Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Filmy Avatar

Avatar

Co dávají v kinech či v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.12.2009 23:30:48
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak je možné, že tenhle topic ještě chybí? Škoda ho řešit ve všeobecném "Jaký film jste naposledy..."

Byl jsem na Avataru před pár dny v Imaxu a ještě teď se nemůžu těch dojmů zbavit. Je to pohádka, příběh je jednoduchý... ale to podání! Nikdy jsem žádný film tak nehltal, nikdy jsem tak moc nefandil hlavním hrdinům.

Někomu se nelíbí "zelené" poselství, ale to mně rozhodně nevadilo. Nastavení zrcadlu naší společnosti, která stále bezhlavě kácí pralesy, těží suroviny a vyrábí, aniž by hleděla vpřed... O tom snad sci-fi vždy byla ne?

Co budu povídat, všemožných recenzí se všude dočtete dost. Avatar je vizuální a emoční zážitek, který si každý bude dlouho pamatovat. A podle mě se většina lidí do světa Pandory ráda ponoří znovu. Já tedy určitě vyrazím znovu.

Příspěvek 29.12.2009 23:34:44
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zelené poselství lidem vadilo třeba i v jinak průměrném novém Dni, kdy se Země zastavila. Asi protože ví, že narozdíl od obecných protiválečných nebo protifanatických poselství, by tentokrát mohli i něco udělat jenom se jim jaksi nechce...

Jinak já zůstávám k Avatarovi stále trochu skeptický; naposledy jsem se hodně těšil na Star Trek a pak byl trochu zklamaný. Uvidím v lednu, kdy na to s odstupem zajdu.

Ale musí se uznat, že takhle silné všeobecné nadšení z filmu jsem snad ještě nezažil. Dark Knight byl silný, Watchmeni taky, ale když už o Avatarovi slyším i od lidí, kteří se o film nezajímají prakticky vůbec, tak to je drsný :-) Možná se fakt bude opakovat Titanic...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 29.12.2009 23:48:44
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dnes jsem na tom byl a... jsem nadšen :) Nádhera, příběh možná jednoduchý, ale napínavý a zajímavý. Cameron se prostě nezapře, když se podívám na ty mariňáky a všude slyším řeči o Firmě, tak mě nemůže napadnout nic jiného než Vetřelci.
Zvláštní... původně jsem si o Na´vi říkal, co to je za hnusné modráky a vůbec nechápal, jak se ta holka (pardon, nevím, jak se píše její jméno) může někomu zdát přitažlivá... a ono se na to stačí jednou podívat :)
Prostě jsem nadšen... hodnocení se prozatím zdržím...

Příspěvek 30.12.2009 00:02:32
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To jsem si taky říkal, ale po tom 3D... V kině to některé páry asi brali jako romantiku... nebo byli tak nadšení... nevím :D :D

Kdyby byl příběh nějak složitý a propletený, lidi by si neužili tu vizuální stránku a o tu šlo především...

Asi mě ukamenujete, ale hned, co jsem se vrátil z kina, tak jsem si stáhl camrip, nemohl jsem být bez toho :D sice i kvůli aj, abych zjistil, jaké je to v originále, ale i tak :D . Před pár dny jsem si stáhl českej camrip a koukal na to "zaráz" a je to přeložený opravdu dobře...

Zeleného poselství jsem si vůbec nevšiml...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 30.12.2009 10:30:46
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tenhle film je paráda :yahoo: .
Jednoduchej příběh, délka tak akorát, není nic na co bych si mohl stěžova.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 30.12.2009 13:40:54
gmakov Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Bydliště: SGC nebo chata v Minnesote
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zelené poselství v Avatarovi? To napsala ta (teď si představte spoustu sprostých slov) Spáčilová v recenzi na IDNES. Podle mě a i dalších lidí s kterým jsem na tom byl, tam zelené poselství není vůbec. Modrásci se snaží zachránit svůj domov, i kdyby byl z cihel a oni by nežili v souladu s přírodou, tak prostě o ten domov budou bojovat. Byl jsem na tom 3x, jednou v IMAXu v Praze a 2x v Cinestaru v Jihlavě na 3D. Pokaždé s jinými lidmi, s jinými názory na ekologii. A nikdo si nějaké zelené agitky, či poselství nevšiml. O Zemi jsou tam řečeny dohromady tři věty, podle kterých je sice jasné, jak to asi na ni vypadá, ale beru to jako čisté konstatování.

Jinak jak už píše Ray, to všeobecné nadšení je až neuvěřitelné. Když koukám, jak jsou vyprodaný multikina po celý ČR, jak o tom všichni mluví. Začíná to vypadat jak nějaká společenská událost a když se ji člověk nezúčastní, tak bude prostě mimo.
Včera jsem v kině potkal známé z vesnice pár km od našeho města, kteří byli v kině naposled na čem? Že by na Titanicu? :D
A to si vemte, že v ČR žádná velká reklama nebyla. Viděl jsem pár plakátu v metru, samozřejmě trailer v kině a jeden TV Spot na Prima Cool. Jak jen to Cameron dělá?

A k filmu: Svět Pandory je okouzlující, fauna i flóra je prostě nádherná. Mě, jako milovníkovi zbraní a akčních filmů, se skoro víc líbila ta část filmu, kde Jake objevuje krásy Pandory, než závěrečná akční sekvence. Jinak scény typu, odhození čtyř pojistek z granátu, letících v 3D kině jakoby na člověka, případně slzák do stromu, střílení kolmo na kulometná hnízda nebo "masky nasadit" a střílení v hangáru, to jsou nezapomenutelné scény. A ten film je prostě čím dál lepší. Třetí projekce mi zatím přišla nejlepší, prostě pořád se dají objevovat další detaily a i když už přesně vím, co se kdy a kde stane, pořád si to užívám, jakoby bych to viděl poprvé. 10/10

Příspěvek 30.12.2009 14:03:40
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
strucne: Dokonalý film
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 31.12.2009 14:48:08
KATE.DANNY Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 315
Bydliště: Ústí nad Labem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak konecne jsem taky videla tenhle skvely film. Co vic rict. Byl super a dabing nebyl tez spatny :ok:
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.
ALBERT EINSTEIN

Přejít ze sna do skutečnosti není tak těžké, je to jedna dvě a člověk se okamžitě přizpůsobí. Těžké je rozhodnout se opustit sen a vstoupit do skutečnosti. Vyžaduje to úžasnou sílu vůle a je to tím těžší, čím víc narostl sen.
JEAN DUTOURD

Příspěvek 03.1.2010 01:15:55
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Avatar byl dle mě perfektní film a chystám se na něj do kina už napotřetí - jednou jsem byl v originále, jednou ve 3D s dabingem, jdu znova na 3D. Ač jsem na dabingy alergickej, musim uznat, že tenhle byl opravdu podařenej ( škoda jen, že zabili hlášku "I was a Marine. Errr... A warrior of the Jarhead Clan", ale jelikož se stejně do češtiny správně přeložit nedá, tak "bojovník námořně-pěšího klanu" vyšel dobře :twisted: ).

A moje zvrhlá duše byla potěšena tím, že Cameron nezklamal a vojenská technika a výstroj byla dle mě opravdu skvělá.
Obrázek

Příspěvek 03.1.2010 01:33:47
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Člen námořně-pěšího klanu byl na ně dobrej po*er :D

Já vážně přemýšlel, jestli neexistuje něco typu toho jejich vrtulníku nebo co to bylo...

Obrázek
Došlo mi to až teď, když jsem se na to znovu díval, že vlastně celý díl je jako příběh Avataru a to ten díl vyšel mnohem dříve než ten film... tsss :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 03.1.2010 02:02:41
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak ten obrazek me dostal:-D
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 03.1.2010 02:06:18
PaulZy Airman
Airman

Příspěvky: 24
Bydliště: Hodonín
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten "vrtulník" není ve sci-fi nic nového, poprvé jsem takovou koncepci viděl v RTS klasice Command and Conquer(: Tiberian Dawn), ale i vrtulové verze Orcy se myslím objevily.
Ale možná to bude tak, že Scorpion v Avatarovi vychází z Aerial Hunter z Terminátora.

Příspěvek 03.1.2010 02:22:12
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jsem si říkal, že je mi to nějaký povědomí... ale to byla otázka spíš na Twomblyho, jestli to existuje...

meisterochmi: Jo no, Cartman to vymyslel, Wendy to prodala Cameronovi a my se na to koukali :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 03.1.2010 12:19:55
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: Mno, žádnej vrtulník, kterej by používal tohle uspořádání vrtulí v reálu neexistuje.

Vrtulníky v Avataru se ohledně tohohle systému inspirovaly u Bell X-22, ale nejbližší funkční ekvivalent je jedině tak mariňáckej MV-22 Osprey.

Takže ne, SA-2 Samsony a AT-99 Scorpiony z Avatara, či něco jim nejblíž podobnýho po světě nelítá, krom toho jednoho prototypu X-22, co dřepí v muzeu 8)
Obrázek

Příspěvek 03.1.2010 12:24:10
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Edit ... Tak bratr Twombly byl zase rychlejší :smile:

Jak už bylo řečený, nejbližší reálná věc, co by se týhle koncepci podobala je MV-22 Osprey.

Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=zMhbfBnGO-o&feature=fvw

Jinak Scorpion je de facto future verze dnešních bojovejch vrtulníků. Schválně si srovnej tyhle dva obrázky. Trochu změň pozadí a ta AH-64 Apache by klidně mohla bejt na Pandoře.

Obrázek

Obrázek

Ještě taková perlička - ty rakety co tam používaj se nápadně podobaj dnešním AGM-114 Hellfire.

Obrázek

Těhle podobností by se tam dalo najít spousta.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 03.1.2010 13:59:31
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na tyhle podobnosti jsem právě narazil taktéž... ale říkal jsem si, jestli neexistuje nějaký prototyp, protože v té hře se s tím lítá hodně dobře :D ale těžko říct, jak by to bylo v reálu :D

Darth_RevanCZ: kdyby se dělali i s raketama, tak to už by bylo přeci jen moc :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 03.1.2010 19:49:28
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak sem se na to konečně dostal a musim říct,je to cool :) :)
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 04.1.2010 20:12:37
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S tema vrtulnikama nemuzu souhlasit. Koncepce stroje s dvouma dmychadlama existuje a neco dosti podobnyho Orce z Tiberian Sun pokud vim i litalo.
Jak sezenu klavesnici, zkusim to najit.

Promazáno.
Obrázek

Příspěvek 06.1.2010 22:11:54
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže koncepce avatarovskejch "vrtulníků" se jmenuje Tilt Duct a našel jsem k ní pár strojů, který opravdu lítali.

Nejvýznamější bude asi X-22, kterej sehrál svou roli při vývoji konvertoplánu V-22 Osprey:
Obrázek
Obrázek

Ale původně jsem měl na mysli spíš tohle:
Obrázek
Doak 16 VZ-4 - inspirace Orca Fighteru v C&C je celkem zřejmá.

Poslední by měl bejt Nord 500 Cadet:
Obrázek
Obrázek

Všechny tyhle mašiny jsou poměrně dost starý a všechny součastný/ perspektivní stroje počítaj s využitím konvenčnějších vrtulí (konvertoplány), z toho usuzuju, že to nebude až tak super, jak to vypadá.
Ačkoliv jestli se dobře vzpomínám (nebo se mi to nezdálo), tak v Avatarovi byly v každý obruči dva protiběžný rotory - tam by to bylo výhodný kvůli zajištění obou rotorů proti vzájemný kolizi (jinak mezi nima musí bejt dost velká mezera, viz Ka-50) pokud by byli uložený v obvodu.
Obrázek

Příspěvek 06.1.2010 22:55:15
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No mě i zajímalo, jestli by to bylo vůbec reálné, aby vypadaly zhruba jako v Avataru a byly schopný letu :)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 06.1.2010 23:15:53
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Nechci rejpat, ale jakej je rozdíl mezi X22kou, kterou sem posílal Twombly jako odpověď na Wantedovu otázku, u který si tvrdil, že si myslel něco jinýho a X22kou v tvým postu?

Wanted: A co víc by jsi chtěl jako odpověď? Tahle koncepce se zkoušela a podle prototypů je evidentně plně schopná letu, takže teoreticky ano. Jednoduše vezmi Apache nebo jinej bojovej vrtulník, vyměň klasickej rotor za tohle a máš zhrua tak to samý co lítalo v Avataru.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 17.1.2010 01:35:51
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No film jsem viděl ve "kvalitní" kamerarip verzi, kterou jsem, po tom géniovi, co ji stáhnul a daroval mi ji slavnostně pod stromek, pokřtil "Mlčochova pomsta". Doufám, že nějak stihnu dopravit se na to do kina a být věřící, tak se modlím za originální zvuk, protože tohle tedy opravdu ne. Upozorňuji, že pokud máte stejnou verzi doma, zalijte ji do betonu a zarubejte kilometr do pevné skály, protože film jako je tenhle nemá cenu sledovat v tomto podání. Hodnocení vám naneštěstí nedám, protože základní příběhovou linku pochopí i maximální polointeligent hned z prvního trailetu a pak jde opravdu jen o to podání :D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 17.1.2010 02:15:30
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
jak tak koukám, tak budu asi první, kdo napíše, že se mi ten film teda nelíbil...koukala jsem doma v dobré kvalitě, ale jediné, co se mi zdálo dobré, byla závěrečná scéna...jinak mě to teda moc nenadchlo a to já ráda akční, sci-fi a fantasy filmy... :)

Příspěvek 17.1.2010 02:55:57
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to zvláštní, protože já na tom byl předevčírem a ačkoliv jsem byl unavený, s nízkým tlakem a po masivním hypu jsem byl k filmu spíše skeptický, tak mě to naprosto strhlo a bez prdele IMO film roku.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 17.1.2010 13:44:53
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ve čtvrtek večer jsem se vypravil na Pandoru podruhé, opět do imaxu ale o pár řad níže a 3D zážitek byl ještě lepší. Šestá až devátá řada asi opravdu nej.
Film jsem si dokázal znovu užít, i když končil až v jednu v noci.

Jinak ten dlouhý trailer jsem shlédl až po tom, co jsem film shlédl s dabingem - ten mi rozhodně nepřišel špatný. Určitě je dobře, že si člověk může vše vychutnat a nemusí sklouzávat k titulkům, které jsou až kdoví kde vzadu, když film se odehrává vpředu. Při druhém sledování jsem ale měl v paměti angličtinu z traileru a dabing už se mi tolik nelíbil. Pokud půjdu na Avatar ještě jednou, tak asi oželím 3D a půjdu na originální znění.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Filmy

cron