Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Hry Mass effect 3

Mass effect 3

počítačové, konzolové, deskové a další hry

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 26.3.2012 23:01:53
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Základ mít 3000+ aktivních vojáků (pokud nemáš originál, tak 6000+ celkový počet)

Příspěvek 27.3.2012 00:19:50
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Princ píše:
co že mám udělat aby se mi na konci otevřeli všechny tři cesty? :roll:


Boha jeho, psali jsme to tu asi o deset postů vejš... :roll:

Mít "Effective Military Strength" větší jak 2800....
Obrázek

Příspěvek 27.3.2012 11:29:28
Princ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 365
Bydliště: Moravské Markrabství
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lol já měl něco přes 3tisíce :-) asi na tom budu muset nějak zamakat :D
StarGate Libertas(2.série)2x20http://ftltvshows.wordpress.com/category/stargate-libertas/1-serie-sgl/I have become your nightmare
Say good-bye to every thing

Příspěvek 27.3.2012 20:44:59
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tos musel mít tu celkovou přes tři tisíce, ne tu efektivní... Já měl efektivní něco kolem 3600 a měl jsem všechny tři možnosti.
Obrázek

Příspěvek 30.3.2012 16:34:05
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Priznajme si to, chceli sme vidieť takýto koniec:

Spoiler alert
http://www.youtube.com/watch?v=tllcO5v3qRU
Obrázek

Příspěvek 30.3.2012 17:54:48
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přiznejme si to, bylo by to trapné.
Fakticky, ŘADA děl má depresivní konec a je to tak DOBŘE.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Just fuckin' deal with it already.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.3.2012 22:09:33
Princ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 365
Bydliště: Moravské Markrabství
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jenomže Bravehart je podle skutečné osobě :wink:
Jinak na co by pak byl konec kdyby jste u něj neprožili emoce.... to já jedině brečel 6krát? ostatní byly asi nasraní ale já brečel ne z nasrání ale že to tak muselo být :-)
StarGate Libertas(2.série)2x20http://ftltvshows.wordpress.com/category/stargate-libertas/1-serie-sgl/I have become your nightmare
Say good-bye to every thing

Příspěvek 31.3.2012 00:50:31
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je fuck, že Braveheart je jakože z učebnice historie (Gibson ji tak jako tak viděl jen z rychlíku) - v Hanebných panchartech je taky Hitler a víme, jak to skončilo...

Autoři kteréhokoliv díla mají ne právo, ale povinnost jím uživatele překvapovat. BioWare sice poněkud zeslonilo podání konce ME3, ale jestli někomu z principu vadí depresivní konec, pak pláče na špatném hrobě.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 31.3.2012 09:58:47
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Braveheart není podle skutečné osoby. Je to jenom legenda,tak jako Robin Hood, Herkules, Ježíš... Někde tam bude snítko pravdy, ale s tím co se o nich vypráví to nemá nic společného.
A už mě vyloženě nebaví konstantní fňukot nad koncem (Ray-i předvídal jsi to, poklona :ok: ) Ne každý příběh jde ve stylu průser, úspěch, větší úspěch, malý průser, mega úspěch, epické finále končící se všema v baru na Citadele... Zrovna v tomhle případě autoři zvolili Cimrmanův přístup k dramatu. Totiž stupňovaná chvíle očekávání a chvíle zklamání. Pokud se autoři scénáře nechají nátlakem fanoušků/ EA/kolegů donutit ke změně konce, tak u mě chlapci skončili. Existují věci jako integrita.

Příspěvek 31.3.2012 13:33:52
Major Laky Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tam nejde o to, že či je koniec dobrý alebo zlý... najhoršie na tom konci je (okrem nelogických pasáží), že sa nedozviem, čo sa stalo s mojou posádkou, s ktorými som sa zbližoval celé tri hry. To, že sa mi na konci ukážu v dvadsať sekundovom videjku mi nestačí.

Mohol by som to rozvinúť, no stačí povedať, že sa na 95% stotožňujem s týmto chlapíkom, ktorý presne vystihol prečo posledných desať minút stojí za prd.
http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E

Příspěvek 31.3.2012 15:49:11
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Storm:
Přiřazovat Ježíše Nazaretského k "legendám" jako je Herkules nebo Robin Hood je poněkud zcestné. Nehádám se, že zázraky které jsou mu přiřazovány jsou z pohledu moderního atheisty těžko uvěřitelné, ale Ježíš Nazaretský BYL skutečná osoba, která ŽILA. Podrobnosti o době jeho života a známých (archeologií doložených) faktech jeho života zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Je%C5%BE%C ... A1_Kristus

"Herkules" je Římská verze jména poloboha jménem "Héraklés", který podle řecké MYTOLOGIE páchal hrdinství skoro všude kam se kdy dostal. Jeho existence, ačkoliv nevyvrácená, rozhodně není (narozdíl od I.N.R.I.) archeologicky doložená. Samozřejmě je dost pravděpodobné, že většina jeho "nadlidských činů" je básnickou licencí (pokud kdy existoval). Mimochodem narozdíl od ostatních řeckých hrdinů, žádná hrobka nebyla nikdy identifikovaná jako jeho. Kořeny příběhu Herakla byly vysledovány Walterem Burkertem až do neolitické lovecké kultury, ve které šamané "navštěvovali zásvětí". Taže nevíme ani tak ani tak.
http://cs.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9rakl%C3%A9s

"Robin Hood" je legendární postava, která ale podle všeho opět není rozhodně ani náznakem tak dobře zdokumentovaná a potvrzená, jako I.N.R.I. Nejsou důkazy ani pro ani proti, ačkoliv je doloženo, že se v anglii narodil člověk jménem "Robin Hood", nejsou o jeho životě žádné písemné důkazy (což bych u psance a hlavního nepřítele vrchnosti ale očekával). Legenda o R. H. byla předávána po několik desítek až stovek let ústně a až teprve potom byla "zachycena" literárním zpracováním. Potíž ale je, že nejsou důkazy, které by jeho existenci vyvracely, ani potvrzovaly.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Robin_Hood

Sečteno podtrženo, jediná jednoznačně historicky doložená osoba z těch "legend" je právě Ježíš z Nazaretu řečený Kristus.

Ps Edit:
Mimochodem William Wallace (o jehož životě byl jakože natáčen Bravehart) Skutečně žil a je pečlivě historicky doložen.
http://cs.wikipedia.org/wiki/William_Wallace
Samozřejmě ale že způsob jeho hrdinství asi vypadal trochu jinak, než jak byl prezentován Hollywoodem.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 31.3.2012 16:04:23
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ultramarinus: Já v té době nežil, takže netuším. Jsou ovšem i poměrně validní protiargumenty - http://www.youtube.com/watch?v=MvleOBYTrDE. Je to i na té Wiki, co linkuješ; shodou okolností žádný z historiků v jeho době nežil.

Major Laky: S tím se samozřejmě dá souhlasit, že chybí epilog. Je to trochu konzervativní vidění, ale co už. Ignorujme i argumenty o tom, že by epilog byl radikálně odlišný postavu od postavy kvůli různému galactic-changing eventu.
Problém ale je v tom, že komunita neříká "konec je fajn, chybí nám epilog", ale spíše něco jako "KONEC JE TA NEJVĚTŠÍ SRAČKA V DĚJINÁCH VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚHŮ A BIOWARE BY MĚLO SHOŘET V PLASMĚ ZA TO, CO S NÍM UDĚLALI!!!" Samozřejmě, netvrdí to každý, ale osobně mě už unavuje, jak je u každého dementního videa ME3 na YouTube napsáno "still better ending than ME3" a podobmě. Sto hráčů, sto názorů; většina z nich bohužel hysterky.

St0rm: jasně jasně, já ale nejsem radikál. Když to BioWare retconuje (a nedoplní třebas jen epilog), tak mě to nasere, trochu si zanadávám, napíšu o tom článek a tím to hasne. Jestli další ME za několik let budu dobrý nebo to myslím neovlivňuje. Integrita neintegrita, i ten Modern Warfare 3 jsem si docela rád zahrál, přesto, co se "za oponou" stalo v Infinity Ward...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 31.3.2012 16:10:06
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Čímž jsi pěkně zrekapituloval to, co jsem napsal já... :D
A srovnávat Herkula a Ježíše je hodně na místě, vzhledem k tomu, že jsou oba synové šéfa boha a panny a "spasili" nás. Jediný rozdíl, že pohádky o Herkulovi jsou aspoň sranda.
To, že předlohy legend mohly žít, jsem nepopřel. Všechny mají alespoň minimální historickou stopu, ovšem to co provedli s Ježíšem... Chlap, který žil, mohl být potulný lékař, nebo vševěd co se motal kde neměl, ale tak jako ostatní mé příklady, neudělal prakticky nic z toho, co se o něm tvrdí.
(raději bych to tu neřešil, hlavy si můžeme jít ukousnout do speciálního topicu) :D

Příspěvek 31.3.2012 16:40:59
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ani moc ne, protože Ježíš je synem JEDINÉHO "šéfa" (anděly ani ďábla za "stejnou váhovou kategorii s Bohem nepovažuji), kdežto Héraklův otec měl okolo sebe celý pantheon DALŠÍCH bohů, kteří na tom byli v podstatě stejně jako on.

A ačkoliv nejsem ani pobožnej, ani pokřtěnej, přijde mi přirovnávání obrazu Ježíše (který "nás zachraňoval" jaks tu činnost popsal, prostřednictvím kázání a snahy o změnu v posluchačích) a Hérakla -zdravím Kevina Sorba- (kterej "zachraňoval" akčně záživnějším, ale poněkud zbytečnějším a selektivnějším způsobem) docela nevhodný. To je zase ve zkratce co jsem myslel já.

Narozdíl od Hérakla a Robina Hooda je známo místo jeho hrobu. Existují písemné doklady z jeho soudu i potvrzení popravy ukřižováním. Historické osobnosti v příběhu J.N. vystupující se MOHLY (časově) potkat s někým, kdo je potkal všechny, kdežto u Robina Hooda, nebo Hérakla ani omylem. Mě se to zdá jako dostatečný zdroj, ačkoliv to není přímo od římských historiků, ale "jenom" z právního systému. Navíc i když jsou "příhody Mesiáše" od neznámého autora, známé jako "Nový zákon" prodchnuté těžko uvěřitelnýmy a nejspíš vymyšlenými zázraky, bylo by docela tristní, kdyby autor nepoužil nějákou reálnou postavu, obzvlášť jestli to psal ještě v době, kdy na něj žila vzpomínka.

Systém "věřím tomu co jsem zažil" je sice zábavný, ale tímhle stylem bys celou archeologii i veškerý dějepis odsoudil do zapomění. Já třeba Adolfa, nebo císaře pána taky "nezažil" a jsem si (podobně jako u Ježíše) poměrně oprávněně jistý že žili. Historikové, kteří píší o (pro ně v té době) "součastnosti" jsou samozřejmě nejdůvěryhodnější, ale je mnoho jiných způsobů, jak zjistit kdo "tehdy zapíchnul hraběte, než jenom výslechem očitých svědků/čtením jejich zápisků... (mimochodem ti jsou u Robina Hooda i Hérakla neexistující, ať už z důvodu nedostatečné gramotnosti obyvatelstva v těch dobách, nebo kvůli tomu, že si je jenom někdo vymyslel.)
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 31.3.2012 20:12:09
Princ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 365
Bydliště: Moravské Markrabství
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jé vy jste se tu rozepsali o božstvech a legendách a co já vím ještě.
U ME3 by mi stačilo jako třeba u DA: O třeba nevím epilog co ty postavy potom dělali atd. :wink:
StarGate Libertas(2.série)2x20http://ftltvshows.wordpress.com/category/stargate-libertas/1-serie-sgl/I have become your nightmare
Say good-bye to every thing

Příspěvek 31.3.2012 20:42:00
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asi jsem pár světelných let za vámi a někde v polovině tohodle topicu to asi bylo, ale zajímal by mě váš názor na tenhle nápad :D

Napadlo mě, že Catalyst je v podstatě první AI, která se postavila proti svému stvořiteli a vyhladila ho. Když potom zjistila, že bez organiků nemá účel, rozhodl se zabránit opakování podobné chyby. No a přistoupil k tomu s přístupem stroje podobně jako Architekt v Matrixu. Uviděl v tom rovnici, kde organikové představují chaos, přičemž jako stroj nepochopil, že podstatou chaosu je to, že nelze předpovídat jeho výsledek a očekával vždy stejný výsledek. Vytvořil tedy Reapery, aby zabránili opakování rovnice, ale rozkázal jim fungovat v cyklech a nechat primitivní civilizace žít. Tím zabránil úplnému zničení všeho živého a zároveň tak dal účel samotným Reaperům. Sami Reapeři o sobě tvrdili, že "přinášejí řád do chaosu" a jsou naší "spásou skrze zničení", takže sice dělali přesně to, co se po nich chtělo, ale jen proto, co byli zač. Svým způsobem tedy nejsou "opičky na gumičkách" (nebo jak jste jim to říkali asi tak 2-3 stránky zpátky) a zároveň jsou svou samou podstatou. Zase se odkazuji na Matrix, ale připomíná mi to agenty, kteří plnili svou funkci, prostě protože pro to byli stvořeni, ale někteří (Smith) projevovali známky nezávislost.

Ohledně konce mám své výhrady. Nemám nic proti smrti Sheparda, to je normální dějový zvrat, ale na konci bych bral alespoň text o tom, co se stalo pak jako v Dragon Age: Origins. Přece jen člověk do toho vložil dost úsilí a zajímalo by mě, jak se například uživí celá flotila, kterou Shepard přivedl na obranu Země, když na povrchu to vypadá, že nezbylo dost jídla pro babočku admirála (bez MR je to docela dlouhá cesta a napůl spálená planeta se blbě krmí nebo přestavuje, když materiál táhnete čert ví odkud i bez flotily jako kráva na oběžné dráze). Opravdu nepotřebuju vidět quariany líbající se při západu slunce, ale alespoň svázaní pár volných konců by neškodilo.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 31.3.2012 20:47:28
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Reapeři ale nejsou stroje. Jsou to hybridi.
Obrázek

Příspěvek 31.3.2012 21:27:49
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si ale taky myslím, že Catalyst je "první AI" aspoň v naší galaxii. Jako z logiky věci a kauzality něco takového být musí, pokud nezačneme do rovnice rvát božskou intervenci.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 31.3.2012 23:48:14
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Z podstaty věci ho někdo musel stvořit a vzhledem k jeho dokonalosti (fungoval MILIONY LET proti obtížněji předvídatelným a kreativně myslícím organikům) bych čekal, že před ním byly nějáké "prototypy", nebo vývojové předstupně. Taky hardwarově (citadela) a s vlastními inženýrskými schopnostmi je dost na výši, obzvlášť, pokud skutečně "vytvořil" první reapery kombinací strojů a "bioželé" z daných ras.

Na druhou stranu je pravděpodobné, že jeho tvůrci, nebo přípané "ostatní" UI jako on buď odletěly, vymřely, schovaly se, nebo je už dění v MD nezajímá.

Případně je taky možné, že ho skutečně vyrobili k tomu, co říkal že má dělat. Chápání mozku ix milionů let "staršího" ufonského národa může být poněkud jiné, než klasická lidská logika neuznávající "definici kruhem".

Jako "boha", ani "dílo boha" bych ale chlapečka taky neviděl.

DAVE!:
To je šváb s čipem zapíchnutým do mozku a fungující na dálkové ovládání taky, ale "vopička na gumičce" - nesamostatnej nástroj bez prostoru pro vlastní invenci při řešení daného úkolu - Narozdíl od reapeů, kteří se dokázali přizpůsobovat i nečekaným změnám (jako byla poslední rána protheanů, když zablokovali návrat reaperů Citadelou pro další cyklus).

Logika stojící za přístupem reaperů je tak trochu založená na strachu z pokroku (v MEversu podpořeném zkušenostmi). Prostě každou inteligentní rasu v galaxii, která dosáhla stupně kdy je vývoj skutečné UI jen otázkou chvilky, nebo už ji dokonce vyvinuli, reapeři vyhladili, aby všechny ostatní "necivilizované" rasy galaxie (proti kterým by se nakonec "noví syntetici" také obrátili jako proti možnému zdroji ohrožení) mohly přežít, samy se vyvinout (a eventuálně zemřít pod paprsky reaperů).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 01.4.2012 10:12:26
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
za pár let by mohli udělat pokračování mass effect....v jiné galaxii :) a třeba by to dostalo zcela jinej rozměr :)

Příspěvek 01.4.2012 10:46:09
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To právě beru jako drobný problém pro Catalysta. Vypadá to, že Reapeři přijedou, zničí galaxii a pak se jdou na padesát tisíc let někam flákat. Ale Catalyst by v tomhle případě nezvážil možnost intervence z jiných galaxií. Asi by docela koukal, kdyby Reapeři začali útočit na MW a vyskočila na ně flotila rasy, která by, neomezovaná, měla technologii, se kterou by si ani oni neporadili (taková asgardská flotila například ;)). Reapeři se totiž technologicky patrně příliš neposouvají, sice každých padesát tisíc let posbírají všechny druhy technologií, ale všechny jsou technicky o dost níže než oni samotní. No a silně pochybuji, že někde mezi galaxiemi existuje moudrý Reaper s brýlemi, který jim tam do dalšího cyklu vymýšlí nové vychytávky. Pořád jsou to stroje (i když jedou na kašičku z organiků) a na vynalézání je potřeba představivost.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 01.4.2012 11:18:48
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
V jedničce bylo jasně řečeno Soveriginem, že oni vytvořili mass rellays, takže jim tu evoluci nalinkovali podle sebe.

Příspěvek 01.4.2012 11:38:22
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Yeyind píše:
To právě beru jako drobný problém pro Catalysta. Vypadá to, že Reapeři přijedou, zničí galaxii a pak se jdou na padesát tisíc let někam flákat. Ale Catalyst by v tomhle případě nezvážil možnost intervence z jiných galaxií. Asi by docela koukal, kdyby Reapeři začali útočit na MW a vyskočila na ně flotila rasy, která by, neomezovaná, měla technologii, se kterou by si ani oni neporadili (taková asgardská flotila například ;)). Reapeři se totiž technologicky patrně příliš neposouvají, sice každých padesát tisíc let posbírají všechny druhy technologií, ale všechny jsou technicky o dost níže než oni samotní. No a silně pochybuji, že někde mezi galaxiemi existuje moudrý Reaper s brýlemi, který jim tam do dalšího cyklu vymýšlí nové vychytávky. Pořád jsou to stroje (i když jedou na kašičku z organiků) a na vynalézání je potřeba představivost.

To jsou zase spekulace založené na spekualcích....

Zaprvé, NEVÍME, co se dělo v jiných galaxiích, a vlastně ani odkud Catalyst pocházel. Nikdo neříká, že se narodil u nás.
Zadruhé, podobně jako ve Stargate ME tak nějak lehce implikuje, že evoluce a pokrok na by se děla MHOHEM pomaleji, nebýt zásahů ras z předchozích cyklů (Protheani na Zemi a Thessii) a nebýt Mass Rellays a ras předchozích cyklů (ruiny na Marsu). Kdyby Protheani nebyli na Zemi a lidstvo pak nenašlo ruiny na Marsu, v době útoku Reaperů by zřejmě mělo nanejvíš základnu na Měsici a v okolí. Ergo tahle evoluce/pokrok podobně pomalu funguje i v jiných galaxiích a nikdo neví, jestli tam jsou vepředu či nikoliv.
Zatřetí, z autorských důvodů je ME klasická invazivní story á la Den nezávislosti, akorát namísto Země si dosaď Mléčnou dráhu. Je řada možností, co s tímto nadále udělat - jedním z nich je samozřejmě říct "Reapeři se miliardu let JENOM PŘIPRAVOVALI na střetnutí s Yzgaraklány, hnusáky ze šesti galaxií!" Jenže to je strašlivý klišé; na druhou stranu, zasazení ME celé je jedno velký klišé, takže no surprises.

...a nic z toho nevíme, protože jaksi BioWare to neprozradí, když se další hry několik let nedočkáme.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 01.4.2012 11:57:02
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Yeyind:
No nevím, představivost je jedna ze zásadních vlastností potřebná pro vypořádání se s nečekaným problémem a to reapeři dokázali, takže by představivost mít mohli.

Je ovšem otázka, jestli mají i něco jako vědu, laboratoře a továrny ve kterých by reapeři dostali "up-to-date"" kvéry, než vlítnou do galaxie. - to spíš ne.

Ray:
Evoluce a pokrrok by se děla mnohem pomaleji, ale tady mluvíme o milionech let v poměru k usmoleným padesáti tisícům... I jeden milion let představuje dvacetinásobek jenoho z cyklů... Navíc platí, že "čím výš se dostanou, tím rychleji jim to jde dál"...
Navíc fakt, že nebyli "usměrňováni" technologií mass effectu znamená, že můžou mít nějákou jinou (a třeba i lepší) verzi sedmimílovejch bot a paprskovejch kvérů, než kdy měli reapeři. Případně tak "jinou", že se tomu reapeři nedokáží přizpůsobit včas.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 01.4.2012 16:15:55
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lidi myslím zapomínaj, jak kurefsky velká je galaxie a že prostor mezi nimi je ještě PROKLATĚ VĚTŠÍ. Navíc není nikde dané, že by neměly své vlastní reaperské experimenty, své vlastní cykly, své vlastní problémy, které by zbrzdily vývoj. Nevyužitá story o temné energii by navíc šla upravit tak, aby se řeklo, že cesta mezi galaxiemi je nerealizovatená.
Celé jsou to spekulace, jenom se snažím argumentovat, že hrozba invaze z jiné galaxie je moc realisticky obhájitelná, pokud si s tím nevyhrají.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Hry

cron