Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Lost Lost - The final season!!

Lost - The final season!!

48 cestujících jednoho letu ze Sydney do LA ztroskotá 1000 mil od původního...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 25.6.2010 22:35:21
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Včera tomu bylo již měsíc, co odvysílali poslední díl Lost. Teprve týden na to jsem se já konečně odhodlal, že se na tenhle seriál musím podívat. Je to zvláštní, prostě mě to celou dobu míjelo. Až nedávno, kdy jsem náhodou někde četl samou chválu, jak je to propracované a úžasné, stáhnul jsem si konečně pilot.

No a za ty tři týdny a kus jsem to celé zhltnul. Asi mi teď všichni skalní fanoušci, kteří nezaspali největší boom tohoto seriálu a sledovali trpělivě týden co týden, závidí. :D

Takže celkový dojem: Až do konce páté série naprosto dokonalé. Způsob, jakým autoři natahují děj a oddalují odpovědi na důležité otázky, ale zároveň ani na chvíli diváka nenudí, je úchvatný. Naprosto jsem to žral a to jak po stránce záhad na ostrově, tak po stránce příběhů každé z postav. Obojí hraje velmi důležitou roli.
Již od druhé série, kdy otevřeli poklop a začalo se mačkat záhadné tlačítko mi prostě běhal mráz po zádech téměř nepřetržitě. A hlavně to bylo pořád čím dál lepší.
Příchod spousty nových postav a zároveň "bezostyšné" zabíjení postav starých to taky pěkně osvěžuje. Hlavně se tu ale pořád děje tolik nečekaných věcí, které ovšem zpětně dávají smysl, prostě nepopsatelná jízda.
Absolutně nejvíc jsem si užíval 5. sérii, protože mám prostě slabost pro time traveling. Ale skoro bych možná řekl, že The Constant ve 4. sérii, kde se velmi vděčně objevují motivy á la Back to The Future byla ještě lepší.
Ze šesté série jako takové mám smíšené pocity. Pořád je to důstojné ukončení, ale už to chvílemi nebylo ono. Proč se to muselo celé zvrhnout v mystický boj dobra proti zlu... co jsem si ovšem začal hodně užívat, byla alternativní linie, kde Oceanic 815 neztroskotal. Když jsem se konečně vyrovnal s tím, že místo paradoxu vytvořili novou realitu, začalo mě nesmírně zajímat, kam se to bude ubírat a jaký smysl to nakonec bude mít. Protože je opravdu netradiční, zabývat se zároveň dvěma oddělenými liniemi, které se nemůžou nijak reálně ovlivnit. Když se potom všem začaly vynořovat vzpomínky na "minulý" život, fakt mě bavilo Desmondovo ovlivňování ostatních. Bylo to pořád hodně zajímavé až do chvíle, kdy přišla ta nešťastná pointa. Působilo to dost nedotaženě. Opravdu... sice to jakž takž dávalo smysl, ale asi jsem prostě čekal něco racionálnějšího. Už tu nebyl Faraday, aby nás oslnil svými kvantovými rovnicemi, ale místo toho posmrtný život.

No nevadí. Pořád to stálo za to.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 25.6.2010 23:10:34
maxwell skywalker Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: Kurviná
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Také jsem nebyl úplně nadšen z rychlého a řekněme, nedotaženého konce. Prostě to nebylo to, na co jsem šest let čekal. Bohužel. Jediná dojemná scéna pro mne byla, když Jack ležel mezi tím bambusem, a viděl to letadlo odlétat. Prostě, přišel, udělal chyby a snažil se je napravit. Ale ty propletení s AR, to byla blbost, stejně jako zakončení celé AR. Dle mého se měli tvůrci zaměřit na dosavadní děj a neplést do toho AR. Prostě to nějak vyřešit. A propo, i celá linie dobro vs zlo, byla přitažená za vlasy. Bohužel, pro mě seriál skončil pátou sezónou.

Příspěvek 25.6.2010 23:18:17
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kdyby to měli dělat bez alternativní reality, musela by i ta geniální pátá série skončit jinak. Bylo logické ukázat, co se stalo, když letadlo nespadlo. Pro mě největší WTF bylo to, že místo aby všichni zahynuli při atomovém výbuchu, nějakou záhadou se přesunou opět do přítomnosti. A řeší tam takové kraviny, jako falešný Locke a zombie Sayid. Takže suma sumárum, možná by bylo zajímavější řešit právě jenom onu alternativní realitu.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 14.7.2010 22:40:11
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Poslední díl už byl celkem drsný a hlavně smutný konec. :?
Obrázek

Příspěvek 15.7.2010 07:46:07
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc: tak falešnej Locke, nebo zombie Sayid a další záhady mohly bejt super, kdyby se tvůrci uráčili je vysvětlit
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 15.7.2010 07:52:42
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sayid tam byl po tom z mrtvých stání úplně zbytečnej, klidně ho mohli nechat mrtvého, navíc mě svým chováním strašně iritoval.

Příspěvek 19.8.2010 13:17:20
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už jste viděli tu miniepizodu New Man In Charge? Já jo a příjemně mě překvapila. Je vidět že se tvůrci na fanoušky úplně nevykašlali.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 19.8.2010 19:55:32
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To má být ten slibovaný bonus z DVD/Blu-ray?
Jak je to dlouhý? Resp. stane se tam něco zajímavého?
(Stačí mi ano/ne, spoilery kdyžtak řádně otagovat :D )
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 19.8.2010 20:10:07
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi 10 minut. A pár záhad se tam vysvětlí, ale taky další nadhodí, aneb podle mě hezká ukázka jak epilog vypadat nemá. Ale je to krátké, tak je zase zbytečné to nevidět, jestli jsi viděl všecko.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 19.8.2010 20:18:50
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Za 1. má to 20 minut, za 2. se tam toho vysvětlí docela dost a za 3. to žádné nové otázky nenadhodí. Teda až na
Toto je spoiler!!!:
Proč zrovna Walt?
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 19.8.2010 20:41:32
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
20 minut? to máš asi nějakou prodlouženou verzi, já můžu najít jenom verzi co má 12 minut.
ne jo? co třeba
Toto je spoiler!!!:
1, kdo je platil? určitě v tom skladu nepracovali zadarmo. A jestli ten automat, tak odkud se vzali peníze?
2, A jestli tam procali 20 let, tak to měli furt stejný plat? Nebo je ten automat tak skvělý, že dokáže aji vyrovnat inflaci?
3, To jim nebylo divné, že 20 let se v tom skladu neukázal nikdo z Dharmy?
4, Proč Walt?
5, Ani se nebudu ptát, odkud Ben sebral peníze a jak ho napadlo, že bude potřebovat zrovna to video co potřeboval.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 20.8.2010 10:13:05
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
1. Dharma měla hóódně peněz. Takže ten automat.
2. Oni vypadali, že jsou rádi, za to co mají a nějakou inflaci asi neřešili. Ikdyž je to divný.
3. Asi jo, ale dostávali za to prachy tak pracovali dál.
4. Nevím.
5. Když se podíváš, tak Ben otevře složku a v ní má plno DVDček a jedno z nich vytáhne. Zřejmě to jsou všechny Dharmovské filmečky.

Za těch 20 minut sorry. Špatně jsem se díval. Má to fakt jen 12 minut.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 20.8.2010 14:16:08
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skrejm píše:
Asi 10 minut. A pár záhad se tam vysvětlí, ale taky další nadhodí, aneb podle mě hezká ukázka jak epilog vypadat nemá. Ale je to krátké, tak je zase zbytečné to nevidět, jestli jsi viděl všecko.

No, viděl jsem všechny regulérní epizody. Vím, že je ještě hromada nějakých speciálů, ale ty jsem všechny vynechal. Podle popisu to stejně vypadalo na nějaké recap/dokumenty. Jestli se ale mýlím, klidně mi nějaký ten bonus ještě doporučte.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Lost

cron