Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Hudba Vážná hudba

Vážná hudba

hudba a vše kolem ní

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 17.2.2007 12:21:43
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aneb topic pro intelektuály :D

Zkrátka si myslím, že lidem, kterým se líbí filmové soundtracky (ne styl "Matrix" ale styl "Pán prstenů"), by se měla líbit trochu i vážná hudba. Jinak bychto téma tu ani moc nezakládal.

Tak se pochlubte :fish:
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 17.2.2007 12:36:59
upi Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 390
Bydliště: mrtě daleko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
carmen - je to sice opera, ale hudba je velice pěkná, a francouština je strašně nadherný jazyk.....
Obrázek
--- stargate.sk ---

Příspěvek 17.2.2007 12:37:07
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se vážná hudba líbí, například i soundtracky SW jsou více méně vážnou hudbou, možná mě to vytknete no moc se v hudbě nevyznam. Ale rád si poslechnu nějakou symfonii :D Je to hodně uklidňující, emocionální a relaxační.
Obrázek

Příspěvek 17.2.2007 12:37:34
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem patriot, a miluju Dvořáka :D Ne že bych ho poslouchala pořád, ale když je nálada, tak určitě. Taky mám ráda Ravela, jeho Bolero je hodně netypické.
Jinak mám ráda všechno, kde je hra na klavír. Takže to nemusí být nutně někdo vybraný, když se mi to líbí, poslechnu si to :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 17.2.2007 12:38:37
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já z vážný hudby žeru hlavně mozartovo Tureckej pochod. Jednu dobu jsem ho hrál i na akordeon...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 17.2.2007 12:39:04
kucix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 664
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V tomo případě musím zmínit skladatele soundracků, jehož jméno zní John Williams
Doporučuji poslechnout, líbí se mi skoro všechno, co od něj mám.. vyzdvihl bych sountracky k Harrymu Potterovi, Seven Years in Tibet, Jurský park, Star Wars..

Příspěvek 17.2.2007 12:40:19
upi Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 390
Bydliště: mrtě daleko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2klenotka: neco s klavírem sem nasel v mojem kompu......

mozna se ti to bude libit....
http://rapidshare.com/files/16865030/Piano_instrumental_-_Numb.mp3.html
Obrázek
--- stargate.sk ---

Příspěvek 17.2.2007 13:00:56
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Možná je to divný, ale mě se líbí hlavně Smetana a Dvořák. Novosvětská symfonie je prostě úžasná. Jinak co se týče zahraničních skaldatelů, tak to je mi jedno, když to dobře zní tak si to poslechnu a když ne tak to vypnu. Třeba Mozarta vypínám skoro okamžitě :lol:

Jinak co se sountreků týče, tak docela dobrá hudba byla v Master and comander, jsou to dost často i normální skladby vážné hudby. A stojí to za to.
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 17.2.2007 16:12:14
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Soundtreck je dobrej třeb BSG ,nebo se mi líbilý SW ,ale třeba Nightwish je taky někdy vážnej a to se mi líbi .Prostě ta hudba bez zpěvu to je nádhera.
Obrázek

Příspěvek 17.2.2007 20:36:39
Sokoro Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 230
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no vazna hudba nemusi bejt nutne pro intelektuali a co se tyce hudby bez zpevu tak to raci posloucham techno a podobny veci
Naposledy upravil Sokoro dne 17.2.2007 20:53:51, celkově upraveno 1
Rodney: "Patnact? Kam chodite na tyhle nesmyslny cisla?"

Příspěvek 17.2.2007 20:43:17
Rubi Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 307
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám rád klavírne skladby a rád si vypočujem aj český rozhlas d-dur

Příspěvek 17.2.2007 20:48:57
Anubis.22 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 70
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já mám rád vážnou hudbu. Nejradši poslouchám cokoliv od Wagnera, to je úžasně nádherná hudba.

A jinak mám moc rád chorály.

Příspěvek 17.2.2007 23:46:51
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsem na tom podobně jako Anubis.22
jinak na warforu někdo upul komplet forever classics... honem tam!
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 18.2.2007 00:11:08
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co z mistru klasiku uplne miluju, jsou Chopinovi nocturna. To je takova nadhera...
Vse kde je klavir muzu... z nasich Smetanu, Dvorakovy slovanske tance jsou krasne.

Jinak co moc nemusim, tak jsou opery. Ale treba takovou bizetovu Carmen muzu.
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 18.2.2007 00:27:13
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vážnou hudbu mám rád, nejoblíbenější mám asi Vltavu z Mé Vlasti :wink: Jinak prostě klasika Smetana, Dvořák, Bethoven :wink:

Mirra zmínil Turecký pochod, jj pamatuju si, že jsme ho hráli se souborem. No ano, já se nezmínil, že jsem hrál dlouhé roky na housle. Nejradši jsem měl právě hru v souboru, sóla mi tak nešly :D I proto mám dneska z klasiky nejradši velké orchestry, to se krásně poslouchá. :wink:

Soundtracky mám nejradši z LOTRa SW, ST ale i další např. Superman Returns. :wink: John Williams je v tomhle ohledu asi největším skladatelem, i když mám pocit, že své nejlepší období už má za sebou.

To upi: Jenom ne LP :roll:

Příspěvek 18.2.2007 00:37:18
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vážnou hudbu mám taktéž rád:-). Poslochám jedině hudbu ze soundtracků k filmům. Nejvíce se mi ale líbí tvorba od Johna Willamse, např. Hvězdné války, Hans Zimmer např Black Hawk Down. Hudba ze Sin City, nevím ale autora. Našlo by se toho více.

Příspěvek 31.7.2007 22:39:27
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mnoho autorů a mnoho skladeb ale hlavně Bachovy varhanní koncerty.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 01.8.2007 10:40:08
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bach vůbec není špatný, ale mám strašně ráda od Beethovena Klavírní koncert b-moll (myslím, že se to tak jmenuje:-). Jinak soundtracky jsou mojí velkou láskou už od mala, když jsem si s mikrofonem u televize nahrávala znělky svých oblííbených seriálů - Goro, Robin Hood, Skippy, Knight Rider:-)))....

Za všechny zmiňme např. Jamese Hornera a famózního Hanse Zimmera (co si budeme vykládat, jeho Gladiátor nebo Piráti z Karibiku - to je super hudba). John Williams jim je u mě v patách (taky Harry Potter se mu povedl), James Newton Howard, Jerry Goldsmith, a moc se povedl i soundtrack k Letopisům Narnie od Harryho Gregsona Williamse, no a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.... když mrknu na CDčka ve stojanu...

Vážná hudba je fajn, sice nemusím moc operu (árie), ale jinak je spousta krásných věcí a taky si nemyslím, že by to bylo jen pro intelektuály:-) (protože já rozhodně nejsem:-).
Jo, když domyslím ty árie, tak Verdiho opery jsou taky pěkné:-).
Obrázek

Příspěvek 01.8.2007 22:54:28
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já mám rád Betovena a Mozarta ale chtěl bych i od českých skladatelů něco třeba:
Vltavu a tak dále. :wink:
Obrázek

Příspěvek 02.8.2007 17:56:56
Kate Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Ostravy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já vážnou hudbu doslova miluju, protože už deset let hraju na klavír, na který se moc moderních rádoby písní hrát nedá. Dvořák a Smetana, to je klasika, ale zbožňuju Bacha a jeho Fugu d moll, Chopina a b moll... mohla bych opravdu jmenovat dlouho i od dalších... Rapsody in blue, Nabucco...
Ale chcete vědět naprosté number one? Johann Strauss mladší. Myslím si, že ne nadarmo se mu říkalo KRÁL VALČÍKŮ. Na krásném modrém Dunaji opravdu mluví za všechno!! A když do toho připočítám i Císařský valčík, Vídeňskou krev, Netopýra, není o čem mluvit...
Obrázek

Pokud byste poznali, že světlo svíčky je oheň, jídlo by bylo už dávno vařené.

Follow your heart and never look back. You do that and sometimes life surprises you!

Příspěvek 02.8.2007 21:58:56
Czerna.Mysh Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Tau'ri, ale uvažuji o změně.
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co se mi z vážný líbí tak je to hlavně Mozartovo Requiem (doufám, že to píšu dobře). K tomu jsem se dostal přes Landovo Rocquiem (tady si nejsem už vůbec jistý :oops: ), ale jinak taky soundtracky, třeba v poslední době u mě na plné čáře vede sound na Gothic 3...
Hallowed are the Ori!

Příspěvek 10.5.2009 14:51:50
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mozartovo Requiem je úžasná záležitost. Skoro jako kdyby do něj před smrtí vstoupilo něco nadpřirozeného. :D
Já jsem měl tu čest si ho zahrát s orchestrem. Když člověk hraje 10 let na klarinet vážnou hudbu (převážně komorní), je to dost zajímavá zkušenost. Fakt to bylo kuriózní. Poprvé s orchestrem a hned takovej kalibr. Taky jsem to zkazil, protože v jedné části jsem měl začínat a vůbec jsem nepochopil gesta dirigenta, takže trochu trapas. :oops:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 10.5.2009 15:43:03
Darth Saros Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Operni kvileni bych nechal zakonem zakazat. Na druhou stranu si myslim ze symfonicky orchestr je to nejvyspelejsi hudebni teleso, co se kdy podari vytvorit. K poslechu-Beethoven, Mozart, Vivaldi...jo a Janacek sux, nechapu co ho tak proslavilo...jinak jeste nejake Stravinskeho symfonie taky ujdou...

Tak me napada-posloucha tu nekdo CRo3 Vltava? Byvaval to jediny duvod proc poslouchat radio, prave diky velke porci vysilane klasiky. Ale co se s tou stanici za posledni dobu stalo, to je na zamysleni...
Stay firm, die hard!

Příspěvek 27.8.2009 22:44:51
Jerkie-Leg Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 59
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jojo 9 let hraju na klavír a stále mě to baví (to už o něčem svědčí :lol: ). Vážnou hudbu mám moc rád a nejenom "klasiku" (od Bacha, Beethovena, Mozarta, Johanna Gambolputty..), ale i moderní vážná hudba ve filmech atd. je naprosto výtečná např. : V Matrixu, když k vážné hudbě přidali umělé dynamické bicí...no to bylo něco! Jinak výborná je i česká klasika, protože takový Béďa Smetánka, nebo Antonín Dvořák .. na klavír teď budu hrát Slovanské Tance od Dvořáka..
No prostě nepodceňujte vážnou hudbu :smile:
Obrázek

Příspěvek 24.11.2009 00:18:47

Příspěvky: 96
Bydliště: Krupka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
J8 od malička miluju Bacha a jeho Toccata and Fugue in D minor, Beethovena a jeho Symphony #5 In C Minor, Op. 67 - Allegro Con Brio, Smetanu a Vltavu, Dvořáka a Slovanské tance, či Z nového světa, ... je jich spousta,.... od školky, prostě zbožŇUJU KLASIKU, zní to divně, ale je to tak,...ve školce bach beethoven, později se k nim nabalili ddalší.

momentálně mně uchvacuje brilantní výkonnost děčínského symfonického orchestru :) Kdo je poblíž děčína, mohu jen DOPORUČIT. Kdo má rád Rhapsody in Blue od G.Gershwina, si jí nikdy nevychutná do té doby, než jí uslyší od DSO :)

NIC V ODERNÍ HUDBĚ SE NEMŮŽE VŮBEC POKOUŠET ROVNAT SYMFONICKÝM ORCHESTRŮM !!!

(do vážný hudby samozřejmně nepočítám filmovou hudbu,... na který sem ulítlej)
O´neill : ,,Řeknu Ti Tiel´cu, že jestly brzy nezjistíme jak z toho ven, tak se cvoknu.Zcvoknout, to znamená přijít o rozum, zbláznit se,zešílet, zmagořit, přestat se ovládat, mít o kolečko víc, plácat pátý přes devátý, ZBLBNOUT !!!!!!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Hudba

cron