Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Firefly Serenity

Serenity

Firefly je dechberoucím příběhem vesmírných psanců, kteří se pohybují na...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 20.2.2009 21:48:19
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ralen: no, nevím o rozpočtu Serenity zhola nic, ale pochybuju, že někdo dal cca 120 mormilionů za sci-fi celovečerák (což je dneska docela standartka cena) podle seriálu, kterej zrušili v první sezóně. Páni v oblecích s černými kufříky moc nekoukají na to, že to byl možná nejlepší sci-fi seriál všech dob, zajímá je "úspěšnost", měřená tím, jak dlouho se to vydrželo vysílat, než diváci ztratili zájem.
Pamatuju si, jak před nějakými deseti lety dokázal Chris Roberts natočit Wing Commandera za nějakých 17 miliónů dolarů, a to byl film postavený na bitkách v kosmu... Dá se natočit film za 200 mega, kde ty peníze nebudou skoro vidět, a naopak. A to mluvím jen o tricích, ne o tom, že Nathan Fillion těžko dostal za roli Mala v Serenity 20 miliónů... ale to by bylo na dlouho.
Na mě ten film dělal dojem spíš podobnýho postupu jako u toho W.C. (tak to je dobrá zkratka) - za málo peněz hodně muziky. Bitva mezi Reavers a Aliancí je podle mě naprosto super, nebo mrtvé město na Mirandě... Ono když na to člověk koukne potřetí počtvrtý, tak si uvědomí, že se víc v tricích naznačuje než ukazuje, ale výsledek je přitom skoro stejně působivý.

Příspěvek 20.2.2009 22:23:12
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Radooz píše:
Ralen: no, nevím o rozpočtu Serenity zhola nic...

Tak to jsme dva a musim říct, že mě ani nijak moc nezajmá. :wink: Já sem narážel čistě jen na logiku umístění některejch těch efektů.
Obrázek

Příspěvek 21.2.2009 14:55:47
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ralen: a co tím konkrétně myslíš?

Příspěvek 21.2.2009 18:33:28
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak například ta bitva lodí aliance s reavery - aliance pošle celou svou flotilu proti Serenity, to je přeci absurdní, Serenity by dostaly s jednou nebo dvěma lodičkama. To byla prostě jen scéna pro oko, neměla v tom příběhu žádný logický odůvodnění, byla tam prostě jentak plácnutá z čista jasna ...jako bitva to byla pěkná, ale to byl tak jedinej význam celý tý scény. Nebo uplnej začátek, když si Simon jen tak nakráčí do jednoho z nejzabezpečenějších míst v Alianci - porovnej to s jeho chovánim v díle Ariel, kde měl vykrást obyčejnou nemocnici (a to ani nemluvim o tom, že v prvnim díle tvrdil, že River odtamtud dostal někdo koho podplatil), zase jen "eye candy" naprosto nelogicky zasazený do příběhu. atd atd atd....
Obrázek

Příspěvek 21.2.2009 19:30:47
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Důvod proč tam bylo tolik lodí je aby ten agent ukázal co má k dispozici a že je zbytečné utíkat. :wink:
No ale Simon tak zachraňoval svoji sestru a prakticky neměl co ztratit. :wink: Zato v Ariel potřeboval jenom vyšetření a kdyby ho chytli, tak je v maléru celá posádka a ne jenom on sám a lidi, které neznal, jako ve filmu. :wink: a kdo tvrdí, že to co řekl v prvním díle je pravda? však ty lidi vůbec neznal. ty bys jim řekl úplně všecko a úplně všecko pravdu? :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 21.2.2009 21:33:57
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
scream CZE píše:
Důvod proč tam bylo tolik lodí je aby ten agent ukázal co má k dispozici a že je zbytečné utíkat. :wink:

Na to by taky bohatě stačily dve tři lodě.
scream CZE píše:
No ale Simon tak zachraňoval svoji sestru a prakticky neměl co ztratit. :wink:

To s tim nijak nesouvisí. V Ariel se choval jako že něco takovýho dělá poprví, pokud by měl za sebou co ukázali ve filmu, pak by byl Ariel o uplně něčem jinym.
A proč by měl lhát, když už řek že jí dostal z vězení, tak je jedno jak.
Obrázek

Příspěvek 21.2.2009 22:45:27
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
scream CZE a Ralen: řekl bych, že pravdu máte svým způsobem oba - scéna se Simonem a River na začátku filmu nezapadá do toho, co bylo řečeno v seriálu, ale když se podívám na to, jak je Firefly vlastně postavená na tom, že i mezi posádkou se může najít podrazák (např. Jayne a umím si představit situaci, že Simon by taky životy Mala a ostatních vyměnil za třeba možnost uniknout Alianci), tak to zas není tak neuvěřitelný, že by Simon nemohl v prvním díle lhát.
Bitva s Reavers, to je taky otázka - pokud by "operative" Aliance měl jednu dvě lodě, Plenitelé by ji/je ve vteřině odstřelili a všichni by se dál hnali za Serenity. Na povrch planety by asi nikdy nedorazila. A postavit to na tom, že Mirandu hlídá třeba jen jedna jediná plenitelská loď podle mého názoru taky moc dobře nešlo - na Mirandě žilo přes 30 miliónů lidí, jestli se z 10% z nich stali Plenitelé, kam by se všichni poděli? Ve skutečnosti by to asi byly stovky lodí, a kdyby se poflakovaly po celém systému, asi by na Centrálních planetách nebyli Reavers jen pohádkou na strašení dětí, ale reálnou hrozbou, které by Aliance čelila denně... Takže v příběhu je jich část, nebo většina, pořád v blízkosti Mirandy, je to jakási jejich "základna". Ona pak ta bitva docela vyplývá z kontextu, ale takhle si to zdůvodňuje autor, když to píše, uznávám, že divákovi pak může přijít divný, že proti jedné neozbrojené nákladní lodi stojí flotila křižníků a celé eskadry stíhaček. Fakt to je jako jít s kanónem na mouchu. Na druhé straně asi Alianci šlo o to, aby tajemství Mirandy a vzniku Reavers bylo zachováno za každou cenu.

Příspěvek 14.2.2010 13:42:28
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Serenity byl úžasnej film. Škoda že tam zemřel Wash a pastor Book. Aspoň River tam válela viz River vs. Plenitelé. Pokračování bych určitě uvítal. Klidně i víc pokračování. Jednou jsem se koukl na 6 dílů za sebou a to svědčí o tom že je to jeden z nej sci-fi seriálů.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 06.8.2010 16:00:14
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Serenity 2 se blíží?
http://www.firstshowing.net/2010/08/05/watch-nathan-fillion-agrees-to-serenity-2-with-bob-stencil/


Toto je spoiler!!!:
PS: žádné Serenity 2 samozřejmě nebude [škoda], tohle je jen vtip od Boba Stencila směřovaný na Nathana.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 06.8.2010 16:08:19
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Narozdíl od seriálu se mi film moc nelíbil. Málo akce a celkově to kouzlo Firefly někam vymizelo. Nejspíš proto, že jsem se na něj podíval hned po seriálu a ty rozdíly jsem tak vnímal mnohem intenzivněji.

Příspěvek 07.8.2010 21:50:23
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ačkoliv byl film o něco slabší než seriál, tak určitě byl dost dobrej na to, abych jeho pokračování bral všema deseti. :)
Obrázek

Příspěvek 24.9.2010 21:53:43
Charlie.0025 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 140
Bydliště: Božice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak jsem zkoukl firefly a hned na to serenity. A to byla asi chyba :( . Polovinu filmu jsem si říkal WTF. na začátku se postavy chovali totálně jinak než v seriálu (ať si říká kdo chce co chce, všichni se změnili). Chyběl tomu ten vtip a nikde nebyl western :( .

A další super seriál co blbci bez mozků z foxu zrušili. :palka:
když něco nejde silou tak to musí jít ještě větší silou a když se to rozbije tak byla někde vadná součástka

Nejlepší je pracovat v týmu.. když se něco podělá vždy to máte na koho svést

Příspěvek 24.9.2010 22:36:02
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Charlie.0025: Samozřejmě, že se změnili. Mezi koncem seriálu a začátkem filmu je snad rok pauza a jestli se nepletu tak v té době se oficiálně odehrávají minimálně 2 komiksy a jedna knížka. Tohle není SG1, kde jsou všichni 10 roků stejní.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Firefly

cron