Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Den, kdy se zastavila Země

Den, kdy se zastavila Země

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.12.2008 04:15:33
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který přicestuje na Zemi s jediným úkolem – zamezit lidstvu jeho organizovanou sebedestrukci i za cenu nejvyšších obětí. Klaatu chce lidstvu pomoci, otázkou je, zda o to vlastně stojíme. Zatímco on chce jednat se světovými mocnostmi, naším jediným zájmem je zavřít jej do laboratoře a vědecky ho prozkoumat. ……Na útěku z laboratoře ho doprovází astrobioložka Helen (Jennifer Connelly), která spolu se svým nevlastním synem uvízne v Klaatuově poslání.

Film Den, kdy se zastavila Země je remakem klasického stejnojmenného filmu z roku 1951, který natočil Robert Wise. Nové podoby se ujal Scott Derrickson. Reevesovo ztvárnění postavy Klaatua, mimozemšťana, který se začíná polidšťovat, je temnější než přístup Michaela Rennieho, který jej hrál v původní verzi. V novém filmu se vám Země doslova ztrácí pod nohami… Film neukazuje jen pohled nás pozemšťanů na nezvyklého návštěvníka a emoce, které jeho přílet na Zemi vyvolává. Je také
o tom, jak se na nás a naše pokusy o sebezničení dívá někdo, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci.
(oficiální text distributora)


CSFD:
http://www.csfd.cz/film/209089-den-kdy-se-zastavila-zeme-day-the-earth-stood-still-the/
Obrázek

Příspěvek 14.12.2008 10:14:25
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
filmek vypada zajimave ,a wel ja si jeste pockam aspon na release R5.. :D
" IMMORTALITY "

Příspěvek 14.12.2008 10:19:58
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem si to chtěl už dávno stáhnout, ale odrazují mě od toho negativní komentáře na CSFD a nízké hodnocení 8)

Příspěvek 14.12.2008 11:08:50
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Není to tak špatné, sice nic moc nového, ale kouknout se na to dá, dobré efekty a celkem dost svižný děj... Za návštěvu kina stojí.
Obrázek

Příspěvek 14.12.2008 11:41:45
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Fazulinou. :wink: Byl jsem na tom v kině a je to dobré. Jako nedá se čekat nic převratného když je to remake z filmu z padesátých let. :wink: A na CSFD bych moc nedal. :wink: Podle těch co tam přispívaj je snad všecko brak. :roll:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 14.12.2008 16:06:39
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle CSFD bych musel všechno co mám v seriálo/filmové sbírce vyhodit,spíše se jim směju.Tento film mě velice láká asi si ho obstarám.
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 14.12.2008 16:08:30
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V pátek jsme na tom byli s Tillionem a Sopdet a shodli jsme se, že i Mamma Mia! je proti tomu celkem dobré dílko (a to včetně Brosnana v růžovém disko oblečku... tfuj... ještě teď je mi blbě, když si na tu scénu vzpomenu).

Efekty jsou super... najdete tam jak Centuriona z BSG, tak i Replikátory z SG-1, ale děj skoro žádný (takže spíš vykradené seriály, než něco nového a neotřelého).

Obsah dám do spoileru, abych snad všechno nevykecal
Toto je spoiler!!!:
Je to asi takhle: Přiletí mimozemšťani a chtějí vymlátit lidstvo, protože ničíme tuhle planetu. Pak ale jejich zástupce zjistí, že jsme schopni, mít se rádi a tak nás nevyhladí.


Pokud bych měl film hodnotit na žebříčku od 1 do 10, pak by měl tenhle film 2/10 a to jenom za efekty, o příběhu se tu skutečně nedá mluvit.

Prostě, jsem náročnější a nestačí mi pouze hromada efektů, ale chci i nějaký příběh, protože film by se měl podle mého skládat z příběhu a efekty by ho měly dokreslovat a neměl by se skládat z efektů s tím, že příběh je vlastně jen bonus.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 14.12.2008 16:45:17
Mirek Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 667
Bydliště: Praha 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mam dotaz co to je zac? to je ceskyj film? on je v kinech? :D a jestli je t oanglickej film tak pls meno at to vimininoju(jako kdyz je vigoogluju tak jako z mininovi.org tak vymininojouvu sakra nic nikdi nebudu pojmenovavat :D proste at si to muzu stahnout treba z mininovi

Příspěvek 14.12.2008 16:57:01
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co třeba použít mozek a podívat se na odkaz csfd v prvním příspěvku? :roll:
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 14.12.2008 17:20:58
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Masster33 píše:
mam dotaz co to je zac? to je ceskyj film? on je v kinech? :D a jestli je t oanglickej film tak pls meno at to vimininoju(jako kdyz je vigoogluju tak jako z mininovi.org tak vymininojouvu sakra nic nikdi nebudu pojmenovavat :D proste at si to muzu stahnout treba z mininovi


Co tím chtěl asi básník říci ?! :shock:

Příspěvek 14.12.2008 19:16:44
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
Co tím chtěl asi básník říci ?! :shock:

Také jsem se nad tím musel zdlouhavě zamyslet... :rflmao:


Jenda: Já bych tomu dal 3/10... alespoň ta ženská byla fakt pěkná... Efekty zas tak nepotřebuju, takže mé hodnocení neovlivňují. Ale pravda... příběh žádnej...
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 14.12.2008 19:32:04
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak jsem psal v mojem minulém příspěvku. Je to remake filmu z padesátých let. :wink: A v té době byl tenhle příběh dobrý. :wink: U takových filmů to maj tvůrci těžké. Buď se budou držet takhle staré předlohy a nebo napíšou něco svojeho co s tím starým filmem má společný jen název.
I když je pravda, že je u tohodle filmu potřeba vypnout mozek.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 14.12.2008 19:50:44
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tillion: Mně dojem z tý holky zkazil ten spratek, kterýho bych bez zaváhání hodil do tý řeky a jeho mrtvolu bych nechal sežrat těma nanitama... To byl hrdina... "Postřílejte je!!!"... "Né, já to tak nemyslel, neubližujte mi..." Kdyby neměla na krku neustále tenhle kámen, měl by film o bod víc.

P.S.: Nevíš náhodou, kdy má do kin přijít ten remake Deníku princezny po několika letech??? :wink:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 14.12.2008 20:31:22
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2/10? Tomu se mi nějak nechce věřit...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.12.2008 21:02:13
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, a ty dva body to má jen za efekty a výkony herců v tomto "filmu", ale ani nejlepší herec prostě nemůže kompenzovat absenci příběhu, jehož fragmenty jako by byly z pera Bursíka a jeho kamarádky Káči "jau, jau" Kvakvues...

Tohle trumfne i mnohá soap opera z Jižní Ameriky, kde ubohá doňa Isabela de bla bla potká chrabrého Josého de bla bla, který má majetek za miliardy dolarů a je ochoten si tu Isabelu de bla bla vzít.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 14.12.2008 21:29:45
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
měl tenhle film vůbec příběh? Doufal jsem po dlouhý době, že uvidim nějakej novej pořádnej scifi film a ono z toho vylezlo tohle, příběhová prázdnota a nuda.

furt jsem čekal nějaký to poselství a ono nic, vůbec nic.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 14.12.2008 21:36:43
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, souhlasím, tenhle film byl o ničem. Doufala jsem že to bude o dost lepší než filmy na kterých jsem byla v poslední době. Bohužel. Pár slušných efektů a to je celé.

Bodík ale přídávám za trailer na začátku: Deník nymfomanky :rflmao: jak říkal Jenda, tohle už je opravdu scénáristická krize :rflmao:
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 14.12.2008 22:03:50
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
PASSIONATO

SEXO

AMŮR

LOL
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 14.12.2008 22:57:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No protože mě nenapadá, kterému filmu s "pěknými efekty a hereckými výkony" bych dal jenom 2/10. To bych snad dal jenom Zítra se bude tančit všude. Kromě toho popisy typu "jsou tam vykradení Cyloni i Replikátoři" jsou poněkud dementní, vzhledem k tomu, že současný Gort docela přesně reimaginuje Gorta z 50. let, nemluvě o tom, že SG patent na nanotechnologii opravdu nemá. A vytýkat filmu enviromentální poselství na základě toho, že nemám rád Zelený...

Přesvědčili jste mě, abych si to sehnal a zjistil, jestli to je opravdu takový teror.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.12.2008 23:47:32
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, naniti kteří čirou náhodou vypadají jako broučci, Gort, který je dokonalý centurion (červené světlo, projíždějící hledím, jako u knight ridera, likvidace nepřátel tím že pomocí světýlka ovládne techniku pozemšťanů... to mi vážně přijde jak vystřižené z BSG), no a poselství "začněte všichni prosazovat ekologii, nebo vás vyvraždíme" to mi nepřijde jako dobré poselství pro film...

Prostě nadchne to asi Greenpeace a podobné skupiny, ale běžného diváka to spíš znudí...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 14.12.2008 23:59:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
likvidace nepřátel tím že pomocí světýlka ovládne techniku pozemšťanů.. to mi vážně přijde jak vystřižené z BSG

Viděli jsem stejnou maximálně realistickou BSG? Nebo snad chceš říct, že BSG s Knight Riderem jsou první produkty, který používájí červený světla?

Gort, 1951.
Obrázek

Centurions, 1978 & 2003.
Obrázek

Nanity komentovat nebudu (opravdu jsou nano, když vypadají jako broučci?), protože jsem to neviděl, ale řekl bych, že dost fandíš SG, pokud si myslíš, že z ní bude někdo kopírovat nějaké technobrouky.

"začněte všichni prosazovat ekologii, nebo vás vyvraždíme" to mi nepřijde jako dobré poselství pro film...

A to jako proč? Pominu-li, že nějaké enviromentální poselství měly desítky dalších filmů, od Darwin's Nightmare po Quantum of Solace, původní The Day The Earth Stood Still měl poselství "neposílejte svoje hrozné atomovky do vesmíru, jinak vás zničíme." Vzhledem k tomu, že dneska lidí nepálí studená válka, ale změna klimatu, je změna poměrně logická.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 20.12.2008 14:42:51
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdybych měl hodnotit číselně, tak 5,1/10. Až na asi tři scény rozhodně žádný teror. Na druhou stranu, kdybych za to zaplatil 180 korun, byl bych možná naštvanější. Na třetí stranu, dalo se na to jít i jen za pade...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 20.12.2008 17:50:31
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Také se přidám na stranu pozitivnějších reakcí na tenhle film. Nebylo tam nic až TAK hrozného, jak tu mnozí líčí, snad kromě toho amerického tahání dítěte "i přes bitevní pole"

Rozhodně mi nevadilo, že podtitulem filmu byla jakás takás ekologická výchova a uvědomění, že když to takhle povedeme dál, dopadneme zle. Naopak myšlenka, že z vesmíru přiletí vyspělá rasa a rozhodne se zničit lidstvo jakožto hrozbu pro jednu z hrstky obyvatelných planet, se mi líbila.

Ano, bylo to americké, poměrně klasické a také žádný velký zázrak, ale jakožto odpočinkový film na středeční večer (a za 50,- Kč), to bylo dobré.

A také si myslím, že BSG ani SG-1 natož SGA (!!!) není středem vesmíru, aby od nich všichni tak toužili kopírovat.

Jinak při čtení předchozích příspěvků jsem se neubránil myšlence, jak tendenční je hodnocení filmu viděného v určitě skupině jejími členy. Ve skupině se totiž snáze hledají chyby, snáze se jimi člověk baví a snáze uvěří tomu, že něco bylo opravdu špatné. Neberte to nijak osobně, je to jen takový postřeh, který podle mého platí na všechny lidi.

Příspěvek 20.12.2008 18:50:40
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě přijde, že většina lidí už je skoro paranoidní a vidí kopírování čehokoliv ve všem. Na planetě je několik miliard lidí, opravdu je téměř nemožné aby se věci nepodobaly. Já tento snímek hodnotím také kladně. Myšlenka se mi zdá dobrá a všichni o ničení Země víme, upozorňuje na to, že s tím nikdo nic nedělá. Proč ne? Ale lidi za tímto filmem vidí jen okopírované cylony, kteří mimochodem vznikli za déle než dvacet let po prvním filmu. Pak okopírovanou SG-1, proboha lidi, brána má dohromady přes tři sta epizod a příběhů, je těžký aby se tomu něco nepodobalo... Film pro mě byl po dlouhé době příjemně stráveným večerem v kině.
Obrázek

Příspěvek 21.12.2008 11:54:46
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, přesvědčili jste mě, není to plagiát, všechno byl nápad režiséra.

Přeji panu režisérovi, aby mu těhotný velbloud porodil v posteli.

Pardon, popadl mě po shlédnutí téhle blbosti amok, takže jsem tam asi viděl, co jsem chtěl.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Filmy