Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Stargate Stargate Atlantis Pokec o epizodách 5x08 - The Queen

5x08 - The Queen

Sekce určená k debatám o odvysílaných dílech k nimž vyšly české titulky. Pokud i tak chcete spoilerovat, používejte funkci spoiler (tlačítková lišta při psaní příspěvku)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 13.9.2008 22:35:27
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
impaled_shadow: Opravdu chceš na tu otázku odpověď? :smile:

Já se nad herectvím Rachel zamyslím, až něco zahraje bez kila latexu na obličeji. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 13.9.2008 23:01:59
fRhy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Že by antiteylistka? xD Podle mě tohle Rachel zahrála fakt dobře, na Hewletta v The Shrine sice nemá, ale její podání královny se mi fakt líbilo. Jinak bych to zhodnotil asi takhle: zajímavá zápletka, dobrý herecký výkony a předčasný konec, protože Rachel jako wraithskou královnu bych si užil klidně dýl. A nakonec se mi ještě líbily ty jokey, hlavně ten o wraithský jénech od Rodneyho. Dávam 9/10
Beckett: Ztratil jsi něco?
Shepphard: Jo, mou C4.

Příspěvek 13.9.2008 23:19:09
Ravenhorn Airman
Airman

Příspěvky: 15
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skvělá epizoda. Možná pomalu nejlepší 5. sezony.

Jinak nevím co proti té herečce máte. Neříkám, že je skvělá, ale taková normální a podle mě hraje tak jak má a jak jí to scénář dovolí. Ona taková má být, takže kdyby jste hlasovali, vyhodit nebo nechat v SGA. Tak hlasuji pro nechat. (Leda, že by jí měla nahradit taková pěkná slečna co třeba hrála tu vytvořenou replikátorku McKaye, to bych si nechal líbit :smile: )

Příspěvek 13.9.2008 23:19:48
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak tenhle dil byl fakt good me se libil hlavne tim ze zapletka byla originalni , udelat z teyly wraith queen tak to je fat mazec :D

+navrat todda a jeho "hlodů"( nic ve zlem jeho hlasky zboznuju )
+souboj wraithskejch hive jen me mrzelo ze vice nerozvedli souboje darth vs darth
+dej se posunuj do predu a zahrnuly do toho deje minulych epizod ( wrauthska DNA v Teyle , michaelovy geneticke vyzkumy , Todd atd. ) a tohle se musi u sg pochvalit :lol:

-mozna mohly vice priblizit wraithy jako rasu a ukazat u nich neco co nezname , treba praci v jejich hangaru
btw. me by prave zajimalo jestl dorustaj novy dathy

Příspěvek 13.9.2008 23:35:32
RobColonel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Well, konečně to vypadá, že z Mrs. Luttrel vypadl nějaký herecký výkon :D
Spíš mi vadí, že zase neukázali Woolseyho. To ho taky mohli dát mezi vedlejší postavy a mezi hlavní dát třeba Zelenku :smile:

co se mi líbilo
:arrow: hezká bitka :smile:
:arrow: Konečně bylo zase trochu víc Todda
:arrow: Mohla by se z toho vyvinout zajímavá záplatka o tom, jak se Teyle nedopatřením vyvinou instinkty královny a ovládne Woolseyho :D ale později jí Lorne odhalí, ale někdo se k ní nebude moct přiblížit na 100m, aniž by o tom nevěděla. Jenže oni to vymyslí, přiběhne Kellerová, něco jí píchne a všechno bude OK , ale to už asi trošku magořim :D :D

Příspěvek 14.9.2008 01:18:37
pliwnik Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
"jééé." Asi tenhle pocit mam prave ted, v 1.13 ráno, po shlednuti posledni epizody. a proc?

TAHLE EPIZODA MELA MNOHEM VETSI POTENCIAL! celou dobu jsem byl tak klasicky "stargatovsky" napnuty jak to skonci,a oni to takhle utnou... PROC?! vzdyt to byl prvni originalni pribeh cele 5. serie.

A proto ode me dostává 8/10.

meli to rozdelit do dvou dilu klidne...moje navrhy na pokracovani/zakonceni:

1) Teyla mohla byt donucena delat spatne veci, ktere normalne wraithi delaji,aby si ziskala duveru aliance. vtip je v tom, ze jeji premena na kralovnu spolu s vlivem moci kterou najednou ziskala proste neodola, tak zustane wraithem a bude valcit proti Atlandanum. to by bylo husty! aspon bychom meli novou kocku v tymu :o)

2) Teyla hned po nastoleni moci prikaze vsem wraithum aby prijali genovou terapii doktorky kellerove, cimz se zbavi nutnosti krmeni na lidech. wrathi to udelaji, teylu zachrani a vsichni zmizi...ale tito wrathi oproti vsem ocekavanim se diky tomuto dostanou na vrchol "potravniho retezce", zacnou k sobe rekrutovat dalsi wrathy az nakonec znici vsechny ostatni "stare" wrathy. v nejake dalsi epizode by se lide z atlantis museli postavit temto novym wrathum kteri berou lidi jako otroky misto krmeni se na nich, cimz ohromne zvysi svuj potencial a efektivitu

3) teyla se zamiluje do todda,vezmou se a nakonec spolu budou mit male hybrídky :) vsem tak ukazou, ze mir mezi lidmi a wrathy muze existovat a cely spin-off tak skonci happy-endem :D

Příspěvek 14.9.2008 02:41:43
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díl se mi líbil :).

Dobré bylo, že jsem si na tenhle díl nečetla spoilery. Není to zas tak špatné ;-). Teylu jako Wraitha jsem tedy nečekala. (A Teylu jako královnu taky ne, docela mě překvapilo, jak Todd zabil tu původní :)).

Teyla v roli Wraitha...to se mi líbilo. Takový nový rozměr :). Sice se skoro nechala zničit, ale budiž. A reagovala docela pohotově. Kdyby si ještě chvíli v kůži královny pobyla, tak by to nemuselo být na škodu. Byl by tu potenciál k rozvedení postavy. I když by asi Wraithům přišlo za chvíli divné, že drží hladovku a ani jim nedovolí pořádně povečeřet ;-).

Rodney se zbraní...sice sundal Wraitha, ale spíš to vypadalo, že náhodou...vždyť on se zbraní už umí...:?

Todd boduje...opět :D. To je tak vyčůraná osoba :bravo: :D
A ten jeho vtípek s farmáři...mno, ne tak dobrý, jako kouzlo s tužkou, ale taky výborný :laugh: :rflmao: .
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 14.9.2008 08:13:40
Tronmkiheda Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: Náchod
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně výborná epizoda!

Hned na začátku Dr. Keller konečně Teyle odstranila plastiku, a jak jí to hned v její pravé podobě šlo! :wink:

Skvělý a originální námět, který, má spoustu potenciálu, aby se dále rozvíjel i v dalších dílech. Tak jen doufám, že ho nějak nezazdí, tohle je něco co seriálu dlouho chybělo.

Jen jedna věc: zdá se, že v galaxii, ve které je umístěna Atlantis, se šíří nový prudce nakažlivý virus, který má za následek drastické chyby v úsudku. V předchozím díle Michael vytvořil lovce, které připravil o zrak, v tomto díle celá Atlantis uvěřila tomu, že Todd skutečně chce pozměnit DNA Wraithů tak, aby se už nemuseli krmit (tzn. připravit je a sám sebe o to nejzákladnější, co tvoří jejich podstatu) :D . No nic, zdá se, že tomu tak není, a Todd je nyní vládcem silné aliance. Teď jde jen o to, aby své znalosti o Atlantis nějak dobře využil proti ní. To by teprve mohlo být něco!

Kde byl Woosley? Zase z něj dělají bezvýznamnou figurku, jakou byla v předchozí sezóně Samantha Carter? Jak to, že takovouto akci vůbec povolil, to mu není vůbec podobné.
Bender@ilovebender.com
Save the cheerleader, save the world!
My ass does not deserve to have it´s own website.
No matter what I try to do, you're gonna die, Charlie.
You are very clever - I will even give you brilliant; but there is brilliant, and then there's me.
One touch and I can see things. Things that happened, things that will happen. You should see, what I see.

Příspěvek 14.9.2008 08:45:09
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
lidi ted na to koukam a musim rict- vsimli jste si toho obrazuv pokoji Teyly nebo spis Johna? ma poster tam Johnyho Cashe toho zpevaka country :D :D :D :D
" IMMORTALITY "

Příspěvek 14.9.2008 09:17:56
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hele lidi nemůžu na to nikde najít torrent :( . Nemůžete mi aspoň říct přibližně kde hledat?
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 14.9.2008 09:20:42
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
EDIT: Opravdu prosím tady žádné linky! K čemu máme sekci Kde sehnat nové epizody? Všechno tam najdete. Pokud tady někdo žádá o link, tak ho odkažte tam. Není na tom nic složitého. Pomeranc

tady mas odkaz k mininove, jinak ted jsme dokoukal vyborny dil, teyla me rovnez prekvapila , uz to neni nebyla takova trubka, povedlo se ji zahrat dobre...
" IMMORTALITY "

Příspěvek 14.9.2008 10:16:00
berto99 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co sa tyka Teyly ako herecka za vela nestoji

ale! toto bol zatial jej najlepsi herecky vykon
2. zatial najlepsia epizoda 5 serie-konecne davka wraithov ktori su nieco ako obchodna znacka celej SGA
3. ja by som chcel aby Teyla v celej serii viedla allianciu "spriatelenych" wraithov ako kralovna-vzhladom na to ze mimika jej tvare je daleko lepsia pod maskou wraitskej kralovnej ak jej tvare samotnej :smile:

Příspěvek 14.9.2008 12:03:58
Phoenix16.cz Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rossi001 píše:
lidi ted na to koukam a musim rict- vsimli jste si toho obrazuv pokoji Teyly nebo spis Johna? ma poster tam Johnyho Cashe toho zpevaka country :D :D :D :D


Dobrej postřeh, ale John ho tam má už od začátku Atlantis. Ve season 3 ho dokonce nabízel Rononovi, jestli nechce Cashe na památku :wink:
"Pořádek je pro blbý - v bordelu se inteligentní člověk vyzná!"

Příspěvek 14.9.2008 12:21:57
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díl byl moc pěkný, konečně jsem měl zase pocit té staré dobré Atlantis jako v prvních sezonách :) Byl jsem rád, že se tam objevil zase Todd :wink: Možná, kdyby Teyla zůstala jako wraithská královna natrvalo, měl bych větší radost :D
Akorát mi tam zase chyběl Woolsey a to je velká škoda, bohužel :cry:

Celkově 9/10

Příspěvek 14.9.2008 13:34:24
kull Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
paradni dil.Mohli by ji zas premenit na kralovnu a trochu vic rozvest zapletku.Jinak trochu divne ze zacali prvni palit a dostavala enemy hive dost na prd.. a pak se to obratilo.Asi aby to sedelo do scenare.

Příspěvek 14.9.2008 13:55:30
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Můžete mi pls jakou si mám stáhnout verzi. Ta která je u titulků na mininově není :( .
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 14.9.2008 14:35:19
space84 Airman
Airman

Příspěvky: 7
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Povedenej dil. Treba se dockam a sga bude mit od tohoto dilu zase nejakej koncept :) Mohl je k tomu donutit fakt, ze museli atlantis ukoncit. A jelikoz uz nemaj moc dilu, rekl bych, ze prave nastinili, jak to s wraithama dopadne :o

Příspěvek 14.9.2008 14:39:38
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady si skoro nikdo neuvědomuje, že oni měli prakticky všechny díly 5. řady napsané (a tak polovinu i natočenou) před tím, než byl oznámen konec. Teď už toho moc měnit nemůžou.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 14.9.2008 14:44:43
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tenhle díl mi přišel skvělý. Teyla mi nevadila a dokonce si získala i trošku mích sympatií. Jako královna byla dobrá, pro toto by se Rachel hodila. Todd byl jako vždy super, jeho hlášky zbožňuju. Super bylo na konci, jak měl chuť Teylu uškrtit :D , to bylo nádherné. Prostě fajn díl :)

Příspěvek 14.9.2008 16:40:55
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tronmkiheda píše:

Jen jedna věc: zdá se, že v galaxii, ve které je umístěna Atlantis, se šíří nový prudce nakažlivý virus, který má za následek drastické chyby v úsudku. V předchozím díle Michael vytvořil lovce, které připravil o zrak, v tomto díle celá Atlantis uvěřila tomu, že Todd skutečně chce pozměnit DNA Wraithů tak, aby se už nemuseli krmit (tzn. připravit je a sám sebe o to nejzákladnější, co tvoří jejich podstatu) :D


njn jestli to neradi u tebe doma :) Michaelovi se to nepovedlo nikdy nevis co vytvoris , kdyz si hrajes s genetikou

Příspěvek 14.9.2008 16:47:42
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mě se tento díl velmi líbil a byly tam i velice milé momenty u kterých jsem se zasmál - hlavně ze strany Todda :) Jinak celkově díl zaměřený na Teylu a na Wraithy - to už tu dlouho nebylo a líbilo se mi to. O Wraithech jsme se konečně zase něco dozvěděli a hlavně to byl díl, ze kterého se, při troše scénáristické snahy, dá dost vyždímat pro další díly. Ronon opět nezklamal a pořád vytahovat svoji zbraň.... Celkově bych dal asi 9/10 - ten bod kvůli bitvě dvou Hive - několikrát bylo vidět, že ke zničení 1 Hive stačí mnohem méně - tady nejprve vypálí na Hive asi 15 ran a poté bojují ještě několik minut :roll: .
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 14.9.2008 17:04:32
space84 Airman
Airman

Příspěvky: 7
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
Tady si skoro nikdo neuvědomuje, že oni měli prakticky všechny díly 5. řady napsané (a tak polovinu i natočenou) před tím, než byl oznámen konec. Teď už toho moc měnit nemůžou.


Já neřikal, že budou něco měnit, to vim taky, že se točí dlouho dopředu :lol: Jen nevěřim, že by ukončili sga bez toho, aby se uzavřel příběh s wraithy, tudíž by nadcházející díly měly mít nějakou návaznost. Oficiální oznámení konce je jedna věc, jak dlouho to věděli nebo tušili je věc druhá. :wink:

Příspěvek 14.9.2008 17:08:19
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ta bitva dvou Hives byla divná. Ta loď co na ní byla Teyla byla loď jedné z nejmocnějších (tipuju, když velela alianci) královen wraithů v galaxii, tak bych čekal nějaký upgrady. A hlavně že když už začnou pálit první, tak že je zničí a ne že začnou prohrávat. Jinak to ale byla slušná epka, Teyla si odpustila svoje xichty a byla celkem použitelná jako královna, časem se do toho dostala, jak jim rozkazovala. Todd byl excelentní, jak je jeho zvykem, jediný wraith, kterého můžu vystát, tedy krom Steva. Ten joke s farmářema neměl chybu. Akorát ten konec byl celkově dost uspěchaný, ale co naděláme... :roll:
Ale celkově vzato krásných 9/10, jen tak dál... :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 14.9.2008 17:12:30
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pěkný díl, Teylina "škleba" 8) , bitka i ty wraithi kecy.

8,5/10 dávám jenom protože pro Teylu nenašli žádné konečné řešení. (jako WQeen by hrála určitě mnohem lípe než teď)
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 14.9.2008 17:42:08
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tjn jako w queen by bla dobra , doufam ze se tam jeste takhle objevi
a taky doufam ze se zase nekdy setkame s toddem (mohl by mit vyznamne misto ve filmu)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Pokec o epizodách

cron