Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Hudba Iron Maiden

Iron Maiden

hudba a vše kolem ní

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Posloucháte Irony ?

Jasný
14
42%
No, občas poslechnu
13
39%
Ne, nic mi jejich hudba neříká ..
6
18%
 
Celkem hlasů : 33

Příspěvek 14.2.2007 10:34:48
Lordkolol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 268
Bydliště: Prague
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek

Tak lidi je tu někdo kdo poslouchá tenhle klasickej a naprosto skvělej Metal od nejlepší metalový skupiny ? Pokud jo, jaká je vaše oblíbená, máte rádi kytarová sola ? Které album vám vyrazilo dech ? Hlasujte :)

Moje nejoblíbenější album je Brave New World a song Ghost of Navigator ..


Sestava:
Steve Harris
Bruce Dickinson
Dave Murray
Adrian Smith
Janick Gers
Nicko McBrain

Turné 2007:

CZECH REPUBLIC----June 6, 2007----- Ostrava-----Ostrava Banik Football Stadium

Příspěvek 14.2.2007 11:16:52
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no obcas si je poslechnu ale ze bych byl nejakej zazranej fanda to nejsem
PS: staci kdyz u nas rve radio beat otec to miluje
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 14.2.2007 18:23:16
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Luxusňoučká kapela, ale vrhnul sem se na ně poměrně nedávno a vzhledem k rozsahu jejich tvorby je eště nemam moc zmáklý :(
Ale zatim se mi nejvíc líbí Fear of the Dark :kapela:
Obrázek

Příspěvek 06.6.2008 16:11:39
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ironi sou borci, ja osobne mam nejradci fear of the dark.

Moje nej songy sou Fear of the dark, running free, man on the edge, wasted years a run to the hills. :kapela: :bounce: :bounce: :bounce: :whistling:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 06.6.2008 17:19:51
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak k tomu Fear of the Dark se hlásím taky :wink: Rozhodně jeden z nejlepších songů vůbec, nejen od Iron Maiden. To kytarové sólo nemá chybu.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 06.6.2008 20:49:10
krupka Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já je docela poslouchám. A nejvíc se mi líbí asi Dance of death a Blood brothers... :lol:

Příspěvek 07.6.2008 09:46:30
ermendil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Bydliště: Chodská 7/B1, Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A tak mě napadá...pojedete někdo na jejich koncert do Edenu?
Nemusíte na mě křičet, stačí když kape...

Příspěvek 07.6.2008 14:41:32
Shibbii Airman
Airman

Příspěvky: 48
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Do Edenu kazdopadne jedu, taky uz mi listek doma lezi pekne dlouho ... jinak album asi Dance of the death, nebo to nejnovejsi A Matter of Life and Death a pisnicka asi Rainmaker a No more lies .. i kdyz z tolika alb tezko vybirat nejlepci ;)

Příspěvek 08.6.2008 11:05:08
ermendil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Bydliště: Chodská 7/B1, Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to se tam možná uvidíme...budu na sobě mít černý triko Iron Maiden,takže mě tam v klidu najdeš :D :D
Nemusíte na mě křičet, stačí když kape...

Příspěvek 08.6.2008 16:59:25
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj já taky jedu......................................uz se nemuzu dočkat. Muhahahahahahahahahaha :D :kapela: :thumbsup:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 08.6.2008 21:17:37
James Ryan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 34
Bydliště: P4X-639 Uherský Brod
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když Ironi tak 2 minutes to midnight nebo The longest day :twisted:
Až se vratím domu a lidi se me zeptaji:Hej,proč to dělaláš, člověče?Přoč?Si snad nejaky vojenský maniak?Neřeknu ani jedno zatracený slovo.Proč?Nerozuměli by tomu.Nepochopí, proč to děláme.Nerozuměli by tomu že je to o kamaradovi vedle tebe.Tak to je.
G36K"Kathrin" - Take it ,hold it , love it!
Obrázek

Příspěvek 09.6.2008 19:30:20
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když Maiden, tak Iron Maiden :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
fear of the DARK
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 09.6.2008 21:42:31
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eště před 3 měsícema jsem je neznal, ale nějak jsem se dostal k jejich diskografiii a protože jsem metal pozitivní, tak mě to jaksi strhlo a ted NEHORÁZNĚ MOC lituju, že se asi nedostanu na jejich koncík, protože nemám prachy a nejlukrativněkjší místa jsou už vyprodána, každopádně ještě do minulého týdne byly mé nejoblíbenější skladby Aces High, Childhoods end, 2 minutes... a the Trooper, ale vše se změnilo tím, že jsem si stáhl jejich dvd Rock in Rio a tam mě neuvěřitelně uchvátili svým výkonem a písní Ghost of the navigator, což se nedá popsat, tady je stream:
http://www.stream.cz/video/3/83800-iron-maiden-ghost-of-the-navigator

Příspěvek 10.6.2008 15:00:05
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevim jestli je to pravda, ale někde sem slyšel že ten koncert už je natuty vyprodanej.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 13.6.2008 13:54:41
Naikar Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj, tak pro mě je nejlepší Paschendale z Dance of Death, absolutně nejepičtější, nejhlubší, a vůbec dokonalá skladba. A Janickovo sólo ... yummy!
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 20.6.2008 17:20:47
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hele nevite nekdo jak je to s tema listkama kamos by chtel jet taky, ale nekdo rika ze jeste sou a nekdo ze nejsou :?: :?:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 20.6.2008 17:53:07
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lístky jsou, stačí se podívat na ticketpro. Konkrétně pouze ke stání za 695, ale jsou

Příspěvek 22.6.2008 21:50:59
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to Nameless: diky
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 01.9.2008 13:16:40
Ori Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 112
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak. Na Maidnoch som vyrastal, kým som sa nezačal zaujímať o dospelejšiu muziku. Je to jedna z kapiel, na ktorú sa nezabúda!

Nie je žiadne tajomstvo, že namiesto bezduchej technickej hry inklinujem skôr k vyzneniu nástroja, feelingu a kompozícii hudby. Pamätám sa, že som kedysi dookola počúval tie isté piesne, označené za "štandardy" - teda akosi tie najlepšie. Aj sa mi tak páčili.

Teraz, keď som si experimentálne vypočul Maidnov s odstupom času, som zistil, že ich najlepšie piesne sú vlastne asi najhoršie.

Ako obrovský fanúšik Davida Gilmoura/Pink Floyd hodnotím najpozitívnejšie album "Somewhere In Time". Silné ako celok, nádherné sóla, ale hlavne - čo ma najviac zaujíma - najviac experimentálny zvuk gitary (a basy). Nemám rád konvenčnú rockovú gitaru, a tak ma nádherné zvuky, farby a skreslenia v Somewhere In Time doslova nadchly.

Druhe a tretie miesto si delia No Prayer For The Dying - opäť silné ako celok, provokatívne texty, IMHO opäť niečo nekonvenčné v ich tvorbe - jedinečný album. No a potom Killers - zasa raz nekonvenčné, jedinečné, skvelá celková atmosféra.

Viem, že množstvo zažraných fans, ako ja kedysi, fičí na albumoch Powerslave či Piece Of Mind. Ja ich rád nemám. The Number Of The Beast je prvý album, ktorý zaviedol pojem "Konvečná Iron Maiden", a k ich konvenčnému zvuku mám averziu. TNOTB je príliš hitovkový album, a POM/Powerslave vykrádačka predchádzajúcého. Do istej miery aj 7th son... ktorý som takisto neobľúbil.

AMOLAD - najnovší album je tiež super, problém je v tom, že je to opäť konvencia - vykrádačka Brave New World/Dance Of Death, akurát koncepčná a s vážne orientovanými textami.

V dnešnej dobe sa mi zdvíha žalúdok, keď počujem úvodný riff Run To The Hills či Fear Of the Dark (zrejme ich najhorší album, ak nerátame tie s Bayleym). Zato Loneliness Of the Long Distance Runner či Hooks In You sú ešte stále potešením pre dušu. Maidnov postupne vytlačili dospelejšie kapely, ničmenej sa navždy zapísali do mojej duše ako kapela, na ktorej som vyrastal, ktorá ma motivovala ku kúpe gitary... a posunula ďalej.
- Aren't there other ways I could get pregnant, like... sitting on a toilet seat?
- Absolutely - there would need to be a guy sitting between you and the toilet seat, but yes, absolutely.

Příspěvek 01.9.2008 18:58:23
ermendil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Bydliště: Chodská 7/B1, Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podívejte,fakt nevím co proti Blazovi všichni máte. Svými sólovými deskami dokázal,že zpívat umí a jeho poslední album The man who would not die je jedno z nejlepších jaké jsem kdy slyšel.

Píšeš, že nemáš rád konvenční alba Ironů, ale album The X factor s Blazem za mikrofonem konvenčním rozhodně není. Naopak, je albem s nejtemnější atmosférou jaké jsem od Maidnů kdy slyšel. A Blazův hlas se k písni jako Sign of the cross hodí.

Jsem velkým fandou Iron Maiden a zároveň i fandou Blaze Bayleyho a vadí mi, že na něj většina fanoušků kouká jako na jakéhosi příživníka a alba s ním ignorují.
Nemusíte na mě křičet, stačí když kape...

Příspěvek 01.9.2008 19:13:02
Ori Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 112
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj. Svojho času som bol nadšený z albumu, ktorý už neviem, ako sa volá, ale bol tam skvelý song (tuším) Belief (niečo "I still walk, I still breath").

Bol to fakt skvelý album. Bayley fakt spievať vie - iba to chudák nepotvrdil v Maidnoch. Však aj teraz vydal nejaký nový živý album, ktorý je perfektný. Ale počul som od neho jeden bootleg - kde spieval aj Brucove veci - ešte keď bol v Maidnoch, a zvládol to skvele. IMHO ako spevák dosť kolísa, raz je hrozný, inokedy výborný, a v Maidnoch bol na štúdiových nahrávkach práve kdesi v najhlbšej časti sinusoidy.

BTW. Tie albumy, ako si odhadol, fakt nemám rád. Možno boli nekonvenčné, a asi 2 piesne sa mi páčia. To, že Bayleho hlas sa hodil, je jedná vec, to že či s ním aj vedel narábať, je vec druhá. Aj môj hlas sa všadekde hodí, ale rovno sa ti priznám - až na základy veľmi spievať neviem. Je to iba môj názor...
- Aren't there other ways I could get pregnant, like... sitting on a toilet seat?
- Absolutely - there would need to be a guy sitting between you and the toilet seat, but yes, absolutely.

Příspěvek 01.9.2008 20:04:39
ermendil Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Bydliště: Chodská 7/B1, Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, to je píseň Regret z alba Blood and belief. Ale nemluvil jsem o živáku,ale o novém regulérním albu, Blazově celkem již čtvrtém.

Je pravda že k Maidnům víc sedí Bruce,to je naprosto bez debat. Jen mi to nedalo a musel jsem napsat něco na jeho obhajobu :smile:
Nemusíte na mě křičet, stačí když kape...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Hudba

cron