Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Stargate Stargate Atlantis Pokec o epizodách 5x08 - The Queen

5x08 - The Queen

Sekce určená k debatám o odvysílaných dílech k nimž vyšly české titulky. Pokud i tak chcete spoilerovat, používejte funkci spoiler (tlačítková lišta při psaní příspěvku)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.9.2008 17:56:56
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Závidím těm, kteří dokáží nečíst spoilery...
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 14.9.2008 18:15:44
Tronmkiheda Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: Náchod
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Van Tom píše:
pěkný díl, Teylina "škleba" 8) , bitka i ty wraithi kecy.

8,5/10 dávám jenom protože pro Teylu nenašli žádné konečné řešení. (jako WQeen by hrála určitě mnohem lípe než teď)


V upoutávce hned na další díl se říká "one will die, one will live", tak možná je tu šance :D .

Ale ne, píši, abych se postavil za Teylu, potažmo za Rachel Luttrell. Přiznejme si, že skvělé výkony nikdy nepodávala, ale většině z nás začala lézt na nervy až poté, co se ji stala ta nehoda s těhotenstvím. Pak už pro ni hold v seriálu nebylo moc místo, ono se také pro postavu s břichem velikosti Kalifornie asi dost blbě píše.
Možná její těhotenství byl ten správný okamžik, aby postavu zařízli, stejně jako to udělali s Nathanem Starkem v seriálu Eureka, když už se postava nadále nemohla se seriálem vyvíjet. Teyla se tím, že její národ zmizel, stala vlastně v seriálu poněkud zbytečnou a to si myslím, že je ten hlavní problém.

Takže ji, prosím, zkusme dát šanci, díl The Queen dokázal, že když jí scénář dá vhodnou příležitost, tak umí zahrát celkem dobře. Jen se bojím, aby se v dalších dílech opět nepropadla do bezvýznamnosti.
Bender@ilovebender.com
Save the cheerleader, save the world!
My ass does not deserve to have it´s own website.
No matter what I try to do, you're gonna die, Charlie.
You are very clever - I will even give you brilliant; but there is brilliant, and then there's me.
One touch and I can see things. Things that happened, things that will happen. You should see, what I see.

Příspěvek 14.9.2008 18:46:04
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak jsem to konečně shlédnul s "provizorními" titulky a musím uznat že to byl povedený díl a pro Teylu taky konečně našli místo, které nikomu nevadí (snad) :D
ale co nechápu a po dnešním díle už vůbec ne je proč neničí Hive Shps Jumprem vždyť jeden stačil na vážná poškození, tak kolik by jich bylo potřeba na zničení?? dva, nebo tři maximálně. :roll:

jinak myslím že jsme se konečně dozvěděli jak SGA skončí....

Atlantis rozšíří svůj virus, ale Wraithové se začnou chovat jako Goa'ldi a tak se na řadu dostane Teyla.
Nejdříve infiltruje Jednu Hive Ship, oné aliance čímž se opět stane vůdcem celé aliance a s pomocí lidí a vůbec země se budou napadat Wraithy tak dlouho jak jen to půjde a přitom jim bude teyla donášet různé informace (taktika, technologie,...) a až na konec zbude jen ta Aliance, které bude vládnou Teyla, tak Země dojde názoru že nemůžou vyhladit celou rasu a tak dají ruce pryč (možná i odletí pryč z galaxie).
Teyla ovšem zůstane jako vůdce a bude zbylou hrstku Wraithů držet na uzdě....
The end

:lol: :lol:

Nohajc:
Jsem jeden z těch, kterým závidíš :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 14.9.2008 20:00:48
Ori Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 112
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pekný diel. Ani som nezaspal od nudy, ani som sa nesťažoval na vyslovene debilný scenár. Ale od perfektnej časti to má stále ďaleko. A Rachel sa fakt ukázala, vidíte sami, že je dobrá.
- Aren't there other ways I could get pregnant, like... sitting on a toilet seat?
- Absolutely - there would need to be a guy sitting between you and the toilet seat, but yes, absolutely.

Příspěvek 14.9.2008 20:33:57
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mnoo....já nemám ráda Teylu a netajím se tím. Role Wraithky jí očividně sedla a myslím, že v tom by byla dobrá. Ale odmítám hodnotit herecký výkon pod nánosem latexu a změněným hlasem. To se těžko něco posuzuje. Až se předvede bez make-upu, sama svými schopnostmi, pak možná změním názor. Každopádně je vidět, jak ji ničí hlavně scénáristi a že kdyby jí psali pořádně, tak by třeba byla aspoň obyčejná sympatická holka, ne šklebící se amazonka.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 14.9.2008 21:17:17
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak Vám nevím, dívala jsem se na stejný díl? Vždyť se tam nic nestalo, pořád jsem čekala, až se něco začne dít a on byl najednou konec... Nějaká napínavá zápletka by nebyla? Todd excelentní, docela bych se do něj i zamilovala:-), Teyla prostě u mě už nemá šanci (ani s kilem latexu či čímkoliv jiným). Bylo to uspěchané a bez děje... V podstatě se nic nestalo, navíc nemyslím, že by si jakkoliv pomohli a že by se o tom ještě někdy mluvilo.... Pořád jsem čekala, že Teyla bude muset víc předstírat, třeba krmení na někom z Atlantis nebo prostě cokoliv...

Co z tohohle vzešlo? Léčbu nezačli, asi ani nezačnou, Teyla zbytečně riskovala život a Todd si upevnil pozici... Takže já být na jejich místě, tak se tluču do hlavy a říkám si, proč jsem zase skočila na lep Wraithům...

Já vám nevím, asi jsem teda úplně mimo, mě to prostě zklamalo, a to mám Wraithí epizody tak ráda... No, Wraithi mě ani nezklamali, spíš rychlý děj bez pořádné zápletky...
Obrázek

Příspěvek 14.9.2008 21:27:15
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ten díl byl o tom, že se chce Todd proste dostat do vedeni te Ally... jelikoz tu lecbu chce, je ve vedeni a stala by se z nich extra ally, tak nevidim duvod, proc by to nezacali :wink:
Obrázek

Příspěvek 14.9.2008 21:53:42
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Těším se, až (a jestli vůbec) Todd Atlantis podrazí a bude v čele nejsilnější frakce Wraithů, vypoklonkuje Teylu a strhne moc sám na sebe... 8)

Vím sice, že to není tak úplně podle wraithských sociálních konvencí (královna by měla vládnout), ale všechno se vyvíjí :D

Každopádně by to byla moc pěkná válka...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 14.9.2008 22:28:20
lightbrand Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 52
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Epizoda zajímavá, ale více mě zaujala předchozí. I přesto celkem rychle uběhla, hlavně se mi líbila Teyla jako královna :-)
SG1, SGA, BSG, Heroes, Eureka, LOST, Sliders, Black Books, Voyager, Enterprise, Hustle, Andromeda, The Lost World, Firefly, Červený Trpaslík, The Big Bang Theory, M*A*S*H, 24. Tak tohle jsou mý nej seriály.

Příspěvek 14.9.2008 22:47:06
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky jsem z tohodle dílu moc nadšená nebyla... Tedy, ne že by to bylo nějaké příšerné, jen jsem těch 45 minut jaksi prozívala.
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 14.9.2008 22:58:45
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nápad skvělý, konečně víme něco zajímavého o Wraithech (vybavil se mi hned díl SG-1 Summit, s podobným tématem :P )

Musím teda říct, že i když se tam Atlanťané moc neprojevili (až na Johnovo rozstřílení Hivky...normálka :lol: ), nebylo to špatné, na Wraithy se rozhodně dá dívat celý díl :D

První díl od Rising, kde Teyla nestála jako němá, v horším případě protivná kulisa. :) Taky to možná bude tím, že mi jako královna sedla líp než jako člověk :lol:

Takže

9/10

A to neberu v úvahu, že jde o 5. řadu, tohle hodnocení bych dal, i kdyby tenhle díl do písmene ve scénaři napsali i v 1. nebo 2. řadě :wink:

Příspěvek 14.9.2008 23:02:48
clie Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: K-Pax
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Epizoda jen pro doplnění časové linie před nadcházející polovinou série. Nebylo to nudné, ale ani nějak extra dobré (oproti začátku série to bylo výrazně lepší, oproti posledním 2 dílům slabý pokles). Proti herečce nic nemám, ač nepředvedla nějaký extra výkon a ani mi není nějak extra sympatická, postava Teyly je prostě na zabití. Není to určitě jen tím těhotenstvím. Když s tím přišli, tak jsem si jen v duchu přál, aby odešla :). prostě její neustálé hlášky, rozdávání rozumů o ničem,.... ne prostě ne. V dnešním díle jen předvedla, že když nehraje Teylu, tak nejde tolik na nervy.

Ono vůbec složení celého týmu je duskutabilní. Třeba původní tým SG-1 (Sorry Bene ale na Richarda nemáš) má složení o poznání lepší. Táhl to tam Jack s Danielem jakožto největší sympaťáci, docela dobří a charismatiční herci, následováni Sam, která sice u mě nebyla tolik populární, ale byla důležitá v týmu a nakonec Tealc, který sice uměl jen bojovat, ale dělal to dobře a scénáristi jeho postavu docela dobře vyprofilovali (nic zázračného, ale nebylo to špatné). Ale co Atlantis? John je slabá kopie Jacka. Jeho hlášky nepůsobý tak vtipně, celá postava je jen kopírování a kopírování. Přitom to podle mého není špatný herec, jen už to tady všechno tak nějak bylo. Rodney je skvělý, dobře hraje a jeho postava je opravdu originální a občas i vtipná. Teyla...naprosto hrozná postava, která byla jen doplnění týmu a scénáristi se ji už od začátku snaží najít nějaké uplatnění, ale stále marně. Ronon je kopii Tealca, bohužel na něj scénáristi tak nějak zapomínají. Jeho postava se omezila jen na střílení a občas pronesení nějaké tvrďácké hlášky (až na 5x06, kde mu z čistajasna dali city doposud nepoznané :) ). Carsona jsem měl rád, ale tim dílem, kdy ho zabili (jeden díl o ničem jen aby se zbavili postavy???) mě fakt naštvali a tim návratem.... v tomto seriálu je nějaký moc velký počet znovuoživených postav, scénáristům asi došly nápady na nové.

Jinak Tod byl opět skvělej, (skoro) zničení lodi pomocí jumperu je další nedotaženost a nesmysl v seriálu. Dávám 7/10 za to, že mě v tomto díle Teyla nevadila :)
"And those who are prideful and refuse to bow down, shall be laid low and made
unto dust" - Book of Origin -

Příspěvek 14.9.2008 23:09:27
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to s tím Jumperem se dá ještě ukecat, že ta loď nebyla už úplně v pořádku, a plukovník už má nějaké zkušenosti s konstrukcí Hive :smile: Když si úplně té lodi v blízkosti, a víš do jakého prostoru, kde je napájení a generátory, vyvrtat díry dronama, nerušený jediným Dartem, tak se to obhájit dá. :smile:

Příspěvek 15.9.2008 07:18:38
pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zničení Hive jumperem jsem dávno předpovídal,energie potřebná pro to jumperovo létání přes sluneční soustavy by možná stačila na zníčení 2 Hive.
Obrázek

Příspěvek 15.9.2008 07:46:12
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
co tam bylo tak zajímavýho o Wraithech? Doma mi nejede net, takže jsem tohle neviděl
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 15.9.2008 10:25:28
clie Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: K-Pax
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nepříjde mi, že by byl plukovník nějak extra seznámen s konstrukcí Hive. Antikové tu měli nejspíše několik tuctů jumperů, konstrukci Hive znali určitě lépe...proč je teda nerozstříleli? To je jak s Asgardy, dělají z vyspělejší rasy hlupáky, kteří nepříjdou na lepší nápad, než vyhodit sebe a svou planetu do povětří.
"And those who are prideful and refuse to bow down, shall be laid low and made
unto dust" - Book of Origin -

Příspěvek 15.9.2008 11:38:24
ronin Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 140
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
byl jsem rád že tenhle díl měl nějakou složitější zápletku než lapení týmu Johna. Sice to tam tež bylo, ale aspoň je nezachránil John :) .
coming soon or later

Příspěvek 15.9.2008 19:37:53
berto99 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
Díl byl moc pěkný, konečně jsem měl zase pocit té staré dobré Atlantis jako v prvních sezonách :) Byl jsem rád, že se tam objevil zase Todd :wink: Možná, kdyby Teyla zůstala jako wraithská královna natrvalo, měl bych větší radost :D
Akorát mi tam zase chyběl Woolsey a to je velká škoda, bohužel :cry:

Celkově 9/10



suhlasim toto bola prva epizoda s 5.serie kde som nepouzival 30 sek.skoky :smile:

9/10

Příspěvek 15.9.2008 21:07:17
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
berto99: A v čem to pouštíš? Já mám v BS pouze 10 vteřinové skoky... (ne, že bych je chtěl při sledování SGA použít) :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 15.9.2008 21:49:18
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No čistě Wraithská epizoda už dlouho nebyla, takže z tohoto pohledu docela epka potěšila. Na druhou stranu, ale opět to byla epizoda, která vyřešila moc věcí a naprosto zbytečně. Ale to už je prostě Atlantis.

Nepřítomnost Woolseyho zamrzela. 7/10
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 15.9.2008 22:27:19
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Docela slušnej díly, Todd nikdy nezklame, navíc díl čistě o Wraithech (byli poslední dobou nějak až moc v pozadí) a taky se tu vytvořil pěkný a zajmavý prostor příběh některého z dalších dílů (už jen zbývá doufat, že to dokážou nějak rozumně využít).
Obrázek

Příspěvek 16.9.2008 04:00:48
berto99 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
berto99: A v čem to pouštíš? Já mám v BS pouze 10 vteřinové skoky... (ne, že bych je chtěl při sledování SGA použít) :D




MV2player

Příspěvek 16.9.2008 09:09:32
Wreitec Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě spíš nejde do hlavy, když maji wraiti takové regenerační schopnosti,ktere nam byly ukázány v prvních seriich proč tak kralovna vytuhla po řiznutí takovým žabopitvákem od Toda ???

Příspěvek 16.9.2008 09:33:40
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak Todd asi zná svojí vlastní anatomii a stejně jako lidský profesionální vrah dokáže zabít jedním bodnutím na správné místo.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 16.9.2008 16:58:46
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Plusy:
Díl o wraithech - to já rád.
Todd s Kennym jsou taky dobrá dvojka.
Teyla měla roli ... konečně. Taky se mi líbilo, jak se nesrala s útokem na tu druhou Hive.

Mínusy:
Teylino "for my child"
I když Teyla zaútočila první a nečekaně a mohla tak na nehybnej cíl pálit prakticky kam chtěla, nepřineslo ji to žádnou výhodu v celkovym boji.
Megahero John opět dokázal, že je nesmysl, aby Wraithové prohráli proti Antikům. Pakliže na jednu hive stačí pár dronů, jedna Aurora cls. by jich zničila stovky na jeden zátach a bez nejmenšího zaváhání.

Verdikd:
5/10 a druhej nejlepší díl pátý série.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Pokec o epizodách

cron