Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Hudba Co radi poslouchate?

Co radi poslouchate?

hudba a vše kolem ní

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 24.7.2006 00:33:07
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nevím, Pink Floyd znám, ale když už chci takovou zajímavější pomalou, uklidňující hudbu, tak si pustím třeba Lungfish, Paperchase, 90 day men, Joan of Ark, Pinback, Pedro de Lion ........
Je fakt že Pink Floyd pravděpodobně uslyším v rádiu častěji než některou z těchto kapel, ale zase mnohem méně často než tisíce jiných. Nemyslím si že y to byl mainstream, na to Pink Floyd není dost popový. To je spíš pro milovníky hudby, než pro konzumenty.
Já zas neodmítám mainstream jako takový, kdyby nebyl, tak bysme se nemohli odlišovat a o to v podstatě jde. Já jsem jenom rád, že to jde mimo mě.

Poselství techna je možná o lásce, štěstí, milování a to vše v prvoplánovitě přiblblém obalu pro slabomyslnější jedince, kteří poslouchají hudbu kolenem. (aneb má mě ráda nebo ne, trhám ostny kaktusu).
Mě se spíš zamlouvá poselství straight edge, nebudu si k****t tělo žádným svinstvem jako jsou drogy, cigarety, alkohol, nestojím o náhodné známosti, nebudu se druhým cpát do života, raději budu žít svůj tak, abych mohl být smířený sám se sebou, ale nenechám ohrozit sebe, ani své blízké. Nejsem Timur bez party, ale jenom obyčejný člověk, který chce být vzorem svým dcerám a který udělá všechno aby z nich vyrostli dobří lidi. Nemám sice spoustu známých, ale jen pár dobrých přátel a přesto jsem šťastný. Vůbec mi nevadí že mě sousedi na svých opileckých party pomlouvají a dělají mi naschvály (však se jim to vrátí). Mám svou rodinu a to mi stačí.
Tak k tomuto mě přivedlo poselství hudby.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 24.7.2006 17:05:33

Příspěvky: 21
Bydliště: Ova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rowdy: ..tohle bylo moc krasne receno (btw. Pink Floyd je mozno slyset maximalne jednou za tri tydny na Frekvenci 1 :D )...ale jestli to, co jsi rekl o rodine, party, pratelstvi a zivote, dokazes najit v technu, tak te opravdu obdivuju...ja to neposloucham...uspesne se tomu vyhybam, ale pokud v tohle dokazes najit i to, co jsi tu povidal, tak klobouk dolu... :wink:
"Za vše může člověk a princip akce reakce vesmíru. Nenamlouvejme si, že by za tím mohl stát někdo jiný. Přestaňme tedy už konečně skládat ruce v klín a přijímat osud, aniž bychom se s ním pokusili něco udělat!"

Příspěvek 24.7.2006 21:25:08
Likan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 54
Bydliště: Likan Prime
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zrovna tedkom mi hraje

Baracuda - Ass Up (Groove Covera Rmx Short)


jinak normalne mam rad ,takovy ty hudebni balady na usi jako je
Star Trek - Enterprise (with Cpt. Archer) SoundTrack
a jinak posloucham Trencik :-) a nekdy i pop treba madonnu :-)

Příspěvek 25.7.2006 09:20:53
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Thel Alder Nurian píše:
rowdy: ..tohle bylo moc krasne receno (btw. Pink Floyd je mozno slyset maximalne jednou za tri tydny na Frekvenci 1 :D )...ale jestli to, co jsi rekl o rodine, party, pratelstvi a zivote, dokazes najit v technu, tak te opravdu obdivuju...ja to neposloucham...uspesne se tomu vyhybam, ale pokud v tohle dokazes najit i to, co jsi tu povidal, tak klobouk dolu... :wink:

Heeeeeej to byla ironie o tom technu, nemám rád techno. To ostatní bylo o straight edge a hc, indie ajiných smysluplných stylech. K tomu jsem se propracoval přes punk a hc, kde jsou texty o kterých člověk může přemýšlet (ovšem že ne u všech kapel). Z techna bych si odnesl akorát bolení hlavy a pobyt na antitoxickém oddělení.

Toho techna se týkala jedna věta, to ostatní se mi nepovedl udělat nový odstavec.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 25.7.2006 16:27:34

Příspěvky: 21
Bydliště: Ova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rowdy píše:
Heeeeeej to byla ironie o tom technu, nemám rád techno.


:D Uz jsem se lekla...me to prislo nejake divne, aby pri tom vsem, co's tu napovidal, si jako (vypada to tak) clovek razici underground, poslouchal techno. Docela jsem si oddychla... :wink:
A co jsou za styly ty kapely, co jsi vyjmenovaval, ze poslouchas?
"Za vše může člověk a princip akce reakce vesmíru. Nenamlouvejme si, že by za tím mohl stát někdo jiný. Přestaňme tedy už konečně skládat ruce v klín a přijímat osud, aniž bychom se s ním pokusili něco udělat!"

Příspěvek 25.7.2006 16:48:44
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak protože tady Godsmack skoro nikdo nezná tak tady je jejich nejznámější písnička....
http://www.youtube.com/watch?v=4bq0M19IKgY&mode=related&search=godsmack

A tady je naživo, na konci je duel bubeníků (jeden je bubeník skupiny a druhej je zpěvák- 23 let bubnoval)
http://www.youtube.com/watch?v=2Sr-ccIu9Yc&search=godsmack

A tady eště máte Batalla de los Tombores (bubenickou bitvu)
http://www.youtube.com/watch?v=G57VhB9nSuw&search=sully%20erna
Obrázek

Příspěvek 25.7.2006 22:49:16
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Thel Alder Nurian píše:
rowdy píše:
Heeeeeej to byla ironie o tom technu, nemám rád techno.


:D Uz jsem se lekla...me to prislo nejake divne, aby pri tom vsem, co's tu napovidal, si jako (vypada to tak) clovek razici underground, poslouchal techno. Docela jsem si oddychla... :wink:
A co jsou za styly ty kapely, co jsi vyjmenovaval, ze poslouchas?


Většinou post hardcore (ten styl Fugazi tzv D.C. sound, label Dischord), ale můžu emo, emocore, hardcore, občas punk (ale jen něco), teď mě začlo brát indie.
Jinak samozřejmě straight edge, i když to je spíš životní než hudební styl. Oni mladí tomu straight edge dost dávají na frak, protože do toho zatáhli vegetariánství, a pak se začali považovat za elitu (takové to Vegan does it better ") ) Ale to je záležitost všeho co přijde občas do módy, takoví lidi u toho stejně dlouho nevydrží a aspoň tu scénu dočasně nějakým způsobem podpoří.
No prostě a jednoduše underground v undergroundu. Je to pro lidi který mají spíš solidárnější smýšlení (my zatracení levičáci), a to se dneska nenosí, takže v nejbližší době čekám ještě oslabení scény, což bude mít asi pozitivní vliv na kvalitu.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 02.8.2006 15:16:17
KanálGrázel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 1
Bydliště: Krčma... hociktorá na ktorú natrafím
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moje oblúbené skupiny sú (je ich dost vela):
KATASTROFA, Rozpor, Operace artaban, Sitnan, Konflikt, Forent, Ilegalny odpor, Slobodna Europa a tak dalej ale vam asi tjeto kapeli nic nehovoria... no ale najlepsia je KATASTROFA!!

Pesnicky je mozne si stiahnut z:

http://www.katastrofa-band.com/CD.html


je to fakt super

EDIT: odkazy do CODE :!: :!: Hemi
Kanal grázel VALIKAAAAA!!!!!!!

Příspěvek 02.8.2006 17:00:13
Tajdalena Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 49
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hip hooop rulez
Víte co je dobrý ? Že se na totom fórum nenudím, pač tu pořád někdo píše.

Příspěvek 03.8.2006 20:02:39

Příspěvky: 21
Bydliště: Ova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rowdy píše:
No prostě a jednoduše underground v undergroundu. Je to pro lidi který mají spíš solidárnější smýšlení (my zatracení levičáci)...


Myslim, ze uplne zatracovat mainstream taky neni nejlepsi. Nepopriram, ze lidi, co poslouchaji underground jsou velmi inteligentni osoby s vlastni iniciativou a nazorem, ale je fakt, ze za mainstream vzdycky nemuzou samy kapely, ale spise radia, ktera jejich skladby pousti porad dokola a tim znehodnocuji popripade i texty, jez maji byt v pisni hlavni...je to dost pripadu v nynejsi dobe... :(
"Za vše může člověk a princip akce reakce vesmíru. Nenamlouvejme si, že by za tím mohl stát někdo jiný. Přestaňme tedy už konečně skládat ruce v klín a přijímat osud, aniž bychom se s ním pokusili něco udělat!"

Příspěvek 04.8.2006 09:40:21
Apollo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak teď zrovna U2, jindy U2 a semtam taky U2 :thumbsup:
Pak jeste Wohnout, Tleskač, Pink Floyd, Rainbow a všechno ostatní co se mi líbí...a toho je dost :wink:

Příspěvek 04.8.2006 11:21:23
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Thel Alder Nurian píše:
rowdy píše:
No prostě a jednoduše underground v undergroundu. Je to pro lidi který mají spíš solidárnější smýšlení (my zatracení levičáci)...


Myslim, ze uplne zatracovat mainstream taky neni nejlepsi. Nepopriram, ze lidi, co poslouchaji underground jsou velmi inteligentni osoby s vlastni iniciativou a nazorem, ale je fakt, ze za mainstream vzdycky nemuzou samy kapely, ale spise radia, ktera jejich skladby pousti porad dokola a tim znehodnocuji popripade i texty, jez maji byt v pisni hlavni...je to dost pripadu v nynejsi dobe... :(

Já si myslím že rádia jenom prodávají něčí hudbu. Pokud se někdo chce prodávat tím způsobem, že bude vydávat u velké firmy statisíce alb, v televizi budou denně poštět jeho klipy, lidi budou nosit trička s jeho fotkou, tak budiž. Ale potom mu nemůžu věřit že to myslí v těch textech vážně. Nemůže zpívat o tom jak je dnešní svět špatnej a přitom toho využívat a ten špatnej svět spoluvytvářet. Ono je krásné zpívat o pomoci bližním, a zároveň propagovat světoznámou značku, pro kterou v některé ze zemí třetího světa pracují děti za jídlo (Tchibo, Nike, Adidas, Chiquita a stovky dalších). Přitom tyto bohaté firmy, které dobře platí za propagaci svých výrobků mají obrovskou zásluhu na udržování těchhle zemí v tom ponižujícím stavu. Takže tyhlety mainstreamové konzumní hvězdičky jsou jenom produkt doby Coca coly, Nike, 80% hladovějící světové populace, dětské práce, reklamy, vlastního pokrytectví, lží, mediální manipulace, oligarchní totality.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 06.8.2006 19:53:58

Příspěvky: 21
Bydliště: Ova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rowdy: ano...ve sve podstate mas doopravdy pravdu, ale jak rikam, ne vsichi to tak delaji. Myslim, ze existuje nejaka cast kapel, ktera opravdu dela hudbu pro radost, ale maji treba jako manazera pekne mazaneho chlapika, ktery misto toho, aby spise daval pozor na to, jak kapela pusobi, si chce namasit kapsy a proto je porad vsude proflakuje...mno...jiste! Ta kapela ma moznost ho vymenit, ale penize tahnou svetem! A pokud se treba snazi neco rict vetsimu okruhu lidem, tak potrebuje byt alespon trochu videt...
...a nebo se pak jen spolehat na svych 20 000 fanousku a doufat, ze se o nich zmini svym kamaradum... :wink:
"Za vše může člověk a princip akce reakce vesmíru. Nenamlouvejme si, že by za tím mohl stát někdo jiný. Přestaňme tedy už konečně skládat ruce v klín a přijímat osud, aniž bychom se s ním pokusili něco udělat!"

Příspěvek 06.8.2006 20:21:50
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale takhle to dělá spousta kapel. To že se nechtějí ůčastnit závodů o nejslavnější popikonu znamená že se spolehnou na svých 20000 fanoušků, kteří mají opravdový zájem o tu hudbu a o to poselství a chtějí něco změnit. To že je nebude poslouchat dalších 100000 vyhulenců, kteří příjdou na jejich koncert dělat breugel je spíš plus. Tudíž kvalita za kvantitu. Ale jen proto mají možnost něco změnit, jako třeba Fugazi - pětkrát odmítli nabídku EMI, spoléhají se jen na svůj milion fanoušků, mají svůj label kde vydávají spřízněné kapely (Dischord) se kterýma nemají žádné smlouvy a manažery, nevadí jim že si někdo stahuje hudbu. To jsou lidi, které stojí za to poslouchat a přemýšlet o tom co říkají. A (Washington) DC sound má opravdu ve světě ojedinělé jméno a zvuk. To že to neuvidíš na Óčku nebo MTV je jejich záměr, oni chtějí fanoušky, kteří si je chtějí najít. Navíc pravidlo DIY je nenatáčet klipy, nevydávat reklamní předměty.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 06.8.2006 21:32:31
moniq Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak pro mě : Santana, Pink Floyd, Frank Lorentzen, Oldfield, Deva Premal, Gerschwin, Bob Marley, Bobby McFerrin, Bryan Adams
a tak podobně :lol:
naše fantazie a stejně tak prostory vesmíru jsou nezměrné
každá Cesta začíná prvním krokem...

Příspěvek 10.8.2006 21:53:10
Calleb Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 226
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Metal jednoznačně Metal.... :D jinak jeste hodne vážnou hudbu.....takovy John williams nebo Trevor Rabin jj to je uplne nej na světě... :D
...Nothing ventured, nothing gained...

Příspěvek 27.8.2006 22:28:46
LukArcher Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 175
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj Metal je nej :lol:

EDIT: Necituj příspěvek nad sebou. Shorty

Příspěvek 31.8.2006 00:32:31
Fallen Angel Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nevite kde stahnout "Petr Hapka-Kocour se schoulil na tvůj klín"?
nikde to nemužu najit :(

Příspěvek 31.8.2006 13:15:55
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já poslouchám spoustu různých druhů hudby podle nálady :pivo: někdy třeba si pustím Karmu a jindy třeba Daniela Landu, Ale styl na kterej nedám dopustit je COUNTRY a to jak naše, tak i světová(třeba Johny Cash je úplně super !!!! :thumright: ) . Jediný co opravdu je :pukel: je dechovka !
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 31.8.2006 13:22:19
Marty Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
LORDI Rulez
Obrázek

Příspěvek 31.8.2006 13:29:08
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to Marty: Souhlasím Lordi jsou špičkový.
a celkově poslouchám hlavně metal např. Nightwish, Sonata Artica, Edguy, Hammerfall, Evergreen atd., taky vážnou hudbu např. John Williams, Trevor Rabin, Hans Zimmer a nějáky ty soundtracky např. Shrek 1,2 :-) a mnoho dalších....

Příspěvek 31.8.2006 15:48:45
LukArcher Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 175
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Líbí se mi, že je to tu multikulturní, SG mají rádi všichni bez ohlerdu na hudbu, náboženstvý či politiockou orientaci :lol:
Prostě SG spojuje :wink:

Příspěvek 01.9.2006 23:10:59
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak poslední dobou sem se zaposlouchal do těchto skupin: Blackmore´s night, Dope, Godsmack, Nightwish, Powerman 5000, Rob Zombie, Saliva a Static-X. Všechno to sou heavy metal/ hard rock skupiny... teda s vyjímkou Blackmore´s night. A teď se chystám na Korny... snad se na ně teď někdy už dostanu... :D
Obrázek

Příspěvek 02.9.2006 00:14:07
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ehm...zkusíme abecedně
Aerosmith, A-ha, Alanis Morisette, ATB, Apocalyptyca, a... a takhle by to nešlo...
zkusíme tedy jinak... podle žánru
Asian Dub Foundation, Metalica, Nirvana, Crazy Town, Paparoach, Guano Apes, Bloodhound Gang, POD, Sonata Arctica, Limp Bizkit, Iron Maiden, Deep Purple, Depeche mode, Cranberries, Evanesence...e ee takhle by to taky nešlo (aj držet se žánru byl špatný nápad)...
hmm odkaď to uchopit... předposlední pokus dle stáří
Louis Armstrong, The Beatles, Scott McKenzie, The Byrds, B.J.Thomas, Kansas ne ne ne tohle by vážně nešlo dělat skoky tam a z5...

vypsat zde konkrétně co poslouchám by zabralo přinejmenším celou stránku fóra, je toho opravdu nechutně mnoho...
zkusím to jinak...
osobně sem uvízl v 80tých letech na tom starém popíku a již pěknou řádku let si mě stále drží (a dlouho držet bude raději nenapíšu žádného zástupce bo bych se pak upsal xmrti abych na někoho nezapomněl), dále si s chutí dám kvalitní rock, metal (i heavy), pak ty ukňourané melodické od Ozziho, Nirvany, Crash Test Dumies, Metalicy a pod (to moc do nějakého žánru nezařadím), hip hop a rap se v určité formě taky dá zdárně konzumovat, pak nějakej ten negr, disco, trance (house ne e ten nemusím), ploužáky napříč časovým spektrem, ...hmm raději toho taky nechám ehm...

jediné styly co xmrti nesnáším a co mě vážně ubíjí popřípadě u mě projevují agresivitu jsou Country, Jazz a Dechovka (a pak nějaké ty písničky od lunetíků, ta věc "sedmnáct náhodou je mu a je zavodou" a spousta dalších úchyláren které člověk nenávidí a právě proto si zapamatuje text... ;) )

jen tak na okraj poslední 3 roky sem docela dost pohlcen Trancem a pány Tiësto, van Buurenem, van Dykem a delší dobu také pánem Oakenfoldem a Tannebergem(ATB)

P.S. kdyby někdo potřeboval chodící hudební databanku obsahující podrobně 25-30let a pak jemněji 30-50let z5 napříč většiny hudebních žánrů za lidovou cenu jsem tu : o)
P.P.S. no dobře zas za tak lidovou ne no...

To Stenly: za to Country tě mám na blacklistu :lol:
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 13.9.2006 17:00:19
Eskel Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 139
Bydliště: Planeta Nox, v lese
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:) Nebudu psát kapeli ale spíš styli které poslouchám páč kdybych měl vypsat kapeli tak to budu psát měsíc :D

Rock, Rock and roll, Hardrock, GlamRock, Schochrock, WestRock, Gringe, Hewy metal, Speed Metal, Trasch Metal, Power Metal, Progresiv Metal, Doom Metal, Black Metal, Death Metal, Dark Metal, Simfonick Metal, Glam Metal, Elektronick Metal, Punk, Punkrock, Neo Punk, Punk Metal, Grinde gore, Brain Gore, Elektronick Punk, Hip hop, Techno, Sistémy, Vážná hudba, Opera, Folk, Cauntry, Funky, Rege a Ska!
KREE! Neslyšeli jste? řek jsem KREE!!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Hudba