Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Jaký nejlepší sci-fi film jste viděli?

Jaký nejlepší sci-fi film jste viděli?

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo star wars III to byla efektova smrst...jinak zbytek byl take dobry..stare dily jsou vyborne natocene na tu dobu a to me vzdycky dostane
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se třeba EIII líbí ze všech tří nejvíc. Je to prostě klasická tragedie, mnohem temnější než třeba i EV.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pomsta Sithů ?!? Geniální snímek s vynikajícím hudebním doprovodem. Jediný film, na kterém jsem byl v kině čtyřikrát :) .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
videl si avatara????? tak na nej bys chodil kazdy den ..sry za OT
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nie nevyhnutne :)

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
meisterochmi píše:
videl si avatara????? tak na nej bys chodil kazdy den ..sry za OT

Jistě. Byl jsem na premiéře. Výborný film, ale nemám potřebu ho vidět na velkém plátně znovu.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
meisterochmi píše:
videl si avatara????? tak na nej bys chodil kazdy den ..sry za OT


Můj subjektivní názor je ten, že ne, aspoň já bych na to znovu nechodil. Řečí čísel bych Avatarovi dal tak 40%, ale i to je moc. Plytký a předvídatelný příběh, zcela nevýrazný soundtrack, na který si ani nemůžu vzpomenout. A ty triky? Kde já už ty mechy nebo připojování zezadu hlavy do sítě viděl, fakt těžká otázka. Měl to být sci-fi epos, ale vykluboval se z toho souboj lidí a domorodců, co bojují klacíky a šípy. Cameron, že by byl králem světa, to tedy opravdu ne, ani náhodou.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tak to je tvuj nazor...vsichni kdo to videli, ktere ja znam tak tem se to libylo..ost je dobrej...asi si tam usnul protoze ja si ho pamatuju
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V Avatarovi hrála nějaká hudba? Si teď tak říkám, že si nepamatuju jediný zvuk, ani hlasy herců. Vím, že mě bavil když jsem se díval, ale podruhé ho vidět vážně nepotřebuju. V tomhle musím souhlasit s Ivory-m no :)

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, každý máme na nejrevolučnější snímek loňského roku jiný názor, není nutné ze sebe dělat sluchově postiženého tvrzením, že si z projekce nepamatuju žádné zvuky. Get along.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No zvuky jsou jedna věc, ale soundtrack k filmu mi po prvnim shlídnutí neutkví u žádnýho filmu.
Ostatně mám za to, že účelem neni vytvořit chytlavou melodii, kterou su budu broukat ještě tejden, ale vytvořit atmosféru nějakym pokud možno nevtíravym doprovodem.

Avatar v tomhle nebyl jinej, tudíž soudim, že to bylo zmáknutý dobře :-)
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Jak u čeho je to záměr. Jde udělat obojí, jak chytlavou melodii, tak to pojmout jako muzac. OST k Avataru nijak úžasné není, nota bene navíc když se to podobá Titaniku a Horner v něm furt recykluje motiv z Enemy at the Gates, ale tvrdit že si hudbu z filmu nemapatuju hraničí s akutní potřebou prohlídky sluchového aparátu. Minimálně tři tracky mi uvízly v hlavě už ve filmu, a to se snažím si soundtracku vždycky všímat.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ivory: hlavně, že ten tvůj Moon je super čuper velko dílo se vším všudy... Moona by dokázalo natočit i 5ti letý děcko s kamerou a ještě by to bylo lepší, protože by to bylo skloubené se stylem natáčení Monstra... :roll:
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
tvrdit že si hudbu z filmu nemapatuju hraničí s akutní potřebou prohlídky sluchového aparátu.

No nič, asi predám bicie a prestanem robiť hudbu, keď som hluchý :) Málokedy si zapamätám nejakú hudbu z filmu. To že si to pamätáš ty ešte neznamená, že nie je normálne, keď si to nepamätajú ostatní.
Btw mne vôbec nevadí, že máš iné názory na filmy než ja, mne akurát vadí, že ich niekedy vydávaš za všeobecnú pravdu, a to proste nejde.

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Náhodně jsem vybral dva songy, jeden z Moonu, jeden z Avatara. Jak se říká, porovnejte sami.
http://www.youtube.com/watch?v=BtCpttsZiys
http://www.youtube.com/watch?v=mCicVzlD1as
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Ray: Jasně, supr příklad byl Kill Bill, to si pak pískal každej :-D
Ale co hraje normálně v ději je jiná věc. Nechci tim nijak snižovat její význam, bez doprovodu by minimálně některý scény přišli o většinu atmosféry.
Obrázek

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejde o to, že bych tu hudbu nevnímal, ale prostě mi to nezůstalo v hlavě, ostatně jako film celý. Jsou filmy ze kterých si i po letech pamatuju několika minutové scény. Avatar mezi ně prostě nepatří. Nebudu nikomu brát, že se mu to líbilo, ale mě film nechal chladným ve všech směrech, proto si nepamatuju hudbu, ani hlasy.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Foo Fighter píše:
Btw mne vôbec nevadí, že máš iné názory na filmy než ja, mne akurát vadí, že ich niekedy vydávaš za všeobecnú pravdu, a to proste nejde.

Já nevydávám svoje názory za obecnou pravdu, já tady vypisuju obecnou pravdu - vztah mezi hudbou a obrazem je dokumentován stoletím filmové teorie. To není jen z mojí hlavy. Že si hudbu nepamatujete nic nedokazuje, já si taky nepamatuju co jsem dělal včera, pointou je vnímání hudby ve vztahu k obrazu, které probíhá i podvědomě. Pokud ale někdo napíše "V Avatarovi hrála nějaká hudba?", tak prostě jde buď o špatný vtip nebo o ještě horší posudek.

Ivory: Moon a Avatar mají jaksi evidentně jiné sountracky, protože jeden film je ambientní art a druhý je dobrudružný blockbuster. To je jako kdybych sem pro porovnání hodil Bacha a srovnával ho s Prodigy...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Měl to být sci-fi epos, ale vykluboval se z toho souboj lidí a domorodců, co bojují klacíky a šípy.


Tak to mě teda rozsekalo! Sorry ale čekals snad indiány s plazmovým kanónem?

Jinak souhlasím s Rayem. Nejde jen tak říct "nepamatuju si jediný zvuk ani hlas, bylo to tak nevýrazné, že mi to neutkvělo", protože to jde proti logice vnímání filmu. Když se ti Avatar nelíbil, neberu ti to. Ale tohle už je za hranicí - trochu mi to připomíná jistou skupinu, která popírá holokaust. Nikdy se nic nestalo. To je stejný princip.

A proč vůbec někdo srovnává Avatar s Moonem mi taky nejde do hlavy.

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: Tady jde o celkový dojem, o to, co se líbilo více a co člověku v hlavě více utkvělo. Ten Moon jsem vybral úplně náhodou, ale filmů, které mají lepší soundtrack než Avatar je více.

stalker: Od režiséra Terminátorů a Vetřelců jsem zkrátka očekával další dobré sci-fi, ne pohádku o bandě domorodců,. Já jsem se prostě nenechal strhnout hypem, neopili mě rohlíkem jako ostatní. Prostě nepatřím do skupiny lidí, kteří jdou na film jen kvůli trikům a stačí jim to. A nesrovnávám tu Avatara a Moon, to ani nejde, to by bylo jako porovnávat Defying Gravity s BSG, SGA nebo Star Trekem, pouze poukazuji na to, co může dokázat skoro 5 miliónový film oproti 250+ miliónovém behemotu.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ivory píše:
Ray: Tady jde o celkový dojem, o to, co se líbilo více a co člověku v hlavě více utkvělo. Ten Moon jsem vybral úplně náhodou, ale filmů, které mají lepší soundtrack než Avatar je více.

To nepopírám, ale srovnávat OST zrovna k těmhle dvoum filmům je dementní. Můžeš srovnat Avatara s jinou opulentní scifi, nebo s jinými díly Hornera, ale hodit k tomu tóny z Moon je useless. To už se fakt blíží diskuzi, jestli je lepší metal nebo rock... Jak se z toho chcete dostat?

stalker: Od režiséra Terminátorů a Vetřelců jsem zkrátka očekával další dobré sci-fi, ne pohádku o bandě domorodců,. Já jsem se prostě nenechal strhnout hypem, neopili mě rohlíkem jako ostatní. Prostě nepatřím do skupiny lidí, kteří jdou na film jen kvůli trikům a stačí jim to.

Aha, takže ty jsi měl prostě nějaká očekávání a ty se nemohly naplnit, takže smůla. To je jako kdybych tvrdil, že Hvězdné války jsou sračka, protože nejsou podobné THX...
Já jsem se taky nenechal strhnout hypem a rozhodně bych neřekl, že Avatar je o tricích - pokud je totiž film z 60% celý v CGI, tak tomu odmítám říkat zvláštní efekt, stejně jako nebudu filmům od Pixaru říkat že jsou "plné efektů". Jde tu o celkovou formální stránku, která se IMO povedla na jedničku.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
za 4- 5 let po Avataru neštěkne ani pes. Avatar dělá vyjmečný pouze vzhled... ale film, na který si člověk koukne třeba i po 10 letech, dělá příběh
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale když se někde někdo zmíní či zeptá, který film byl první takový... jednoznačně Avatar a tohle prvenství mu upřít nemůžeš :wink:
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tahle debata vypadá dost povědomně. Nebylo už to tu? :lol:

Srovnávat Moon s Avatarem můžu z fleku, Moon (byť dobrej film) mě zdaleka tolik nevtahnul do děje, jako Avatar, což je věc na kterou má soundtrack významnej vliv.
Jak píše Ray, spojení hudby a obrzau je nepopiratelný.
Jako příklad mě teď napadá třeba LOTR, když si představim, že by k těm epickejm scénám nehrála adekvátní hudba, ale bylo by tam ticho, max zvuky, asi by to nebylo moc koukatelný.
To samý u Avatara - ty lítací hory by působili o půlku míň zajímavě bez patřičnýho podkreslení etc.
Obrázek

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Já nevydávám svoje názory za obecnou pravdu, já tady vypisuju obecnou pravdu - vztah mezi hudbou a obrazem je dokumentován stoletím filmové teorie. To není jen z mojí hlavy. Že si hudbu nepamatujete nic nedokazuje, já si taky nepamatuju co jsem dělal včera, pointou je vnímání hudby ve vztahu k obrazu, které probíhá i podvědomě. Pokud ale někdo napíše "V Avatarovi hrála nějaká hudba?", tak prostě jde buď o špatný vtip nebo o ještě horší posudek.

Samozrejme, že hudobný podmaz vo filmoch dotvára, či dokonca vytvára atmosféru. To ale neznamená, že by som si pamätal čo i len jediný tón zo sundtracku k tomu filmu. To ale nie je kritika Avatara, ja soundtracky moc nevnímam. Resp. vnímam ich podvedome, takže si ich nepamätám. Aj keď sú melódie, ktoré sa zabudnúť nedajú, napr. k Harrymu Potterovi taká tá úplne typická :)
K tomu ako sa niekto opýtal, či v Avatarovi hrala hudba - to je proste zveličene to isté, čo som teraz napísal ja. Sú ľudia ako ty, čo sa vyžívajú v každom nepodstatnom (pre ľudí ako ja) detaile, v hudbe, efektoch a pod., a sú ľudia, ktorí sa pri filme sústredia na niečo iné. Prípadne sú ľudia, ktorí sa pri filme nechcú sústrediť na nič. Ale to občas asi nechce asi každý.

A áno, Avatar je proste prvý film s danou technológiou. Ale námet je úplne priemerný, preto by som na to už druhý krát určite nešiel.
Napriek tomu, že to tak asi nevyzerá, Avatar sa mi páčil, je to fajn film.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Filmy

cron