Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Firefly Serenity

Serenity

Firefly je dechberoucím příběhem vesmírných psanců, kteří se pohybují na...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 23.4.2007 13:00:27
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ví někdo proč to vlastně zrušili?nestál za tim naáhodou SCI-FI kanál? :?

Příspěvek 24.4.2007 11:06:30
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Firefly vysílala - a zrušila - televize Fox. Oficiálně kvůli malé sledovanosti, což je ale docela absurdní důvod - v době zrušení měla Firefly větší sledovanost než např. Buffy nebo Star Trek: Enterprise, které pak ještě pár let vydržely. Pravděpodobnější je, že Firefly padla za oběť reality show, které tehdy přicházely do módy.
BtW, Fox se choval k Firefly docela macešsky ještě před zrušením. Epizody vysílal v nesprávném pořadí (pilot šel až jako poslední! :? ) a navíc ji několikrát přerušil přenosy baseballu. :?
"I aim to misbehave." -- Malcolm Reynolds
Firefly/Serenity:
www.firefly.sff.cz

Příspěvek 24.4.2007 21:47:00
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fox je starý známý vrahoun scifáren.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.4.2007 22:35:29
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Fox je starý známý vrahoun scifáren.


pravda, ještě dokonalá Futurama

Příspěvek 26.4.2007 15:55:25
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Fox je starý známý vrahoun scifáren.


Svatá pravda... a nejen scifáren. Zrovna včera zrušil Fox nový seriál Drive v hlavní roli s Nathanem Fillionem (Malcolm Reynolds z Firefly). Uťal ho po pouhých 4 dílech. :evil: Připadá vám to normální???

BtW, doporučuju music video "A Man Named Jayne", věnované Firefly, Futuramě a všem dalším seriálům, které Fox zrušil. Najdete ho zde:
http://www.lukeski.com/freemp3s.htm
- deváté video shora. Zároveň je to jedno z nejvtipnějších music videí, která jsem kdy viděl - ačkoli místy je to trochu hořký humor...

Astronauti na ISS koukají na Firefly a Serenity: :D
http://www.breakingatmo.com/status/2007/06/gotta-have-records-of-everything


Edit: Nepis dva prispevky pod sebe
"I aim to misbehave." -- Malcolm Reynolds
Firefly/Serenity:
www.firefly.sff.cz

Příspěvek 11.11.2007 21:47:11
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak dneska jsem se konečně k tomuto filmu dostal a líbil se mi, akorát mě tam naštvaly dvě věci. První z nich je poměrně zbytečná nebo lépe řečeno taková divná smrt Washe a druhá je, že nám ukázaly Plenitele. Takže nakonec Serenity hodnotím o trochu horší než Firefly, takže mé hodnocení je 4/5.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 18.11.2007 13:36:01
Smicr Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 147
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já serenity hodnotím 5/5

River se tam pěkně ukázala když vymlátila ten klub, a na konci když vymlátila ty plenitele... To se v seriálu nevidělo :-)

Smrt Washe byla taková divná ale i tak si myslím že to nejni až takové mínus pro serenity... (tím nemyslím nic na nikoho, jen říkám svůj názor... )
Hallowed are the ORI!

Příspěvek 18.11.2007 14:50:48
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem seriál i film viděl již před delší dobou a velice se mi to líbilo. Smrt Washe na konci filmu byla řekl bych zbytečná, ale jelikož žádný další film na to nepokračuje, tak to zas nevadí. Rouška tajemství, která je v filmu se vyřeší a akce tam je taky. takže dávám nejvyšší hodnocení. :thumright:
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 20.11.2007 21:47:02
Janet Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
seriál se mi ale asi přece jen líbil víc... a Washe je přeci jen škoda :roll: ...kdyby to pokračovalo, vadilo by mi to úúúúúplně moc :lol: 4/5 :wink:
.::Missed me?::.

Příspěvek 14.4.2008 11:05:44
Myrddin Emrys Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Planet Earth, the Blue Planet in The Solar System (somewhere in the Milky Way Galaxy)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se líbil hodně i seriál i film, Washe mi zastak líto neni, oběma (i seriálu i filmu) bych dal 9/10
It has been said that something as small as
the flutter of a butterfly's wing can ultimately
cause a typhoon halfway around the world.
- Chaos Theory

Příspěvek 15.4.2008 09:31:23
wizards Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:)No washe mi celkem líto bylo :( zemřel opravdu divně.
Problém byl, že jsem viděl dřív Serenity než firefly ... takže jsem si to moc nedal do hromady.Ale pak jsem to vše napravil... viděl Firefly a Serenity :twisted:

Příspěvek 24.8.2008 11:18:50
Eve Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Uherské Hradiště
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Serenity je super film, jen je mi taky celkem líto Washe, no jinak Firefly i Serenity je škoda že má tak málo epizod a jeden film, kdyby bylo na mě určitě nechám pokračovat, je to jeden z mých oblíbených seriálů, samozřejmě po SG seriálech :-D
Obrázek
Atlantis mi chybí už teď...By Eve

Příspěvek 24.8.2008 12:42:21
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je sice škoda, že Wash umřel, ale zas to beru jako další věc, co dělá Firefly/Serenity tak jiný, než jsou jiný klasický seriály/ságy. V málokterým scifi, i když už třeba dejme tomu původní seriál skončil a teď to pokračuje jen filmama, si dneska troufnou odkrouhnout hlavní postavu, zvlášť takhle oblíbenou.

...přesně to se mi na Whedonovi líbí: nebojí se to udělat (potenciálně) kontroverzní.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 22.9.2008 20:58:37
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Film se mi líbil, bylo vidět, že měli větší rozpočet a mohli si dovolit i nějakou tu pěknou vesmírnou bitku. :) Musim mu ale vytknou dvě věci - jednak mi přišlo, že se z něj trochu vytratil humor co byl v seriálu (vrcholem bylo asi tak to jak jim na začátku a na konci pokaždý něco upadlo, což je docela ubohý) a pak River, líbilo sem mi, jak byla v seriálu záhadnou šílenou holkou, ale "Lara Croft č. 354" teda nic moc.

edit: taky jsem si všiml jednoho rozporu mezi filmem a seriálem, podle seriálu Simon převzal River od toho chlápka, co ho podplatil až na planetě, kde se nalodil na Serenity, ale podle filmu jí sám z toho "vězení" unes.
Obrázek

Příspěvek 22.9.2008 21:21:07
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ten humor se vytratil za prvé bo byl film celkově temnější než seriál a za druhé na něho nebyl čas. :wink: A to s River se dalo čekat. :wink: Někdy museli zjistit, co ji dělali. :wink: Jestli ti vadí jak, tak si musíš stěžovat FOXu. :wink: :lol:
A ten rozpor není až tak velký, protože Simon to řekl a nikdo neřek, že musí mluvit pravdu. :wink: Sice to může být chyba a tou lží se to dá vysvětlit a nebo to tak bylo plánované. Kdo ví. :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 22.9.2008 21:40:45
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Film byl v podstatě nikým nečekaná šance navázat na seriál a trochu ho zakončit. A vzhledem k tomu, kolik toho během těch 14 dílů nakousli, nemohli nacpat do filmu vyřešení všeho...
Sám jsem uvažoval, jestli zrovna Reapeři a River byli pro tohle nejvhodnější. Určitě nabízeli skvělou možnost na to, jak udělat pořádný snímek a v podstatě to byly dvě hlavní věci ze seriálu, které zbývaly nedořešené. Pokud by tam naopak řešili toho Nisku nebo něco ve smyslu Nezávislí vs. Aliance, tak by to nedopadlo tak parádně.

Bohužel právě kvůli snaze uzavřít seriál Serenity vůbec neoslovila někoho, kdo už fanoušek Firefly nebyl, protože to jednoduše nepochopil. A proto jen tak malé zisky a váhání s dalším filmem nebo seriálem do budoucna...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 22.9.2008 22:29:31
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
scream CZE: Ne díky, bohatě mi stačí si postěžovat tady. :D
A to že Rivir povraždí téměř holejma rukama hordu Reaverů sem teda nečekal, ani sem nečekal, že se zabavý těch svejch přeludů.
Obrázek

Re:

Příspěvek 09.2.2009 23:53:06
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Fox je starý známý vrahoun scifáren.

Zjevně nechápou, že na televizi nekoukají jen lidi, lační po stále stejných seriálech o doktorech, právnících a policajtech. Ačkoliv po tom, co jsem si přečetl na
http://firefly.sff.cz/
je mi to celkem jasné - vedení Foxu Firefly nechtělo, tak seriál jednou pustili, shrábli prachy z reklamy a šmytec. Přitom tohle je seriál, kterému se ty dnešní "perly" (speciálně Lost, Heroes a Prisonbreak, ty jsem totiž sledoval) prostě nevyrovnají - všechny tři show vyjmenované v závorce jsem neměl sílu dokoukat ani do konce první sezóny, prostě to nešlo. Sorry, jestli jsem někoho popudil.
Právě jsem dokoukal celý seriál, poprvé. A protože jsem z toho byl bez nadsázky paf, hned jsem si dneska udělal nemalou radost tím, že jsem si pořídil originál DVD Serenity :lol: Dokonce jsem ji vzal místo Archy pravdy, kterou ještě nemám :smile:
Škoda že po takové době (7 let od seriálu, 4 roky po filmu) už je jakákoliv naděje na obnovu série nebo další film naprosto minimální - budoucnost Firefly je asi spíš v comicsech, literatuře a fan tvorbě, škoda. No, naděje umírá poslední... Až zkouknu Serenity, začnu shánět ty comicsy...
:wall:

Příspěvek 18.2.2009 14:31:39
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://www.gorilla.cz/article/6407-jaka-je-sance-ze-uvidime-serenity-2.html


Snad se nějakej zazobanec umoudří :D
Obrázek

Příspěvek 18.2.2009 16:17:31
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli to bude podobné jako první film tak :roll: . Pokud to bude podobné seriálu, tak budu naopak moc rád.
Film nebyl vyloženě špatný ale nesedl mi. Postavy se chovali podle mě tak nějak jinak. Chyběla mi tam ta westernová atmosféra. Taky mi nesedla ta spousta zabíjení. Prostě seriál je seriál a film byl trošku něco jiného co se mi moc nelíbilo.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 18.2.2009 17:13:40
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak postavy by se měly chovat jinak, už jen podle toho co se stalo ve třech oficiálních komiksech a knížce. A to nepočítám to co se mělo všecko stát, kdyby seriál neukončili (to taky souvisí s tím zabíjením, původně tam taky měly být temnější díly, ale až v pozdějších sériích, takže zabíjení bysme se taky nevyhli) a na westernovou atmosféru nebylo kde do filmu dát, už tak tam bylo jen to nejdůležitější co jsme potřebovali vědět. :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 18.2.2009 18:51:18
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A ještě si vemte to, že film do kina má trochu jiné ambice a studio tak chce, aby byl pro co nejširší okruh diváků. Spousta těch změn je potom určitě vynucených od těch co to financují.

Příspěvek 18.2.2009 21:39:13
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
Snad se nějakej zazobanec umoudří :D

Já bych dal spíš přednost nějakýmu nízkorozpočtovějšímu filmu, aspoň by tam nemuseli rvát trikový efekty za každou cenu bez jakýhokoliv smyslu, jako v tom poslednim filmu.
Obrázek

Příspěvek 18.2.2009 21:51:21
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Považovat Serenity za nějaký vysokorozpočtový film, nebo i středorozpočtový film.... :rflmao: :rflmao: :rflmao: nejlepší vtip co jsem dneska slyšel. :rflmao: :rflmao: :rflmao: Ono by nebylo k zahození si od někaď sehnat bonusový obsah a pochopil bys, že šetřili kde se dá a peníze používali s rozvahou a stejně jim nestačili. :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 18.2.2009 23:59:17
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S rozvahou? Tak to je zas nejlepší vtip co sem dnes slyšel já! :rflmao: :rflmao:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Firefly