pustit FS :lol: :wink: Je to pravda, oba tam jsou skvělí...
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K Farscapu mě dostala Fazulina. Nabízela mi ho celkem nadšeně , ale já měla v hlavě vzpomínku na nějaké úděsné psychedelické kostýmy, podivné modře a jinak natřené zjevy a sice docela pohledného astronauta - tak jak jsem párkrát ten seriál zaregistrovala na PRO7. Nakonec jsem se nechala přesvědčit :jako: , abych neurazila zkušenou scifistku a stala se z toho vášeń nejen pro mne, ale pro celou mojí rodinu. Na čas Ben Browder zastínil Joe Flanigana v mé obsesi (nakonec je oba porazil David Tennant :roll: )
Zajímavé je, že včera mi zase Farscape vešel do hlavy a říkala jsem si, že bych se znovu podívala. Prostě koincidence.
After hard working I like hard playing

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Great minds think alike :D Je zajímavé, že jsem se začala znovu na FS dívat a zrovna ten hle topic ožil a ještě s příspěvky typu "asi se na to znovu podívám" :D
Zase objevuju skvělé Browderovo herectví, i když v 1. sérii neměl moc možnost to předvést, ale ty jeho vyšilující chvilky už tak stojí za to. :)
A jsem zachráněna, titulky se mi povedlo vypnout :smile: Nevím, kdo tu příšernost dělal, ale k větě "I think I was supposed to" napsat "Myslím, že předpokládám" může jen začátečník, který to v životě neslyšel. :scared:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Poe Lagger Airman
Airman

Příspěvky: 80
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono by stacilo si najit opraveny verze tech titulku, 1.radu nevim kdo delal, ale ja se podilel na jejich oprave a ani ja a ani nikdo, kdo na tom delal se mou, zacatecnici rozhodne nejsme. Vzhledem k tomu, ze se myslim pohybujes i na fan webu FS, tak myslim ze tam bys ty opraveny verze mohla najit.
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já titulky nepotřebuju, proto je nehledám. Jenom se mi to tam zaseklo a jelikož to tak mám na DVD, tak s tím nešlo nic dělat. Vím, že pak další řady už byly OK, jen jsem podotkla, že prostě ta verze, co mám já, má titulky děsné. :) To nebyl žádný útok na vás, protože vím, že u dalších sérií tam jsou titulky tvoje a ty jsou dobré. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

One.Of.Them Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako mnozí z vás jsem se k FS dostal přes SGčko.. Když se na fórech začali probírat Mitchell a Vala, často se u diskuzí objevovalo pro mě dosud neznáme slovíčko Farscape... A když nebylo v zimě na co koukat, Farscape byl jasnou volbou :) Aspoň tohle mi sledování 9. a 10. série SG-1 přineslo, když už nic jiného...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vzhledem k tomu, ze se mi blizi konec B5, tak shanim dalsi serial.. jenom me u FS casto odrazujou prirovnani k Andromede, co je na tom pravdy? :)

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
On někdo přirovnává FS k Andromedě? To slyším poprvé a není to pravda. Farscape nemůže být dál od Andromedy. Tedy, ve FS je živá loď a odehrává se to ve vesmíru, ale to je asi tak všechno. FS je vlastně úplně jiný než všechny sci-fi seriály. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
FS je hodně zvláštní. Chvílemi naprosto dokonalý, někdy zase divný...
Mám z něj hodně různorodé pocity. Rozhodně si myslím, že stojí za to se na něj podívat, sám jsem se ale ještě nedokopal k úplnému shlédnutí. Vždycky jsem ho nějak odložil ve prospěch jiných seriálů, které mě v daném období zaujaly o něco víc. Pak se ale čas odčasu dostaví ta správná nálada a znovu se na FS vrhnu, abych konečně zjistil, jak to dopadlo. :)
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
takže to ve výsledku není zas takový zázrak pokud jsi to odložil...ale ono teď po dokonalém B5 bude těžké najít seriál co zaujme :)

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hmm, zrovna dneska jsem B5 taky dokoukal. Takže budu mít dost možná stejný problém. :D

Já teda neříkám, že je Farscape špatný, jenom musím být opravdu ve specifické náladě, abych ho sledoval. Celkově vzato jde hlavně o to, jestli ti sedne.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pro mě byla Farscape nevšedním zážitkem. Opravdu to chce vzít celé jedním vrzem a začneš ten seriál prožívat. Tady opravdu dlouho trvá než to zaujme a chytíš se toho, ale když se vžiješ do děje utíká to rychle. Rozhodně to není špatné, je to výborné sci-fy s ničím jiným nesrovnatelné. Není to až tolik založeno na efektech, ale spíš na příběhu, ale to B5 taky, takže tohle určitě doporučuji.
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
St0rm píše:
takže to ve výsledku není zas takový zázrak pokud jsi to odložil...ale ono teď po dokonalém B5 bude těžké najít seriál co zaujme :)


Jak už tu bylo řečeno, Farscape je HODNĚ specifický seriál. Buď se ti bude líbit nebo ne. Je neobvyklý a musíš si na to zvyknout. Hlavně je to australské, čili zpočátku (opravdu jen prvních pár epizod) působí trochu levně, ale právě díky tomu stylu vyprávění a neobvyklosti, to vůbec nevadí. Jestli to tedy dává smysl. :smile: Ale stejně jako u B5 tu postavy nejsou černobílé, a dost často se ti třeba stane, že s nimi nebudeš souhlasit atd. Pro mě je to jeden z nej seriálů, i když B5 se asi opravdu nic nevyrovná. To srovnání tady ale není na místě, protože oba jsou totálně odlišné. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Earl Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Bydliště: Jevíčko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no každý scifi seriál je něčím specifickým a proto se nedá srovnávat (kromně SG1 a SGA) jinak pro mě je to hodně good seriál ale vždicky budu mít radši stargate
Obrázek

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: No smysl to dává :D on B5, hlavně prvních pár dílů, byl taky na současné poměry katastrofální co se vizuální stránky týče, ale za ten příběh to stojí :) no zkusím FS. za pokus nic nedám :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Farscape

cron