Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Farscape Stojí to za to?

Stojí to za to?

Farscape začíná tak, že se John Critchton pokouší uskutečnit vlastní experiment...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Stojí Farscape za to?

Ano
42
74%
Ne
15
26%
 
Celkem hlasů : 57

Příspěvek 02.2.2009 22:26:40
Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nerad jsem měl první polovinu druhé řady, (kde ještě šlo o to zda to vzdám nebo ne) neboť dobrých epizod obsahovala asi jen pět. Už nevím přesně, ale dost mi to tehdy vadilo. Pak se Farscape neuvěřitelně rozjel, od 2x10 a dobrých dvacet dílů v kuse bylo hustých. No, a zbytek seriálu jsem už bez jakýchkoli pochybností dokoukal.

Příspěvek 02.2.2009 22:41:47
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to vypadá že bych měl modem žhavit na max, protože z toho co mi tady vykládáte se nemůžu dočkat dalších epizod.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 22.2.2010 20:23:07
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
Chyby? Tohle není Stargate.


Ty prijebok morskej sasanky. Co mas proti STARGATE.
Toto ma vie fakt nastvat. Ked nejaky ko_ _ti pozru par dielov a hned sa robia mudrimy. A ak sa ti SG nepaci tak co robis tak co robis na fore SGA PROJECT.
Obrázek

Příspěvek 22.2.2010 20:30:27
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale nikdo neřekl, že se mu SG nelíbí... jenom konstatovala, že Sg je prostě plná chyb a k ní to patří...
Naposledy upravil Mark Jackob dne 22.2.2010 23:58:47, celkově upraveno 1
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 22.2.2010 20:53:19
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wornos: Děkujeme za tvůj příspěvek. Než příště vypustíš takovou perlu, dej si facku a zkus si zjistit, co je dotyčná zač. Nebudeš pak prijebok morskej sasanky.

Mark Jackob píše:
a Galactica je na tohle prostě mnohem lépe...

Sakra, a koho to zajímá?
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 22.2.2010 21:31:59
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wornos píše:
Ked nejaky ko_ _ti pozru par dielov a hned sa robia mudrimy. A ak sa ti SG nepaci tak co robis tak co robis na fore SGA PROJECT.

Bohužel tě musím vyvézt z omylu. Drtivá většina lidí, co zastávají tenhle názor ohledně Stargate (ne že je špatná, ale že má dost logických nedostatků), patří k těm "vyzrálým" fandům, kteří na SG začínali a znají ji naprosto jako své boty. Pak ovšem jak šel čas začali si hledat i jiné scifi seriály, takové, které si zas nejspíš zatím neviděl ty, a postupem času se na to začali dívat z jiné, širší perspektivy. Ač jsem dlouho nevěřil, že se to stane, po všech BSG, Trecích, B5 a kdovíčem ještě se k ním musím zařadit taky.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 22.2.2010 23:58:31
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Quinix píše:
Sakra, a koho to zajímá?

lol... já sem si spletl název topiku... v sekci BSG je podobný... to se omlouvám...

btw: myslím si že většina lidí zastane stejný názor... ty mezi ně asi nepatříš, ale to už je vkus no... ovšem mohl by ses mírnit... :wink:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 23.2.2010 00:12:41
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wornos píše:
Klenotka píše:
Chyby? Tohle není Stargate.


Ty prijebok morskej sasanky. Co mas proti STARGATE.
Toto ma vie fakt nastvat. Ked nejaky ko_ _ti pozru par dielov a hned sa robia mudrimy. A ak sa ti SG nepaci tak co robis tak co robis na fore SGA PROJECT.



:scratch: :dontknow: :hmmm: Přemýšlím, jak odpovědět, aby to neznělo arogantně, ale sakra....WTF? :shock: Kouknul ses vůbec na co a komu odepisuješ? Takový úlet jsem tu už hodně dlouho neviděla.
Pár dílů? 8) Na SG1 koukám od jejích úplných začátků, kdy ještě běžela poprvé v televizi a kdy ty jsi pravděpodobně ještě za sebou ani toho kačera netahal. Na SGA-P jsem nějakých pět let, z SG jsem viděla každý díl dokonce několikrát, byla jsem u toho, když tohle fórum bylo na vrcholu a kdy valná většina senior členů SG naprosto a totálně zbožňovala. A ještě takový malý, nepodstatný detail, že jsem tady jaksi jednou z prvních redaktorek a v součanosti vlastně taky jediná.
Lidi se mění a rostou a mění názory, a hlavně, objevují jiné seriály. Navíc skutečný fanda se pozná právě podle toho, že si dokáže ze svého oblíbeného seriálu udělat srandu a brát ho trochu kriticky. Takže klid 8)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 23.2.2010 00:41:27
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Farscape je perfektní uvidíš, že až to dokuokáš bude ti ještě dlouho scházet...
Když jsem já dokoukal závěrečnej fiml, byl jsem pak nějakou dobu naprosto v čudu :wall: protože jsem nevěděl na co jinýho se koukat a farscape mě úplně pohltilo.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 23.2.2010 08:50:54
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prosim prepacte. Trochu my usli nervy.
A nemyslite si ze som nejaky sci-fi analfabet. Sledujem vela sci-fi serilalov (BSG, Star trek, a teraz zacinam aj Farscape.
Este raz prepacte.
A mate pravdu ja nie som fanusik SG ja som FANATIK.
A este cosi radsej zmazte ten moj prvy prispevok.
SOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORY.
Mohli by ste na tento moj dost velky ulet zabudnut?
Obrázek

Příspěvek 18.5.2010 21:48:19
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ou jé! Tak jsem zase po velmi dlouhé době úspěšně najel na vlnu Farscape a konečně se mi ho podařilo skoro dokoukat. Už na mě čeká jenom Bad Timing a The Peacekeeper Wars. Po dnešním 4 dílovém maratonu (ano, je to slabší, už to není, co to bývalo za mladších let :D ) říkám rozhodně: Stojí to za to!
Člověk na to musí mít dost specifické rozpoložení, ale jakmile se podaří do toho proniknout, je to fakt jízda.

Teď už jenom řeším, co dál? Chtělo by to další nezapomenutelné scifi. Asi začnu sledovat Doctora Who, přecejenom jsem hodně zvědav, jak to dělají Angličané. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 18.5.2010 22:14:03
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doctor Who rozhodně STOJÍ za to... :D Je to prefektní... :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 18.5.2010 22:17:17
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A protože má přes 30 sérií tak vydrží taky na hodně dlouho :D
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 19.5.2010 09:55:53
MC Michael Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 34
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ani nevěděl, že ten seriál existuje :D no ale před pár dny jsem se podíval na asi 5 dílů a musím říct, že i když je to proti všem skutečnostem SG, je to docela sranda :P
So, I'm (normal?) SG Watcher...OK don't lie... I'm SG maniac xD My other favourites serials are The Simpsons, MacGyver, Knight Rider, Futurama, Star Trek..... for now I'm looking for new episodes of SGU.

Příspěvek 19.5.2010 12:54:32
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skrejm píše:
A protože má přes 30 sérií tak vydrží taky na hodně dlouho :D

No, začal bych radši tím 2005 remakem. Pak se uvidí...
(Není doufám potřeba vidět všechny ty staré díly pro pochopení děje)

KONEC OT :!: :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.5.2010 13:24:07
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak on to není remake, ale pokračování, ale není potřeba znát klasickou sérii, ze začátku Doctor všecko důležité vysvětluje, ale je + když to znáš, bo tak pochopíš aji různé malé odkazy na původní seriál. :)
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 16.6.2010 01:13:59
wizards Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No pokud začneš celou sírii posledním konečným 5tým dílem - Farscape : PW, tak je to dle mého nesmysl.


Seriál je dlouhý(bohužel - pro mě bohudík) takže nemůžeš zákonitě vše pochopit i když je tam "miniaturní repáčko"!!
Za druhé tímto dílem to vše "končí" tudíš ... uvidíš vlastně vyvrcholení a konec, tím pádem pochybuji, že tě bude pak bavit začátek.
Navíc v těch dílech se řeší různé vztahy mezi posádkou (atd.), které moc v tom "repáčku" nejsou a jsou takové intuitivní - kdo viděl celou sérii ví.


Já jsem takhle kdysi viděl Firefly (nejdřív "konečný film"), který vlastně měl být vyvrcholením celé nedokončení série (nebo takovou tečkou).A vůbec jsem to nepochopil - až když jsem viděl aspoň všechny ty díly tak jsem dal dohromady souvislosti.

Nechápu jak někdo muže říci, že není nutné znát "sérii" když bylo 88 dílu (4x22dílu) - hergot?, vlastně mohli natočit jen konec ne?

Takže pokud :) chceš kouknout na konec a rozuzlení vřele do toho, ale pochybuji, že pochopíš byť 1/10 :)

Příspěvek 16.6.2010 01:36:45
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wizard: Skrejm mluvil o Doctorovi Who, u kterého vážně není třeba znát staré série :) Jenom jsi se asi trošku seknul ;)

Příspěvek 16.6.2010 19:58:50
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je moje chyba... že jsem tady načnul úplně jiný seriál. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 16.6.2010 21:55:33
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevadí. Dr. Who může být přeci všude... :)
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Farscape

cron