Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Avatar

Avatar

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 22.1.2010 19:05:10
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
2Shorty: Nemůžu mluvit za něj, ale za sebe bych jmenoval například Monty Pythony (všechny), Hero, Fight Club nebo Threads (vůbec nejlepší ukázka: geniální film i když po vizuální stránce je ... no vlastně skoro žádnej).
Pak samozřejmě filmy podle knižní předlohy mívaj silnej příběh (pokud ta kniha stojí za něco).

Jo, Fight Club je super film.
K mojim najobľúbenejším patrí napríklad 12 opíc s Bruceom Willisom, väčšina filmov s Tomom Hanksom (Forrest Gump, Stroskotanec), Velmi nebezpečné známosti, takto sfleku ma toho viac nenapadá.
Inak krásny príklad filmu, ktorý je perfektný aj so slabými efektami, je originálna Planéta opíc.
S filmami s knižnou predlohou je trochu problém. Nech je kniha sebelepšia (Da Vinciho kód, Harry Potter 3 napríklad), film dosť často domrvia.

Příspěvek 22.1.2010 19:12:45
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Harry Potter 3 je domrvený film?? ...???

Planeta opic by se taky neobešla bez masek. Na těch vašich filmech je vůbec dost srandovní, jak by se většinou vlastně ani jeden neobešel bez dobré režie, herců a dalších kinematografických propriet.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 22.1.2010 19:16:43
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemám pocit, že by se věci ubíraly nějakým špatným směrem nebo že by v poslední době nevznikaly dobré a jak někdo říká "hodnotné" filmy. Jasně že se točí různý sra*ky, ale ty se točí od samýho začátku kinematografie. Záleží na lidech, na co chtějí koukat. Ať si každý vybere co chce, nikdo mi nějaký Transformery nenutí.

Nemám rád takový ty samozvaný kritiky, kteří říkají, jak všechno upadá, kam ta kultura spěje a podobně. Běžte do divadla - jsou vyprodaná na dva měsíce dopředu.

Hodnocení na čsfd... mně slouží pro informaci, jak je na tom film v "hrubých číslech", nedělal bych z toho žádné velké závěry.. a taky bych to tak vehementně nekritizoval. Dobré tam je, že si člověk může přečíst názory více lidí.

A teď zpátky k Avatarovi.

Když to tak trochu shrnu, já byl z vizuálu Pandory tak nadšen, že bych v budoucnosti uvítal, kdyby Cameron natočil třeba dokument o tamní přírodě. Rád bych se ve 3D díval, jak ty malé potvory někde skotačí, dal by se rozvést význam spojení všech organismů a podobně. Čím víc film vydělá, tím je taková šance vyšší.

Příspěvek 22.1.2010 19:34:11
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
stalker: Tak už se ví, že se bude točit druhý díl, takže ten tvůj nápad (a podle mě dobrý. na to bych si do kina aji zašel) se už nemusí opírat jenom o výdělky prvního dílu.
A třeba se teď aji někteří dočkali promakanějšího děje, když na "původní" scénař nechtělo studio dát 250 miliónů. Teď už by je mohl Cameron přesvědčit :D
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 22.1.2010 19:48:36
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Harry Potter 3 je domrvený film?? ...???

Planeta opic by se taky neobešla bez masek. Na těch vašich filmech je vůbec dost srandovní, jak by se většinou vlastně ani jeden neobešel bez dobré režie, herců a dalších kinematografických propriet.

Čítal si knihu HP3?
Btw hovoril som niečo o maskách, réžii a hercoch? Strašne ma buď chytáš za slovíčka, alebo si strašne domýšľaš. Ja som hovoril len o efektoch, prípadne potom o hudbe, v takom zmysle, že dej je dôležitejší, za čím si stojím. A nehovoril som, že by mali byť filmy bez efektov, bez hudby, bez masiek atď. Akurát by na tom nemal byť film postavený. Keď hovno zabalíš do pekného papiera, priviažeš mašličku, posypeš flitrami a spravíš mu sprievod po meste s doprovodom orchestra, stále to bude len to hovno.

Příspěvek 22.1.2010 19:56:42
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nečetl jsem knížku, ale nevím, proč by měla ovlivnit film. Adaptace se musejí posuzovat autonomně od přehlohy, protože film a kniha fungují jinak.

Masky jsou, stejně jako efekty, už jen pozlátko. Herci a režie nemají s dějem jako takovým nic společného. Pokud postavíš děj na první místo, pak všichny skutečné kinematografické elementy, tedy ty, které vznikají až při natáčení nebo postprodukci, stavíš na vedlejší kolej. Tohle je prostě zvrácené kritérium ať se na něho díváš jakkoliv, protože pak ti stačí číst si scénář. A to říkám jako někdo, kdo by třeba chtěl někdy nějaký scénář napsat. Děj je u filmu obecně podružný a odjakživa byl.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 22.1.2010 20:05:25
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemôžem súhlasiť ani s jednou časťou tvojho príspevku.
Nevieš prečo by mala knižná predloha ovplyvniť film? Film a kniha fungujú inak, ale keď film vychádza z knihy, tak sa dá to filmové spracovanie podľa nej posudzovať a z tohto hľadiska to bolo proste zlé. Možno keby som nečítal knihu, bolo by to lepšie.

Masky a efekty sú pozlátko, dej je podružný, čo je teda u filmu najpodstatnejšie?
Keď sa s niekým bavíš o nejakom filme, pýtaš sa ho "o čom to je?" alebo "kto to režíroval?, "sú tam dobré efekty?", prípadne inú otázku? Čo z toho sa opýtaš ako prvé?

Btw veľa šťastia so scénárom. :)

Příspěvek 22.1.2010 20:11:44
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemôžem súhlasiť ani s jednou časťou tvojho príspevku.
Nevieš prečo by mala knižná predloha ovplyvniť film? Film a kniha fungujú inak, ale keď film vychádza z knihy, tak sa dá to filmové spracovanie podľa nej posudzovať a z tohto hľadiska to bolo proste zlé. Možno keby som nečítal knihu, bolo by to lepšie.

Protože existuje cosi jako autorská licence. Autor adaptace Bible má právo z ní klidně udělat odsouzení Boha a propagandu na Satana, když bude chtít a dobře to natočí.

Masky a efekty sú pozlátko, dej je podružný, čo je teda u filmu najpodstatnejšie?
Keď sa s niekým bavíš o nejakom filme, pýtaš sa ho "o čom to je?" alebo "kto to režíroval?, "sú tam dobré efekty?", prípadne inú otázku? Čo z toho sa opýtaš ako prvé?

"Jaké to je?"
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 22.1.2010 20:21:01
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vidíš, to "jaké to je?" ma nejak nenapadlo :) Ja by som sa pýtal "o čom to je?" prípadne s doplňujúcou otázkou "čo je to za žáner?".
Autorská licencia je fajn, ale prečo by autor chcel spraviť film, ktorý sa nemôže knižnej predlohe zďaleka rovnať? (Z toho dôvodu ma sklamal aj DaVinciho kód, ktorý bol oproti knihe strašne poskracovaný a bolo vynechaných kopec zaujímavých vecí.)

Příspěvek 22.1.2010 20:31:14
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady bych ale dodal, že Da Vinciho kod je pokraceny pochopitelne, jasne že je tam tuna věcí co se do toho filmu narvat nedají, ale původní myšlenka a styl je zachován, což je rozdíl od filmů Harry Potter- ty filmy sou fakt zprasenina těch knih, od trojky nahoru. Nezachovávají atmosféru a mnohdy ani děj a charaktery postav knižní předlohy, a v tom si myslím že je hlavní problém.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 22.1.2010 20:38:16
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pravda.
U DaVinciho kódu mi to až tak nevadilo, ale bola to škoda, že sa tam nevliezlo viac vecí z knihy, lebo ono sa to fakt nedá porovnať.

Příspěvek 22.1.2010 21:39:57
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Foo Fighter píše:
Vidíš, to "jaké to je?" ma nejak nenapadlo :) Ja by som sa pýtal "o čom to je?" prípadne s doplňujúcou otázkou "čo je to za žáner?".

Děj je u narativního filmu samozřejmě důležitý, taky bych se zeptal "O čem to je", ale "Jaké to je" by s tím bylo spojené.
Kdyby mi někdo řekl "Právě jsem viděl zajímavý nápad na velkofilmovou scifi, ale natočili to fakt hrozně", tak se na to nepodívám. Naopak kdyby mi někdo řekl "Právě jsem viděl film o tom, jak někdo staví chatu, a fakt úžasný herecký výkony, kamera a hudba", tak se na to určitě podívat budu chtít, a to ačkoliv je mi bližší epické scifi než stavění chaty.

Autorská licencia je fajn, ale prečo by autor chcel spraviť film, ktorý sa nemôže knižnej predlohe zďaleka rovnať? (Z toho dôvodu ma sklamal aj DaVinciho kód, ktorý bol oproti knihe strašne poskracovaný a bolo vynechaných kopec zaujímavých vecí.)

Najdi si ve slovníku "autorská licence". Nemá to s vyrovnáváním se předloze vůbec nic společného. Je to pojmutí předlohy jiným způsobem.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 22.1.2010 21:57:01
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Kdyby mi někdo řekl "Právě jsem viděl zajímavý nápad na velkofilmovou scifi, ale natočili to fakt hrozně", tak se na to nepodívám. Naopak kdyby mi někdo řekl "Právě jsem viděl film o tom, jak někdo staví chatu, a fakt úžasný herecký výkony, kamera a hudba", tak se na to určitě podívat budu chtít, a to ačkoliv je mi bližší epické scifi než stavění chaty.

Možno mi teraz neuveríš, ale ja by som si radšej pozrel buď to prvé, alebo nič z toho.

Najdi si ve slovníku "autorská licence". Nemá to s vyrovnáváním se předloze vůbec nic společného. Je to pojmutí předlohy jiným způsobem.

Chápem. Ale keď poznáš knižnú predlohu, ťažko sa vyhneš porovnávaniu, keď to vidíš potom sfilmované. A nevidí sa často, aby bol film lepší než kniha (skoro nikdy). Preto by som sa snažil čo najviac priblížiť knihe a radšej by som robil dvojdielne filmy, kde by toho bolo viac, než jednodielne. Potom to dopadá ako Enemy at the Gate, skrátka je to potom uponáhľané, čo potom tomu filmu škodí a uberá na atmosfére. Preto som rád, že posledný Harry Potter má mať 2 časti.

Příspěvek 24.1.2010 01:13:01
Shorty Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Harry Potter 3 je domrvený film?? ...???

Planeta opic by se taky neobešla bez masek. Na těch vašich filmech je vůbec dost srandovní, jak by se většinou vlastně ani jeden neobešel bez dobré režie, herců a dalších kinematografických propriet.
A k tomu se dá zápletka toho filmu napsat velice jednoduše, jak jsi psal zápletky filmů předešlých.

A k Fight Clubu - děj a zápletka celého filmu je taky velice jednoduchá, ne o moc složitější, než Avatar. Jen není vyprávěna tak přímočaře, jako je Avatar. A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.
Obrázek

Supporter of RDA SecOps. Get Some!

Příspěvek 24.1.2010 13:14:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zřejmě jsem byl nepochopen. Šlo mi o to, že může existoovat i dobrej film s mizernou "grafikou" (a promiň Rayi, ale Threads byl po vizuální stránce fakt jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl).

Samozřejmě čim lepší herecký výkony, efekty, promakanější prostředí atd. tim lepší je to pak zážitek, ale to jsou prostředky, jak dostat k divákovi nějakou myšlenku.

Každej ale zřejmě zastává jiný hodnoty :-)
Obrázek

Příspěvek 24.1.2010 13:59:11
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zřejmě jsem byl nepochopen. Šlo mi o to, že může existoovat i dobrej film s mizernou "grafikou"

Ale já nemluvím jen o efektech, ale i o kameře, střihu, maskách, režii, hercích atd. To jsou věci, které stále nemají na děj (scénář) prakticky žádný vliv. Navíc, u Threads to byla součást toho naturalistického stylu. Britské televizní filmy si nemůžou dovolit opulentní scény, takže "vynalezly" pseudodokumentární styl natáčení (z podobných důvodů britské soap opery nejsou jako Dallas, tj. o superboháčích, ale většinou jsou o strašných troskách).

Trvám si za tím, že Threads fungoval protože překládal reálnou vizi atomové války (viz. zpravodajské složky o tom, kolik bomb spadlo nebo co se děje v Iránu), ne tím, že by šlo o propracovaný děj.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 24.1.2010 14:09:13
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Áno, vizuálna stránka je dôležitá. A čím lepšia, tým lepší film.
Radšej si ale pozriem film s lepším príbehom a horším vizuálnym spracovaním, než naopak. (Ako napísal Air Force, "Každej ale zřejmě zastává jiný hodnoty :)")
A úplne najradšej si pozriem film s vymakaným príbehom a vymakanou vizuálnou stránkou :) A to mi u Avatara chýbalo.

Příspěvek 25.1.2010 19:48:08
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
do tématu co musí dobrý film přispívat nebudu

Avatar se mi líbil hodně i přes hloupoučký příběh jenž šel z 75% odhadnout už z traileru ale vizuální stránka,pandora,Na´vi a technika RDA mi to plne vynahradila a z kina sem odcházel nadšen. Dále se mi dost libílo že to nebylo hardcore sci-fi ale technika vypadal jako skutečná blízká budoucnost lidstva.

Jediné co mě na tom filmu vadilo je že sem do poslední chvíle nevěděl komu fandit :( we star wars to bylo jasné: Hned j[img]ak se v nové nadějí za usmoleným tantivem objěvila nádherná trojúhleníková příď star destroyeru tak je každému jasné že bude fandit Imperiu až do hořkého konce ale tady? :sorry: Na´vi byly v právu fajn ale lidi měli užasnou techniku a navíc sem sakra člověk tak proč bych měl fandit emzákům?(No dobře maj hezkou princeznu :oops:)

No ještě bych chtěl zmínit to jak se řešilo čemu byly vrtulníky z Avatara podobné a jestli něco takového lítá :arrow: podobnost s Orcami s CnC bych tu moc neviděl páč orcy(všecky tři generace) nemaj rotory ale turbíny(stejne tak i HK z terminatora)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Já bych chtěl ovšem podotknout že existujeněco samsonům blížšího než Osprey
Obrázek
Mi-12 :arrow: Největší vrtulník všech dob plně funkční ale nevyráběl se kvůli tomu že provoz takovéhohle macka byl extrémě drahý vyrobyly se jen dva exempláře které létaly po přehlídkách a ukazovali světu co sou sověti schopni postavit. koncepce stroje je takřka identická se samsonem akorát s tím rozdílem že je větší což dle mého nehraje roli a že má kolem vrtulí ty obruče což však může být pouze ochrané opatření :)
Obrázek
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 25.1.2010 20:37:07
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lihkan píše:

koncepce stroje je takřka identická se samsonem akorát s tím rozdílem že je větší což dle mého nehraje roli a že má kolem vrtulí ty obruče což však může být pouze ochrané opatření :)


Nikde na něm nevidim dva protichůdný rotory v jedný rotorový "gondole"....

http://img20.imageshack.us/img20/226/kmplayer201001251931192.jpg
Obrázek

Příspěvek 25.1.2010 21:58:21
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak předpokládám, že ta gondola má zamezit kolizi těch rotorů (jestli jsou uložený i v ni a nejen ve středu).
Protichůdný rotory se používaj jak u vrtulníků, tak u vrtulovejch letadel, takže to mi přijde už jen jako detail.

2lihkan: Přišlo mi, že v Avataru s těma gondolama dost hejbali - nějak jsem si u toho vybavil Orcu. Řekl bych, že by to mohlo bejt na půl cesty mezi konvertoplánem a dvourotorou helikoptérou (tim Mi-12 třeba).
Obrázek

Příspěvek 26.1.2010 17:24:59
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako co se týče Orcy tak designově to to podobné jednoznačně je :sorry: Popravdě když sem poprvé viděl trailer tak sem se lekl že zfilmovaly Tiberium Wars(samsony :arrow: Orcy,AMP :arrow: Zone Troopers a ty buldozery valíci se džunglí taky vypadali trochu jak MCV od GDI :D ) jenom principem se tahle dve letadla celkem liší :) A protichůdné vrtule beru jen jako detail za účelem zvýšení výkon páč se vám tím nosné plochy v podstatě zdvojnásobí 8)
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 27.1.2010 14:28:06
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A je to tu, Avatar předběhl Titanic a stal se nejúspěšnějším filmem všech dob.

http://boxofficemojo.com/alltime/world/

Příspěvek 27.1.2010 15:27:36
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Četl jsem. Zajímalo by mě ale, jak je na tom po započtení inflace :-)
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 27.1.2010 15:45:23
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když klikneš na "All Time Domestic Adjusted for Inflation" v pravém slopci, tak se ti to ukáže. Ale je to jenom pro USA. Pro celý svět tam takový žebříček není... nebo jsem ho aspoň nenašel
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 27.1.2010 16:25:06
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Inflace je potvora... ale šak on ten Avatar ještě trochu vydělá... soudě podle návštěvnosti Imaxu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Filmy

cron