Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Jaký film jste naposledy viděli? (doporučte)

Jaký film jste naposledy viděli? (doporučte)

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Přesně tak. Něco takového se moc nevidí ... :bravo:
St0rm: Jak jsi to tedy pochopil ty ? Byl Sir Kingsley opravdový Mandarin a tvůrci si ho upravily k obrazu svému ?
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Kingsley nebyl Mandarin. To byla jenom figurka, najatý herec po plastických operacích, který si na Mandarina hrál. Mandarinem byl extraExtremis (Guy Pearce), jak ho barvitě popsal Storm. A ono to i dává smysl. Ten týpek vystupoval dost často na veřejnosti, sháněl prachy na vývoj extremis a tak, takže by nebylo zrovna reprezentativní, kdyby někam došel žadonit o prachy a tam ho hned poznali jako Mandarina :D
Obrázek

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
mandarin byl ten Extremis šéf. Vzali si Extremis komiks, který je nejmodernějším zpracováním Iron mana. (Už od jedničky se jím inspirují). Vystříhali z něj věci, které by filmu neprospěly (e.g. Stark nakažený extremisem aka most powerful hero in the world) a to samé provedli původnímu Mandarinovi, který by se svými prsteny, magií, vrozeným géniem, tráningem v bojových uměních, manipulací hmoty... taky vážně neseděl do filmu, který se snaží tvářit jako technologické sci-fi. Pak zamíchali, nechali odležet na teplém místě a vznikla tahle krásná, komiksové fanoušky dráždící, práce. Něco jako Trek-reset.

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Jasně, už mi to do sebe všechno zapadá. Mně totiž zmátli titulky, kde je jako Mandarin uveden Sir Ben ...
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky se mi Iron Man 3 líbil :)
Toto je spoiler!!!:
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo nevyužití Mayi a nejasný konec. Podle komiksu si Tony Extremis musel píchnout, aby přežil zranění (spadlo na něj auto ve chvíli, kdy mu v obleku došla energie), a v Extremis na začátku už elektromagnet v hrudi neměl, protože "medicína pokročila". Tady to úplně není jasné, jestli si Extremis vzal nebo ne. Upřímně si myslím, že odstranit ten reaktor z hrudi i ve filmu je dost odvážný krok, protože je to vlastně trademark (stačí se podívat na trička :D). Ale nějak pochybuju, že další Iron Man je prioritou, i když jeho finanční výsledky po pokračování volají. Jenže RDJ už by asi možná nechtěl, a asi teď dost tvrdě vyjednávají o Avengers 2 (kde nepochybuju, že bude, ale dál?).
Film samotný byl o 100% lepší než dvojka (kterou osobně nepovažuju za hroznou, jen ten příběh se jim tam rozsypal někde v polovině). Hrozně mě to bavilo - Tonyho hlášky, jeho interakce s tím malým klukem (který nebyl otravný), zadek nakopávající Pepper, i letmý návrat postavy z prvního dílu, stejně jako soundtrack měl blíž k jedničce než nevýrazné dvojce.
Shaneův rukopis byl hodně znát, šlo spíš o verzi buddy movie, a začátek jakoby vypadl z Kiss, Kiss, Bang, Bang (kde Downey taky začíná monologem, akorát u toho sprostě nadává :D)
Zvrat v případě Mandarina vlastně považuju za skoro geniální tah. Záporák, který má kouzelné prsteny by se těžko prodával ve (skoro) technothrilleru. Prvních pár vteřin to bylo matoucí a zvláštní, ale pak jsem na to přistoupila, protože vlastně....proč ne? :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
No já už psal, proč si Extremis nestřelil. Nepotřeboval by pak Avengers :D Zkus si vygooglit extremis armor, je to naprostá magořina.

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To by se v Avengers 2 už vyskytovali pouze Tony a Hulk, zbytek by mohl jít na shawarmu.
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mohl Extremis nějak upravit, aby se vyhnul vedlejším účinkům. Mohl se jen "vylepšit" a účinky trochu zmírnit, vždyť si nechali volnou ruku k tomu, co s tím v budoucnosti budou moct provést. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Star Trek: Do temnoty (2013)
Abrams vnímá přání svých diváků a posunuje slavnou sci-fi sérii správným směrem. Jednička byl letní blockbuster, který měl novou generaci seznámit s posádkou vesmírné lodi Enterprise, ale zároveň se snažil si to nerozházet se skalními fanoušky originální série. Temnotou obestřený druhý díl jde o krok dál. Oproti jedničce se jedná o mnohem vyspělejší pokračování, které místo opulentního trikového orgasmu a bezbřehé, nikdy nekončící akční nálože, sází na poznání životních osudů těch, o nichž se vypráví. Snaha jít více do hloubky je manifestována příběhem oproštěným o dětské prvky a jasně definované pojmy dobra a zla. Posádka musí operovat s myšlenkou nepřítele uvnitř vlastních řad a naopak s polehčujícími okolnostmi obklopující genezi domnělého teroristy. Opět platí teze o tom, že nejhoršího nepřítele si vytváříme sami. Nejasná dělicí čára, mezi v dnešní kinematografii stále vágněji a diskutabilně definovanými pojmy dobra a zla, je opět těžce čitelná. Stejně komplikovaným a nečitelným se může jevit vztah ústředního dua Kirka a Spock. Jejich vztahová dynamika je nosným pilířem celého příběhu, který funguje především díky nim (smekám před dvojicí Quinto a Pine). Ostatní členové posádky jenom zdatně sekundují.

Obrázek

Tempo je dávkováno postupně, takže Vás film udrží v sedadle od začátku do konce (neměl jsem potřebu se během projekce ani jednou kouknout na hodinky, což je sám o sobě úspěch). Příběh funguje i přestože hlavnímu záporákovi v podání hypnotického Benedicta Cumberbatche chybí pořádný background a část jeho pohnutek jsou si schopni doplnit pravděpodobně jenom ortodoxní trekkies. ST: Into Darkness se tváří jako letní blockbuster. A do jisté míry jím i je. Bylo by ale krátkozraké nevidět, co J.J. servíruje pod povrchem – příběh s životností delší než je návštěva kinosálu s dobře napsanými a logicky jednajícími postavami. Snímek s hloubkou, který se nebojí pracovat s postavami ve snaze vymáčknout s legendární posádky, jejíž cílem je prozkoumávat neprozkoumané, to nejlepší.

P.S. Star Wars. Episoda 7 je v dobrých rukou.

Hodnocení: 8/10

Podfukáři (2013)
Dannyho čtyřka, resp. pětka posunuje hranici mezi trikem a iluzí. Pokud hodláte v silně konkurenčním oboru uspět, doporučuji vynechat z rozhodovací rovnice dvě veličiny: ego a aroganci. První i druhé se krásně doplňují. Přestože polovina zúčastněných o své inteligentní nadřazenosti a titulu „nejchytřejší člověk v místnosti“ nepochybuje, Podfukáři jako celek se nesnaží být superchytrým filmem, jenom inteligentní snímkem s pár zajímavými twisty v působivém audiovizuálním obalu.

Obrázek

A přesně takovým způsobem je potřeba k nim přistupovat. Díky tomu jsem se bavil královsky. Přesně to jsem od filmu, který si předem na nic nehrál, očekával. Je trochu škoda, že ústřední čtveřice si příliš neužijeme, nicméně jejich absence dává při znalosti všech informací smysl ...

Hodnocení: 8/10

Rád bych se pří této příležitosti zeptal zdejších fanoušků Star Treku, jak se jim restart libí ? Nejsem totiž fanouškem TOSky a zajímá mně názor lidí, kteří jsou. Souhlasíte s tím, jak to celé J.J. Abrams pojal ? Nedělají nový herci ostudu těm starým ? Co říkáte na Khana ?
Díky za názory.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Star Trek Do temnoty
5/10
Ne kvůli rebootu, ale kvůli dementní druhé půlce.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Oslavně zvedám ruce. Man of Steel se sakra povedl. Konečně remasterovaná verze toho nejnudnějšího origin příběhu v dějinách komiksů a chlapci se vytáhli. Jor-El je borec, Kal-El konečně není fňukna a snad poprvé chápu, o co se Zod snaží, nebo teda spíš proč. CGI perfektní, bitvy supernabušených bytostí nic pro epileptiky, žádné hluché místo... a pokud má děj nějaké logické trhliny si teď vážně nedokážu uvědomit, protože to byla taková jízda, že vidím jenom vybuchující lokomotivy a kolabující budovy.

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fancipal: ty máš vždycky takový vzletný styl psaní :) Je to zajímavé číst, ikdyž teda prakticky nikdy nesouhlasím...

Asi začnem typický flame, a ačkoliv jsem Trek viděl celý (druhé půlky DS9 a ENT hned několikrát) a mám ho rád, za trekkieho se nepovažuju, protože bejt trekkie dneska znamená bejt totální hipster, kde je populární se vymezovat proti tomu, že 'Tohle není Stáár Trrek'. Prakticky jenom kvůli tomu, že to nemá tu televizní levnost a produkční kritéria devadesátejch let a je to cool. Přitom zhruba od půlky TNG není Trek nic jiného než komerce, akorát to při tom dnešním dojmu levnosti působí artově, kde se zase vracíme k těm hipsterům.
Abrams si s nějakým kánonem moc hlavu neláme, ale s tim, kolik retconů bylo uděláno jenom kvůli TOSce mi to přijde jako solidní pokrytectví.
Na ST (1)2 se docela těšim, ikdyž to vypadá jako ještě větší výplachovina...

Největší překvápka jsou pro mě letos zatim Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, a Jack- zabiják obrů. Oba filmy se mi strašně líbily, ikdyž tomu Jackovi by imho víc slušel jiný MPAA rating, takhle mi to přišlo jako přešlapujícím hybridem mezi pohádkou, a pořádnou fantazárnou ála D&D.

Mno a na Supermana se těšim úplně nejvíc, snad všechny letošní tématický filmy doženu na FFku...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S Jeníčkem a Mařenkou souhlasím, s Jackem nikoliv. Ten film se mi jednoduše nelíbil. To PG-13 z toho udělalo takový divný mišmaš. Viděli jsme, jak obr někoho požírá, ale ne přímo. Tedy, ne, že bych to musela vidět, to vůbec, ale takhle to byla spíš hodně creepy fantasy, která není pro děti (moc násilná), ale obyčejný divák z toho taky moc nemá. Jack byl nevýrazný, a s princeznou prohodil tak deset vět a hned jsou zamilovaní...vím, vím, neduh všech pohádek, ale dneska ani ta děcka nejsou hloupá. Motalo se tam dost postav, některé by si zasloužily celý film pro sebe (McGregor, McShane), jiné tam ani nemusely být (třeba Jack, smutné). Já nemám moc ráda, když film neví, na koho je vlastně zaměřený. Je to motanice "teď budeme epická fantasy, teď pohádkový horor, a my tam vlastně taky máme hlavní postavu, s níž si nevíme rady".

(překopírováno z FB a mírně upraveno :D)
Man of Steel - je to určitě film do kina. Na obrazovce TV nebo počítače to určitě nevynikne. Je to tak trochu vizuální, epický guláš útočící především na smysly (svítit baterkou do kamery už není jen Abramsova specialita). Jinak ale to nebylo špatné. Nejsem moc fanda Snyderova stylu, ale tady místy očividně tahal za nitky Nolan a v některých momentech je to znát. Není tu moc "cheesy" dialogů, tedy, lépe řečeno - kdybych nevěděla, že je to film o Supermanovi (což se, podobně jako u posledních dvou Batmanů, neříká v názvu filmu), tak bych ani nevěděla, že je to komiks. Snyder tu totiž servíruje hodně solidní sci-fi s náznakem toho, že o Supermanovi jako takovém bude spíš ten příští film. Origin Supermana tu není vyprávěný chronologicky, ale na přeskáčku, a úvod na Kryptonu je z toho skoro nejlepší. Vlastně...kdykoliv se objeví Russell Crowe, nabere to grády. Cavill je spíš eye candy pro dámy, sem tam hodí utrápený pohled do dálky, a jinak spíš víceméně odhazuje tričko - a já po zapnutí povrchní části mozku nemůžu říct, že bych proti tomu něco měla :D Pochopitelně, když máte dva tatínky, jakými jsou Russell Crowe a a Kevin Costner, to se dost těžko srovnává krok. Role Lois Lane je mi trochu záhadou, ale je fajn, že se s tím nepárali a nebudeme absolvovat sérii trapných momentů, kdy si Clark nasadí brýle a nikdo ho nepozná. Její postava byla místy nastrčená dost násilně, ale zase Amy Adams je dost fajn na to, aby to nevadilo a v části na lodi byla moc dobrá. Michael Shannon není taky typická karikatura komiksového záporáka, ale je to někdo, kdo měl dobrý úmysl a cíl, ale vybral si trochu...um, nešťastný způsob, jak ho dosáhnout :) Myslím, že můžeme vděčit Singerovým X-Men za to, že se v komiksárnách dneska hojně vyskytují i herci, kteří mají nad svým jménem zmíněnou nějakou tu hereckou cenu. Zimmerova hudba místy dobrá, ale nějak z toho soundtracku až tak vedle nejsem, protože to *byl* klasický Zimmer (na tom není nic špatného, ale už zažil lepší chvíle), ale místy se mi vybavil třeba Tron. A btw., v jednu chvíli mě napadlo..."Ten trapný moment, kdy jsi připraven umřít, hudba a napětí graduje a ono nic." :smile:
Je to taková šumivá limonáda. Spousta efektů, ale po vyprchání bublin toho moc nezůstane. ALE....vždycky budu generace, co vyrostla na Donnerově Supermanovi a Christopher Reeve je jen jeden, ale myslím, že pro "novou" generaci, je tohle celkem obstojný nástupce.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Revival :D skvělá česká komedie určitě si ji nenechte ujít :D
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

adnankhan9 Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mnoho filmových adaptací mnoha počítačových her přišlo po mnoho let. Všichni měli společný názor, že jsou to hrozné filmy, nebo že si hru po příběhu vzali jen velmi málo, vizuální a atmosférický aspekt (což není nutně škodlivé, ale rozdíl mezi hrou a adaptací hry je takový, že hra má aspekt jasně definováno). Mrtvý prostor: Úpadek se o to pokouší jinak. Film samotný je přinejlepším průměrný animovaný vrah. Nicméně, to je prequel k historii počítačové hry Dead Space, s celým filmem uvízl položit základy hry.

Setkávají se se stejnými monstry, stejnými místy, celý příběh dosahuje bodu, kdy hráč vstoupí do světa (luxus filmu končí špatně). Troufám si říct, že před schopným režisérem a scenáristou a zároveň, že člověk přijde, který respektuje umělecké dílo, vede silnice. Budou vytvořeny prequels a pokračování, která se nejvíce podobají na hry, a IMO to udělá lépe.
2/5, pokud jste nehráli
4/5, pokud jste hráli https://vsechnyodpovedi.com/questions/15318/proc-je-film-s-nazvem-fracture

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Filmy

cron