Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Avatar

Avatar

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 17.1.2010 14:17:51
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
vcera jsem se vypravil na pandoru prostrednictvim hry....taky docela dobre....
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 17.1.2010 14:36:26
corroder Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zelené poselství jsem ve filmu necítil ani za mák... a to sem na něm byl už 3x :D Prostě to beru tak, že kdyby někdo přišel vybombardovat moje město s tím ať odtáhnu jinam, kolem je přece hodně jinejch měst tak budu taky nasr... Je fakt, že jak někdo někde ničí něco přírodního, hned je to eko film...
Vizuální stránka je bomba, jen mě v 3D kinech štve snížení jasu, ale to se dá zvyknout, a taky se mi obraz zdá být někdy trhanej. Ale to není chyba AVATARA ale technologie kina.
Ty vrtulníky... říkám si, že už teď vznikají materiály dostatečně lehký a pevný na to, aby se něco takovýho dalo efektivně postavit. Jako výhoda takové konstrukce mě napadá manévrovatelnost. Ale poříd si říkám, že ty vrtule musí být sakra pevně přidělaný aby to uneslo tu váhu.
Jo film je to boží, prvně se mi stalo, že sem na konci seděl a funěl jak po maratonu.... dokonce sem si v jedný scéně i zařval :D Příběh jak přes kopírák, přesto mě i párkrát překvapil (Eywa se zapojila do války? To sem fakt nečekal).
Teď si jen říkám, proč já vůl kupoval novou LCD... teď budu muset koupit další abych si to mohl doma pustit taky v 3D :-D:-D:-D
Camrip je zlo :yeah: :scared:
McKay: You shot me!
Sheppard: I shot you and I am sorry...

Příspěvek 17.1.2010 15:34:55
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Poselství mi spíš než zelený přišlo hippie. Modrolidi byli takovou kombinací skoro všech národů, které kdy bílý muž utlačoval. Od indiánů, přes muslimy až po vietnamce.
Hlavní záporňák byla samozřejmě zlá nadnárodní korporace, která tam šla po nerostnym bohatství (jaká náhoda po vymejvárně ohledně motivů USA v Iráku), odkazů na další války by se tam dalo taky najít dost.

Prostě dlaší masáž - víc propaganda, než film, ale kouká se na to krásně :-)
Obrázek

Příspěvek 17.1.2010 15:54:41
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Yeyind: nevím, co se ti na tom dabingu nelíbilo, byl jsem na 3D, nevadilo mi to, schválně jsem si ještě ten večer stáhl camrip v originále, abych se podíval jaké to je... a čeština se mi líbí daleko víc, i hlas Neytiri se mi líbí daleko víc v dabingu... + ty camripy mají lepší náš zvuk než ten originál :D :D

meisterochmi: jojo, já taktéž... :) akorát tam nemůžu najít, kde si dělám vlastní postavu :( a za ty RDA mě to nebaví, bych radši hrál za šmoule už od začátku :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 17.1.2010 16:52:18
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak jsem tohle viděl a musim říct, že větší peachovinu jsem v poslední době neviděl. Žádnej příběh, obrovská předvídatelnost (v naší historii lítalo jen pět osob na drakovi, atd.), zlí lidě, zelený žvásty, protiválečný poselství snad v každý scéně. A hlavně ta spousta nelogičností (chybějící orbitální bombardování, zlej plukovník podcení nepřítele, apod.)

efekty pěkný, ale nekoukam na filmy a seriály kvůli efektům, ale hlavně kvůli příběhu a tohle nemělo žádnej.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 17.1.2010 17:02:15
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted:Od určité doby mám k českému dabingu naprostou averzi. Hlavním důvodem je většinou naprosto domrdanej překlad. Uvedu jeden příklad z Avatara:

Originál: I was in the First recon myself ... Few years ahead of you.
- Colonel Quaritch tady odkazuje na společnou Jakovu a jeho minulost - na to, že oba, s časovým odstupem, sloužili u 1st Reconnaissance Battalion - zkráceně 1st Recon.

Český překlad: Dělal jsem tu první průzkum, pár let před tebou ...
- Doprdele co je to za nesmysl? Logicky, Jake je na Pandoře poprvé, respektive nikdy na ní průzkum nedělal, takže překlad je už logicky špatně.

Správný překlad: Byl jsem u "průzkumáků" pár let před tebou ...
- To je tak těžký odvodit si to z kontextu? Plukovník zminujě Jakovu hodnost u USMC (oslovuje ho Corporal / Desátníku) plus místa kde Jake sloužil. I průměrně inteligentní překladatel by si tohle mohl odvodit. Ale to by se překlady a dabing nesměly dělat stylem "Za jeden den přeložit a za další dva rychle nadabovat" ...

Ono vůbec jakákoliv trochu "odbornější" terminologie jde v dabingu totálně do hoven.

Příkladem může být překlad a dabing Generation Killu, ze kterýho jsem viděl pouze části některejch epizod a do teď z toho mám noční můry. Případně dabing Jarhead, kde z Mariňáků jsou "námořníci", z odstřelovací pušky M40A1 (em-forty-ej-wan ... označení je krásně slyšet v originále) je puška M141 (doprdele kde tam pan překladatel slyšel em-one-four-one?), ze spottera/pozorovatele (naprosto běžný termín používaný i v češtině) je v dabingu HLÍDAČ! Ano někomu tohle může připadat zbytečný, puška jako puška, zkratka jako zkratka, termín jako termín. Ale pokud už se kompletně mění význam toho co tam někdo řekl (ano vím, že nejde překládat na 100%), tak je něco špatně.

Než se tu na mě snese tradiční vlna kritiky a zástup obhajovatelů dabingu, tak chci podotknout, že tohle je čistě můj osobní názor na věc a důvod proč já sám nemám rád český dabing. Pokud někomu vyhovuje, neberu mu to.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 17.1.2010 17:12:36
corroder Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
g.o.d.: To mi trochu připomíná mýho otce.... ten u scifi a podobně vždycky prohlásí: tohle přece vůbec není logický, kdyby uměli to a to tak by už dávno měli nějaký energetický zbraně co samy najdou cíl, a lidi by byli roboti blablalba...
nelogický by bylo jít na divochy z orbity.... to by jaksi potom nebyla žádná válka na kterou by sme se koukali...
logický je jít po zemi. Už od úvodu je jasně cítit že lístek z povrchu na orbitu je sakra drahá sranda.
nelogický je naříkat že film nemá originální ani žádnej jinej děj... to jsme věděli už když jsme do kina lezli....
logický je sedět a koukat... protože nic podobnýho nikde jinde není...
Kouzlo AVATARa spočívá v jeho unikátnosti. Zatím neexistuje nic podobnýho a cpát sem složitej děj by bylo na škodu věci, protože zatím umíme jen koukat s otevřenou hubou... přemýšlet u podobného filmu se naučíme za pár let a pak tu už budou filmy na vizuální úrovni avatara a na úrovni scénaře třeba sběratele kostí...

Darth_RevanCZ: Jo CZ dabing je u nás na mizerný úrovni, ale lidi neoslavují dokonalý dabing ale to, že konečně, jednou po letech se dá poslouchat a nerve uši. U pasáže s průzkumem si každej domyslí že plukovník dělal průzkum pár let před Jakeovým příletem na Pandoru, mě to až tak hrozný nepříjde.
Ale je hodně filmů a seriálů kde člověk v té češtině vyloženě cítí, že je to špatně... Pro mě je skvělej dabing jen u pár filmů a u starejch filmů.
Avatar prostě jen není nadabovaný špatně :-)
McKay: You shot me!
Sheppard: I shot you and I am sorry...

Příspěvek 17.1.2010 17:53:00
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Darth Revan: ruku do ohně bych za to nedal, ale IMHO je ten překlad správně a rozčiluješ se zbytečně, kvůli tomu určitýmu členu, the... byl v "tom" prvním průzkumu, ne ledajakým...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 17.1.2010 18:28:21
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Darth_RevanCZ: toho jsem si nevšiml, ale jako u každého jiného filmu či seriálu, tohohle si všime mizerný procento lidí jako jsi ty, kteří se o to zajímají... nebyl tam děj v tom filmu, tak tahle věta, i kdyby tam byla 10x ho nemohla změnit, když tam ani nebyl... nic to na tom neměnilo, ani jsem tu větu nepostřehl, že tam byla... Ale spíš jsem to bránil z toho pohledu, jak psal corroder, že to po delší době dobře zní... (Přátelé, Simpsnovi by v originále taky nikdo nesledoval, ale vsadím se, že minimálně jednou v tom překladu byla hovadina toho typu :wink: )

g.o.d: když museli "upravit" ten raketoplán, aby je vybombardovali normal z atmosféry, tak asi jim ta loď (která byla asi určená jen na cestování, popřípadě na dovoz té suroviny) neměla možnost bombardování z vesmíru a taky by si tím mohli třeba zničit to naleziště...

corroder: s tím, že je nelogický jít do kina na film, i když víš jaký bude (alespoň dějem a tady tím) a pak nadávat, že je to kravina, opravdu souhlasím, ty lidi jsou naprosto dementní :wink:
Za pár let ten film určitě něco překoná, všichni na to nadávaj, že to nemůže mít tak velký hodnocení, že by to natočili taky atd. jenže nikoho jinýho než Camerona to nenapadlo natočit takovejhle film... a věřím, že Lucas atd. by si s efektama taky rádi vyhráli :)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 17.1.2010 19:05:44
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial: Přečti si prosím ještě jednou co jsem napsal. Jake a Quaritch se baví o svojí vojenské minulosti a "First Recon" (schválně psáno s velkým, i v transcriptu) je název pro 1st Reconnaissance Battalion. Hoď si do googlu First Recon nebo First Recconissance a uvidíš co ti vyjede.

U Námořní pěchoty je tohle označování běžný ... Vezmu příklad

2/8 Marines znamená 2nd Battalion 8th Regiment 2nd Marine Corps division. Ale mariňák místo toho aby ti tohle všechno vyjmenoval, ti řekne jen, že "I was in the 2nd Battalion 8th Marines". Stejně tak místo toho aby ti Quaritch vypravoval o tom, jak byl u "1st Recconissance Battalion" řekne, že byl u "First Recon".

00:21:10,753 --> 00:21:13,890
I pulled your record corporal.

251
00:21:13,925 --> 00:21:17,029
Venezuela, that was some mean bush.

252
00:21:18,149 --> 00:21:20,908
Nothing like this here though.

253
00:21:22,547 --> 00:21:25,791
You got some heart kid,
showing up in this neighborhood.

254
00:21:25,826 --> 00:21:30,543
Figured it's just another hell hole.
- I was in the First recon myself.

255
00:21:30,578 --> 00:21:34,621
Few years ahead of you,
well maybe more than a few.

256
00:21:34,656 --> 00:21:37,820
Three tours in Nigeria,
not a scratch.


Schválně se podívej na tu pasáž:

I was in the First Recon myself. Few years ahead of you, well maybe more than a few. Three tours in Nigeria, not a scratch.

"Taky jsem byl Prvního průzkumnho. Pár let před tebou, možná víc než pár. Tři turnusy v Nigérii a ani škrábnutí."

Takže ne, nerozčiluju se zbytečně. Vim, že je to překladatelská bota, která se dala odvodit z kontextu. Hnedka v další větě. Pokud by plukovník mluvil o "prvním průzkumu Pandory", proč by doprdele řikal něco o tom, že ho v Nigérii ani neškrábla kulka hmm?
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 17.1.2010 19:22:24
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Darth Revan: ruku do ohně bych za to nedal, ale IMHO je ten překlad správně a rozčiluješ se zbytečně, kvůli tomu určitýmu členu, the... byl v "tom" prvním průzkumu, ne ledajakým...


First Recon je zkratka pro 1st Reconnaissance Battalion, zkráceně 1st Recon Bn., je to název průzkumnýho praporu USMC, tzn. že to v překladu zkurvili, což je věc která člověka u českejch překladů vůbec nepřekvapí.

tzn. že Revan má pravdu.

Edit: Jo, Reve, zapoměl jsi na další boží překlad:

"Recon Marine in Avatar body, that's a hell of a combination"
přeloženo jako
"Rozvědčík Mariňák v těle Avatára, to je pekelná kombinace"

:lol:
Obrázek

Příspěvek 17.1.2010 19:30:51
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Twombly: Jistě bratře, tohle je stejná peckovka jako ty "hlídači" v Jarhead :rflmao: ... Nevim, co těm lidem vadilo na termínu "pozorovatel" a "průzkumnej mariňák/mariňák od průzkumu".
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 17.1.2010 19:35:22
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Twombly píše:
Balial píše:
"Recon Marine in Avatar body, that's a hell of a combination"
přeloženo jako
"Rozvědčík Mariňák v těle Avatára, to je pekelná kombinace"

Asi jsem viděli něco jiného, protože toho jsem si vážně nevšimnul. Tu větu si pamatuju a říkali rozhodně "Mariňák v těle Avatára, to je pekelná kombinace" ... o rozvědčíkovi nepadlo ani slovo

Příspěvek 17.1.2010 19:40:14
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vanguard: Byl jsem na tom třikrát - jednou v originále, dvakrát na dabingu. Z toho prvního dabingu si tuhle větu jasně pamatuju, jelikož jsem na tom byl s kolegou z "jednotky" a slečnama a strašně jsme se u tohohle chlámali.

Je fakt, že z druhýho dabingu si už tu větu nepamatuju, buďto jinej dabing nebo jsem jí automaticky vytěsnil (což bude pravděpodobnější :lol: )
Obrázek

Příspěvek 17.1.2010 19:40:49
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Revan: Jestli je to teda zkratka pro název jednotky tak potom jasný, to máš pravdu, moje chyba. S tou Nigerii si to už nepamatuju viděl sem to jednou. Takže jako bych nic neřek :smile:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 17.1.2010 20:01:28
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
g.o.d. Zvláštní, většinou s tebou v tématech tady na fóru souhlasím... :-) Jasně že je děj předvídatelnej a mezi dobrem a zlem vede jasně vytyčená hranice. Ale beru tenhle film tak trochu jako pohádku, klasickej příběh boje dobra se zlem. Upřímně, v pohádce S čerty nejsou žerty taky od první chvíle člověk ví, že Dorota Máchalová, pan kaprál i správce ze zámku skončí v pekle, a pořád je to jedna z nejlepších pohádek, která se neomrzí ani po x-tém shlédnutí.

Proč tak nebrat i Avatara? Rád jsem se do toho světa ponořil, rád jsem fandil ústřední dvojici, dokonce jsem i rád poslouchal "ekologický žvásty" - protože to je pravda.

Nějak se stalo, že cokoli o ekologii je nemoderní, o deštných pralesech se najednou nemluví, i když si z dětství pamatuju, že se o nich mluvilo pořád.
A přitom pořád platí, že když se budeme chovat tak, jak se chováme, dostaneme to jednou zpátky i s úroky.

Teď mě nemějte za ekošílence, co by šel demonstrovat do Temelína. Jsem pro každej pokrok, pro každý hledání novýho řešení...prostě veskrze pragmatik. O tom bychom se ale mohli bavit jinde.

Co se nelogičností týče - uvádíš, jak Quaritch podcenil nepřítele - on jej nepodcenil. Nebýt toho, že Eywa řekla každýmu sudokopytníkovi, drakovi i ještěrce, aby se přidala na stranu domorodců, jistě by je totálně rozdrtil.

Bombardování z vesmíru - o tom bychom mohli polemizovat, ale podle mě je daleko snazší bombardovat z výšky tisíce metrů než tisíce kilometrů. Mně naopak tenhle svět roku 2154 přišel jako dost reálná vize budoucnosti.

Podle mě jen Cameron nastavil zrcadlo naší společnosti - vždyť vždycky šlo o nějakou surovinu nebo území. A vždycky šlo i o zničení původního prostředí. Vlastně se divím, proč se tohle všechno řeší u nás, když křičet a protestovat by měli Amíci. To na ně tohle zrcadlo o indiánech, válce, drancování a znečišťování životního prostředí sedí nejvíc.

Příspěvek 21.1.2010 04:01:40
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pridám sa k menšine v tejto téme, film Avatar bol pre mňa v podstate sklamaním. Počúval som o tom z každej strany, výborný film, všetci sú z toho hotoví, tak som si hovoril, že to bude super film. Čakal ma ale priemerný film s priemerným príbehom a vynikajúcimi efektami a priekopníckou 3D technológiou. Miestami veľmi americký (tie bojové prejavy...) a veľmi klišoidný (záchrana v poslednej sekunde a pod.).
Proste Pocahontas s prvkami scifi, fantasy, Statočného srdca, Matrixu a Hviezdnej pechoty. A v určitej fáze mi to pripomenulo Život chrobáka.
Nehovorím, že ten film bol zlý, len že som čakal viac.
A bitka na konci bola napríklad super, až na to, že ten bombardér sa pohyboval krokom a keby letel normálnou rýchlosťou, tak by to dávno zbombardoval.

Příspěvek 21.1.2010 04:17:50
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
protiválečný poselství snad v každý scéně

Vskutku odsouzeníhodné negativum :lol: Vůbec nechápu ty výtky proti zelenému poselství nebo proti tomu, že šmoulové jsou esencí všech utlačovaných národů. Bylo by cool, kdyby vyhrála fašizující korporace, nebo co? Jestli to spíše nesouvisí s tím, jak si někteří místní uživatelé houfně posílají videa o tom, jak bude Evropa za sto let muslimská a měli bychom tedy vyrazit vypálit gheta přistěhovalců...
Ať žije demagogie.

Kdyby se bombardovalo z vesmíru, tak bysme samozřejmě film museli skončit naprosto antiklimaticky někde půl hodiny od konce. Navíc, kdo ví, jak byla korporace vybavená - ten raketoplán si evidentně upravili hodně na koleni.

Jinak říct o filmu, že je průměrný ale má úžasnou vizuální stránku mi příjde jako dost protimluv. Je to film, ne kniha, vizuální stránka tvoří třetinu prožitku. Avatar je na vizuální stránce postavený, se složitým dějem by nefungoval jak funguje, takže vytýkat mu bezduchý děj je jako vytýkat autu že jezdí.

Mimoto jsem si bezduchého děje opravdu nevšiml. Rozeberte si Star Wars nebo Matrix, tam děj rozhodně taky není nějak ohromný. Naopak oceňuji, jak scénář pěkně šlapal a že když se zmínila nějaká věc, tak se na ni nezapomnělo - podlě někoho je to předvídatelnost, podle mě je to dobře napsaný scénář velkofilmu.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 21.1.2010 04:40:12
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tentokrát s tebou musim nesouhlasit.

Vizuální stránka je záležitostí doby, teď díky ni film můžu opěvovat (což teda taky dělám), ale za 10 let už bude situace jiná, ale myšlenka přetrvá. A jestli film stojí na tom, že TEĎ vypadá cool a vydělává prachy a za 10 z něj bude vzpomínka typu "jóó tenkrát nám to přišlo pěkně udělaný" a jinak nebude mít co nabídnout, tak to těžko můžu hodnotit nějak líp, než slabej průměr.

Jasně že i vizuální stránka je fajn a když se kvalitní film dobře zpracuje, je to paráda (Apollo 13, Matrix), ale nemělo by to na tom stát. Jsou i filmy, který jsou po grafický stránce příšerný, ale vůbec to nevadí, protože jsou prostě dobrý obsahově.

Proč se mi nelíbí ty jejich "skrytý" poselství rozpitvávat nebudu, nechci rozdělávat flame.
Obrázek

Příspěvek 21.1.2010 08:17:14
Mlok1911 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Avatar byl podle mě super vizuálně udělaní film s pokulhávajícím dějem ale na druhou stranu si nepamatuji že bych se někdy do nějakého filmu nechal tak vtáhnout. Prvních deset minut očekávání a pak sem jen seděl a hleděl. Prostě paráda. Ohledně toho že ten příběh nebyl nic moc je pravda ale možná se dočkáme nějakého pokračování z mnohem lepším dějem. Sám Cameron přeci říkal že je to jen začátek.
Říkám, co podle tebe je ten koščej?
Obávám se, že smrt.

Příspěvek 21.1.2010 12:34:50
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Jenže Avatar je revoluční co do té vizuální stránky - když nic jiného, bude v učebnicích. Vytýkat revolučnímu technickému počinu, že jednou zastará, to je dost bizarní.

A dějově je minimálně řemeslně dobře zvládnutý. Dobře, nemá šílené odkazování jako Matrix, ale má IMO právě tu esenci "přenesení diváka do jiného světa", která ve velkofilmech fascinovala od jejich počátků. To téma je prostě stejný jako třeba v Útěku do divočiny a vždy bude někoho srát a jiného podmaňovat. A že je enviromentalismus dneska v kurzu? To byl evidentně i před patnácti lety u Pocahontas nebo před padesáti lety při psaní Pána prstenů. Že máme ve filmu menšinu otlačovanou technokratickou většinu? Vždyť to je v tom LOTRovi sakra taky, stejně jako třeba i ve Star Wars.

Jinak bych se asi zcela ztotožnil s tím stalkerovým dlouhým příspěvkem. Na Avatara jsem šel jako skeptik (trailer mě moc nezaujal), a při rozebrání filmu se tam toho až tolik nestalo, ale prostě díky režii, vizuální stránce a, ano, i díky řemeslnému oldskool scénáři mě to vtáhlo jako nic za asi 10 měsíců (od United 93). A rozhodně mě třeba zajímá, jak toho Cameron dosáhl.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 21.1.2010 13:47:37
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray píše:
protiválečný poselství snad v každý scéně

Vskutku odsouzeníhodné negativum :lol: Vůbec nechápu ty výtky proti zelenému poselství nebo proti tomu, že šmoulové jsou esencí všech utlačovaných národů. Bylo by cool, kdyby vyhrála fašizující korporace, nebo co? Jestli to spíše nesouvisí s tím, jak si někteří místní uživatelé houfně posílají videa o tom, jak bude Evropa za sto let muslimská a měli bychom tedy vyrazit vypálit gheta přistěhovalců...
Ať žije demagogie.

ano, mně tyhle hippísácký žvásty vaděj. Stačí mi masáž z novin a televize. A zelený řeči mi vaděj ještě víc. Holt patřím do té myslící menšiny, která nevěří v GO, souhlasí s invazí do Iráku/Afgánistánu, Obamu považuje za největšího vola a vaděj jí muslimové a jiný nepřizpůsobivý menšiny v Evropě.

Kdyby se bombardovalo z vesmíru, tak bysme samozřejmě film museli skončit naprosto antiklimaticky někde půl hodiny od konce. Navíc, kdo ví, jak byla korporace vybavená - ten raketoplán si evidentně upravili hodně na koleni.


já čekám od scifi aspoň trochu realismu, tady nebyl žádnej, něco jako SGA. Těžko se mi může Avatar líbit, když mám svoje hodnoty nastavený někde úplně jinde.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 21.1.2010 15:17:13
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Air Force: Jenže Avatar je revoluční co do té vizuální stránky - když nic jiného, bude v učebnicích. Vytýkat revolučnímu technickému počinu, že jednou zastará, to je dost bizarní.

Jo no, to je další věc... co je na tom filmu vlastně revolučního? Neni to první film rendrovanej na kompu, co jsem viděl a neni to ani první 3D film, co jsem viděl. Dokonce jsem už viděl i film rendrovanej ve 3D.
Jasně , Avatar z nich měl největší rozpočet, tak si mohl dovolit nejvýkonější mašiny, bylo tam víc detailů a nějakej ten cool efekt navíc.

Jo, jde to směrem kupředu, ale pod pojmem revoluce si představuju nějakej zlom/ skok, že teď už nikdy nebude film stejnej, jako byl před Avatarem ... to asi ale ne, že?

EDIT: Ještě jedna věc - já věděl, co od Avataru můžu čekal a čel jsem se do kina mrknout na pěkný efekty a neočekával pražádnou omáčku kolem, takže jsem odcházel spokojenej :-)
Naposledy upravil Air Force dne 21.1.2010 15:33:14, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 21.1.2010 15:33:00
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No moje první myšlenka po tom, co jsem vylez z imaxu, byla, že ostatní filmy mi budou odteď připadat plochý a nezáživný. Není to samozřejmě pravda, ale ta myšlenka tam byla a to je podle mě ta revolučnost.

Příspěvek 21.1.2010 15:41:31
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, takovej byl můj dojem po prvním opuštění IMAXu taky, ale to bylo dávno před Avatarem... přijde mi to, jako když Kolumbus doplul do Ameriky ... pár set let po tom, co tam byli Vikingové.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Filmy

cron