Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Hudba Nightwish

Nightwish

hudba a vše kolem ní

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 27.3.2008 21:37:06
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drevo: Nevím, jak ty, ale já NW vnímám jako kapelu, ne jako zpěvačku s hudebníky za zády - ať už šlo o Tarju či Anette. I když nepopírám, že zpěvák/čka kapelu reprezentují nejvýrazněji. Ale vždyť sám musíš uznat, že jejich hudba je skvělá... nahráli pár i čistě instrumentálních skladeb a ať už je to Moondance z Oceanborn či Last Of The Wilds z DPP jsou to nádherné melodie, to nemluvím o IMO jedné z nejlepších skladeb NW vůbec Ghost Love Score, tam je sice zpěv, ale hudba... to je prostě skvost. Že to bylo vyšperkováno skvělým Tarjiným hlasem byla příslovečná třešnička na dortu.

A prosím netahej na mě žádný Praha vs. malý zapadákov... doteď jsem tě brala jako někoho z trochu extrémním, ale ne špatným názorem, a rozhodně někoho s kým stojí za to vyměnit pár příspěvků... Ale tohle je doslova ubohý.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 27.3.2008 21:51:54
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drevo píše:
...jak muze nekdo mit rad hudbu nejake jakekoli skupiny kdyz nema rad toho kdo to da se rict prezentuje? kdyz nebudeme brat v potaz to ze tu skupinu drzi nad vodou skladac textu a hudby tak je to prave zpevak/zpevacka kdo tu skupinu tahne...


No já to mám přesně takhle u několika kapel, muzika skvělá, ale zpěvák/zpěvačka mi to prostě kazí. Zrovna tak to může bejt u Traji, pokud ten styl zpěvu někomu nesedne, neznamená to, že se mu přestane líbit, jak hrajou ostatní (jo zkus si pustit demo od Nightwish, kde ty nový písničky komplet zpíval basák, myslim, že to pochopíš ;) ).
Obrázek

Příspěvek 28.3.2008 19:29:33
drevo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 28
Bydliště: Taoth Vaclarush
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
co se tyce basaka...pokud se nemylim tak je to marco a to je muj oblibenec takze pozor na to co o nem rikate

Linn: ja vnimam Nightwish rovnez jako kapelu ale kdyz vyhodi zpevaka/zpevacku ktery/a jak ste rikali jim dela povestnou tresnicku na dortu (v nasem pripade je to hodne velka visne) tak je to na me trochu moc. zvlast kdyz spolu byli uz od kdovikdy (mozna bych si vzpomel ale to by chtelo zalovit v pameti coz je u me nemozne i ve skole). dyt spolu hrali dlouho a dobre ... ja znam jejich rozpory. cetl sem si ten dopis co ji poslali na rozloucenou ale dyt pronightwish (rozumej proboha) to nemohli este zkusit? ja vim ze uz to bylo asi moc na ne a ze to zkouseli nekolikrat a vyvetlovat ji to ale dyt prece hrali spolu tak krasne...staci se podivat na pisnicky...na vsechny pisnicky ikdyz proti pisnicce Beauty and the Beast z century child mam averzi bo se mi hodne libi ta verze z angels fall first ale to je detail.
ohledne prahy a toho zapadakova...tim zapadakovem sem nemyslel prahu...bylo by to celkem nelogicke Praha vs Praha. ikdyz Sparta vs Slavia...no radsi nic nerikat bo sem banikovec (OT)

Příspěvek 28.3.2008 22:14:40
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drevo: Do toho, o co přesně všechno šlo kolem toho jejich rozchodu nevidím a pochybuju, že kdokoli jiný ano... dokonce mám takový pocit, že ani třeba samotný Tuomas nedokáže být objektivní a "své" pravdě věří ať už byla přikrášlena či nikoli.
Nepopírám zásluhy Tarji, ani v nejmenším, ale spíš jde o to, že kapela je to i bez ní, dost dobrá kapela ;)

ad Marco a jeho zpěv - jeho chraplák např. ve Wish I Had An Angel, nádhera, BBB jakbysmet, ale ty dema, o kterých mluví Air Force... IMO dost děs ;) nevím, jestli jsi je slyšel, ale oprostil se od chrapláku a to byla sakra velká chyba. Snad mě teď nikdo neukamenujte, ale přišlo mi to ukňouraný... to potom Anette vnímám jako docela výhru :)

a nakonec ad Praha vs. zapadákov - je mi jasný, žes nemyslel tím zapadákovem Prahu... sem jen prostě háklivá na to, když někdo začne házet takovýhle hlášky ;) Mít v profilu Chlumec, tak tě to ani nenapadne. Nemám ráda protipražácký řeči obecně :) konec OT
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 28.3.2008 22:39:47
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drevo:

Tuomas Holopainen píše:
Being in a band is supposed to be fun but it was almost a living hell.
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 29.3.2008 00:47:21
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drevo píše:
co se tyce basaka...pokud se nemylim tak je to marco a to je muj oblibenec takze pozor na to co o nem rikate


Anette je moje oblíbenkyně, tak bacha, co o ni řikáš ;)

Jinak basáka mam taky rád a jak píše Linn, tak jeho řev je libovej, ale jako hlavní vokálista zněl dost zoufale.
Obrázek

Příspěvek 29.3.2008 08:58:29
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: což je celkem divné, ty dema zněly opravdy zvláštně, ale stačí si na youtube poslechnout jeho další projekt Tarot a tam zpívá naprosto v pohodě jako hlavní zpěvák...
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 29.3.2008 11:40:59
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tjn, řekl bych, že to bude mít něco málo společnýho s tim, že to psal pro sebe (celořvací písničky :) ), zatimco Dark Passion Play psal pro zpěvačku :)
Obrázek

Příspěvek 04.4.2008 14:50:20
Elidarion Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Včera jsem čistou náhodou našel TOHLE :) :) :) :)

Příspěvek 04.4.2008 19:25:51
Blitzkrieg Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nightwish je jedna z mých nejoblíbenějších skupin. Respektive byla, potom co vyměnili zpěvačku už to za moc nestojí.

No ale abychom je nebrali zas tak moc vážně, je pravda že jejich finská angličtina ja při nejmenším zvláštní:

http://www.youtube.com/watch?v=gg5_mlQOsUQ
Naposledy upravil Blitzkrieg dne 09.4.2008 18:29:12, celkově upraveno 1
Lister: "Hele, koukni na moje tělo!"
Kocour: "Hmm, tak to je pozvánka, která rozhodně tlačenici nevyvolá..."

Příspěvek 04.4.2008 19:35:20
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tady bych rád podotknul, že právě tohle videjko mě k Nightwish přivedlo :)

2Elidarion: Zajímavý videjko - škoda, že i ten konzert tam neni z práglu. Ale odkazy do code.
Obrázek

Příspěvek 05.4.2008 19:28:50
Elidarion Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blitzkrieg píše:
Nightwish je jedny z mých nejoblíbenějších skupin. Respektive byla, potom co vyměnili zpěvačku už to za moc nestojí.

No ale abychom je nebrali zas tak moc vážně, je pravda že jejich finská angličtina ja při nejmenším zvláštní:

http://www.youtube.com/watch?v=gg5_mlQOsUQ


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Už pro mě nikdy nebude wishmaster to co dřív :lol: :lol: :lol:

Příspěvek 07.5.2008 10:03:04
Elidarion Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhovor s Tarjou po rozpadu Nightwish
stojí za shlédnutí, kdo to ještě neviděl

Příspěvek 08.5.2008 13:02:56
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé, plné emocí. Četl jsem pouze dopis. Vůbec jsem nevěděl, že tohle video existuje...

Jinak, včera jsem se nudil, tak jsem si trochu hrál s jedním obrázkem Tarji. Posuďte, jak se mi to povedlo:
http://www.imagebam.com/image/a1936d5978470


Kdyby si to někdo chtěl dát na plochu:-D. Tak dejte vědět:-).

Příspěvek 08.5.2008 16:44:46
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Video: opravdu plné emocí.

Ten obrázek se ti povedl :thumleft:

Příspěvek 08.5.2008 17:09:33
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díky moc:-).

Příspěvek 08.5.2008 17:44:11
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Apple píše:
Zajímavé, plné emocí. Četl jsem pouze dopis. Vůbec jsem nevěděl, že tohle video existuje...

Jinak, včera jsem se nudil, tak jsem si trochu hrál s jedním obrázkem Tarji. Posuďte, jak se mi to povedlo:
http://www.imagebam.com/image/a1936d5978470


Kdyby si to někdo chtěl dát na plochu:-D. Tak dejte vědět:-).


ja chci:-D
Obrázek

Příspěvek 08.5.2008 18:56:57
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, otaguju to ještě:-D. A jaký rozlišení by se ti hodilo? Poněvadž, já ten projekt mám v 1920 na 1200, což je 16:10, tak si řekni, na co to mám převést.

Příspěvek 08.5.2008 22:01:09
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nejlepe 1280:960
Diky
Obrázek

Příspěvek 09.5.2008 00:27:34
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady to máš:
http://www.imagebam.com/image/08b9d56002324

Příspěvek 09.5.2008 13:04:46
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno

Příspěvek 12.5.2008 09:50:23
Elidarion Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 49
Bydliště: Prágl
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
byl někdo z vás na koncertu tarji ve zlíně?

Příspěvek 12.5.2008 15:14:39
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, moje kámoška tam měla jéct, má hodně dobrej foťák, jenže nakonec jí to nějak nevyšlo:-(.

Příspěvek 12.5.2008 16:40:52
Pajabrunn Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Bydliště: Štatl
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já včera ve Zlíně na Tarje byl. Sice to nebyla taková velká "ohňošou" ale zato charisma z ní sršelo obrovský. Kdo nebyl může jen litovat protože slyšet naživo Fantoma Opery nebo od ní Nema a Wishmaster byla paráda! Taky řeči o tom že sklouzává k popu jsou naprosto o ničem protože třeba Lost Northen Star nebo Die Alive měli úžasnou metalovou údernost a náboj a nejen ty. Její bubeník to byla taky paráda. Řezal do toho jak "kovář do kovadliny" ale s úžasným rytmem a nábojem! Super! Tarja taky překvapila tím jak se rozjela při Wishmaster. Bylo jí hned plný pódium. Tohle s Nightwish tolik nedělala. Tam byla spíš decentnější.
Plzeňská předkapela Interitus byla taky příjemný překvapení.
Atmosféra na koncertě i když bylo míň lidí byla zdá se mi i lepší než v Praze na Nightwish ale to může být jen můj sugestivní názor.

Jestli chcete kouknout na nějaký fotky nebo videa mrkněte sem.
http://www.tarjaturunen.cz

Příspěvek 12.5.2008 17:50:58
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavá stránka. Btw. jak mohla zpívat Wishmastera a Nema, to má jako autorský práva nebo jak? Divil bych se, že by jí Tuomas po tom rozchodu dovolil zpívat jeho songy.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Hudba