Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Jaký nejlepší sci-fi film jste viděli?

Jaký nejlepší sci-fi film jste viděli?

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Saphira: Samozřejmě, Planeta Opic je skvělá (taky jsme ji uvedl). I některá pokračování.
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A co třeba I am robot? To bylo taky dobré sci-fi, jen nemuselo končit happyendem...

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Potomci lidí, to je jeden z filmů na které jsem si hned nevzpoměla. Další je Dark city (u nás to šlo z nějakého nepochopitelného důvodu pod názvem Smrtihlav). Oba jsou depresivní a asi se nebudou líbit každému...
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dark city byl pěknej film, ale mně tam chybělo vysvětlení, aby to pro mě bylo sci-fi. Tzn. kde se tam vzali lidi a kde se tam vzali ti druzí, protože jinak to bylo v podstatě někde-nikde.
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ti nevím, zrovna v tomhle případě se mi to nezdá pro děj moc podstatné a dá se to docela jednoduše domyslet (kde se tam jen mohli vzít ti lidé :wink: ), krom toho mám pocit, že nějaké polopatické vysvětlování by tomu spíš ublížilo... A smím se zeptat, co to podle tebe je, když ne sci-fi?
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem tím nemyslel, že by to sci-fi nebylo. Jenže pokud to prostě nemá vysvětlení, tak je to blíže fantasy (to ale není zrovna případ tohoto filmu). Tady to spíše leze mnohem více do psychologického žánru, jako když rozléváme určité množství tekutiny (film) do různých nádobek, tak bych ocenil, kdyby se jí nalilo více do té sklenice pro sci-fi :) .
Domyslet si mohu spoustu věcí u spousty filmů. Stačil by náznak třeba nějakými záblesky na začátku, ale takhle ani nevím, jestli je to v budoucnosti, v minulosti, v paralelní realitě, v současnosti...prostě nic, a to mně osobně vadí, i když chápu, že někoho to může přitahovat (a mě to svým způsobem taky přitáhlo, než mě to naštvalo :) ).
Jinak souhlasím s tím překladem. Pche, Smrtihlav. Překladatelé jen cucají své vyschlé palce.
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Problém s českým překladem názvů filmů je ten, že distributor (který mu zde potřebuje udělat reklamu) dostane předem anglický název a jen velice hrubý nástin děje. A potřebuje to přeložit nějak zajímavě...
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na Potomky lidí jsem taky nevzpomněla, ale rozhodně jeden z těch lepších sci-fi filmečků. Pamatuju si, že z kina jsem odcházela hodně nadšená a i na druhé zkouknutí v klidu domova se mi to moc líbilo (navíc Clive Owen je jeden z mých oblíbených herců).
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno,vzpomněl jsem si ještě na Ultraviolet.Nebylo to sice kdovíjak kvalitní,ale dívat se na to dalo a kromě Milly tam hrál i Cameron Bright,kterého začínám vídat ve filmech poslední dobou nějak častěji.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Harry256 Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 393
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
I Am Legend - ne že by zrovna byl můj úplně nej, ale kdybych měl říci na jaký sci-fi film z poslední doby bych se podíval znovu, rozhodně by to byl tento. Škoda, že to skončilo tak, jak to skončilo, kdyby měl film stopáž alespoň o hoďku větší a rozvedli by více ten konec, zařadil by se tenhle film mezi moje TOP NEJ. Každopádně mezi další moje nej patří: Contact, I Robot, V for Vendetta a Equilibrium, určitě by jich bylo více, ale vzpomenout si na všecky nebo vyjmenovávat klasiky jako Matrix atd.., které snad musel vidět každý je nad mé síly :lol:

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
víš že na DVD je alternativní konec?docela bych ho chtěl vidět,tenhle se mi nelíbil
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pilarius Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Měl by být (alespoň dříve byl) na YouTube. Mně osobně přijde horší.
Obrázek
Kritiku přijímám pouze tehdy, je-li podána slušně. Snažím se k vám chovat přívětivě, tak se ke mně prosím chovejte také tak.

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vím, že oba Matrix filmy šli do kina v roce 2003, ale nevíte něko, ve kterých měsících? Nějak tuhle informaci nemůžu najít.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

gmakov Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Bydliště: SGC nebo chata v Minnesote
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
The Matrix Reloaded 5/15/2003
The Matrix Revolutions 11/5/2003

Harry256 Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 393
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to mikiquicna: ani ho nechtěj vidět, tenhle film prostě musel skončit tak jak skončil (mě se jen nelíbilo jak to bylo ke konci uspěchaný a celkově nedotažený do konce) alternativní konec je happy end dalo by se říci a na to jim kašlu :lol:

tom130 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Divím se, že jste ještě nezmínili film The Man from Earth - i když není tolik známý, je to naprostá špička

více na csfd..

http://www.csfd.cz/film/235331-man-from-earth-the/

Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Možná proto, že to není tak úplně sci-fi, teda já ho za sci-fi moc neberu,
ale fulm to je parádní to každopádně :D
Obrázek

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Opravdu se Vám tolik líbí Galaxy Quest?
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Galaxy Quest je super. Bez ironie. Možná je konci ten film trochu zadrhává, ale když to srovnáš s jinýma parodiema na scifi, které jim zároveň vzdávají hold, tak je mistrovské dílo.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
asi Star Wars:Empire strikes back :smile:Ale vicemene vse co ma nalepkus Star Wars pak jeste Paty element.Puvodni film Star Gate me moc nechytl.Pak jeste aspon trosku sci-fi aob dily Ghostbusters :D Pak Terminator 1-2,Transformers,Dobře i Continuum ušlo,Pak ještě výborný Sky Captain and World of the Tommorow a I Robot.No a Hvezdna Pěchota :D a z Parodii Galaxy quest a Space Balls :rflmao: No ted sem byl kině(2x :D )na Terminator:Salvation a taktez to bylo dobre :smile:
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No Matrix nepočítám ani tak jako sci-fi. Pro mě je to prostě Matrix - třída sama pro sebe, co stojí nade všema ostatníma :-)
Ale jsem z těch, co nemůžou dvojku a trojku ani cejtit, takže jen původní a originální Matrix. Další dva jsou sice pěkně zpracovaný, ale nápad nula. Zato se mi dosti líběj některý díly Animatrixu :-)

Opravdickejch sci-fi moc neni, takže určitě 2001: A Space Odyssey, je to klasickej příběh + fantastický zpracování, ačkoliv v některejch věcech se to dost lišilo od knížky (a to i na vzdory protestům ACC), což mi trošku vadilo.

Pak je tu spousta takovejch těch kosiček jako Aliens, Terminator, Likvidator, Demolition Man, Starship Troopers ... taky skvělý.

Ultraviolet byla imo hrozná krákovina, ale bylo tam několik vynikajících nápadů - za zkouknutí určitě taky stojí.

I Am Robot ... skvělý, jen nesouhlasim se závěrem. Vláda někoho, jehož "logic is undeniable" by mohla bejt příjemná změna :-)
Obrázek

cixot Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No rozhodne Stargate: Ark of truuh. Super efekty....doporučuji.
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždy najde blbec, který neví, že to nejde a udělá to!

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Alt. konec k I am Legend:

http://n-joy.cz/video/n-joy/h7um9zqktr7mt4nb


Nejlepší na I, Robot je to, že z té knížky jsou jen ty 3 zákony, který jsem musel vyjmenovávat při Maturitě :roll: :lol: :lol:
Obrázek

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Harry256 píše:
to mikiquicna: ani ho nechtěj vidět, tenhle film prostě musel skončit tak jak skončil (mě se jen nelíbilo jak to bylo ke konci uspěchaný a celkově nedotažený do konce) alternativní konec je happy end dalo by se říci a na to jim kašlu :lol:

No bacha, alternativní konec I Am Legend je věrnější knížce než současný konec a mě by se třeba líbil mnohem víc. Byl by totiž, když nic jiného, takový godless...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale zas, kdyby neumřel, tak by nebyl taková legenda... takhle přeci jen položil život, aby zachránil tu ženskou s děckem a ten lék...

Už se nemůžu dočkat 2 :wink:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Filmy

cron