Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Firefly Co vy na to?

Co vy na to?

Firefly je dechberoucím příběhem vesmírných psanců, kteří se pohybují na...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 05.10.2008 21:36:48
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Out of Gas je nejsoblíbenější epizoda? hmm...
Obrázek

Příspěvek 01.11.2008 01:10:55
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když jsem si někde na fóru(teď už si nevzpomenu na které) přečetl,že existuje sci-fi seriál zkombinovaný s westernem,napadlo mě,to bude nějaká sr**ka.Nedalo mi to,sehnal jsem si to od známého a musím říct,no,hodně jsem se mýlil.Nečekal jsem,že se s toho vyklube takový dobrý seriál.I ten nápad a koncepce,že jsou to psanci opravdu funguje ve všech epizodách.U tohoto jsem se opravdu těšil na každý další díl(narozdíl od SGA,kde mě s**ou s těma jejich vyplňujícíma epizodama) a nikdy mě to nezklamalo.Nejenom Nathan Fillion,ale celá posádka je skvělá a každý člen má něco do sebeOpravdu škoda,že ho zrušili.Potajmu doufám,že ještě není všem dnům konec a že ho nějaká televize obnoví.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 02.11.2008 10:51:14
Aeryn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 337
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Musím se přiznat, že seriál jsem ještě neviděla, ale už dlouhou dobu se o to pokouším. Co čtu názory, tak mě to zajímá ještě víc.

Ivory: Nejdřív jsem měla podobný názor. Ačkoliv jsem seriál ještě neviděla, krom pár videí, začínám měnit názor :D
Obrázek

Příspěvek 02.11.2008 23:30:42
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skoukni to, jen čtrnáct dílů to ti neublíží ani kdyby se ti nelíbily (což se určitě nestane)
Obrázek

Příspěvek 19.11.2008 17:24:12
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Seriál Firefly je už nějakou dobu zrušený a mně napadlo,pokud by diváci neuspěli s podepisováním petic za obnovení,myslíte,že někdy vznikne seriál,který by byl také kombinací westernu a sci-fi?
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 19.11.2008 18:45:55
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ve sféře anime je takových už spousta... Jeden příklad za všechny Cowboy Bebop :D.
V televizi se něčemu takovému zatím kromě Firefly přiblížili leda tak Space Rangers, a to musím přimhouřit obě zavřené oči.
Btw. tak trochu za scifi western by se daly označit i některá postapokalyptika, jako Jericho, ale nevím, jestli Ivory myslel zrovna tenhle styl.

Potíž je, že tematické televizní seriály (a scifi obzvlášť) nejsou zrovna levné na výrobu a každá televizní stanice se zpravidla dvakrát rozmyslí, než něco takovýho spustí. A zkombinovat scifi s westernem taky není zrovna jednoduché, většinou se to jednoduše nepovede (případ Space Rangers). Joss Wheddon tohle prostě umí, ale jiných takových moc není...

:) Ale k věci. Někdy takový seriál nakonec vznikne. A možná to ani nebude špatný seriál, jenže si myslím, že se na něj ještě dost načekáme.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 13.1.2009 20:16:00
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zpěvák Sonny Rhodes, který nazpíval titulní píseň Firefly, má vážné zdravotní - a v důsledku toho také finanční - potíže. Pokud se vám nezapomenutelná "Ballad of Serenity" alespoň trochu líbila a pokud máte možnost, přispějte Sonnymu libovolnou částkou i vy! Další info:

http://firefly.sff.cz/sonny-rhodes-ma-vazne-zdravotni-potize
"I aim to misbehave." -- Malcolm Reynolds
Firefly/Serenity:
www.firefly.sff.cz

Příspěvek 10.2.2009 13:14:47
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem se k seriálu Firefly dostal pomocí internetu,nikdo mi nic neříkal,jenom jsem prost nemohl přehlédnout fakt,že mixuje tak nesourodé žánry jako je sci-fi a western.Ale to jsem odbočil,chtěl bych se zeptat,jak jste vy přišli na na tento seriál,náhodou jako já nebo doporučením od kamarádů ?
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 21.4.2009 20:14:34
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevázal jsem se, odvázal jsem se, stáhl jsem a řekl bych, že je to jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Ty hlášky jsou absolutně nepřekonatelný a ten humor mi přesně sedí. Sem teprve u 6ého dílu, ale u žádného jiného seriálu jsem se tolik nazasmál ani za několik sérií. Například scéna s "pluhem" mě totálně zabila :-D. Ještě nejsem ani u konce a už jsem zarmoucený, že není další série. No aspoň zkouknu Serenity. Tohle je jeden z mála seriálů, které budu opravdu oplakávat. Všem opravdu, opravdu doporučuji, ale Zhen ta-ma yao-ming ( :-D ). Ať se nestanete závislí jako já :twisted:.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 22.4.2009 17:00:17
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jojo,taky mně se*e,že to nemá pokračování.Kvůli tomu jsem se podíval na 13 dílů takřka najednou a poslední nechal na později,abych aspoň na chvíli oddálil ten konec.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 22.4.2009 20:07:34
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Muj hlavní problém je, že jsem viděl konec Serenity už docela dávno, protože jsem nevěděl o co go, takže jsem připraven o tento luxsus už dlouho.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 18.7.2009 15:12:04
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co dělá fotka lodi Serenity na webu o seriálu Charlie Jade? Podívejte se sami, to je na beton serenity a Mal.

http://www.charliejade.net/2009/06/10/another-intro-to-charlie-jade/
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 18.7.2009 15:21:06
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Těžko říct... ale Serenity byla i v BSG :wink:
Obrázek

Příspěvek 10.9.2009 21:17:00
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem se přes prázdniny snažila a vlastními silami stáhla tenhle seriál. A můžu říct, že toho ani trochu nelituji. Zbývají mi ještě 2 episody a dost se na ně těším. :-) Jsem velice ráda, že jsem se dokopala k tomu, se na to podívat. Přijde mi to opravdu zajímavé. Taková sebranka psanců se jen tak nevidí... :smile: . Bývala bych byla o hodně přišla. Strašně se mi tam líbí hudba, ani nevím proč. Ale ta jejich čínština nebo co to je mě docela štvala občas, i když mi to přišlo, jako docela dobrý nápad - ta čínština. :)
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 02.11.2009 17:13:49
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Seriál Firefly byl ukončen po 14 epizodě, to ví každý, ale mě vždy zajímala jedna věc. Po té, co odvysílali 14. díl, už měli natočen z části 15. nebo seriál vyráběli po jedné epizodě?
Také by mě zajímalo, kdyby se seriál někdy obnovil, jestli má Whedon někde napsané scénáře na další díly nebo jestli by musel začít psát znova (pochopitelně ale jen od 15. dílu a nahoru)?
A kolik epizod vlastně měla 1. řada původně naplánováno, než ji utnuli?

Stále ještě doufám, že jednou někdo dostane rozum a seriál obnoví a vrátí se celý herecký ansámbl, dokud nebudou příliš staří.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 02.11.2009 17:21:17
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pokud to obnoví, o čemž silně pochybuju, tak imho. jedině jako film.

Jinak na netu se poflakuje scenář na 15. díl. Před lety jsem ho četl. Snad je to oficiální a ne nějak fan-fic
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 08.11.2009 21:06:04
Mlok1911 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahojte seriál firefly je jeden z nejlepších jaký se kdy viděl škoda ze ho zrušily, viděl jsem i film Serenity který měl částečně uzavřít děj v seriálu ale myslím že už to nebylo vono prostě co nejrichleji uzavřít děj možna trošičku odfláktnuté. Ale seriál paráda.
Říkám, co podle tebe je ten koščej?
Obávám se, že smrt.

Příspěvek 14.2.2010 13:28:59
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Martys píše:
Co říkáte na tento super seriál?

Že je super. Skvělý herci,nápad zkrátka všechno skvělý. Nechápu proč ho zrušily :palka: A film byl ještě lepší.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 26.1.2012 09:33:55
koko9 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 313
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jen je strašná škoda, že se nedočkáme pokračování. Tenhle seriál mi za krátkou dobu přirostl k srdci a v Serenity se spolu se seriálovou linií dočkáme jednoho z nejnapínavějších a nejzajímavějších sci-fi dějových linií a velice šikovně do toho dokázali začlenit Zemi. Serenity je nejdůstojnější ukončení seriálu, jaké jsem kdy viděl. Vynikající soundtrack, který podkresloval úžasnou atmosféru a vygradování celého příběhu na mě opravdu zapůsobilo. Pro mě už seriálový klenot, jehož ukončení se opravdu podařilo.

EDIT: Štve mě, že se nedořešilo kdo jsou modré ruce, kdo byl pastor a jak to dopadne mezi Malem a Inarou.... Nebylo to v nějakém komixu? :)
ObrázekObrázek

Příspěvek 27.1.2012 21:15:22
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
ohledně patora je následující oficiální info (již si nepamatuji zdroj... až se na netu "potkám" s informátorem, tak doplním)

Toto je spoiler!!!:
Pastor je pravým jménem:
Henry Evans, Derrial Book je jméno maníka, kterýho zabil.
byl to:
zlodějíček a zločinec, začala po něm jít policie tak využil nabídky nezávislých a nechal se propašovat na okrajové planety a připojil se k hnutí odporu a ještě před válkou začal působit jako špeh v aliančních silách, kde se postupně vypracoval až na velitele křižníku Cortez.

jenže v jedné akci, kde velel Cortezi šel spolu s Alexandrem, dalším křižníkem, hlídali nějaký transport, který napadli Nezávislí a on rozkázal ústup všech sil, mnoho lidí v transportu zařvalo, a hlavně i křižník Alexandr byly zničen a on byl dost nevybíravě (v záchranném modulu) poslán na dost pustou planetu a potom se dal na víru ....


omluvám se za případné chyby... kopíroval jsem to z IM konverzace .)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 01.7.2012 20:51:38
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, když ho ve Firefly postřelili, tak mu Aliance lezla dost do zadku, což se mi s touhle minulostí moc nezdá. Že by ho vystřelili někam v modulu a o pár let později má stále vysoké bezpečnostní prověření.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 13.11.2012 22:57:50
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Firefly

cron