Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Hry Mass effect 3

Mass effect 3

počítačové, konzolové, deskové a další hry

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.12.2010 10:29:52
Lord_of_war1 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 187
Bydliště: Již 3 rokem na marsu
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hustý na VGA maj pěknej trailer na mass effect 3 bojiště země rok vydání holiday 2011
http://www.gametrailers.com/game/mass-effect-3/12960

http://www.youtube.com/watch?v=X9oAQY0iOeg&feature=player_embedded
Naposledy upravil Lord_of_war1 dne 12.12.2010 10:57:55, celkově upraveno 1
Pravda a svoboda jsou věci, které si nalháváš abys si v noci usnul.
Nic sem necítil. Zemřel jsem uvnitř.


Obrázek

Příspěvek 12.12.2010 10:45:53
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hodně se těším. Sice strašné klišé, že je to zase Země, ale jak znám Bioware, tak ti to vykutí viz shepardova/ové smrt v teaseru ME 2
Obrázek

Příspěvek 12.12.2010 13:10:12
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Země.. No nevim, chápu že lidstvo ty přerostlý olihně dost namíchlo, ale aby si klidně vyhlazovaly Zemi. Co sakra dělá pátá flotila?
Každopádně, chápu že to teprve uveřejnili a beru to tedy s rezervou. Rozhodně jsem zvědav jak to nakonec bude vypadat. A předpokládám že to bude brilantní zakončení série. :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 12.12.2010 13:46:36
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No z toho co padne v traileru je vcelku jasné, že na Zemi se toho dít moc nebude. Možná si zahrajeme úvodní scénu za toho typana z traileru, ale pak 99% hry ve vesmíru a finále na Zemi (jestli vůbec, spíše v nějakém reaperovi)
co se 5.flotily týče, tka předpokládám, že dostala nakládačku v řádu minut :D

Příspěvek 12.12.2010 14:00:52
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No nevím. K popisu hry sem našel na wiki toho:

Earth is burning. Striking from beyond known space, a race of terrifying machines have begun their destruction of the human race. As Commander Shepard, an Alliance Marine, your only hope for saving mankind is to rally the civilizations of the galaxy and launch one final mission to take back the Earth

Tak uvidíme. Každopádně se těším :)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 12.12.2010 14:04:22
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to bude jako v ME 2. Celou dobu budeme shánět spojence a až finální bitva bude na Zemi, ale podle mě nejspíš budeme uvnitř Harbringera.
Obrázek

Příspěvek 12.12.2010 14:22:49
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jsem nadrženější než mariňák v bordelu po šesti měsících plavby na moři :D
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 12.12.2010 19:52:08
artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
g.o.d. -> dobré přirovnání :)

Příspěvek 12.12.2010 22:46:18
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
g.o.d. - Mariňáci nejsou jako ty lemry líný od námořnictva aby se šest měsíců flákali někde v podpalubí a kopali se do ... Mariňáci koukaj většinou z lodí co nejdřív vypadnout a "užívat si srandy na pláži" v nějakým Bůhvíkdestánu. Maximálně do tří týdnů si z lodi pryč. :lol:

Teď vážně. Popravdě z toho traileru mám takový rozpačitý pocity. Nevim proč ale tohle zasazení přímo na Zem mi moc nesedí. Dejme tomu, základní zápletka s "epickou" obranou Země na poslední chvíli by se dala ještě zkousnout ale obléhání měst? Zatraceně vždyť Reapers smetli už několikrát celou galaxii bez mrknutí oka,respektive pohnutí pařátu, a teď se najednou budou crcat s jednou po*ranou planetou? Čekal bych spíš, že budou postupně válcovat všechno, co jim přijde pod ruku a Sheppard se bude zoufale snažit sehnat posily kde to půjde (přemlouvání koncilu na Citadele, Garrus sjednocující turiánskou flotilu, Anderson navrátivší se do starejch dobrejch časů aneb z diplomata zpátky do velení, Tali vedoucí Home fleet do bitvy, Legion a jeho armáda Gethů, Rachni ...). Ne, že Reapers přeletí celou galaxii a jen tak zakempí v nějakým prdelákově, protože mají zrovna pifku na lidi. Prostě takhle jsem si to nepředstavoval.
Zemská architektura mi taky přišla taková "divná" vzhledem k tomu, co už bylo k vidění v ME universu. Big Ben? Only 9 milion death toll? Oh, come on! Jako fajn, beru, že podle toho má člověk poznat, že se to odehrává v Londýně ale pokud si dobře vzpomínám na codex z prvního ME, tak tam bylo řečený, že většina moderních měst na Zemi je totálně přelidněná a že v nich jsou obrovský několika(set) patrový baráky atd. Tohle je jen taková "lehce futuristická" verze Londýna.
Navíc se mi zdá, že na třetí díl trochu moc spěchají. Na dvojku se čekalo dva roky a trojka tu bude více méně do roka. Beru, že Bioware má teďka už docela vymakanej engine z dvojky, a že lidi jsou na to pořádně natěšený (částečně taky díky perfektním DLC) ale zase aby to zbytečně neuspěchali jen proto, že na tom chtěj vydělat.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 12.12.2010 22:57:16
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dvojka vyšla v lednu 2010, tohle vyjde na vánoce 2011, tudíž čisté dva roky na vytvoření hry. Devět milionů mrtvých jen v Londýně a jak jsem psal výše, na Zemi bude možná 1% dílu :)
Co se Reaperů týče, tak ti vyhlazovali galaxii několik set let (myslím, že je to v jedniččce) takže se dost pravděpodobně s planetama crcali x)
EDIT: Nehledě na to, že na jistotu lidi nezabíjejí, ale sbírají a dělají z nich nové kamarády na hraní.

Příspěvek 13.12.2010 10:09:25
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To, že těch 9 milionů mrtvých je jen v Londýně vím, i přes to se mi to zdá sakra málo. Jasně současnej Londýn má něco kolem 8 milionů ale podle toho, co jsem si představoval, tak v ME universu by budoucí Londým mohl mít klidně i 50 milionů. Města na Zemi by měla podle popisu v kodexu vypadat podobně jako Illium a ne, že tam člověk jasně rozezná Big Ben, Houses of Parliament a trosky baráků z konce 19. století a na pozadí bude fláknutej nějakej ten mrakodrap aby se neřeklo. Ale beru, že je to jen render a že ve hře by to mohlo vypadat jinak.

Co se týče toho 1%. Tak i kdyby se to na Zemi vůbec neodehrávalo, tak stejně mi logika tohohle "útoku" přijde dost zvrácená. Protheany sice Reapers vyhlazovaly roky (aneb jak ten vědec řikal, že staletí čekali ve stázi a postupně jeden po druhým umírali) ale až potom, co je prvním zdrcujícím útokem naprosto paralyzovaly. Jasně, v tu dobu měly výhodu útoku přes Citadelu ale teďka pokud by se rozhodly zaútočit za Zem, tak ji měly prvním útokem naprosto rozdrtit, rozstřílet z orbity na prach a potom možná sezbírat těch pár lidí, co přežije. Ostatně na sbírání lidí by potom měly času dost až by vyřídily veškerej odpor. Po celý galaxii je spousta lidskejch kolonií, se kterýma by si mohly takhle hrát celý staletí potom. Případně proč zrovna Země? Jasně beru, že jsou Reapers na lidi lehce "naštvaní" ale míst na první úder je víc než dost. Připouštím i možnost, že se flotila rozdělila a že útočí na víc místech ale pro podobný tažení je tahle taktika imho blbost. V tomhle případě měly Reapers sebrat celou svoji flotilu a postupně likvidovat, co jim přijde pod ruku než se zvedne organizovanej odpor. Zlikvidovat turianskou a asarijskou flotilu. Vyřídit lidskou flotilu dokud je čas. Sesmahnout Quariany atd.

Možná je to hodně spekulací na základě jednoho teaseru ale zase nechci aby poslední díl Mass Effectu nějakým způsobem podělali.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 13.12.2010 10:41:06
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já myslím že moc spekuluješ na základě jednoho krátkýho traileru a pár vět.

Myslím že je docela naznačený, že závěrečná mise bude na Zemi, a předtím budeš dávat rasy dohromady. A bylo by hodně divný, kdyby ses během toho utváření aliance s Reapery vubec nestřetl, takže IMHO napadnou i další druhy.

Se Zemí se páraj podle mě proto, že lidsvto nechtějí vyhladit ale použít jako materiál pro nový Reapery, viz dvojka.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 13.12.2010 18:55:19
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ad sjednocování ras ve snaze pomoci Zemi. Hezký, souhlasim že to má logiku a proč ne, mohlo by to být i zajímavé, ale v momentě kdy v Londýně přistávaj olihně a Země hoří, tak k tomu nevidim jedinej důvod. Nikdo už nemůže popírat že reapeři existujou a Země jakožto jedna z nejvýznamnějších planet (sakra vždyť máme místo v radě) by snad měla okamžitě dostat veškerou dostupnou pomoc, ne aby se čekalo na sheparda, až všechny sjednotí. Tedy, možná bych chápal sjednocování typu najdeme Rachni, přesvědčíme Kvariany, zajedem za Legionovejma Gethama, ale ostatní rasy by měly imho pomoct automaticky a okamžitě.
Ad zdrcující útok na Zemi. Logika reaperů mi v tomhle nedává jakýkoliv smysl, podle toho co jsem pochopil z předchozích dílů bylo jejich hlavní zbraní vyřazení systému mass relays, tzn. separace jednotlivejch systémů a eliminace elity na Citadele. Pokud napadnou Zemi bez toho aby předtim vyřadili systém bran, tak mají podle mě zaděláno na problémy. Chápu že je to civilizace typu "nakopem vám zadky aniž bychom přiletěli" ale ani Sovereign nebyl nakonec tak tvrdej a ať už se zbytek dostal k Zemi jak chtěl, tak je to určitě stálo sakra hodně sil/energie. A pokud spustili ofenzívu na XX světech a Země je jen jeden z nich, pak bych věřil páté flotile, že něco zmůže. Tak chabá zase neni.
Prostě, ať na to koukám jakkoliv, tak se mi to zdá divné. Ještě že jsou to jen první střepiny toho co o hře víme..

Darth_RevanCZ Třeba zavedli v Londýně podobný zákon jako ve Washingtonu, že budouvy v jistém okruhu nesmí mít víc jak šest (nevim jistě kolik) pater.. :lol:
To že města nevypadají jak Ilium mi zase tak divné nepřipadá, lidstvo je děsně sentimentální rasa, ve městech jsou dnes standardně stovky let staré budovy a zbytek se i po opravách snaží vypadat alespoň jakž takž podobně, takže mi připadá celkem pochopitelné že i v budoucnu to bude vypadat stejně a nová zástavba bude třeba na okrajích..
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 13.12.2010 20:14:14
overlord15 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 203
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tipujem že týmto trailerom sa snažili rozhádať podobné dohady a špekulácie, ako vidím tak sa im to aj podarilo... zjednocovať galaxiu je síce pekne ale bude ešte lepšie pokiaľ sa pri tom dozvieme niečo viac o Reaperoch, nehovoriac o tom koľko tých variacií tam má byť

na trojku sa teším zatial najviac zo všetkého... dúfam že to nepokazia

Příspěvek 13.12.2010 22:02:58
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že (nejenom) pátá flotila je zmiňovaná tou větou, že lidské síly utíkají, aby se přeskupily... někde. Chápu to tak že dostali nečekanej klepec a kdo mohl tak vzal od Země kramle. Shepp možná bude "sjednocovat" i LIDSKOU flotilu... - takové to dohledávání ztracených eskader, atd...

Souhlas s tím, že by lidstvo správně mělo dostat okamžitou podporu smluvních partnerů, ale ne vždycky se děje to "správné", všechny předcházející konce - lidstvo přebralo moc silou, lidstvo zachránilo rozhádaný koncil který ani nepřizná existenci reaperů, natož aby proti nim někoho poslal - končily tak že by na pomoc Zemi jen tak nevyrazili.

Ve vesmíru je ještě MNOHO "volných sil" tipu (z pozemního hlediska) Krogani (ať už vyléčení, nebo ne, ať už "přírodně zrození", nebo ze zkumavky jako Grunt),z hlediska síly lodí Migrační flotila qarianů, gethové někde za humny (v neznámých počtech), rachniové (jestli královna nekecala a nebyli od začátku "přirozeně" agresivní), Shadow broker (naše modrá známá) - nejefektivnější a nejinformovanější výzvědná služba v galaxii, a samozřejmě nesmíme zapomenout na cerberus (který podle výběru na konci dvojky může mít kolektorskou technologii), a turianská flotila (která má kanón Thanix - zbraň vyrobenou na základě reaperského krájecího paprsku).

Můj osobní odhad je, že ve vesmíru bude proti reaperům nejůčinnější (samozřejmě kromě Normandye a asarijského superbitevního křižníku co dostal v jedničce klepec) taktika "stíhaček" a mateřských lodí - podle encyklopedie "specialita lidských sil" - do té doby tohle nikoho z citadelového vesmíru nenapadlo.

Taky bych se nasmál, kdyby Sheppard "koupil" na ochranu Země i žoldáky a něják si zajistil pomoc z Omegy... :D ale to už je přitažené za vlasy až moc....
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 14.12.2010 20:52:30
Lord_of_war1 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 187
Bydliště: Již 3 rokem na marsu
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
moc to hrotíte počkejte si na další trailer a uvidíte . Já se teda těšim jak malej jarda :D a pokud bude kolektor edice jdu do ní aspon hezkej dárek po stromek
Pravda a svoboda jsou věci, které si nalháváš abys si v noci usnul.
Nic sem necítil. Zemřel jsem uvnitř.


Obrázek

Příspěvek 15.12.2010 16:54:04
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Příští rok...Tak zatím potvrdili jen singl.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 29.12.2010 23:46:48
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevěřím té krátké doby vývoje, dva roky jsou na titul jako Mass Effect 3 málo. Nechce se mi věřit, že za dva roky zvládnou ukutit a vydat titul, který bude mít hrací dobu aspoň jako dvojka, bude bez chyb a vůbec, že bude tak propracovaný, jak by si zakončení této ságy zasloužilo. Také doufám, že to nerozkouskují a nebudou prodávat části hry jako DLC.

Do třetího dílu bych chtěl, aby do něho vývojáři vrátili některé prvky z jedničky. Chci si upgradovat zbraně i brnění, chci odstranit systém samoudravování [ať vrátí zpět životy a nutnost sbírání lékárniček], u zbraní bych odstranil sběr munice a vrátil se k pouhému přehřívání. Pokud bych si to znovu zahrál, přišel bych určitě i na další věci.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 30.12.2010 04:46:18
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to já bych naopak rozhodně nevracel z jedničky nic, co změnili ve dvojce. Konečně je pryč nesmyslných padesát typů zbrojí, které si v kouzelném batůžku Sheppy tahá na zádech, stejně tak prapodivné přehřívání je nahrazené mnohem pragmatičtější municí; seriously, k čemu je přehřívání v hratelnosti? Copak je cool, že nemužu zabít někoho, kdo si ke mě doběhl, jen protože mám mimo pušku? Není snad lepší pocit "last mag"? Nechápu.

Co uznávám je, že by tam klidně mohlo být více RPG prvků, ale popravdě, i zjednodušení do ME2 mi zcela vyhovovalo. Pořád je tu možnost zvolit si povolání a skillovat to, na co se zaměřuju. Pořád tu jsou dialogy a pořád tu jsou parťáci. ROZHODNĚ to není jenom "Gears of War s dialogy", to je jenom argument demagogů.

Rozhodně bych se zaměřil přimárně na děj, a na ten jim dva roky (a plus; nikdo neříká, že ME3 začali dělat ve chvíli, kdy šel do lisů ME2) stačí.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.12.2010 12:07:50
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přesně tak, bylo celkem úsměvný že Sheppard tahal v báglu třicet tun výzbroje a výstroje. Pak to člověk prodal, měl několik milionů a nevěděl co s nima.

jako to přehřívání bylo celkem úsměvný, lítaj vesmírem a řešej přehřívání. Dvojka to vyřešila dobře, sice mi chybělo občas nakupovaní nábojů, ale nadruhou stranu do kolektorskýho paprskometu by člověk těžko sehnal munici. Takhle to aspoň nutilo nechávat si nejlepší zbraně na bosse a ne lítat po mapě a střílet atomovky na všechno co hne.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 30.12.2010 13:23:10
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je fakt, že když jsem hrál Mass Effect 2 poprvé, tak mi taky chvíli trvalo, než jsem si zvyknul sbírání munice ale teďka bych se už taky k původnímu systému asi nevracel.

Podle mě hlavní problém jedničky byl ten, že těch předmětů bylo až zbytečně moc. Jako mít 50 variant útočnejch pušek, který se lišej pouze tim, že jedna je modrá a má 52 damage a druhá je červená a má 54 damage není zrovna nejlepší. Ke konci už jsem prakticky všechno, co jsem našel rozkládal na omnigel, protože nebyl důvod to skladovat nebo prodávat :lol: ...

K těm zásobníkům - Jasně, "the last mag" feeling je někdy super ale občas mě tohle omezení munice taky pěkně sralo. Napřílad u útočnejch pušek mi přišlo, že munice je žalostně málo. Respektive teda menší vyvážení by neškodilo, protože M8čka byla zoufale neúčinná a nepřesná ale zase do ní bylo tři prdele munice. S M-15 Vidicator byla radost pracovat ale zase člověk měl jen 95-120 ran, takže některý pasáže jsem stejně musel řešit tak, že jsem nepřátele "pižlal" pistolkou, protože v pušce jsem neměl munici. Sice tenhle stav trval maximálně tak do konce přestřelky, protože munice na zemi potom bylo docela dost ale stejně mi to trochu vadilo i když to nebylo vyloženě nic tragickýho. Prostě jedna z věcí, co na hrách nesnášim je to, když mě hra nutí používat jako zbraň nějakou shitku, protože do pořádnýho kvéru není munice. Na druhou stranu systém z prvního dílu je druhej extrém, tam jsem díky nekonečný zásobě střeliva na některý zbraně za celou hru ani nešáhl. Pistoli a brokovnici jsem nepoužil snad ani jednou. V ME2 jsem je musel občas vytáhnout.

Co se brnění týče, tak N7čka je ve dvojce upgradovatelná docela dost a v DLCčkách je i pár brnění navíc, i když ty jsem nikdy nepoužil. Takže ve trojce bych podle mě nechal systém ze dvojky - dejme tomu 5 druhů brnění s možností nějakejch custom úprav (i pro ostatní členy týmu) by mohlo stačit.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 30.12.2010 14:12:17
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Amen ohledně nenavracení moc věcí z jedničky...

Systém co byl v ME2 mi rozhodně vyhovoval víc jak v jedničce - aneb bazilion kvérů, bazilion druhů munice, bazilion armorů ve všech možnejch nemožnejch pornobarvách (nejlepší je když člověk zkejsne na modelu "černo-červený latexový S/M obleček" když nemá nic co má tak dobrý staty... :lol: ). Přesně jak praví Revan - brokovnici jsem za celou hru využil možná tak dvakrát a na pistoli jsem ani nešáhnul celou hru...

Plus stížnosti na málo zbraní, málo armorů a málo upgradů na kvéry v ME2 jsou docela srandovní, páč kolikrát za celou hru jste měnili výzbroj a složení armoru? Když si člověk sežene všechny DLCčka, tak už máte tolik zbraní a verzí armorů, že si během hry vyberete jenom to co vám sedí nejvíc a má to nejvyšší účinek a po zbytek hry už to neměníte.

Když člověk vezme všechny DLC, tak se mu sejde:

7 druhů armorů, z toho 2 upravitelný a k tomu 30 komponentů
3 druhy pistolí (2 z toho jsou k něčemu)
3 druhy samopalů
5 druhů brokovnic (to je skoro až moc...)
6 druhů útočnejch pušek (z toho člověk využije tak 2 typy)
4 druhy odstřelovaček
8 druhů těžkejch zbraní (prakticky k něčemu akorát 4)

Takže do ME3 by mi teda bohatě stačilo obdobný množství kvérů (i bez DLCček to člověku stačilo), stejnej bojovej systém a normální inventář (strávení třetiny hry listovánim inventářem abych vybíral co prodám a co zomnigeluju mi fakt nechybí)...

Jediný co bych vrátil z ME je víc RPG prvků (tj. víc "talentů" pro tým), typy munice použitelný pro všechny členy týmu bez ohledu na specializaci, možnost členů týmu používat i zbraně na který nejsou cvičený (jediná věc, co mě v ME2 naprosto vytáčela) a možnost sundat si helmu bez nutnosti vracet se na loď a lézt až do kajuty....
Obrázek

Příspěvek 30.12.2010 16:21:49
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem teda ME2 hrál dohromady asi 3x (ME1 jednou) a viděl jsem to hrát spolubydlící i za jiná povolání a naše strategie i obtížnosti se dost razantně lišily a přesto to každému nakonec šlo dohrát. Mimoto z i těch "několika" zbraní šlo (na střední až vyšší, ne nejvyšší obtížnost) využít všechny, záleželo na stylu hraní. Nepamatuju si už na názvy, ale i základní útočná puška se s krátkými dávkami dala použít (navíc měla hafo munice) hrál-li člověk kontaktněji, ten střílející jen bursty měl sice nábojů méně, ale byl ideální doplněk pro spíše snipera a Revenant bylo vyloženě pro kropiče. Pokaždé šlo tyhle základní typy použít a pokaždé to mělo vliv na styl hraní. Neřekl bych, že z hlavní nabídky (speciálky nepočítám) by ve dvojce byla zbraň, která by byla zbytečná. Naproti tomu v ME1 jsem sniperku nepoužil nikdy.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 31.12.2010 18:06:43
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky se přikláním k systému ze dvojky, ačkoliv myslím, že ty "válečky", které fungovaly jako munice byly ve skutečnosti nějáké "chladiče", nebo něco na odvod tepla a původem byla tahle technologie od (?) kolektorů. Že někde v encyklopedii psali, že v citadelovém vesmíru odstoupili od předcházejícího systému proto, že se jim zdálo výhodnější mít velkou a relativně setrvalou palebnou sílu, než mít jenom pár výstřelů "non-stop". To ale jenom z hlediska příběhu.

Ray: Můj argument by to nebyl... :smile:
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 31.12.2010 21:00:56
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ne. Tuhle technologii měli od Gethů.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Hry