Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Firefly Co vy na to?

Co vy na to?

Firefly je dechberoucím příběhem vesmírných psanců, kteří se pohybují na...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 07.1.2007 19:09:41
HARDESH Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak já bych to měl mít asi tak do 15 hodin všechno stažené. Bylo to dlouhé čekání (asi 3 dny).
Ještě jsem nezkoumal jestli je v tom torrentu i Serenity, jestli ne tak je další na řadě :D .
Podle toho co tu píšete tak se moooc těším. Ale mám trošku obavy aby jsem to viděl ve správném pořadí.

Hlavně ale vás prosím o radu. EXISTUJI NA TO TITULKY??? A jestli ano tak kde?
Možná že to tady na foru ještě někde najdu, zatím jsem k firefly neprolezl vše. Takže případně příjměte mou omluvu, že se zbytečně ptám.
A komu ještě nevynadali, ten jako by ani nežil! 8-)

Příspěvek 07.1.2007 19:15:55
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo existujou na
firefly.wz.cz
Obrázek

Příspěvek 07.1.2007 19:16:37
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://firefly.wz.cz/

tam jsou titulky jak pro EU verzi tak i pro US verzi
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 07.1.2007 19:30:10
HARDESH Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SUPER!!!
Děkuji moc vám oboum za rychlou reakci.
Jdu to hned vyzkoušet :thumbsup:
A komu ještě nevynadali, ten jako by ani nežil! 8-)

Příspěvek 10.1.2007 23:22:56
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo tenhle seriál je takovej klidnej pohodovej na odreagování - něco jako EUReKA - ne že by měli podobnej žánr nebo tak ale prostě to jsou takový klidný seriály na odreagování - škoda že je jenom tak málo dílů :(
Obrázek

Příspěvek 11.1.2007 00:20:04
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, Blackthundere a to bylo pořád "mě to nezajímá"..."ani trošililinku mě to nezajímá"...pak "tak mi to pošli, ale musí tam být titulky"....ještě jsem ti k jedné epce extra dodala české titulky, protože jsem si to zkopírovala bez nich a poslala...a ejhle, ono je to docela dobrý, co? :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 11.1.2007 00:23:49
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hihi na firefly si člověk vytvoří závislost rychle, hlavně dokáže taky rychle zaujmout :D
Obrázek

Příspěvek 11.1.2007 10:52:15
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2 Klenotka: To mi budeš do konce života podsouvat? :lol:
Obrázek

Příspěvek 25.1.2007 21:19:10
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
http://www.youtube.com/watch?v=jsxZcKJLBw0&mode=related&search=


Tohle musíte vidět :lol:
Obrázek

Příspěvek 25.1.2007 22:57:18
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobrý video, docela jsem se pobavil, to s tim falkonem bylo moc :lol:
Obrázek

Příspěvek 05.2.2007 16:07:38
Mulligan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 61
Bydliště: Uničov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Firefly je super seriál, Mal je super týpek a to video je taky super, ale už jsem ho myslim, viděla :D

Příspěvek 06.2.2007 18:09:25
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj souhlas, včera jsem si pouštěl znova Ariel :)


ale to není proč sem píšu. Potřeboval bych vědět jestli někdo nemá ten font, jak je jím napsán ten název Firefly během úvodních titulek. Najde se někdo takový 8)
Obrázek

Příspěvek 06.2.2007 19:42:57
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hemi: Opět převzato z firefly fóra :wink:

Obrázek

http://www.angel-btvs.co.uk/downloads/fireflyfont.zip
Obrázek

Příspěvek 06.2.2007 19:54:36
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tenhle obrázek jsem už někde viděl :lol: ale to právě není přesný font, jak je na tom obrázku vidět tak to velké F vypadá úplně jinak než v tom nápisu :( celkově co jsem koukal jsou ty fonty v Firefly docela vzácné.
Obrázek

Příspěvek 08.2.2007 15:30:44
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obávám se, že přesný font neseženeš, protože nejspíš ani neexistuje... V případě titulního nápisu Firefly se podle všeho nejedná o font, ale o speciálně vytvořené logo (v tomto smyslu se aspoň vyjadřuje grafický designér Ric Macmerc ve studii, z níž je výše uvedený obrázek...).

http://blogs.macmerc.com/rick/?p=232


http://blogs.macmerc.com/rick/?p=239

Příspěvek 21.2.2007 19:57:43
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už to tak vypadá :( no nevadí, ale s tímhle na mě vybafl tenhle font
Domestos Serif Black Italic
nemá ho někdo doma na poslání? Je totiž placený a nějak se mi ho nepovedlo vygooglit :)

Pro neznalé je to font, kterým byl vypsán rejstřík Malcolma Reynoldse v tom filmu Serenity, když se ten vládní agent díval na záběr z té hospody, kde River tak krásně složila Jayna :lol:

Příspěvek 14.3.2007 22:34:50
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díky Klenotce ;) Zatím jsem v Safe a nestíhám se divit. Je to naprosto skvělé, dokonalé, zvrat v každém aktu. Stylově cool, humor, drama, prostě dokonalé.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.3.2007 22:57:21
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to máš před sebou dvě nej epizody :wink:
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 18.3.2007 11:08:14
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím, jestli Our Mrs Reynolds byla nejlepší, přišla mi docela předvídatelná (asi protože něco podobného bylo i v Enterprise), ale máš pravdu, že Jaynetown byla skvělá :lol: Hlavně ta první polovina. Scéna se "zpěvákem" a pohledy posádky u stolu nemá konkurenci.

Jinak celkově, příjde mi to celé o ždibec lepší, než (námětem podobný) Farscape, asi kvůli tomu westernovému stylu, který se mi přece jenom líbí více, než cíleně kýčovité masky FS.

=====

Kao! Zase jeden seriál zkouknutej... I když má Firefly jen 14 episod, nebojím se ji označit za dosud ten nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. DS9, Farscape, Enterprise, nejlepší řady SG, i samotná BSG, to všechno si alespoň u mně stojí pod Firefly. Možná jen o chlup, ale i tak. Strhující mix dobrodružství, dramatu, originálních příběhů a to vše zalité geniálními hláškami a scénami... nepopsatelné. Konec Firefly mě bere rozhodně více, než konec Stargate "chceme ještě jedenáctou řadu" SG-1.
Seriály jako Firefly mají 14 episod a seriály jako Smallvile mají pět řad. Příjde vám tohle spravedlivé? :lol:

Teď hop na Serenity a pak si to celé zkonvertovat na MP3, aby se mnou Firefly mohla cestovat kamkoliv :lol:

Ještě jednou: Sláva Klenotce! Hned zítra ti pošlu ty disky :oops:

<EDIT>Rayný, ale no tak tohle se nedělá :lol: takhle psát dva příspěvky pod sebe. Hemi</EDIT>
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.3.2007 18:15:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemáš zač, kytky a dárky přijímám později, však už jich mám doma hromadu :D

Právě jsem se koukla znovu na Ariel a na Objects in Space. Taková skvělá poslední epizoda, jak já byla naštvaná, že to skončilo :( A film mi to nevynahradil, ten byl docela mimo. Až na konec, ten se mi líbil :wink:

A jo, souhlasím, u SG1, vařící z vody, je 10 sérií a u Firefly jen 14 dílů. Uznávám, že většina seriálů časem degeneruje (ale jsou krásné výjimky jako Enterprise :wink: ), ale i tak by si to zasloužilo klasickou délku série aspoň 20 dílů :(
Ale když jsem četla, jakým způsobem tomuhle seriálu nepřáli, tak se není čemu divit. :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 18.3.2007 19:55:24
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Objects in Space... ta scéna, kdy se během rvačky doktora probudí Jayne a strhne tu záclonu nemá chybu... :biglol:

No jo, Joss prý nějak hodla použít scénář Serenity II, takže buď komiks nebo film. Ale asi spíše ten komiks, že jo. :?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 19.3.2007 11:26:40
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
No jo, Joss prý nějak hodla použít scénář Serenity II, takže buď komiks nebo film. Ale asi spíše ten komiks, že jo. :?


Jj, Joss se svých projektů nevzdává snadno, čehož je přesvědčivým důkazem komiksová 8. série Buffy a chystaná komiksová 6. série Angela. :wink: Takže dříve nebo později se IMHO dostane i na Serenity II, jediná otázka je, jestli to bude film, nebo komiks. :) Hádám, že Joss do komiksu nepůjde dřív, dokud definitivně nezemře naděje na film - a ta se s připravovanou dvoudiskovou Serenity Special Edition rozhořela opět o něco silněji. :)

BtW, o tom, že komiksový kabátek posádce Firefly také sluší, se můžete přesvědčit už teď - v trojdílné minisérii Serenity: Those Left Behind, a na podzim 2007 také v druhé minisérii Serenity: Better Days (dějově zasazené mezi seriál a film). :wink:

Příspěvek 19.3.2007 15:30:19
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Firefly/Serenity je jediný produkt, u kterého vážně uvažuju o koupi originálního disku...

Předpokládám, že ten komiks se nedá koupit za 30 korun v nějaké pražské podpultové knižní prodejně ;)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 19.3.2007 17:13:45
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myslím, že Firefly/Serenity za koupi originálního disku rozhodně stojí. :wink: Serenity DVD je od června minulého roku běžně k dostání i v ČR, je na něm jak původní znění s českými titulky, tak český dabing. Ten dabing je, řečeno diplomatickou čínštinou, gou cao de, ale stejně bylo zajímavé slyšet posádku mluvit česky. :)

Pokud jde o ten komiks, za souborné paperbackové vydání Serenity: Those Left Behind spíš než 30 zaplatíš 300 korun (přesněji 10 dolarů), objednat ho lze např. přes pražské knihkupectví s anglickou literaturou Big Ben Bookshop v Malé Štupartské za Staromákem. Komiks hezky vyplňuje mezeru mezi seriálem a filmem, a úlohu hlavních padouchů v něm hrají jistí staří známí v modrých rukavicích, agenti Modrého slunce. :wink:

Příspěvek 21.3.2007 08:02:49
cabbe Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 53
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bůch ví ještě jsem to neviděl :shock:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Firefly

cron