Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Firefly Co vy na to?

Co vy na to?

Firefly je dechberoucím příběhem vesmírných psanců, kteří se pohybují na...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 11.2.2006 18:25:43
Martys Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 77
Bydliště: Terra
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co říkáte na tento super seriál?
Ita dicimus omnnes

Příspěvek 11.2.2006 19:01:51
Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
firefly je vazne naprosto skvelej 8) ... nejvic se mi asi na nem libi ze je uplne jinej nez vsechny ostatni scifi takze mel porad cim prekvapit.. jenze prave asi kvuli sve nekonvencnosti neuspel u vetsiny a zrusili ho po prvni sezone :(

ale kdo vi... treba si to tvurci casem rozmysli... :wink:


btw. jo a taky se mi na tom libilo ze hlavni "hrdinove" nebyli hrdinove ale spis naopak... takova prijemna zmena :D

Příspěvek 13.2.2006 19:26:25
Thorovo kladivo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 437
Bydliště: přechodně okres NJ a Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
naprosto skvělý serial, škoda ho :(
Kdo ví, že nic neví, ví víc, než ten, kdo to neví.

Mám si dát ještě jedno pivko nebo ne? Břicho říká že jo,hlava že ne. Hlava je moudřejší než žaludek. Moudřejší tedy ustoupí...

Příspěvek 23.2.2006 16:02:55
SkullTAP Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 358
Bydliště: Earth
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo je fakt dost hustej škoda že to zrušili :cry:
Obrázek

Příspěvek 08.3.2006 18:58:16
Nate York Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Úžasně vtipný seriál a je pravda, že je naprosto jiný než cokoli jiného. Konečně si totiž postavy nehrají na super hrdiny a nekážou v každém dílu o morálce. :thumbsup:

Příspěvek 14.3.2006 22:04:16
Zilas Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasím, tenhle seriál je fakt vyjímečnej :wink:
A je velká škoda že Wendon se rači věnuje nějaké přitroublé Buffy než FireFly holt komerce nezná hranic. Ale velký dík mu patří aspoň za film SERENIY, což je klenot SCI-FI filmů, jen bych ale radeji viděl další řadu seriálu než druhý díl Serenity, který se plánuje natáčet :arrow: :arrow: :arrow:

Příspěvek 27.3.2006 15:12:21
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale Whedon už se Buffy taky nevěnuje, navíc ji začal dělat o mnoho let víc než Firefly... Každopádně škoda jí; doufejme, že časem bude aspoň další film. Serenity "jednička" byla před pár dny nominována na Huga, tak jestli ho opravdu dostane, mohlo by to Universal pomoct přesvědčit, aby do dvojky opravdu šel. :wink:

Příspěvek 27.3.2006 21:04:18
Aiden_Ford Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Čelákovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Řikáte že je to dobrý jo má to cenu stahovat?
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Příspěvek 28.3.2006 08:30:34
Thorovo kladivo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 437
Bydliště: přechodně okres NJ a Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aiden_Ford píše:
Řikáte že je to dobrý jo má to cenu stahovat?

jo vyplatí se na to mrknout :wink:
Kdo ví, že nic neví, ví víc, než ten, kdo to neví.

Mám si dát ještě jedno pivko nebo ne? Břicho říká že jo,hlava že ne. Hlava je moudřejší než žaludek. Moudřejší tedy ustoupí...

Příspěvek 28.3.2006 10:12:35
Aiden_Ford Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Čelákovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Thorovo kladivo píše:
Aiden_Ford píše:
Řikáte že je to dobrý jo má to cenu stahovat?

jo vyplatí se na to mrknout :wink:


oka du hned stahovat :roll:
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Příspěvek 31.3.2006 19:15:12
Kokeskoren Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě je to jeden z njlepších sci-fi seriálu. Kde si sem četl že pokud by film (Serenity) měl úspěch měla by se natočit aj druhá řada seriálu. Ale tento serial je jak již bylo řečeno že hlavní hrdinové žijí na hranicích zákona. Ale nejlepší jsou kapitánovy a Jayneho hlášky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvek 03.4.2006 10:08:10
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Možnost, že vznikne druhá řada, je bohužel zatím čistě teoretická. :cry: Whedon ale slíbil, že v případě úspěchu Serenity vznikne druhý film (nejspíš ale "jen" televizní, jako v případě filmů na motivy Babylonu 5). I když bych byl taky mnohem radši za celou další řadu, nepohrdl bych ani novým filmem. :)

V tuhle chvíli je ale stoprocentně jisté jenom to, že bude další trojdílný komiks ze světa Firefly/Serenity, snad ještě letos. (Ukázky z toho prvního jsou zde:
http://www.darkhorse.com/search/search.php?frompage=userinput&sstring=serenity

Příspěvek 29.4.2006 15:39:02
Kokeskoren Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No uvidíme můžem jenom doufat. Ale film taky nebyl vůbec špatnej. Ale chybou je že vetšinou vznikají seriály na motivy filmů. Naopak jen ve vyjmečných případech :roll:

Příspěvek 01.5.2006 18:29:49
Lord.Guru Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 15
Bydliště: Star Gate Command, Atlantis, Zlonice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no já sem si právě vyjímečně stáhnul FireFly a musim říct, že je opravdu docela dobrej, jen mě teď naštvalo, že je jen 15 dílů. Ten seriál je takový odreagování od všeho co se zatim dává a je to i docela povedenej nápad a má zajímavouz grafiku, ikdyž se mi tam občas zdají být povědové pohyby kamery viz BSG, kterou zrovna nemusim! :oops:

Příspěvek 02.5.2006 12:02:04
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Práce s kamerou ve Firefly je kapitola sama pro sebe a v jednotlivých sceneriích a při snímání jednotlivých postav se dost liší. Četl jsem o tom jednu dost zajímavou esej, podle které např. Simon v prvních dílech seriálu nikdy není uprostřed záběru kamery (a to ani tehdy, když je v záběru sám) - má to vyjádřit jeho nejistotu a fakt, že do posádky ještě tak úplně nepatří. V interiérech lodi Serenity je kamera často trochu rozkolísaná a obraz úmyslně maličko zrnitý, aby to budilo dojem živosti, přirozenosti; naopak třeba v nemocnici na Arielu je práce s kamerou naprosto precizní, aby vzbudila dojem antiseptičnosti a sterilnosti světů Aliance.

Příspěvek 03.5.2006 16:45:48
Zilas Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
kernel32 píše:
Práce s kamerou ve Firefly je kapitola sama pro sebe a v jednotlivých sceneriích a při snímání jednotlivých postav se dost liší. Četl jsem o tom jednu dost zajímavou esej, podle které např. Simon v prvních dílech seriálu nikdy není uprostřed záběru kamery (a to ani tehdy, když je v záběru sám) - má to vyjádřit jeho nejistotu a fakt, že do posádky ještě tak úplně nepatří. V interiérech lodi Serenity je kamera často trochu rozkolísaná a obraz úmyslně maličko zrnitý, aby to budilo dojem živosti, přirozenosti; naopak třeba v nemocnici na Arielu je práce s kamerou naprosto precizní, aby vzbudila dojem antiseptičnosti a sterilnosti světů Aliance.


No jo na tom něco bude :D
Kamera je v tomhle seriálu opravdu precizně zvládnutá. Konec konců si mylsím že BSG je kamera také dost povedená :wink:

Příspěvek 08.5.2006 15:30:48
Laddin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 2
Bydliště: 127.0.0.1
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zilas píše:
kernel32 píše:
Práce s kamerou ve Firefly je kapitola sama pro sebe a v jednotlivých sceneriích a při snímání jednotlivých postav se dost liší. Četl jsem o tom jednu dost zajímavou esej, podle které např. Simon v prvních dílech seriálu nikdy není uprostřed záběru kamery (a to ani tehdy, když je v záběru sám) - má to vyjádřit jeho nejistotu a fakt, že do posádky ještě tak úplně nepatří. V interiérech lodi Serenity je kamera často trochu rozkolísaná a obraz úmyslně maličko zrnitý, aby to budilo dojem živosti, přirozenosti; naopak třeba v nemocnici na Arielu je práce s kamerou naprosto precizní, aby vzbudila dojem antiseptičnosti a sterilnosti světů Aliance.


No jo na tom něco bude :D
Kamera je v tomhle seriálu opravdu precizně zvládnutá. Konec konců si mylsím že BSG je kamera také dost povedená :wink:

Nj nekde se inspirovat museli. On ten styl kamer ve Firefly a BSG je dost podobnej, taky tomu nahrava to ze do obobu serialu delali efekty ZOIC :)
Respect My Authority!

Obrázek

Příspěvek 19.5.2006 09:54:09
kernel32 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Laddin píše:
Nj nekde se inspirovat museli. On ten styl kamer ve Firefly a BSG je dost podobnej, taky tomu nahrava to ze do obobu serialu delali efekty ZOIC :)


Právě koukám, že Firefly a BSG toho mají společného ještě víc - i některé režiséry. :D Viz Marita Grabiak (Firefly: Jaynestown, BSG: 1x02 Water, ...) nebo Allan Kroeker (Firefly: Ariel -- moje nejoblíbenější epizoda :) --, BSG: 1x03 Bastille Day, 2x04 Resistance, ...).

BtW, co se ZOICu týče - hned v úvodní minisérii je malý odkaz na Firefly (loď Serenity prolétá za oknem s Roslinovou zhruba po čtvrthodině od začátku :D ).

Příspěvek 12.6.2006 18:18:59
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jako první jsem viděl Serenity a teď jsem si konečně stáh tohle, je to krásnej seriál, ten film ho krásně završí :lol:

Příspěvek 13.7.2006 23:19:22
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Předem sry za blbej dotaz: pilot má asi 1hod20min, nebo má víc??? Já jen jestli se mi to stáhlo dobře nebo ne.
Obrázek

Příspěvek 13.7.2006 23:31:20
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo takhle je to dobře jsou do dva díly dohromady :wink:
Obrázek

Příspěvek 13.7.2006 23:39:32
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo? tak super, zase mám na co koukat :D . hold než se mi stáhne Farscape tak to bude chvíli trvat :(
Obrázek

Příspěvek 14.7.2006 00:08:19
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Si stahuješ Firefly celou?
Obrázek

Příspěvek 14.7.2006 09:53:58
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jop, už mi zbejvaj jen 2 díly :D
Obrázek

Příspěvek 14.7.2006 10:19:17
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doporučuju ti stáhnout si i film Serenity pokud ho ještě nemáš.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Firefly

cron