Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Stargate Stargate Atlantis Pokec o epizodách 5x08 - The Queen

5x08 - The Queen

Sekce určená k debatám o odvysílaných dílech k nimž vyšly české titulky. Pokud i tak chcete spoilerovat, používejte funkci spoiler (tlačítková lišta při psaní příspěvku)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 19.9.2008 09:36:24
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Proto se takovým situacím říká dilema, protože má člověk dobré důvody udělat něco, ale zároveň třeba morální udělat něco jiného. Nakonec, aby to i v dušínovsko pravděláskovém pohledu na SGA bylo košér, mohla by mu potom život vrátit. Přinejhorším se mohla na vysávání jen dívat. A nakonec, další nevyužitý motiv (byť by byl klišé, rozhodně by více sedl sem, než do Broken Ties) by bylo, že jak by se wraithovala po těle, wraithovala by se i po duši. Ani nenaznačit cokoliv z toho v podobné infiltrační episodě je IMO trestuhodné! :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 19.9.2008 13:07:04
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže Asgard je loutka, nikoli však elektronická. Vzpomínám si na záběry z natáčení, jak za tim Thorovym trůnokřeslem ležel chlápek a takovejma táhlama mu ovládal ruce.

Ad hereckej výkon Rachel, ano, hodnotit se dá, ale měla velký berličky - jak už napsal g.o.d

2berto99: Nejlepší byl podle mě díl Whispers a to kvůli atmosféře, absenci některejch postav a alespoň náznaku nějaký taktiky.

kull píše:
jedna hive lehce manevrovala,ale jak vezmes velikost lodi tak stejne te skoro vzdy zasahnout

To je vedlejší, stačila by změna orientace lodi, aby hangáry nebyli pod palbou a následný vypuštění Dartů do volnýho prostoru v zákrytu za Hive, kde by se mohli rozdělit na několik skupin a napadnout druhou Hive jinudy, než skrz proudy střel z hlavních zbraní obou Hive (to mi přišlo jako Rimmerův útok přes minové pole pod rouškou denního světla).
Obrázek

Příspěvek 19.9.2008 14:39:59
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asgard je určitě alespoň zčásti řízený miniaturními motory, které ovládají mimiku. Říkali to v jednom z bonusů.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.9.2008 20:42:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Občas byl i CGI.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 19.9.2008 20:48:46
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, to v záběrech, kde chodí a je vidět celý. Jinak používali onu loutku. Je to celkem dost poznat.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 20.9.2008 23:25:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem se na to podíval podruhý (!) a fakt se mi tenhle díl líbí. Ještě více mě iritovala linie Shepparda a ještě více mi vadily nevyužité motivy Teyly, ale tak jak tak, je to tak jiné od standartní SGA episody, že to je prostě cool.

AirForce: Mě ta bitva Hivů zase nepříjde nějak špatná, srovnám-li ji třeba s bitvama z BSG tak mi příjde zhruba stejná. Darty jsem bral nějak jako že ať by letěly kudykoliv, tak by je druhá Hive pokropila; a že Teylina Hive prohrávala jsem vzal nějak že je to její vina, když obětovala Darty a přišla tak o krytí.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.9.2008 02:42:54
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenže SGA, není BSG. Tady, pokud vynechám tauri missiles, není krytí nijak zvlášť potřeba a to, že je potřeba stihaček k likvidaci střel (což jsem moc neskousl ani v BSG) naznačuje, že Hive v kropení malejch cílů není zrovna dobrá.
Navíc v BSG nejen že manévrujou stihačky, místo aby lítali rovně (jako zrovna v tomhle dílu), ale manévrujou tam i velký lodě.
Obrázek

Příspěvek 21.9.2008 09:42:59
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ony se hlavně různé funkce čehokoliv v SG bitvých neustále mění. Já jen říkám, že kdyby byl díl BSG, ve kterém po sobě jde Basestar a Battlestar a velitel Basestar by byl psychopat posílající svoje letadala úmyslně na smrt, tj. rovnou do palebného pole Battlestaru, tak bych neřekl ani pff, protože mi to smysl dává.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.9.2008 17:57:07
yzerman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 169
Bydliště: Trhové Sviny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Docela slušnej díl, i na teylu se dalo chvílema koukat, což mě hodně překvapilo :) ale už sem si začínal myslet když se stala královnou tý aliance že by v ní to wraithské já mohlo převládnout a byl by od ní na Atlantis pokoj, no co třeba příště. Určitě by to nebyl špatnej scénář a myslim že většina lidí by teylu nijak nepostrádala. Jinak doufám že SGA neskončí tim že lidi daj wraithum ten retrovirus po kterým už se nebudou muset krmit na lidech, to by bylo hodně suchý :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Pokec o epizodách

cron